Reinstaliranje OS-a

poruka: 128
|
čitano: 30.326
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Reinstaliranje OS-a

Samo kad mjenjam distru koju koristim. Inače samo:

emerge -dU world

i imam sve najnovije programe zakrpe i sve ostalo šta mi treba.

Gentoo user. :')
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Reinstaliranje OS-a
oko jedanput mjesecno evo sad sam na macu a prije toga sam bio na visti 32bit sad odoh na vistu 64bit.
intel q6600@3.8GHz,500gb hard,4gb ram@840MHz 4-4-4-12 corsair520w, 4870 1GB oc840/950(3800)
16 godina
offline
Reinstaliranje OS-a

A cuj smece treba cistit i ak neznas kaj delas nemoj cackat pa nebu problem!!!Šutim

Athlon 64 LE-1620 (3.0ghz) - Golden Orb 2 - Kingmax Mars 1GB ddr2 800 (960mhz) - Seagate Baracuda 160gb - Seasonic S12II 430w - Samsung SM 2232BW - Gigabyte MA790X - DS4 - Ati Crosfire HD 3650 x2
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Reinstaliranje OS-a
rambox kaže...

A cuj smece treba cistit i ak neznas kaj delas nemoj cackat pa nebu problem!!!Šutim

 Smeće čistim često, a čačkanje radim vrlo rijetko, ali kad radim onda sve smrdam...sada mi je sve super, no problemo...
̿ ̿'\̵͇̿̿\з==(•̪●)==ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ Mess with the best, die like the rest!
15 godina
neaktivan
offline
Reinstaliranje OS-a

izgleda da ću si morat ponovo rušit i podić novi win. ovaj sad mi nešt sere

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Reinstaliranje OS-a

ma svakog prvog.... zezam se zavisi kako kad ako šta zašteka ili ako nešto eksperimentiram itd

prosjek je malo viši od 4 puta

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Reinstaliranje OS-a

Ja rijetko reinstaliram OS. Zadnji Windowsi su mi bili 2 i pol godine, a sad imam Windows Vistu vec 6 mjeseci i radi savrseno. Al reinstall radim sa Acronis True Image programom i sve traje par minuta pa tako da se ni ne zamaram ako i moram raditi reinstall.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Reinstaliranje OS-a

Godišnje prosječno reinstaliram windowse 3-4 puta.

Q6600, 4gb 1066Mhz Corsair,HD4870 512mb, Gigabyte EP35-DS3, TT Soprano, Logitech Wave + MX 518, Z-4 MSI Wind : Atom 1.6, 1Gb DDRII, Intel® 945GS, 80 GB, XP home
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Reinstaliranje OS-a

Reinstaliram kad trebam a ne koliko puta u određenom vremenu. Namigiva

 

Inače, ne radim reinstalaciju već sam napravio Image sistemske particije i vratim sve za 10-ak minuta u prvobitno stanje sa svim programima i postavkama tako da mi to nije više nikakav problem. Osmijeh

JDM4LFE
16 godina
offline
Reinstaliranje OS-a

ako gledam samo svoj komp i laptop onda u zadnih godinu dana dva puta desktop računalo, prvo zbog prelaska s xp na vistu, a drugi put zbog prelaska na 64bit vistu, a laptop tri puta, vista na xp, pa xp na linux, pa linux na xp (jer mi trebaju CAD aplikacije)

a ako računam frendov komp kojeg više manje ja servisiram, onda 5 puta u zadnja 2 dana, plus još jedno 10 puta u zadnjih godinu dana

I have a dream! I have a dream that one day I'll be able to see white girls and black girls, playing with each other!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Reinstaliranje OS-a

A kako se to uopće radi? Sramim se što ne znam, no još sam u cvijetu mladosti...Sramim seBelji seNevinašce

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign. Današnja djeca slušaju cajke, priče o Vukovaru njima su bajke! Zmajevi su zakon! I AMD je to priznao.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Reinstaliranje OS-a

Prošle godine (2008) sam uradio 4 puta reinstalaciju windowsa xp, ponajviše radi virusa a i svakakvog smeća koje je se gomilalo po Program Fileovima i registeriju i tako usporavalo normalan rad...

Moram priznati da sam bio dosta sklon radoznalosti, isprobavanju i čestom instaliranju raznoraznih programa... Danas sam već pronašao one "prave" za svoj vlastiti ukus i meni neophodne programe tako da nemam potreba za nekim eksperimentiranjima više!!!

 

Zadnju reinstalaciju sam uradio 20.12.2008 i evo do sada sve radi perfektno i nijedan put nisam imao niti ijedan najmanji problemčić koji bi me ponukao na reinstall.... 

Zato budite što manje radoznali i odredite što želite imati i što vam je potrebno pa će biti manje reinstalacija i problema!!Namigiva

 

Nijedno pravilo bez iznimke!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Reinstaliranje OS-a

Jednom mjesečno. Reinstalacija mi traje oko 2 sata sa svim podešavanjima, toliko sam se ispraksao... OS Vista x64. Znam da nema potrebe ali jednostavno to volim da radim.

q9300@3,00/Gigabyte X48-DQ6/ OCZ Reaper DDR2 @ 1066/ASUS 4870/
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Reinstaliranje OS-a

2 puta. Meni je to dosta.Smijeh

iNDOOR Comet webbrowser...Made by me!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Reinstaliranje OS-a
Bellatrix kaže...

Zato budite što manje radoznali i odredite što želite imati i što vam je potrebno pa će biti manje reinstalacija i problema!!Namigiva

 

 e to je kod mene problem. ja stalno eksperimentiram i sa samim winom i sa programima tako da se dogodi svega pa je jedino rješenje reinstalacija.

baš ovih dana razmišljam o reinstalaciji, ali samo xp. a moram nabavit hard na koji ću instalirat vistu i sedmicu u dual bootu. jer neć sedmicu na ovaj hard, al imam ju kao virtualni u virtualboxu. ali nije isto virtualni i nevirtualni
16 godina
online
RE: Reinstaliranje OS-a
Bellatrix kaže...

Zato budite što manje radoznali i odredite što želite imati i što vam je potrebno pa će biti manje reinstalacija i problema!!Namigiva

 

 čak ni to nije problem. komp treba jednostavno održavat. od hardvera do softvera. isto ko i auto Smijeh

15 godina
neaktivan
offline
RE: Reinstaliranje OS-a

U skoro 3 godine kolko imam ovaj komp nisam nijednom reinstaliro OS, sve do jucer kad sam zbog nekog novog hardwera konacno odlucio prec na Vistu 64bit sve radi savrseno i jako sam zadovoljan. Iskreno ne razumijem ljude koji blate windows ja nikad problema s njim nisam igro, samo treba bit malo pametan i to je to...

15 godina
neaktivan
offline
RE: Reinstaliranje OS-a
nixass kaže...
Bellatrix kaže...

Zato budite što manje radoznali i odredite što želite imati i što vam je potrebno pa će biti manje reinstalacija i problema!!Namigiva

 

 čak ni to nije problem. komp treba jednostavno održavat. od hardvera do softvera. isto ko i auto Smijeh

 naravno da je održavanje neophodno ali ipak postoji granica, normalnog i nenormalnog ili nepotrebnog održavanja, jer mislim ko uništava windowse jedamput na mjesec stvarno bi se trebao upitati što radi?? Siguran sam da ih Microsoftovci nisu napravili za mjesec dana korištenja, već za barem malo duže.. SmijehSmijeh
Isto tako je i kod automobila, nemoj misliti da svako održava jednako... neko pazi na svoj način vožnje i na teren kojim vozi da bi očuvao auto i tako manje posjećivao servise... poredbom si sve rekao.. samo malo razmisli što.. Smijeh
Nijedno pravilo bez iznimke!!
15 godina
offline
RE: Reinstaliranje OS-a
zoka kaže...

Jednom mjesečno. Reinstalacija mi traje oko 2 sata sa svim podešavanjima, toliko sam se ispraksao... OS Vista x64. Znam da nema potrebe ali jednostavno to volim da radim.

 Dva sata?? meni to traje 15minuta ghost image zakon kad jednom sve napravis kak spada sve vratis lagano i brzo.
15 godina
neaktivan
offline
Reinstaliranje OS-a

evo danas samo reinstalirao xp. bilo mi dosadno, pa šta ću, ajd reinstalirat xp... a sutra sedmicu u dual boot...

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Reinstaliranje OS-a

isprobaj Ubuntu Smijeh ako već nisi.......

Nijedno pravilo bez iznimke!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Reinstaliranje OS-a
isprobao sam, ali ponovno ću u virtualboxu. baš zarmišljam o tome već neko vrijeme
15 godina
protjeran
offline
Reinstaliranje OS-a

Previse puta hhehe iskreno rijetko kad izdrzim 2 mjeseca na jednom sistemu tj.Cesto mjenjam sisteme.Buduci da sam nakon mnogo isprobanih...xp sp2,xp sp3, XP 7, xp Royal, cak i Linux UBUTU i Mandrivu.. jedino nisam Vistu jer mi se cini komplikovana.Mnogo sam sistema izmjenjao i mislim da mi je najbolji do sad bio ovaj koji sad imam XP sp 2 Profesional, prije sam koristio Home eedition.

http://s3.ba.battle-knight.org/index.php?loc=hire&ref=MjAzNA==
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Reinstaliranje OS-a

Niste jos otkrili alate za kloniranje diskova/particija? Acronis? Ghost? Ima i besplathih

Danas sam upravo "vratio" nazad C: particiju nakon sto sam shebo stvar sa ADI driverima...windozi su se podizali preko 5 minuta a nisu se gasili :)

 

Scenario mi je pravlenje sliku sistemske particije jedanput nedeljno sa time sto cuvam jednu sliku od prethodne nedelje dok se ne uverim da je sve u redu,antivir. scan na primer ili da vidim kako se nakon WU ponasa sistem. Preporucam bilo koji alat te namjene,citajte recenzije na netu i isprobajte.

Prosao sam taj put i stvarno mi je stresno da ponovo sve installiram. Samo podesavanje Photoshopa i Acrobata oduzece mi jedan dan....podesavanje Outlooka i "vracnje" mejlova natrag...strasno

 

System Restore ne koristim (ne zbog prostora) vec zato sto se moj antiviri ne voli sa restoreom a niti restore sa antiviriom :)

 

 

 

 

I cuvam sliku windowsa 7 pa je vratim kada mi je dosadno. Vracanje 45 Gb podataka na particiju od 60 Gb oduzima mi 25 minuta

"You can think I'm wrong, but that's no reason to quit thinking." Dr. House
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.2.2009 3:04 (Lazarus Long).
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Reinstaliranje OS-a

ja reinstaliram u prosjeku 5 puta godišnje. nekad i više ako nadograđivam komponente ili mi ga virus sj**e

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Reinstaliranje OS-a
jurluk kaže...
 e to je kod mene problem. ja stalno eksperimentiram i sa samim winom i sa programima tako da se dogodi svega pa je jedino rješenje reinstalacija.

baš ovih dana razmišljam o reinstalaciji, ali samo xp. a moram nabavit hard na koji ću instalirat vistu i sedmicu u dual bootu. jer neć sedmicu na ovaj hard, al imam ju kao virtualni u virtualboxu. ali nije isto virtualni i nevirtualni
 Ima rješenja za kopanje i experimentiranje po windowsima, instalaciju "smeća" i virusa te probavanje koječega uz mogućnost kompletnog povratka u prijašnje stanje...
Evo par linkova pa vidi:

deep freeze

shadowdefender

Returnil

shadowuser

power shadow

comodo diskshield (beta)

FirstDefense Rescue

RollBack Rx

 

Inače OS reinstaliram rijetko (prije češće), kada se stvarno nakupi previše smeća po registrima i kad su pojedine aplikacije "apgredane" po neznam koji put a PC se počne vuć ko krava...

mama ti je larva
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.2.2009 8:05 ((s)izgoreo).
16 godina
offline
Reinstaliranje OS-a

Originalne windowse XP sa urednim upadetima još nikako nisam reinstalirao (oko godina i pol).

A piratske 1 do dva puta godišnje.

Kad započinjem neki novi projekt pa iskonfiguriran stanicu za testiranje, potrebno mi je napraviti novu instalaciju, jer nekad mi treba glashfish, nekad apache, Mysql, nekad Netbeans, IReport Server i tako. Želim da mi je stanica optimalno postavljena za ono što trenutno radim.

 

OpenSuse reinstaliram kad dođe nova verzija (iako nekad napravim samo update), a Slackware često jer se dosta igram sa njim...

Originalni XP i Suse su mi na poslu ( to je stabilno) a piratski i Slack doma i sa njima se dosta zezam....

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Reinstaliranje OS-a

jedanput u dvije godine...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Reinstaliranje OS-a
daseparo kaže...

Originalne windowse XP sa urednim upadetima još nikako nisam reinstalirao (oko godina i pol).

A piratske 1 do dva puta godišnje.

Kad započinjem neki novi projekt pa iskonfiguriran stanicu za testiranje, potrebno mi je napraviti novu instalaciju, jer nekad mi treba glashfish, nekad apache, Mysql, nekad Netbeans, IReport Server i tako. Želim da mi je stanica optimalno postavljena za ono što trenutno radim.

 

OpenSuse reinstaliram kad dođe nova verzija (iako nekad napravim samo update), a Slackware često jer se dosta igram sa njim...

Originalni XP i Suse su mi na poslu ( to je stabilno) a piratski i Slack doma i sa njima se dosta zezam....

 Nema Apsolutno nikakve razlike u stabilnosti između piratskih i originalnih!! Usput ja imam piratske koji prolaze Genuine test( naravno mojom zaslugom)Namigiva!! Dakle mogu koristiti i skidati sve programe koji zahtjevaju genuine software!! Tak da ti to ne pali...
Nijedno pravilo bez iznimke!!
16 godina
offline
Reinstaliranje OS-a

Od kada koristim Vistu nisam morao ponovno instalirati OS, to bi bilo nekakvih 2 godine možda...

 

Dosta pazim na sistem i trudim se da je uvijek up to-date i čist.

 

Doduše nekoliko prijatelja kojima sam ja glavni dežurni za sve probleme sa kompom mi dofuravaju po dva-tri puta godišnje na reinstall. :)

 

Sve je do toga koliko se pazi na sistem i koliko čovjek radi pametno na računalu.

www.infinite-gamers.com ---> PC Gaming Community
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice