Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 38.502
|
čitano: 11.337.442
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ne znam jesi li upućen uz Honor 200 pro dobiješ na poklon : "Kupnjom ovog uređaja na poklon dobivaš Honor 100W Supercharge punjač, Choice Pro zvučnik i Choice Pametni sat. Pogodnost vrijedi do 28.7.2024 ili do isteka zaliha. Za ostvarivanje pogodnosti potrebno se registrirati do 9.8.2024. na honor-registracija.hr/ "
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Bok ekipa,

 

Možda netko ima iskustva/znanje...

 

Uglavnom, našao sam zapakiranu S24 Ultru kakva mi treba ali nema račun.

Ima pečatiranu garanciju ali ne znam jel to servisi prihvaćaju bez računa?

 

Prodavač kaže da je preko firme pa da zato nema račun.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.7.2024 20:18 (Chriss).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
sthooligan88 kaže...
Evo sam još malo istraživao i izbor se sveo na navedena 3 modela:

ONEPLUS 12R 5g 16GB RAM 256GB
POCO F6 PRO 5g 12GB RAM 256GB
HONOR 200 PRO 5g 12GB RAM 256GB

 Honor

14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Trebam preporuku od vas koji pratite mobitele.

 

Na iOS-u sam nekih 5 godina (sve super nemam nekih zamjerki, moje potrebe zadovoljava). Imam iPhone 14 i razmišljam o ponovnom prelasku na Android.

 

Što ima u ponudi best buy od flagshipova (i općenito best buy) u ovom trenutku kod Androida a da se isplati prelazak s 14ce?

Ako se odlučim za prelazak na osnovi vaših preporuka kupnja će biti na rate tako da budžet neće biti problem...

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Samsung s24 ultra, bez puno dileme (IMO) 

 

 
0 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
hardcoree kaže...

Samsung s24 ultra, bez puno dileme (IMO) 

 

 To je best bay??????

Ja bih rekao best bay poco f6 pro.  10% do 20% losiji i nekoliko puta jeftiniji.....

13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Posmatrač kaže...
hardcoree kaže...

Samsung s24 ultra, bez puno dileme (IMO) 

 

 To je best bay??????

Ja bih rekao best bay poco f6 pro.  10% do 20% losiji i nekoliko puta jeftiniji.....

 S24 Ultra je barem duplo bolji mob. Baš i nije za usporedbu

F6 Pro ima performanse, ali setup kamera je prilično loš. Lošiji i od mnogih jeftinijih modela.

Honor 200 Pro je po meni bolji izbor.

 

A prelazak sa iPhone 14 nekako najlogičniji Samsung S23. Slične dimenzije, nema skoro nikakve razlike u odnosu na S24, ali je procesor lakši za bateriju

 

BTW, Poco F5 je 300 eura u centar tehnike, dobar deal

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.7.2024 22:30 (zuper).
9 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Posmatrač kaže...
hardcoree kaže...

Samsung s24 ultra, bez puno dileme (IMO) 

 

 To je best bay??????

Ja bih rekao best bay poco f6 pro.  10% do 20% losiji i nekoliko puta jeftiniji.....

Daj još koji upitnik, molim te.

Čovjek traži flagship (prvobitno) i novac mu nije problem, kako je sam napisao. Flagship uređaji su trenutno s24 ultra, honor 6 magic pro, oneplus 12, Xiaomi 14 ultra etc. Od tih flagshipa *po meni* je najzaokruženiji s24 ultra i samim time  best buy u kategoriji flagshipa pa sam njega i preporučio.

Btw. ovo da je f6 pro 10% lošiji je, u najmanju ruku, smiješno... 

Od ostalih (non flagship) uređaja, slažem se sa kolegom iznad. Honor 200 pro je solidan mob. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.7.2024 22:45 (hardcoree).
16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ja sam na Androidima od kad postoje, čak sam pisao i neki software za Android, Apple proizvode zaobilazio u širokom luku čitavu karijeru, trenutno od Android uređaja koristim par godina stari S21, Watch 5 i Xiaomi Pad 6. Prije par dana sam se počeo igrati s Android Autom preko AAWireless adaptera na novoj Toyoti i s tim samo problemi. Povremeno se AA jednostavno ne pokrene, a jučer mi je prvi put u godinu dana ispao sat iz sinhronizacije s mobom kad sam prtljao po autu i isprobavao mogućnosti AAWireless adaptera. Na kraju sam morao resetirati sat i ponovno ga upariti s mobom te vratiti backup, sve se debelo zblesiralo. Preko kabla sve radi ok, ali nemam najmeru svaku put kad sjednem u auto vaditi mob iz torbe i spajati ga kablom na auto. Pošto sam sad već čovjek u godinama i pošto nemam više ni najmanje volje ni vremena ganjati se s instalacijama/reinstalacijama/isprobavanjima/workaroundovima i takvim stvarima svaki put kad nešto zašteka ili ne radi kako treba, razmišljam da sve bacim u smeće i odem na Appleov ekosistem (znači mob + sat) iz nekog razloga, vjerojatno jer mislim da tamo stvari sretnije rade? Što bi bilo pametno uzeti? Pojma nemam o iPhoneima i satovima i pojma nemam dal Appleov ekosistem uopće radi sretnije od Androida kada se mob bavi s više BT uređaja. Battery life, ponuda aplikacija (sad imam tonu toga kupljenog za Android), pojma nemam, moram sve proučiti... Auto ima direktnu podršku za Apple CarPlay bez dongleova i koliko sam uspio skupiti iskustava ljudi po netu to bi trebalo raditi ok. Ima možda ko iskustva kako to sve skupa radi? Mislim, znam da sam vjerojatno neracionalan i ishitren u odlukama, ali kad me nešto počne zafrkavati bolje da mi nije na dohvatu šaka. Gledao sam onako površno iPhone 15 Pro. Vidim da je i 14 još u prodaji? A i trebam još barem 128GB flasha jer sam sad sa 128GB malo u banani pa moram uklanjati neke stvari. Novci nebitni ako stvar radi ok. Htio bih uređaj u rangu barem ovog S21 i da baterija izdura barem jedan dan uparena sa satom i sat-dva vožnje s navigacijom i mjuzom. Mislim, sad opet ići na neki S24, više uopće ne mislim da ima neke bitne razlike u odnosu na S21 koji inače radi ko prvi dan jedino što mi ima premalo flasha za potrebe i što se, eto, blesira s bluetoothom u ovoj mojoj kombinaciji (a i pitanje je dal je to uopće do Androida, odn. Samsunga ili do periferije). Hvala za bilo kakvu smislenu sugestiju.

 

Edit: gledam baš po jubitu, iPhone 15 Pro, problemi s CarPlayom, Mazda, gomile komentara, spominje se i RAV4, hm... Ostajem izgleda ja na Androidu do daljnjeg.

Deckard
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.7.2024 9:19 (deckard).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

vjerojatnije je da je u Toyoti problem...

 

AAuto mi je radio glatko, ali žično, na kozliću AKA Suzuki Ignis...

 

nako prelaska na Kiu Xceed, trebao je AAuto raditi bežično - čim ga spojiš BT-om, on ponudi i spajanje AAuta... Trebalo, ali nije...

 

ispičkali se putevi nabave elektronike, pa je pala kvaliteta pa mi infotainment nije radio kako spada, zamijenio glavnu jedinicu s zaslonom pod jamstvom, sad sve glatko radi...

 

imam i BT prioritete tj. moj mob je glavni, ali i ženin i kćerin se mogu spojiti, automatski ako mojeg nema, ili ručno piknem onaj koji želim da  dirigira  infotaqinmentom...

 

dakle, nađi takav auto, isprobaj ako radi dobro - i reklamiraj svoj...

Ju je je? Je ju je!
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Sto se tice i android auta i carplaya, na kraju cijele balade ne koristim nijedno od toga zbog previse ogranicenja. 

Ne mozes premotavat muziku, zvuk je losiji, mikrofon nikako ne radi dobro kad je poziv jer me niko ne cuje dobro, dok utipkam na ekranu od auta di trebam ic treba mi triput duze, sve sporo, trazenje kontakta..

Najbolje mi je spojit samo mob bluetothom na auto i tad mi sve odlicno radi od poziva, mikrofona, stavim si favorite kontakte pa preko volana nadem brzo, bass puno bolji a navigacija kad treba ide preko mobitela i njegovog ekrana. Probao i kabel i one jeftine wireless adaptere s aliexpressa, sve glupost na kraju

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
deckard kaže...

Ja sam na Androidima od kad postoje, čak sam pisao i neki software za Android, Apple proizvode zaobilazio u širokom luku čitavu karijeru, trenutno od Android uređaja koristim par godina stari S21, Watch 5 i Xiaomi Pad 6. Prije par dana sam se počeo igrati s Android Autom preko AAWireless adaptera na novoj Toyoti i s tim samo problemi. Povremeno se AA jednostavno ne pokrene, a jučer mi je prvi put u godinu dana ispao sat iz sinhronizacije s mobom kad sam prtljao po autu i isprobavao mogućnosti AAWireless adaptera. Na kraju sam morao resetirati sat i ponovno ga upariti s mobom te vratiti backup, sve se debelo zblesiralo. Preko kabla sve radi ok, ali nemam najmeru svaku put kad sjednem u auto vaditi mob iz torbe i spajati ga kablom na auto. Pošto sam sad već čovjek u godinama i pošto nemam više ni najmanje volje ni vremena ganjati se s instalacijama/reinstalacijama/isprobavanjima/workaroundovima i takvim stvarima svaki put kad nešto zašteka ili ne radi kako treba, razmišljam da sve bacim u smeće i odem na Appleov ekosistem (znači mob + sat) iz nekog razloga, vjerojatno jer mislim da tamo stvari sretnije rade? Što bi bilo pametno uzeti? Pojma nemam o iPhoneima i satovima i pojma nemam dal Appleov ekosistem uopće radi sretnije od Androida kada se mob bavi s više BT uređaja. Battery life, ponuda aplikacija (sad imam tonu toga kupljenog za Android), pojma nemam, moram sve proučiti... Auto ima direktnu podršku za Apple CarPlay bez dongleova i koliko sam uspio skupiti iskustava ljudi po netu to bi trebalo raditi ok. Ima možda ko iskustva kako to sve skupa radi? Mislim, znam da sam vjerojatno neracionalan i ishitren u odlukama, ali kad me nešto počne zafrkavati bolje da mi nije na dohvatu šaka. Gledao sam onako površno iPhone 15 Pro. Vidim da je i 14 još u prodaji? A i trebam još barem 128GB flasha jer sam sad sa 128GB malo u banani pa moram uklanjati neke stvari. Novci nebitni ako stvar radi ok. Htio bih uređaj u rangu barem ovog S21 i da baterija izdura barem jedan dan uparena sa satom i sat-dva vožnje s navigacijom i mjuzom. Mislim, sad opet ići na neki S24, više uopće ne mislim da ima neke bitne razlike u odnosu na S21 koji inače radi ko prvi dan jedino što mi ima premalo flasha za potrebe i što se, eto, blesira s bluetoothom u ovoj mojoj kombinaciji (a i pitanje je dal je to uopće do Androida, odn. Samsunga ili do periferije). Hvala za bilo kakvu smislenu sugestiju.

 

Edit: gledam baš po jubitu, iPhone 15 Pro, problemi s CarPlayom, Mazda, gomile komentara, spominje se i RAV4, hm... Ostajem izgleda ja na Androidu do daljnjeg.

 I ja sam nabavio AAWireless. Radio je savršeno, pa se jednom iskopčao. Pa sam jedva reconnectao. Pa problemi kod poziva i poruka, pva ovo, pa ono. Pa se poslije jednog updejta potpuno pogubio.

Na kraju sam prodao preko foruma, i dao tjedan-dva da se testira. I kolegi radilo savršeno!

Tako da, kombinacija mobitela/auta izgleda.

 

Sad nabavio neki jeftikaner s Aliexpressa, i radi mi 100 puta bolje od AAWirelessa :/

https://www.aliexpress.com/item/1005006001314624.html

Pa sad ti reci.

Steam and EA: CyberDemonVZ
7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
MacTheBig kaže...

Što ima u ponudi best buy od flagshipova (i općenito best buy) u ovom trenutku kod Androida a da se isplati prelazak s 14ce?

Ako se odlučim za prelazak na osnovi vaših preporuka kupnja će biti na rate tako da budžet neće biti problem...

Prvo moraš odlučiti tražiš li apsolutno najbolji u klasi (best in class) ili najbolje za uložene novce (best buy)?

 

Ovo prvo bi najvjerojatnije bio S24 Ultra, ovo drugo... usudio bih se reći OnePlus 11, ako ćemo gledati najvišu klasu uređaja.

 

Za neku višu srednju klasu, Poco F6 Pro stvarno nije loš izbor.

16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
domac5 kaže...

Sto se tice i android auta i carplaya, na kraju cijele balade ne koristim nijedno od toga zbog previse ogranicenja. 

Ne mozes premotavat muziku, zvuk je losiji, mikrofon nikako ne radi dobro kad je poziv jer me niko ne cuje dobro, dok utipkam na ekranu od auta di trebam ic treba mi triput duze, sve sporo, trazenje kontakta..

Najbolje mi je spojit samo mob bluetothom na auto i tad mi sve odlicno radi od poziva, mikrofona, stavim si favorite kontakte pa preko volana nadem brzo, bass puno bolji a navigacija kad treba ide preko mobitela i njegovog ekrana. Probao i kabel i one jeftine wireless adaptere s aliexpressa, sve glupost na kraju

Na Toyoti njihov sistem preko BT-a isto radi ok, AA isto radi ok kad se spoji (spoji mi se recimo 2-3-4 puta pa onda ne), samo je tvornička navigacija malo spartanska i vremenski ograničena na 4 godine, a ne znam dolaze li i poruke s Vibera, WhatsApp-a, Telegrama i ostalih messengera na ugrađeni sustav? Premotavanje trackova i skakanje iz foldera u folder sam riješio postavkama u Powerampu na mobu koji mi je primarni player za AA i to radi skroz ok. Taj se da iskonfigurirati tako da npr. dulji klik na gumbe naprijed/natrag na volanu premotava unutar tracka a recimo troklik ide na sljedeći/prethodni folder i još svašta. Probao sam preko AA telefoniranje, poruke, telefoniranje preko WhatsAppa, slušao mjuzu, sve to radi fino i lijepo kad se jednom spoji. Jedino AAWireless očito baš nekad ne surađuje i ne spoji se pa moram odspojiti kabel i spojiti ga ponovno ili ugasiti i ponovno upaliti auto. Sad sam isprtljao još neke opcije u postavkama AAWirelessa, ima neke opcije nešto s fixevima, negdje sam pročitao da i sat može zezati ako je podešen u mobu za razgovore, pa sam i to ugasio jer mi razgovori sa sata ionako ne igraju, pa ćemo vidjeti. A u smjeru iPhonea sam počeo gledati jer sam nešto malo čitao po auto forumima s temom AndroidAuta da CarPlay kao radi bez problema na Toyotama, ali izgleda šipak i s tim. Previše varijabli, nekome radi ok, nekome ne, svaki auto je drugačiji...

 

Edit: izgleda sam uspio podesiti AAWireless da se uvijek spoji. Jučer sam ga maltretirao i spajao se svaki put. Na mobu sam isključio Calls pod BT konekcijom sa satom a na AAWirelessu sam uključio negdje u naprednim postavkama njegove aplikacije fix za spajanje kad na adapteru svijetli plava dioda i kad se ne spaja (tako nešto piše u tom smislu). Nešto od toga ga je izgleda sredilo. A i skužio sam da se infotainment može rebootati pritiskom na tipku power par sekundi tako da ako i opet zašteka ne treba više gasiti/paliti auto ili raditi unplug/plug usb kabla. Otišao sam malo off topic s ovim ali možda kome pomogne. Promjena mobilnog ekosistema radi toga je ipak malo ekstremniji i ne baš jeftin zahvat.

Deckard
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.7.2024 7:08 (deckard).
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Stric_Jura kaže...

vjerojatnije je da je u Toyoti problem...

dakle, nađi takav auto, isprobaj ako radi dobro - i reklamiraj svoj...

Toyote, barem na na EU tržištu, podržavaju samo CarPlay wireless, AA samo žično. Nema mi logike, ali to je tak. Velim, nije da AA ne radi dobro (bilo preko žice, bilo preko wireless adaptera), radi to super, stabilno, sve ok, ali se jednostavno nekad ne spoji automatski bežično. Preko žice se spaja uvijek i odmah. Ameri kolko vidim po netu imaju i AA wireless uključen tvornički. Negdje sam pročitao da bi Toyota trebala izdati neki update softwarea s uključenom podrškom za AA wireless, ali čisto sumnjam u to ako nisu u startu to sredili. Pitanje je dal je samo do softwarea s obzirom na obzir i to kaj veliš, putevi nabave elektronike. 

Deckard
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
robogo kaže...
MacTheBig kaže...

Što ima u ponudi best buy od flagshipova (i općenito best buy) u ovom trenutku kod Androida a da se isplati prelazak s 14ce?

Ako se odlučim za prelazak na osnovi vaših preporuka kupnja će biti na rate tako da budžet neće biti problem...

Prvo moraš odlučiti tražiš li apsolutno najbolji u klasi (best in class) ili najbolje za uložene novce (best buy)?

 

Ovo prvo bi najvjerojatnije bio S24 Ultra, ovo drugo... usudio bih se reći OnePlus 11, ako ćemo gledati najvišu klasu uređaja.

 

Za neku višu srednju klasu, Poco F6 Pro stvarno nije loš izbor.

 Valjda oneplus 12 spada pod ovo drugo, minimalna razlika u cijeni naspram 11 a osjeti se na kameri.. 11 je oke mob kome je kamera u zadnjem planu, bio bi perfektan da ima zoom na razini flagshipa a ne srednje klase

12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Kad smo kod OnePlusa, jel s TradingShenzena i dalje šalju OnePlus 12 512gb za cijenu/umjesto OnePlus 12 256gb? :D

 

Znam da je više ljudi kroz veće razdoblje dobivalo poklon u obliku više memorije :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

To je kineska verzija zato je povoljnija

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Preporuka za mobitel do 130 eura za majku. Znači samo vijesti pokoji video i javljanje na what ups i viber 

Who bolan cares
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

 Jel ti radiš u instara kad ih stalno preporucas, a cijenama i nisu najbolji. 

2 mjeseca
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
thebatman kaže...

 Jel ti radiš u instara kad ih stalno preporucas, a cijenama i nisu najbolji. 

 Ne

16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ovo kako je preporučio za majku takav sam i sam, ali s mnogo manje godina :-D

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

 Pogledaj gdje je najjeftiniji na nabava net. 

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
dejan1471 kaže...

Preporuka za mobitel do 130 eura za majku. Znači samo vijesti pokoji video i javljanje na what ups i viber 

 Honor x8b

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
dejan1471 kaže...

Preporuka za mobitel do 130 eura za majku. Znači samo vijesti pokoji video i javljanje na what ups i viber 

 Motorola G24 Power za 138 eura u Centar Tehnike. Ima 8 Gb RAM i 256 Gb memorije. S obzirom da je majka nezahtjevna, 6000 mAh baterija bi mogla trajati 3-4 dana...

12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav došlo vrijeme da nabavim novi mobitel pa može preporuka .

 

Znači šta mi je bitno da baterija dobro drži , internet , kamera slike :) i to je to

 

Već mi je puna kapa Xiaomi i Samsung pa bih htio probati nešto drugo .

 

P.S još i da dodam dizajn mi je bitan :)

 

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.7.2024 19:35 (Rondo9).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Vivo x100/pro

7 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Stari ima Redmi Note 12 Pro, točno nekih godinu dana. Nije nešto fasciniran, al ni ne žali se puno. 
Ugl, da ne duljim.. Trebam mu nešto pokloniti i mislim da je mob dobar izbor. 

Uvijek je volio dobru kameru, pa na to nekako ciljam najviše. 
358€ se čini skroz dobra cijena za Redmi Note 13 Pro + (https://www.mobiri.hr/proizvod/xiaomi-redmi-note-13-pro-5g-8gb-256gb-midnight-black/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Zanimaju me samo dvije stvari:
1. Jel ima netko neki bolji prijedlog u ovom cjenovnom rangu? (300-400€) 
2. Jel ovaj dućan legitiman? 

Hvala.

EDIT: vidim da se ovaj dućan očito bavi preprodajom rabljenih mobitela.. Nije mi jasno zašto ih se uopće očitava na "nabava.net", izgleda teški scam.

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.7.2024 20:13 (birra).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice