Lociranje pronadenog iphonea? zaključana tema

poruka: 13
|
čitano: 9.762
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Lociranje pronadenog iphonea?

Da skratim. Imam priliku od poznanika kupiti pronadeni iphone 5. On je napravio system restore tj updejtao ga na ios 7 (ios 6 je bio na njemu) Interensira me postoje li mogucnosti da ga originalni korisnik locira ako ga je on vec restoreao?

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 7 hvala 0
15 godina
offline
Re: Lociranje pronadenog iphonea?
athlon64 kaže...

Da skratim. Imam priliku od poznanika kupiti pronadeni iphone 5. On je napravio system restore tj updejtao ga na ios 7 (ios 6 je bio na njemu) Interensira me postoje li mogucnosti da ga originalni korisnik locira ako ga je on vec restoreao?

Ili da rezimiramo "Može li pravi vlasnik pronaći iPhone koji sam ja, tj. "poznanik" ukrao?".

Ukratko, ne može ako je napravljen restore na tvorničke postavke i ako je telefon iniciran kao novi uređaj ili pak ako je na telefonu napravljen jailbreak nakon nove instalacije. Ako je telefon ostao kako je i samo je napravljen update na novi iOS - može, jer se uređaj vodi na prvog vlasnika i njegov Apple ID.

 

Naravno, apsolutno ne opravdavam ovakav način "pronalaženja" telefona i onda umjesto da ga se pokuša vratiti vlasniku koji je vjerojatno izgubio more podataka i tko zna čega, još se pita na forumu "jesam li siguran od pronalaska i problema". {#} I don't want to live on this planet anymore..

 

EDIT: Pronalazak i zadržavanje nečega što nije tvoje, još se uvijek vodi kao krivično djelo - bio to automobil, komad robe ili pak telefon.

Moj Portfolio - http://3docean.net/user/tomislavn -III- Battle.net Profil - http://eu.battle.net/d3/en/profile/gaap-2615/hero/153335
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.6.2014 15:14 (mrsmith).
14 godina
neaktivan
offline
Lociranje pronadenog iphonea?

Navodno nije ukraden nego pronaden.  Nisam ga pitao niti provjeravao... ni ne zanima me bas iskreno jer znam da ce ga on ionako prodavat ne uzmem li ga. Ali razmisljam opet da li da mu i 1500kn ponudim jer nema apsolutno nikakve opreme uz njega, sta ja znam nije mi to bas milo

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 6 hvala 0
12 godina
offline
Lociranje pronadenog iphonea?

Ako originalni vlasnik ima račun i otišao je na policiju, onda ti se može dogoditi da ti pokucaju na vrata, za mjesec, dva ili godinu..

 

Tu je i bitan faktor je li vlasnik mobitel prijavio kao izgubljen ili ukraden.

Ne koristiš dropbox? Isprobaj ga i donesi sebi i meni 500MB bonusa. http://db.tt/6fi3NQ9
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Lociranje pronadenog iphonea?
assassin.st kaže...

Ako originalni vlasnik ima račun i otišao je na policiju, onda ti se može dogoditi da ti pokucaju na vrata, za mjesec, dva ili godinu..

 

Tu je i bitan faktor je li vlasnik mobitel prijavio kao izgubljen ili ukraden.

Ma mislim da cu odustat od kupovine ali kako mi mogu pokucat na vrata ako je restorean i find my iphone vise ne funkcionira? Da li ga je ikako moguce locirat? Zbog toga sam i otvorio temu

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.6.2014 18:13 (athlon64).
12 godina
neaktivan
offline
Lociranje pronadenog iphonea?

Pronašao si ga, uzeo si ga SEBI, a nisi ga ukrao..

Mogao si jednostavno ostavit da iPhone radi, ostavit mu app Pronađi moj iPhone (100% ima) i čekat da ti čovjek pokuca na vrata, nadajući se bez bejzbol palice


Sramota..

Meni da neko ukrade iPhone, našao bi ga po IMEIu -> ovo je za VLASNIKE iPhone ne za one koji se igraju skrivača pa traže po autobusima i ostalo

 

EDIT: zbog ovog gore njegovog posta

 

Ako si već NAŠAO iPhone, objavi na radiju i novinama da si našao iPhone tamo i tamo i da tražiš otkupninu ili neki dokaz da je to zbilja njegov/njezin iPhone

Meni, osobno, da netko ukrade iPhone pa ubio bi Boga u njemu

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.6.2014 18:15 (Hrvek1909).
Moj PC  
0 3 hvala 0
14 godina
offline
Re: Lociranje pronadenog iphonea?
mrsmith kaže...
athlon64 kaže...

Da skratim. Imam priliku od poznanika kupiti pronadeni iphone 5. On je napravio system restore tj updejtao ga na ios 7 (ios 6 je bio na njemu) Interensira me postoje li mogucnosti da ga originalni korisnik locira ako ga je on vec restoreao?

Ili da rezimiramo "Može li pravi vlasnik pronaći iPhone koji sam ja, tj. "poznanik" ukrao?".

Ukratko, ne može ako je napravljen restore na tvorničke postavke i ako je telefon iniciran kao novi uređaj ili pak ako je na telefonu napravljen jailbreak nakon nove instalacije. Ako je telefon ostao kako je i samo je napravljen update na novi iOS - može, jer se uređaj vodi na prvog vlasnika i njegov Apple ID.

 

Naravno, apsolutno ne opravdavam ovakav način "pronalaženja" telefona i onda umjesto da ga se pokuša vratiti vlasniku koji je vjerojatno izgubio more podataka i tko zna čega, još se pita na forumu "jesam li siguran od pronalaska i problema". {#} I don't want to live on this planet anymore..

 

EDIT: Pronalazak i zadržavanje nečega što nije tvoje, još se uvijek vodi kao krivično djelo - bio to automobil, komad robe ili pak telefon.

Zaboravljaš na IMEI preko kojeg se može locirati (približno, u gradu jako precizno) sve od Nokie 3310 do iPhonea i Galaxyja čim se spoji na odašiljač bilo kojeg operatera.

STB-7710/SG8000/VIP1003 Firmware Development: http://blagus.info
14 godina
neaktivan
offline
Re: Lociranje pronadenog iphonea?
Hrvek1909 kaže...

Pronašao si ga, uzeo si ga SEBI, a nisi ga ukrao..

Mogao si jednostavno ostavit da iPhone radi, ostavit mu app Pronađi moj iPhone (100% ima) i čekat da ti čovjek pokuca na vrata, nadajući se bez bejzbol palice


Sramota..

Meni da neko ukrade iPhone, našao bi ga po IMEIu -> ovo je za VLASNIKE iPhone ne za one koji se igraju skrivača pa traže po autobusima i ostalo

 

EDIT: zbog ovog gore njegovog posta

 

Ako si već NAŠAO iPhone, objavi na radiju i novinama da si našao iPhone tamo i tamo i da tražiš otkupninu ili neki dokaz da je to zbilja njegov/njezin iPhone

Meni, osobno, da netko ukrade iPhone pa ubio bi Boga u njemu

Jucer me prijatelj prijatelja zvao s citiram "prijatelj kaze da je nasa iphone i prodaje ga, jel te zanima?". Ja sam sad i odusta od kupnje jer mu je 1500kn za goli mobitel malo. Odakle ti pravo da mi svaljujes na leda ista u vezi ove krađe. To je stvar njegovog morala, ni ne poznam momka. Samo me interensira mobitel kad ga vec nema namjeru vracat. Ja ga prijavljivat necu jer je to prijatelj prijatelja... 

blagus kaže...
mrsmith kaže...
athlon64 kaže...

Da skratim. Imam priliku od poznanika kupiti pronadeni iphone 5. On je napravio system restore tj updejtao ga na ios 7 (ios 6 je bio na njemu) Interensira me postoje li mogucnosti da ga originalni korisnik locira ako ga je on vec restoreao?

Ili da rezimiramo "Može li pravi vlasnik pronaći iPhone koji sam ja, tj. "poznanik" ukrao?".

Ukratko, ne može ako je napravljen restore na tvorničke postavke i ako je telefon iniciran kao novi uređaj ili pak ako je na telefonu napravljen jailbreak nakon nove instalacije. Ako je telefon ostao kako je i samo je napravljen update na novi iOS - može, jer se uređaj vodi na prvog vlasnika i njegov Apple ID.

 

Naravno, apsolutno ne opravdavam ovakav način "pronalaženja" telefona i onda umjesto da ga se pokuša vratiti vlasniku koji je vjerojatno izgubio more podataka i tko zna čega, još se pita na forumu "jesam li siguran od pronalaska i problema". {#} I don't want to live on this planet anymore..

 

EDIT: Pronalazak i zadržavanje nečega što nije tvoje, još se uvijek vodi kao krivično djelo - bio to automobil, komad robe ili pak telefon.

Zaboravljaš na IMEI preko kojeg se može locirati (približno, u gradu jako precizno) sve od Nokie 3310 do iPhonea i Galaxyja čim se spoji na odašiljač bilo kojeg operatera.

Aha, to je dakle jedina opcija... prenijet cu kolegi jer on razmislja o kupovini a nisu male pare. 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Lociranje pronadenog iphonea?

Bonus point - fino odeš na MUP sa računom i kutijom i zatražiš block po IMEIju. Uskoro, taj telefon može poslužiti kao skupa cigla ili eventualno MP3/4 player i browser jer se neće spojiti niti na jednu mrežu u RH, BiH, Sloveniji, Srbiji, Crnoj Gori i Mađarskoj. Provjereno, radi.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
14 godina
neaktivan
offline
Re: Lociranje pronadenog iphonea?
Sum_of_all_fears kaže...

Bonus point - fino odeš na MUP sa računom i kutijom i zatražiš block po IMEIju. Uskoro, taj telefon može poslužiti kao skupa cigla ili eventualno MP3/4 player i browser jer se neće spojiti niti na jednu mrežu u RH, BiH, Sloveniji, Srbiji, Crnoj Gori i Mađarskoj. Provjereno, radi.

Da, naravno. Ma prijatelj ima ponudu da uzme njega tako golog u zamjenu za svoj 4s s opremom u tip top stanju... rec cu mu onda da se drzi dalje. Ne radi se o malim parama da bi riskirao. 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Re: Lociranje pronadenog iphonea?
Hrvek1909 kaže...

Pronašao si ga, uzeo si ga SEBI, a nisi ga ukrao..

Mogao si jednostavno ostavit da iPhone radi, ostavit mu app Pronađi moj iPhone (100% ima) i čekat da ti čovjek pokuca na vrata, nadajući se bez bejzbol palice


Sramota..

Meni da neko ukrade iPhone, našao bi ga po IMEIu -> ovo je za VLASNIKE iPhone ne za one koji se igraju skrivača pa traže po autobusima i ostalo

 

EDIT: zbog ovog gore njegovog posta

 

Ako si već NAŠAO iPhone, objavi na radiju i novinama da si našao iPhone tamo i tamo i da tražiš otkupninu ili neki dokaz da je to zbilja njegov/njezin iPhone

Meni, osobno, da netko ukrade iPhone pa ubio bi Boga u njemu

Moj iphone 4 je također ukraden, prošle godine još, prijavio sam krađu na policiji i dao im IMEI, ali naravno da nitko nije mrdnuo da ga locira. Sad me zanima kak bi ti to SAM locirao svoj iPhone preko IMEI broja??

12 godina
offline
Lociranje pronadenog iphonea?

Sam ne možeš nikako. Locirati uređaj preko IMEI-a može teleoperater na nalog policije.

Ne koristiš dropbox? Isprobaj ga i donesi sebi i meni 500MB bonusa. http://db.tt/6fi3NQ9
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Lociranje pronadenog iphonea?
assassin.st kaže...

Sam ne možeš nikako. Locirati uređaj preko IMEI-a može teleoperater na nalog policije.

Pa to znam, samo me baš zanima što ovaj trkelja gluposti...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice