Vlastita wifi mreža?

poruka: 25
|
čitano: 17.657
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Vlastita wifi mreža?

Može li se nekako izraditi vlastita pristupna točka, tj vlastiti wireless, uz pomoć access pointa ili tako nečeg?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Vlastita wifi mreža?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vlastita wifi mreža?

Pritom mislim, da li PC može imati taj vlastiti mrežni pristup. Neznam ako me razumijete?

16 godina
offline
Vlastita wifi mreža?

A što želiš postići?

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vlastita wifi mreža?

Želim si ako je ikako moguće, napraviti kao pristupnu točku za internet, da mi se PC može spojiti na internet. Neznam ako u tome pomaže Access Point, routeri ili nešto treće... Jer ovdje gdje ja živim, vidim da dosta ljudi ima svoj wireless. Pa pitam ako je to moguce i kod mene.

11 godina
protjeran
offline
Vlastita wifi mreža?

A kak se sad spajaš na internet

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vlastita wifi mreža?

Preko wirelessa, tj. Novi net tako nešto se zove.

11 godina
protjeran
offline
Vlastita wifi mreža?

Jel imaš antenu u komp ukopčanu ili imaš poseban client u kojeg je antena ukopčana pa se lanom spaja na komp?

 

pretpostavljam da imaš na krovu antenu ukopčanu u AP u client modu, sad smo kupiš još jedana AP, spojiš ga lanom sa ovim s kojim se spajaš na net i u njemu napraviš si pristupnu točku za wlan.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.8.2012 14:26 (Ubica Rusty).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vlastita wifi mreža?

Ne, ne, čekaj malo. Ako sam ja dobro shvatio, on želi promijeniti SSID, ime mreže, da se zove Antin_Wireless ili takvo što? Jer, "pristupnu točku" već ima, router svog providera.

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Vlastita wifi mreža?
Father_Dougal kaže...

Ne, ne, čekaj malo. Ako sam ja dobro shvatio, on želi promijeniti SSID, ime mreže, da se zove Antin_Wireless ili takvo što? Jer, "pristupnu točku" već ima, router svog providera.

Koliko sam ja skužio on se spaja na net preko wireless-a tj. taj novi net nudi uslugu interneta preko wlana

 

Tip daje informacije na kapaljku, stvarno bezobrazno od njega.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.8.2012 15:13 (Ubica Rusty).
14 godina
offline
Re: Vlastita wifi mreža?

Neznam kako da objasnim. Ja imam internet Novi Net - http://www.novi-net.hr/. Dakle ja se spajam na jednu javnu mrežu od našeg naselja, kada se na nju spojim, onda se spojim još na novi net. I sada ja sebi želim napraviti tu kao javnu mrežu, ali samo za sebe. Ako je to ikako moguće napraviti uz neke uređaje ili tako nešto. Neznam ako me razumijete.. {#}

11 godina
protjeran
offline
Vlastita wifi mreža?

koji uređaj koristiš za spajanje, gdje ti je antena, opet nisi skoro ništa objasnio

 

Sve je moguće napravit, ako me razumiješ samo nam trebaš dobro objasnit sadašnju situaciju, možeš se poslužit i svojim crtačkim umječem.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.8.2012 18:03 (Ubica Rusty).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vlastita wifi mreža?
hardrock kaže...

Neznam kako da objasnim. Ja imam internet Novi Net - http://www.novi-net.hr/. Dakle ja se spajam na jednu javnu mrežu od našeg naselja, kada se na nju spojim, onda se spojim još na novi net. I sada ja sebi želim napraviti tu kao javnu mrežu, ali samo za sebe. Ako je to ikako moguće napraviti uz neke uređaje ili tako nešto. Neznam ako me razumijete.. {#}

Dakle, postoji nekakav javni wireless koji je spojen na internet preko novi-net providera? A ti želiš samo svoj pristup internetu?
E pa uzmi internet pristup kod nekog providera, dobit ćeš router sa wirelessom, pa se spajaj koliko god želiš na svoj internet.
Ako želiš neki svoj wireless router spojiti na novi-net, mislim da moraš sa njima nekakav ugovor imati da bi to funkcioniralo. 

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
15 godina
offline
Re: Vlastita wifi mreža?
Father_Dougal kaže...
hardrock kaže...

Neznam kako da objasnim. Ja imam internet Novi Net - http://www.novi-net.hr/. Dakle ja se spajam na jednu javnu mrežu od našeg naselja, kada se na nju spojim, onda se spojim još na novi net. I sada ja sebi želim napraviti tu kao javnu mrežu, ali samo za sebe. Ako je to ikako moguće napraviti uz neke uređaje ili tako nešto. Neznam ako me razumijete.. {#}

Dakle, postoji nekakav javni wireless koji je spojen na internet preko novi-net providera? A ti želiš samo svoj pristup internetu?
E pa uzmi internet pristup kod nekog providera, dobit ćeš router sa wirelessom, pa se spajaj koliko god želiš na svoj internet.
Ako želiš neki svoj wireless router spojiti na novi-net, mislim da moraš sa njima nekakav ugovor imati da bi to funkcioniralo. 

 .. i može. AP za spajanje na 'Novi net' + router s wlanom i WLAN portom (tj mogućnost routanja, u ovom slučaju interna mreža na 'Novi net' za pristup internetu). Tad bi 'njegova' mreža bila do njegovog routera, koji bi se spajao na Novu preko APa. Sve to se može obaviti na PCu s odgovarajućim softwareom (gateway s dvije odvojene mreže), ali za početnike je AP + router jednostavnije.

... ali sve zajedno je nepotrebno. (koji konkretan cilj-potreba?) Jer ako spaja jedno računalo, za drugo ili svako sljedeće mu je jednak postupak. (osim ako nije ograničenje jedan user-pass za Nova net).. Tad je gornja kombinacija OK.

 

btw, ISPov router često ima onemogućene potrebne opcije (firmware), kopljen u trgovini u pravilu ima sve potrebno dok bi neki iz kategorije firewalova sve sam odradio (ali cijena..).

btw 2, AP je u osnovi jednak routeru s isključenim DHCPom. Može se kupit dva routera, jer su cijene slične. Router zapravo nije samo router nego više uređaja: routanje, firewall, DHCP, WLAN .. (ADSL ili WAN sl.) u jednoj kutiji. AP često ima opciju da radi kao router, repietitor ili AP (defaultno) pa ako se nađe takav model bolje ga je kupiti nego 'glupi' router.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Vlastita wifi mreža?

Ja imam jedan USB stick u računalu - (High-Gain, 150Mbps, TL WN722N, TP-LINK) i u njega treba "zašerafiti" kao neku žicu koja vodi do antene koja se nalazi na krovu. Neznam ime ni niš o toj anteni samo znam da je kao valjak i crvena, neznam ako to šta pomaže i ako se može sa tim nešto napraviti. Mislim ja bih ostao na novom netu, ali da imam svoju mrežu, da se ne spajam više na tu, jer se nekad zna par ljudi spojit na to pa sve ode u ....

 

Evo slike: http://images.dipol.com.pl/pict/n2922+++.jpg

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.8.2012 19:03 (hardrock).
13 godina
offline
Re: Vlastita wifi mreža?
hardrock kaže...

Ja imam jedan USB stick u računalu - (High-Gain, 150Mbps, TL WN722N, TP-LINK) i u njega treba "zašerafiti" kao neku žicu koja vodi do antene koja se nalazi na krovu. Neznam ime ni niš o toj anteni samo znam da je kao valjak i crvena, neznam ako to šta pomaže i ako se može sa tim nešto napraviti. Mislim ja bih ostao na novom netu, ali da imam svoju mrežu, da se ne spajam više na tu, jer se nekad zna par ljudi spojit na to pa sve ode u ....

 

Evo slike: http://images.dipol.com.pl/pict/n2922+++.jpg

pa cekaj na koju se ti mrezu spajas na kraju? mislim da sam skopcao sta oces...nemozes to napravit

ti bi napravio da se samo ti mozes spajat na novi net jel?...to se nemoze...sav internetski promet ide iz telefonske uticnice u ruter na kojeg se ti spajas skupa sa ostalima...ak oces imat samo svoj internet lijepo nazovi optimu ili t-com i reci ocu yebeni internet i imat ces samo svoju mrezu

 

gledo sam sad malo po stranici od novog neta...brzina do 2 mbit i flat rate za 150 kn mjesecno...pa ovi su gori od t-coma

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.8.2012 19:36 (domac5).
14 godina
offline
Re: Vlastita wifi mreža?
domac5 kaže...
hardrock kaže...

Ja imam jedan USB stick u računalu - (High-Gain, 150Mbps, TL WN722N, TP-LINK) i u njega treba "zašerafiti" kao neku žicu koja vodi do antene koja se nalazi na krovu. Neznam ime ni niš o toj anteni samo znam da je kao valjak i crvena, neznam ako to šta pomaže i ako se može sa tim nešto napraviti. Mislim ja bih ostao na novom netu, ali da imam svoju mrežu, da se ne spajam više na tu, jer se nekad zna par ljudi spojit na to pa sve ode u ....

 

Evo slike: http://images.dipol.com.pl/pict/n2922+++.jpg

pa cekaj na koju se ti mrezu spajas na kraju? mislim da sam skopcao sta oces...nemozes to napravit

ti bi napravio da se samo ti mozes spajat na novi net jel?...to se nemoze...sav internetski promet ide iz telefonske uticnice u ruter na kojeg se ti spajas skupa sa ostalima...ak oces imat samo svoj internet lijepo nazovi optimu ili t-com i reci ocu yebeni internet i imat ces samo svoju mrezu

 

gledo sam sad malo po stranici od novog neta...brzina do 2 mbit i flat rate za 150 kn mjesecno...pa ovi su gori od t-coma

To se slažem. Ali gledaj što ja želim neznam, mislim da me nisi shvatio. Dakle ja se spajam na wireless mrežu koja se zove Go-Wi, i još se moram dodatno spojiti na novi net, tj Username i password jer drugačije nemogu na internet.  I uglavnom ono što ja želim, napraviti kao svoju mrežu Moj-Wi il kako god, i onda se spojim sa username i pw od Novog neta. Dakle isti princip je ako se ja spojim na taj gowi ili na ovu, samo što bih se na svoju samo ja spajao.

13 godina
offline
Vlastita wifi mreža?

aha znaci spojis se na go wii pa nemres surfat...pa se moras spojit na novi net...al nemres bit spojen na 2 mreze istovremeno...i ako go wii ovisi o novom netu tj. ako koristi internetsku vezu od novog neta onda si nemres pomoc...jer ako je vas 2-3 spojeno i neko skida taj promet ide iz jedne uticnice u koju je spojen AP od novog neta pa se dalje dijeli...dakle kak god okrenes 2 mbit je malo za jednoga a kamoli za par ljudi

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Vlastita wifi mreža?

Ipak mislim da taj gowi ovisi o tom novom netu, mislim nisam se još spojio na neku drugu pa onda na novi net, jer mi je tako antena okrenuta...

A jbg, onda cu morati pokušati nešta drugo..

15 godina
online
Vlastita wifi mreža?

Imam jedno pitanje, cudim se da to vec neko nije pitao, koji je uopce bio razlog da odes na taj novi net? Zasto jednostavno nisi iso na tcom, optimu, iskon ili vec nesto, imaju hrpu prednosti a nijednu manu. Jos bi reko da je ovo smece jeftinije ali skuplje je od svih.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vlastita wifi mreža?

nije on reko da on to placa...mozda je otvorena mreza od nekog kafica

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vlastita wifi mreža?
mar123 kaže...

Imam jedno pitanje, cudim se da to vec neko nije pitao, koji je uopce bio razlog da odes na taj novi net? Zasto jednostavno nisi iso na tcom, optimu, iskon ili vec nesto, imaju hrpu prednosti a nijednu manu. Jos bi reko da je ovo smece jeftinije ali skuplje je od svih.

Nisam ja kriv što je to prijatelj od mojih staraca predložio njima taj internet.

Makar se oni ne služe internetom, nemožeš ih nikako nagovorit ni da pređu na optima internet od 90 kn........

15 godina
online
Vlastita wifi mreža?

Pa onda se tu radi o psihickom problemu kad covjek zeli platit vise za losiju uslugu. Uvjeri ga jer nisam ni znao da ovakve lose usluge postoje.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vlastita wifi mreža?
mar123 kaže...

Pa onda se tu radi o psihickom problemu kad covjek zeli platit vise za losiju uslugu. Uvjeri ga jer nisam ni znao da ovakve lose usluge postoje.

Pa ti njih uvjeri da plaćaju previše za to sranje, oni kao sa tim "ne žele imati posla".

Vidi, plaćaju manje, i ne vide razlog zašto bi promjenili na "skuplje".

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.8.2012 20:46 (hardrock).
13 godina
offline
Vlastita wifi mreža?

los neki prijatelj...ja ovo nebi ni neprijatelju preporucio....dobro bi al ovak naglasavam na sta mislim

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice