Kućna mreža - AP vs Range Extender vs MESH

poruka: 869
|
čitano: 344.151
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Kućna mreža - AP vs Range Extender vs MESH
Pišem za opremu za koju sam siguran da radi na svim operatorima u 3play bez greške... normalno uz pripadajuće podatke za usluge koje je operator dužan dati od 01.01...

Istina da se neki operatori nisu baš prilagodili 100% i krše regulativu ali tu je hakom da ih stisne...
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Kućna mreža - AP vs Range Extender vs MESH

eto konačno i mene na optici..e sad pitanje?

 

naravno da sam dobio onaj modem od tcom zaključan, tehnicolor shit.. ali imam tp link deco mesh pa ga danas mislim osposobiti..

sve mi jasno da jedan mesh ide odma kraj isp modema, drugi na drugi dio kuće.. čak ima lan kabel od mesha do mesha pa ih mislim spojit žično..

 

ali negdje sam čitao da treba na modemu od telekoma ugasit DHCP ? jel to tako i zašto?

ako mi neko ukratko može to pojasniti.. vidim opciju za gašenje istoh u moj telekom app

 

unaprijed zahvaljujem..

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kućna mreža - AP vs Range Extender vs MESH

-ne trebaš ništa.. tj možeš što god poželiš + ovisi o postavkama modema i routera.

-krenimo redom.. :)

-modem, to je comm-uređaj, linija, tcomovo..

-router, mrežni šef, nema liniju i zato ima wan-port.. na wan port spajaš liniju-modem (a to što je kutijica modem po ostatku jednak routeru je samo stvar praktičnosti, cijene itd..).

 

-automatika odradi ostalo, tj router će dobiti liniju, sve ostalo bi automatika trebala sama riješiti kao npr ip-adese-subnet.. treći-broj-c a-b-c-d adrese ipv4, npr. uobičajeno 192.168.1.1 .. tj to je ip-subnet, ono gdje je router-šef, njegova mreža i jedino ne smije biti duplić-kolizija, tj ako je 1, tad router na 0-2-bilo koja osim 1.. jasno? i to samo ako treba ručno.

-sve ostalo će odraditi automatika i dalje radiš samo s routerom, kao da modem ne postoji, ne tiče te se.. tj možeš ako želiš koristiti njegov wlan, firewall itd.. ne moraš. Sve ostalo bi spadalo pod napredne potrebe, konkretne, npr otvaranje fwd-porta za neki servis kao gaming-server i sl. .. pa do kranjeg slučaja kad se traži čista linija operatera bez ičega, bez firewalla itd. i tad je kutija samo linija (ništa drugo, nema telefon, iptv..).

-kao i mogućnost da i sam dailup radi tvoja oprema, no tad trebaš i odgovarajući modem-optiku + podatke za dailup user-pass, koje tad dobiješ itd.. (zapravo ih već imaš od početka sklapanja usluge-ugovora, kao i email i sl. no s vremenom se mijenjalo svašta, oprema-linija.. pa taj prvi podatak možda više ne radi na optici itd..).

 

edit: i dalje nabrajanje, kao učenje :)

.. kutijica, kao router, .. je danas-ekšli, više uređaja-funkcija u jednom i svaka usluga-fičer se naziva 'server' .. dok je to nekad bio pc-server-računalo a sve ekšli radi software, dok je hw samo fizički dio kao žica-port..

-pa tako danas 'kutijica' recimo router, ima dhcp-server, wlan-server, print-server, media-server, file-server.. i pojedina usluga-mogućnost-fičer se može paliti-gasiti-podesiti, ovisno o mogućnostima-klasi uređaja i softa-firmwarea-osa..

-naravno da se dhcp na modemu može isključiti, jer za ostatak mreže će se brinuti router i njegov dhcp server.. pa čak i da se on isključi, tad mreža može raditi, naravno ako se ip-adrese-postavke na svakom uređaju postave ručno, ip+gw .. bez gatewaya nema 'izlaza' tj interneta, bez adrese nema mreže, dok centralizirano dhcp-om to radi automatika, no radi istu stvar kao da ručno unesemo te podatke u svaki uređaj-mrežnu karticu.. + centralno je lakše, nema dupliranja-kolizije + rezervacije po mac-u itd.. + ostale mrežne fore-mogućnosti od koje je za router glavna upravo rutanje, a to je 'prevedeno' putokaz, šef željezničke stanice koji zna kamo koji vlak-kolosjek ide, kao prometni znaci-pravila.. i zato se router naziva usmjernik, ostali fičeri su dodatak-opcija kao wlan-bežično.. dok recimo nas ima priključke za diskove-raid pa i hdmi izlaz čime postane mediaplayer i sl. .. no u osnovi su to 'isti' uređaji-kutijice, naravno različite primerne uloge i cijene, portova-priključaka .. + svaki ima neki switch recimo 4-portni, dok recimo AP ima samo jedan-dva ili bez žičnog porta.. a po ostatku-softu je često identičan routeru i u pravilu ap-router mogu biti ono drugo po želji.. osim što ap u pravilu nema više portova i defaultna mu je postavka da nije šef-router, da je isključen dhcp upravo zato.. tj do tog da ako na rotueru isključimo te funkcije, firewall-rulove-forwarde.. tad smo dobili 'switc'.. ili ap..

-dakle, treba nam jedan dhcp za mrežu ili ručno.. nikad dva u jednoj mreži, no to ne znači da ne možemo koristiti više mreža-routera, subnet... tj može se imati na svakom subnetu do 255 uz portove 64k.. pa to daje dovoljno 'razvodnika' za bilo koje potrebe adresa, tj tako rade telekomi-serveri prema korsincicima, a sve to je lakše korištenjem centraliziranog dhcp-a nego ručno upisom na svaki uređaj..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.6.2024 13:50 (ihush).
13 godina
offline
Kućna mreža - AP vs Range Extender vs MESH

pošto je tcom modem sranje na njemu mislim ugasiti wifi..i samo se na tp link mesh wifi spajati sa svime.. pametna kuća, mobiteli i sve.. koristiti samo mesh wifi mrežu

 

jedni kažu da onda treba dhcp ugasit na tcom modemu.. pa sad neznam, gasim ili ne?

 

ostali dio priče mi je poznat da je mesh modem onda šef..a tcomova kutija je načelno tu samo radi linije .. na nju se ne spaja nikaj, ni wifijem ni žicom..

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.6.2024 13:47 (rapajic_st).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kućna mreža - AP vs Range Extender vs MESH

-važnije, isključiti wlan.. ako se ne korisit, sigurnosno + manje smetnji, slobodni kanali..

-često je to povezano s dhcp serverom pa može biti indirektni način gašenja (obje mogućnosti).. tj sve što se ne koristi može se isključiti, ne treba, no svaki uređaj mora dobiti svoj ip, ručno ili od drugog dhcp servera pa tako i modem, tj ako je on 'šef' i ima svoj dhcp, on će biti na 'glavnom' broju subneta, većinom broj 1 (ponekad 254, 0 i 255 su mrežni) pa ako se isključi dhcp možda mora ručno utipkati njegov ip i sl. .. tj previše mogućih soft razlika i ograničenja-povezanosti.. to probaš-vidiš, ako 'zblenta' resetiraš itd.. neće se ništa pokvariti dok će sve raditi prvim spajanjem 99%.. pa tad gasi što želiš, može sve.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Kućna mreža - AP vs Range Extender vs MESH

hvala.. sve jasno sada.. 

idem ganjat tcom sluzbu za korisnike, oni mogu ugsit wifi.. ovo tcom govno nema opcija, nema tipke za wifi.. i sad čekaj 3 sataja javljanje operatera

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kućna mreža - AP vs Range Extender vs MESH
rapajic_st kaže...

hvala.. sve jasno sada.. 

idem ganjat tcom sluzbu za korisnike, oni mogu ugsit wifi.. ovo tcom govno nema opcija, nema tipke za wifi.. i sad čekaj 3 sataja javljanje operatera

 

 Na moj telekom portalu možeš baratat funkcijama routera, pa tako i gašenjem wifija

 

16 godina
offline
Kućna mreža - AP vs Range Extender vs MESH

Decki, znate li za neki kvalitetan mesh sustav s podrskom za min. 2.5 GbE? Dakle da ima barem 2.5 GbE ulaz i barem jedan (jos bolje dva ili tri) 2.5 GbE izlaza?

Racunam da bi WiFi tu bio barem 6E, ako ne i 7, tako da me taj dio ne brine toliko, ali ovaj fiksni dio mi je bitan.

Naime, do kraja godine bi trebali uci u novi stan, upravo se razvode struja, mreza i ostale instalacije, CAT7 kabel ide kroz stan, dogovor je da se provuce isti kabel i u podrum u spremiste, pa bih zelio iskoristiti to maksimalno.

U dvije sobe, blagovaonici i boravku ce biti po jedan prikljucak (dakle ukupno su 4 LAN prikljucka ali stavio bi 3 tocke, jedna ce pokriti blagovaonu i DB), pa bih zelio na tim krajnjim tockama postaviti mesh tocke ali da ne moram dodatno stavljati switcheve ispred njih bezveze. Naravno da ce WiFi biti primaran, no prije ili kasnije kcer ce dobiti komp u sobu...

Stan nije velik ali kao i uvijek ruter ce ici uz ulaz i do terase ce se signali izgubiti kroz beton i alu stijene, a zelim kvalitetan wifi bez prespajanja u citavom stanu.

 

Guglao sam ali na nasem trzistu ne nalazim nista konkretno, a vani mi nema smisla, necu sigurno narucivati iz SADa, a svi rezultati pretrazivanja su od tamo.

Cijena nije presudna iako ne bih bas dao 1000€ za to.

Moze li se ista takvo nabaviti kod nas uopce?

 

Gledam te!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kućna mreža - AP vs Range Extender vs MESH

-ne postoji ulaz-izlaz, mreža je mreža.. port, većinom je 4-portni switch dio kutijice-routera-modema.. ono što možda vidiš kao ulaz je wan-port na routeru, modem spojiš na taj port.

-mrežni lan1-4 su obično žute boje, wan je obično plave + napisano-označeno.

-tražiš router s 2,5gbe (ili 5 ili 10) i naći ćeš u rangu 40-70€su vjerojatno 1gbe, dok su noviji-berži odokativno duplo skuplji, no to je sve stvar tržišta i promjene pa možda već ima nešto ispod 100€..

-prvi kojeg izbaci google u domaćim trgovinama (links=125€) asus, ima 2,5wan, ali samo 1gbe lan, no ima agregate-spajanje.. + da bi imao konekciju obje strane moraju podržavati brzinu, ako je s druge strane žice računalo-uređaj s 1gbe mrežnom tad će to biti ograničenje, tj tek počinju skuplje gaming konfiguracije dolaziti s 2,5gbe mrežnom (ili dodatno kupiš mrežnu željene brzine, serverske za npr 10gbe..)... dok su jači kao ASUS RT-BE96U 700€ (za drugi nema cijene + pitanje dobavljivosti..). Kineza možeš uzeti za 50-100€ npr xiaomi be5000 za 67€, 1wan port na 2,5, 3x1gbe.. dok xiaomi be7000 ima 4x2,5gbe portove za 160€ itd. cca petina cijene po eu i domaćim trgovinama + ponuda..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Kućna mreža - AP vs Range Extender vs MESH

Ali ja ne trazim ruter, ruter me ne interesira.

Ono sto me interesira su mesh kutijice na krajevima, koje se spajaju u ruter.

Gledam te!
3 godine
offline
Re: Kućna mreža - AP vs Range Extender vs MESH
Veliki Brat kaže...

Decki, znate li za neki kvalitetan mesh sustav s podrskom za min. 2.5 GbE? Dakle da ima barem 2.5 GbE ulaz i barem jedan (jos bolje dva ili tri) 2.5 GbE izlaza?

Racunam da bi WiFi tu bio barem 6E, ako ne i 7, tako da me taj dio ne brine toliko, ali ovaj fiksni dio mi je bitan.

Naime, do kraja godine bi trebali uci u novi stan, upravo se razvode struja, mreza i ostale instalacije, CAT7 kabel ide kroz stan, dogovor je da se provuce isti kabel i u podrum u spremiste, pa bih zelio iskoristiti to maksimalno.

U dvije sobe, blagovaonici i boravku ce biti po jedan prikljucak (dakle ukupno su 4 LAN prikljucka ali stavio bi 3 tocke, jedna ce pokriti blagovaonu i DB), pa bih zelio na tim krajnjim tockama postaviti mesh tocke ali da ne moram dodatno stavljati switcheve ispred njih bezveze. Naravno da ce WiFi biti primaran, no prije ili kasnije kcer ce dobiti komp u sobu...

Stan nije velik ali kao i uvijek ruter ce ici uz ulaz i do terase ce se signali izgubiti kroz beton i alu stijene, a zelim kvalitetan wifi bez prespajanja u citavom stanu.

 

Guglao sam ali na nasem trzistu ne nalazim nista konkretno, a vani mi nema smisla, necu sigurno narucivati iz SADa, a svi rezultati pretrazivanja su od tamo.

Cijena nije presudna iako ne bih bas dao 1000€ za to.

Moze li se ista takvo nabaviti kod nas uopce?

 

 

https://www.tp-link.com/us/promotion/deco-xe75-pro/responsive/

https://www.nabava.net/nekategorizirano?q=deco-xe75-pro

15 godina
offline
Re: Kućna mreža - AP vs Range Extender vs MESH
Veliki Brat kaže...

Ali ja ne trazim ruter, ruter me ne interesira.

Ono sto me interesira su mesh kutijice na krajevima, koje se spajaju u ruter.

 -mesh je fičer, dok kutijica može biti router ili ap a oboje je ekšli ista stvar samo različitih dimenzija dok ti tražiš više lan-2,5 portova pa ih po logici nećeš naći na ap-u nego na routeru.

.. ili ponovo razmisli što ekšli želiš, trebaš, tražiš.. ili kriterij, dok je router osnova-šef svega u mreži pa i mogućnosit fićera kao mesh-a i .. tad je logično predložiti router. + router može biti ap kao i obrnuto, no ostaje pitanje lan-portova količine i brzine što za sad na ap nećeš naći..

 

edit.. eto, ima (iznad) no samo po jedan 2,5gbe port .. uz napomenu, u opisu-specifikaciji se za paket ovisno o komadima 1-2-3 uređaja navodi recimo 3-porta, na svakom po jedan.. i do sad su nudili samo 1gbe modele, no sve se mijenja, evoluira, bit će već 'sutra' ponuda..

+ uređaj ima ap-router mod rada..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.6.2024 22:13 (ihush).
16 godina
offline
Re: Kućna mreža - AP vs Range Extender vs MESH

Hvala ti, XE75 sam vidio, ali on ima 2.5gbe samo na wan portu, lan portovi su 1gbe. Mislim okej, ako ne nadjem nesto bolje i to bi moglo ici, samo ne za 750€, mamuimiebem.

 

EDIT: ali hajde da jos malo zakompliciram pricu... Rado bih da ima opciju vise wifi mreza, ideja mi je razdvojiti IoT (smart home) od kucne i guest mreze, dakle barem tri. Ako i nema to, barem da ima mogucnost definiranja VLANova, pa cu IoT mrezu (koja je za sada 100% zigbee) spojiti zicno na zasebni VLAN.

 

@ihush - ma sve pet, moze AP ako APovi imaju 2.5 gbe LANove na sebi. Ali moraju moci napraviti mesh wifi. Tu se ja sad malo gubim, ne znam bas puno o mrezi, niti terminologiju...

 

EDIT2: @ihush - ako sam te dobro shvatio, na ovako nesto si mislio?

Top Five Best DIY Mesh Wi-Fi Approaches: Build Yourself the Fastest System Today!

 

Ovaj Zyxel BE1100 nije naveden u gore linkanpm clanku ali minse cini kao najjeftinija opcija koja bi mogla ponuditi sve sto mi treba (a da nemam ruter u svakoj sobi).

Gledam te!
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.6.2024 23:44 (Veliki Brat).
15 godina
offline
Re: Kućna mreža - AP vs Range Extender vs MESH

-matematika.. xiaomi s 4x2,5 porta, router, može sve + mesh, jeftinije kupiti 3kom nego par.. dok svaki ima ap-router mod, može oboje..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Kućna mreža - AP vs Range Extender vs MESH

M istina ali niti mi trebaju 4 porta, niti zelim nakaradu od rutera u svakom kutu stana (a pgotovo ne zelim xiaomi, osim ako se gore moze staviti openwrt). Osim u DB, na to ce se spajati jedno racunalo plus eventualno pokoji Pi (koji moze i na wifi).

Ali puno ti hvala, jedna od najvaznijih stvari su mi mogucnosti podesavanja (zato bih rado openwrt gore, a ima ohoho uredjaja koji to omogucavaju, ukljucivo i xiaomi, ako se dobro sjecam), tako da ako ce cjenovno biti puno prihvatljiviji (sto mi se vec sada cini da hoce) i mogu naci nesto sto ne izgleda nakaradno, vjerojatno ce biti upravo t - ruter u AP modu.

Gledam te!
15 godina
offline
Re: Kućna mreža - AP vs Range Extender vs MESH

- openwrt ili routeros danas mogu na (skoro) sve.. dok u pravilu soft u uređaju nudi potrebno pa nije potrebno (pogotovo za mesh).

- router s 4 porta je samo primjer, mogućnost i kao 'najskuplje' na aliju-kini od ponude pri čemu možeš potražiti i pronaći povoljnije-jače itd.

- + ovisno što si zamislio (svatko za sebe) lako izabrereš ostatak kao APove ili router s 1-2 porta u rasponu 50-150€ tj ukupno u cijeni ispod jednog uređaja po domaćim-eu trgovinama, pa du-d-math.

- ako je nakaradni izgled kriterij.. opet, ti biraš za sebe, ne ja pa može i po boji.. u taj kriterij nema smisla petljati se :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Kućna mreža - AP vs Range Extender vs MESH

ja ne mogu nać opciju gašenja wifija u telekom app..imam taj smart manager uključen i ima nekih opcija al za gašenje wifija nema..

13 godina
offline
Re: Kućna mreža - AP vs Range Extender vs MESH
Huh vidim da se počelo pisati o RDK routerima koje je HT počeo ugrađivati, sretno ekipa i ne bi vam bio u koži... Sve one koje zadovoljava to rješenje su mikro korisnici i mogli bi bez ikakvog interneta za sve ostale pa čak da imate i samo klimu na wifi savjetujem da bježe od toga kao vrag od tamjana...

Vjerojatno je ponuda paketa na HT za veliku masu presudna u odluci ali ovo što rade sa opremom je kriminalno loše...

Već sam spominjao privatnu Fritz!Box opremu pa su bili neki trolovski komentari bez pokrića, uglavnom svi ćemo na kraju kao u Njemačkoj kupovati svoju opremu i biti neovisni, samo link od operatora...

Živi bili!
13 godina
offline
Re: Kućna mreža - AP vs Range Extender vs MESH
Huh vidim da se počelo pisati o RDK routerima koje je HT počeo ugrađivati, sretno ekipa i ne bi vam bio u koži... Sve one koje zadovoljava to rješenje su mikro korisnici i mogli bi bez ikakvog interneta za sve ostale pa čak da imate i samo klimu na wifi savjetujem da bježe od toga kao vrag od tamjana...

Vjerojatno je ponuda paketa na HT za veliku masu presudna u odluci ali ovo što rade sa opremom je kriminalno loše...

Već sam spominjao privatnu Fritz!Box opremu pa su bili neki trolovski komentari bez pokrića, uglavnom svi ćemo na kraju kao u Njemačkoj kupovati svoju opremu i biti neovisni, samo link od operatora...

Živi bili!
2 mjeseca
offline
Re: Kućna mreža - AP vs Range Extender vs MESH
uuu, trebalo mi je par sat nakon instalacije tog RDK da shvatim na čemu sam. :-)
Žena poludila s teamsima, ja ne mogu do kamera, NAS kao da mi je u Bangladeshu.
I to je trajalo danima, suport ovaj onaj, tehničari, reset, krunica.
fritzshop hr, pokupio popodne tam na Žitnjaku i do naveče sve habla.
13 godina
offline
Kućna mreža - AP vs Range Extender vs MESH

kojeg fritza si uzel? teško konfigurirat?

 
0 0 hvala 0
2 mjeseca
offline
Re: Kućna mreža - AP vs Range Extender vs MESH
da da. to je kad provideri koji ionako zgrću hrpu love gledaju kako još više uštedjeti i nude sve lošiju opremu.
Nisam neki geek i kad mi je sve radilo nisam se sikirao koji j eprovider i koja oprema, ali u trenutku kad je krenulo loše,
a vidim da nisam jedini, odlučio sam presjeći. Nikakvi cloudi, aplikacije i 100 čuda. Daj mi ruter da ga uštekam i skonfam i živio rođo.
Nešto sam i kemijao sa PLC-ovima, Znam da to nije sretno rješenje, ali .... navukao se na prvog Fritza kojeg sam dobio iz nemačke i tak je to krenulo.
Čak sam imao i Cisco AP-ove, aruba itd. sve je to ok, ali da bi fercerali kak spada treba i pametan kontroler, a AP sam za sebe je samo proširenje WIFi-a.
Fritz + Mesh + smart home neki gadgeti i ja top zadovoljan.
2 mjeseca
offline
Re: Kućna mreža - AP vs Range Extender vs MESH
ma kakvi teško. Ne znam na kojem si operatoru, ali nije ti niti bitno. Imaš international firmware, tj. OS, skonfaš PPPoE user i password i PVC ili VLAN i surfaj.
Imaju jaku bazu znanja i lokalni Fritz suport. fakat je jednostavno. ak zapneš postaj u formu pa ti bu neko pomogo
13 godina
offline
Kućna mreža - AP vs Range Extender vs MESH

t-com je provider

 

moram zatražit od tcoma neke podatke za ovo: "skonfaš PPPoE user i password i PVC ili VLAN i surfaj..." ??

 

i koji fritz uzeti da je ok i cijena i kvaliteta..max 100€

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kućna mreža - AP vs Range Extender vs MESH
rapajic_st kaže...

t-com je provider

 

moram zatražit od tcoma neke podatke za ovo: "skonfaš PPPoE user i password i PVC ili VLAN i surfaj..." ??

 

i koji fritz uzeti da je ok i cijena i kvaliteta..max 100€

 Tako je, te podatke zatražiš, u tvom slučaju, od tcom-a.

 

Fritz ni jedan nema ispod 100€. Cca 150€ na više ako pričamo o novom. Neki srednji na više su cca 200-300€. Na njuškalu bi moglo biti jeftinije. 

 

Nema jeftino kvalitetne mrežne opreme, pogotovo ako želiš fiksni telefon, maxtv (non android box). Ako ti to dvije nije bitno, uzmeš neki tp-link/d-link koji ti to sve odvrti odlično za manje para

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.7.2024 13:59 (dax-lax).
10 godina
offline
Kućna mreža - AP vs Range Extender vs MESH

CroBora i Surfer24  su klonovi od spica, ili su jednostavno toliko oduševljeni fritzom da su se morali registrirat da bi ga dizali u nebesa?

dam se kladit da je i onaj shop koji je spica reklamirao njegov

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Kućna mreža - AP vs Range Extender vs MESH

Ivan35  Ma čisti klonovi spica . Firma je osnovana 15.01.2024 vlasnik Filip .... tako da je sve jasno....

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Kućna mreža - AP vs Range Extender vs MESH

Ahahha. Svatko voli i sugerira nešto što ima i to mu odgovara. Fritz je možda i dobar hardverom, ali estetika je nula naspram unifi-ja koji koristim i preferiram.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kućna mreža - AP vs Range Extender vs MESH
Klonovi hahhahaha
 
0 0 hvala 0
2 mjeseca
offline
Re: Kućna mreža - AP vs Range Extender vs MESH
e moj Ivane
evo za tebe forum, ovdje trolaš kreativu

https://www.ipiu.org/forums/index.php
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice