Problem sa Samsung monitorom i HDMI kablom

poruka: 28
|
čitano: 16.839
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Problem sa SAMSUNGOVIM monitorom i HDMI kablom

Kupio sam monitor SAMSUNG SM P2370h i spojio sam ga na komp sa HDMI kablom (grafička je sapphire ATI radeon hd 6850 toxic) ali nikako nemogu namjestiti full HD rezoluciju (1920x1080) . Kada stavim tu rezoluciju na rubovima ostane praznog mjesta odnosno slika nije razvucena preko cijelog ekrana. Probao sam reinstalirati drivere no ni to nije uspjelo. Kada ga spojim sa DVI kablom sve valja sliku razvuce preko cjelog ekrana. Funkciju auto nemogu koristiti zato sto je digitalna slika i ona bi se sama trebala razvuci po cjelom ekranu i da monitor podrzava full HD rezoluciju.

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa SAMSUNGOVIM monitorom i HDMI kablom

Pa jesi probao sam namjestiti sliku uz pomoć onih botuna na monitoru ili na Control Panel...

Daj, pogledaj si IP- adresu!!!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa SAMSUNGOVIM monitorom i HDMI kablom

Pa napiso sam da nemogu koristiti opciju auto koja sama razvuce sliku preko ekrana zato sto je HDMI digitalni signal i on bi sam trebo razvuc sliku preko cjelog ekrana.

14 godina
offline
Problem sa SAMSUNGOVIM monitorom i HDMI kablom

Pogledaj kada spajaš sa hdmi-om dali ti je aspect ratio (omijer širine i visine) 16:9, ako nije stavi na 16:9 i slika bi trebala biti popunjena sa svih rubova

EDIT:@marino12345 ako si mislio na ovo, toga više na žalost nema u novim katalistima {#}

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.7.2011 22:58 (1BIT).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa SAMSUNGOVIM monitorom i HDMI kablom

znam stavio sam 16:9. ima ponudeno 16:9,4:3 i auto a jedino sto mogu birat je gdje ce mi crni rubovi biti manji -.-. neznam vise sta da napravim.

15 godina
offline
Problem sa SAMSUNGOVIM monitorom i HDMI kablom

Taj se problem zove overscan i vjerojatno ga nećeš uspjeti riješiti jer se na mnogim monitorima ne da isključiti. Prvo isključi overscan u driverima povlačenjem klizača n 0%, kao na priloženoj slikici. Ako nakon toga još nije dobro znači da monitor overscana i morat ćeš potražiti opciju za isključiti isti u menijima monitora. Ta opcija vjerojatno ne postoji. Dakle traži nešto kao overscan, underscan, pixel mapping i isključuj. Ako ne uspiješ isključiti overscan, možeš povećati sliku povlačenjem onog klizača ulijevo. To nije baš preporučljivo, bolje ti je koristiti DVI kabel.

Moj PC  
8 0 hvala 5
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa SAMSUNGOVIM monitorom i HDMI kablom

Jao nemogu vjerovat napokon sam rjesio problem. Puno ti hvala {#}

12 godina
offline
Problem sa SAMSUNGOVIM monitorom i HDMI kablom

kako si rijesio problem? imam i ja takav problem?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa SAMSUNGOVIM monitorom i HDMI kablom

Spojio je DVI kabel i dobio full hd.

Preko HDMI kabla nema auto adjustment opcije,imam Samsung SA350H 23'

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.10.2011 20:51 (Igor_76).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Problem sa SAMSUNGOVIM monitorom i HDMI kablom

JA IMAM B2230 i ati6850. ne kuzim cemu onda hdmi ulaz-izlaz na monitoru?! kaj je to marketinski trik ili ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa SAMSUNGOVIM monitorom i HDMI kablom

Problem se moze rijesiti sa overscanom kako je gore navedeno ili na drugi nacin:

catalyst cc -> my digital flat panels -> properties(digital flat panel) i tu treba sa desne strane uklj opciju ENABLE GPU SCALING

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.10.2011 23:11 (black_sb).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa SAMSUNGOVIM monitorom i HDMI kablom
black_sb kaže...

Problem se moze rijesiti sa overscanom kako je gore navedeno ili na drugi nacin:

catalyst cc -> my digital flat panels -> properties(digital flat panel) i tu treba sa desne strane uklj opciju ENABLE GPU SCALING

  Evo vratio sam na HDMI i kao i prije čekirao tu opciju;ne ide na full hd zato sam vratio na dvi.Overscan nije,naravno,pomogao.

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.10.2011 23:21 (Igor_76).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa SAMSUNGOVIM monitorom i HDMI kablom

Meni je radilo i preko overscana i preko ovog sto sam ti maloprije napisao. Mislim da bi ti moralo raditi. Jel imas zadnje drivere od graf?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa SAMSUNGOVIM monitorom i HDMI kablom
black_sb kaže...

Meni je radilo i preko overscana i preko ovog sto sam ti maloprije napisao. Mislim da bi ti moralo raditi. Jel imas zadnje drivere od graf?

  black-sabbath :) da sve su novi driveri i win 7 na lešo instaliran,nisam početnik ali nisam ni uspio dobiti full hd sa HDMI jer čim spojiš HDMI kabel nemaš opciju auto adjustment na samsungu.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa SAMSUNGOVIM monitorom i HDMI kablom

Jel ti imas crni rub oko ekrana ili ti samo Win ne pokazuju full Hd rezu (koju pokazuju?)??

15 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa SAMSUNGOVIM monitorom i HDMI kablom
black_sb kaže...

Jel ti imas crni rub oko ekrana ili ti samo Win ne pokazuju full Hd rezu (koju pokazuju?)??

Da crni rub oko ekrana,kada se spoji HDMI kabel opcija auto adjustment je "zasjenjena" ne može se koristiti kao i neke opcije štimanja prikaza boje,u windowsu nestane opcija 1920x1080 moguće je samo ići na max  1650x1050.

Prije navedene opcije pod radeon grafičkim panelom ( ENABLE GPU SCALING,OVERSCAN) sam pokušao;bez rezultata.

Pod samim radeon grafičkim panelom ima opcija za full hd ali slika ostaje sužena sa crnim rubom oko ekrana.

Zatim iskopčam HDMI kabel,stavim DVI kabel i prilikom boota monitor sam pokrene auto adjustment,u windowsima pojavi se ponovo opcija za full hd 1920x1080 te su ostale opcije na monitoru ponovo dostupne,koje inače nije moguće koristiti ako se spoji na HDMI kabel.

Monitor Samsung SA23 350H 23'' kupljen prije 2 tjedna,grafika XFX6850 Radeon.

 

Ukoliko nije moje neznanje - onda jeste marketinški trik.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.10.2011 18:00 (Igor_76).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa SAMSUNGOVIM monitorom i HDMI kablom

Ha nije marketnig,mozda ti nesto sa hdmijem ne radi ili na monitoru ili na grafi. Pogledaj jos u catalystima pod pixel format bude RGB 4:4:4 Full RGB

15 godina
neaktivan
offline
Problem sa SAMSUNGOVIM monitorom i HDMI kablom

Da,sve opcije sam iscrpio pa i tu navednu,rastegni opcija i povuci opcija da ne nabrajam dalje,traženje netom nije dalo odgovor a od trgovca sam upućen da HDMI kabel nije za full hd.

Moguće da High-Definition Multimedia Interface ima samo u imenu High-Definition :))

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem sa SAMSUNGOVIM monitorom i HDMI kablom

ista stvar kao i kod mig frenda,nisam uspio nego dvi kabelom

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa SAMSUNGOVIM monitorom i HDMI kablom

Daj probaj s nekim drugim HDMI kabelom. Ne znam sta da ti drugo kazem...

12 godina
neaktivan
offline
Problem sa SAMSUNGOVIM monitorom i HDMI kablom

evo da kazem i ja nesto po pitanju hdmi kabla,danas sam kupio monitor

AOC e2795Vh sa MVA matricom,naravno nije uz njega dosao dvi  te sam ga spojio sa hdmi-jem

od belkina koji je odlicne kvalitete i slika je bila pristojna dok nisam spojio sa dvi-jem

tad je monitor zazivio bojama,iskreno nekako bolje boje,intezivnije su sa dvi-jem nego sa hdmi

kablom,sto sam najvise uocio kod pregleda slika i povecavanja istih vidi se velika razlika

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Problem sa SAMSUNGOVIM monitorom i HDMI kablom

pa sta uopce stavljaju hdmi ulaz na monitore kada izgleda nemaju svrhu?!

 

e da dali je netko probao spojiti recimo maxtv hdmi kablom monitor? dali bi dosla slika?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem sa SAMSUNGOVIM monitorom i HDMI kablom

a cuj slika je pristojna sa hdmi kablom, jos ako monitor ima zvucnike eto i zvuka mozda zato,a i za spajanje

vanjskih izvora tipa blueray,hd prijemnik tj. ako monitor sluzi u svrhe televizora

ali sad neznam jel se previse vidi razlika na monitorima tn koji su manjih dimenzija tipa 20-22 incha

ali na 27 mva,ips se vidi dobro,netko tko nije zagrizeni fanatik oko kvalitete prikaza bez problema

ce se koristit i nece ga zamarat to previse,ne kazem da je slika losa sa hdmi kablom,ali ipak je malo bolja sa dvi-jem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa SAMSUNGOVIM monitorom i HDMI kablom

ja sam spojio maxtv na 20'' samsunga. monitor ima samo dvi i vga ulaz pa sam ga spojio sa hdmi preko dvi pretvrača. mislim da su bile isto dvije crne crte na gornjem i donjem dijelu monitora, ali je slika bila puno bilja nego na većem tv - u. 

 

jedno off topic pitanje: 

neznam da li mi se čini ili je kvaliteta slike na maxtv - u poboljšana?

[url=http://eu.playstation.com/psn/profile/sljosar/] [img]http://mypsn.eu.playstation.com/psn/profile/sljosar.png[/img] [/url]
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa SAMSUNGOVIM monitorom i HDMI kablom
napuderisani dendi kaže...

Taj se problem zove overscan i vjerojatno ga nećeš uspjeti riješiti jer se na mnogim monitorima ne da isključiti. Prvo isključi overscan u driverima povlačenjem klizača n 0%, kao na priloženoj slikici. Ako nakon toga još nije dobro znači da monitor overscana i morat ćeš potražiti opciju za isključiti isti u menijima monitora. Ta opcija vjerojatno ne postoji. Dakle traži nešto kao overscan, underscan, pixel mapping i isključuj. Ako ne uspiješ isključiti overscan, možeš povećati sliku povlačenjem onog klizača ulijevo. To nije baš preporučljivo, bolje ti je koristiti DVI kabel.

KRALJU HVALA TI PUNO SI MI POMOGAO -.-

13 godina
offline
Problem sa SAMSUNGOVIM monitorom i HDMI kablom

a gdije da nadem taj overscan,u bit gdije se nalazi.{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Problem sa Samsung monitorom i HDMI kablom

pozz

kad spojim monitor s tv imam sliku samo na pola tv-a ...inace nisam na ti s tehnologijom ...hvala

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa SAMSUNGOVIM monitorom i HDMI kablom

ja sam isto imao taj problem ali na LG tv-u.

išao sam na postavke slike tv-a i tamo imam ponudu

format slike 16:9

           automatski

           original

           zumiranje

           kino zumiranje

 

odabrao sa kino zumiranje i više nemam rubova 

slika je preko cijelog tv-a

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice