Zamjena ventilatora cors vx550

poruka: 11
|
čitano: 4.746
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Zamjena ventilatora cors vx550

zanima me jel netko mjenjao vent na navedenom napajanju (corsair vx550w) don kihoty jesi ti spominjao da si mijenjao glasan vent?

 

krčka mi ventilator baš me ubija, kad ga zaglavim na trenutak mir i tišina..dok se vrti vent proizvodi zvuk koji me žulja po mozgu

 

rastavit napajanje nije problem, nego me zanima kojom metodom je spojen vent na pcb? zalemljene žice, 3pin konektor ili nešto treće? imaju dvije ili tri žice, raspitao bi se da znam kad bi stavio novi da neizgubim opciju da napajanje podešava brzinu vrtnje, na netu nisam našao nešto što bi mi pomoglo

 

i koji bi mi ventilator preporučili da stavim kao zamjenu? vjerovatno neki približnih karakteristirka tj (voltaža i amperaža) neki da je pouzdan i tih i da neće propucat nakon pol godine?

 

pomagajte ljudi

samo krupno, ništa sitniš
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Zamjena ventilatora cors vx550

Ja sam mijenjao.

 

Imaš dvopinski konektor:

 

Nije ti problem spojiti, jer napajanje odrađije PWM preko reguliranja napona (crvena žica, crna je masa).

 

Imao sam industrijski YateLoon tako da sam njega stavio, radi savršeno (kuc kuc) već preko dvije godine (onaj ADDA šit me ubijao godinu i pol).

 

Ako nemaš dvopinski vent, možeš zalemiti konetor od starog venta na novi vent, ili kupiti Sharkoon 3pin to 2pin adapter u Linksu, košta par kuna a olakšava stvar.

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zamjena ventilatora cors vx550

a znači tako je rješeno...super, bolje lemit žice od venta nego da lemim po pcb-u kakve sam sreće pa da skurim nešto...

 

predpostavljam da su većina ventova 3 pina (npr u linksu)? znači 3 na 2 pin bi riješilo stvari u slučaju da nenađem 2 pin vent?

 

i kažeš bolji je yate loon, meni napajanje krčka sada sa ovim ventom, a nema godina dana da imam napajanje...očito su se obistinile tvrdnje sa neta da je taj adda šroteks

samo krupno, ništa sitniš
14 godina
protjeran
offline
Re: Zamjena ventilatora cors vx550

Zar imam razlog da lažem?

 

Većina ADDA je smeće, zato Corsair u novim napajanjima ima većinom YateLoon ili sličnija riješenja.

 

 

Možeš staviti bilo koji vent, dobar ti je Sharkoon, Xillence, Zalman, Scythe, Enermax itd itd...

 

PS - Izgleda da Links više nema tih kablova, al nema veze, odreži konektor sa starog venta i stavi na novi, i to je to.

 

Žuta žica ti ne treba, onda je samo za mjerenje brzine vrtnje.

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zamjena ventilatora cors vx550

ma nisam sumnjao u tebe, niti sam skeptičan...jednostavno bih volio uzet nešto kvalitetno i da nije bučno da radi i traje...ak treba i više od 100kn izdvojit za vent...adda je deklarirana na 2200rpm...da gledam da uzmem vent do 2000 okretaja? imao sam iskustva sa sharkoon system fan-ovima i bio sam zadovoljan tak da bi mogo uvalit jednog u corsa...

 

ma to mi je drago bilo čuti da nemoram lemiti po ploči, ovo sa konektorima je super, budem rješio a nadam se da ću i buku riješiti...jesi ti prenio onu plastiku na novi vent? gledam mal po slikama drže je dva vijka

 

bacam se u potragu venta

samo krupno, ništa sitniš
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.1.2012 0:48 (oly570).
14 godina
protjeran
offline
Re: Zamjena ventilatora cors vx550

Plastiku ostavi, ona usmjerava puhanje.

 

Moj YateLoon ide do 1800rpm-a, ali nikad ne prelazi preko 1000, nečujan je.

 

Dakle ne brini, sve će biti OK.

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zamjena ventilatora cors vx550

Vrhunski Don, puno ti hvala na informacijama...

samo krupno, ništa sitniš
14 godina
protjeran
offline
Re: Zamjena ventilatora cors vx550

No prob! {#}

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
16 godina
neaktivan
offline
Zamjena ventilatora cors vx550

Da ne otvaram novu temu. Imam isti problem, doduše na Fortronu.

Zanima me kolika je (i da li je realna) opasnost da me kondić od napajanja zapp-ne tijekom operacije ? {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Zamjena ventilatora cors vx550

I meni je moj OCZ StealthXstream 500W počeo lagano krčati. Star je 3 godine i nešto sitno, očistio sam ga no nije problem u tome, pretpostavljam da je u pitanju ležaj venta - vent je ADDA i žice su zalemljene na ploču. Ne znam koliko će dugo izdržati ovako - dvojim se između zamjene venta i uzimanja novog napajanja. Svaki je savjet dobrodošao.

 

@stef, čitao sam da kondenzatori napajanja mogu držati opasnu razinu struje dugo nakon isključivanja napajanja, postoje načini za pražnjenje doduše - ili to ili se potrudiš da ga ne diraš (odnosno da ne diraš ništa osim venta).

Tread softly because you tread on my dreams.
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.3.2012 15:40 (ElektričnaOvca).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Zamjena ventilatora cors vx550

E yeb ga, ak ću nedaj Bože morat rezat i/ili lemit sigurno ću nešto dirat.

 

EDIT:

Nažalost, Fortron BS2 400W nema konektora na PCB-u, a žice su još tome sve zakeljene "žvakom" tak da sam ih samo odrezao na ventilatoru. Stavio sam Sharkoon 120mm i prikopčao ga izvana na molex. Žice sam mu provukao iznutra kroz onaj otvor za kablove. Nečujan {#}.

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.3.2012 21:40 (stef).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice