Savjet za napajanje zaključana tema

poruka: 6
|
čitano: 2.575
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Savjet za napajanje

Pozz svima, imam dilemu prilikom kupovine novog napajanja. Za sad, našao sam 3 napajanja koja bih kupio, to su:

 

MS Industrial PRO-550ATX 550W

Power Logic Magnum Pro 550W

LC Power LC600H-12 600W

 

Trenutno u moj PC imam ATI Radeon 3850, želim ga zamijeniti sa Nvidia GeForce XFX 8800GTS Alpha Dog 512mb. Na neke sajtove piše da je minimum napajanje od 400W što podržava tu grafiku, a na neke 500W.

Ja imam LC Power 420W i našo sam u Bug gdje su napajanja ispod/do 500W. Nije neko po njihovim testovima, mogu se složiti. Bučno je, čuje se hladnjak, ima samo da se prikače osnovni djelovi za PC (ploča, HDD

(U mom slučaju 2 HDD) grafika, CD, i to je to. Nema više kablova za priključak dodatnih hladnjaka (ventilatora). I hvala Bogu, kupi dosta prašine.

Kad bih isključio LC Power 600W koji svi preporučuju, ostaju ova 2.

Za Power Logic sam čuo, ali nzm kakav je, dal je dobar i daje li realnu snagu od 550W, čitajući po ostalim forumima i sajtovima, šaren je. Negdje ga pohvaljuju, negdje kažu da ga izbjegavam. Ima LED ventilator.

Ista priča za MS Industrial. Takođe ga negdje pohvaljuju, čak sam našo da su ga stavili u ''Gamer Power Supply''. Ima 2 ventilatora od 8cm. Vjerovatno znate o njemu.

 

Moja konfiguracija: Procesor Pentium(R) Dual-Core CPU E5300 @ 2.60GHz (2 CPUs), ~2.6GHz, 3072MB RAM memorije, trenutna grafička ATI Radeon HD 3850, monitor ViewSonic VA2231w Full HD, i matična ploča ASUS P5KOL SE.

Nije neka konfiguracija ali podržava novije igrice, jedino grafika, zato i hoću da je promijenim, na MW3 mi je mutna slika i sve je na low, a Battlefield 3 ne može da pokrene. Gledao sam review od GeForce 8800GTS i MW3 može u full settings (sve na high).

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjet za napajanje

Uzmi ovog Fortrona odlično je napajanje za malu lovu.

12 godina
offline
Re: Savjet za napajanje
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.7.2012 0:11 (KrpaZG).
11 godina
neaktivan
offline
Savjet za napajanje

Kao što rekoh, najmanje napajanje što podržava ovu GeForce je 400W (kako sam našo na internet, a na Nvidin sajt piše da treba najmanje 500W). Ja bih htio kupit nešto malo jače, od 550W ili 600W.

Također, nisam iz Hrvatske, nego Crne Gore, ali kupujem sve Bug-ove brojeve tako da sam isto prelistao malo gdje se pominju napajanja (ima u 2 broja, ispod 500W i više od 500W)

Postavite mi vaše preporuke pa ću vidjeti dal sam u mogućnosti da kupim (dal ga uvopšte ima na ovom tržištu)

UNAPRED HVALA ! 

 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjet za napajanje

To sta tam pise zaboravi...malo prouci na netu o napajanjima....

 

Ovo sta sam ti preporucio je dovoljno i za buducu tvoju konfu...Dakle postavi pitanje u temu koju sam ti linkao! i dam 100 kn da ce ti isto napajanje preporucit za te pare...

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.7.2012 0:16 (KrpaZG).
14 godina
moderator
offline
Savjet za napajanje
TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
Moj PC  
4 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice