Najtiše napajanje

poruka: 43
|
čitano: 16.847
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
protjeran
offline
Najtiše napajanje

Kakva su vam iskustva sa deklariranom bukom napajanja.

imao sam prije OCC GameXstream 600W, prema proizvođaču tiho gamersko, recenzije ne prebučan vrti se oko 2000rpm.

ja ga kupio nakon pročitanih recenzija a ono kao usisavač, vent uvijek na maksimalno i buči.

sad imam corsair tx650, prema recenzijama najtiše napajanje sa ventilatorom koji se vrti brže samo sa povećanjem opterećenja.

isto nisam zadovoljan, navečer kad je sam internet bez buke iz zvučnika to se čuje pošteno.

koje je po vašim iskustvima najtiše.

''how yes no''
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Najtiše napajanje

Trenutno imam HX520. Diskovi su glasniji od njega.

Vuk dlaku mjenja ali nikada!
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Najtiše napajanje
ksoric kaže...

Trenutno imam HX520. Diskovi su glasniji od njega.

Također Belji se

15 godina
offline
Najtiše napajanje

Nisam imao doticaja sa mnogo napajanja, ali prošle godine sam kupio SILVERSTONE ELEMENT SST-ST60EF -  600W, 80 PLUS BRONZE certifikat, 81 - 87% efficiency.

Bio je prilično skup za današnje cijene, preko 200 KM ili preko 800 Kn.

 

Imam samo pohvale za napajanje, u životu tiše napajanje nisam čuo. Nema nikakvog cviljenja, buke ili bilo kojih drugih zvukova.

Čujem ga samo kada prislonim uho njegovoj blizini i tada se čuje samo veoma blagi šum (14 cm ventilator). Pri bilo kakvom opterećenju kompjutera samo ga čujem kada direktno prislonim uho.

Stavljao sam i grafičku sa pasivnim hlađenjem, pa sam onda nakratko isključio u radu i ventilator na procesoru, jer me je zanimalo koji ventilator pravi malo više buke i grafičku karticu i napajanje sam eliminirao, te je samo ostao standardni hladnjak za procesor.

 

Imao sam još i 500+ W SilverStone napajanje i ono je bilo također veoma tiho.

Nisam siguran za jača SilverStone napajanja, ali moja preporuka ide za SilverStone.

 

It's good to be smart - It's smarter to be good
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Najtiše napajanje

Trenutno imam Silverstone strider 750W i prilično sam zadovoljan razinom buke...ne mogu reći da je najtiše, ali modularnost, snaga i stabilnost su na dosta visokoj razini.

Za server sam si kupio xilence 420W i to napajanje JE stavrno najtiše napajanje s aktivnim hlađenem koje sam ja testirao. Elise ventilatora doslovno možeš pratit pogledom.

9A3BMQ
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Najtiše napajanje

Imao sam Fortrona Bluestorm II 400W...bio je solidno tih, nisam imao problema s njim.
Sad sam uzeo CX400 Corsair i jako sam zadovoljan njim, u idleu je tiši nego BS, a u full loadu također.

Smanji broj okretaja kad je kompjuter u idle-u, a meni je to sve jako važno jer mi komp stoji vani, izvan kućišta tako da mi buka dosta smeta.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Najtiše napajanje

hx620 koda ga ni nema

Neznam di se ide za to .
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Najtiše napajanje
Potrazi Seasonic X-650 (drugo mu ime 650KM) i X-750 (750KM), imaju ventilator koji se uopce ne vrti do nekih 50% opterecenja, a i iznad toga su vrlo tiha. Kostaju preko 1000 kn ali koju god sam recenziju citao je recenzent bio odusevljen napajanjem. Ja planiram kupit 650 cim izmislim neke novcice za to.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najtiše napajanje

imam hx 650 i niti ga necujem.imao sam blue storma od fortona 550 W i takoder je bio tih.

Moj CPUz http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=936982
14 godina
neaktivan
offline
RE: Najtiše napajanje
eXpl0it kaže...

imam hx 650 i niti ga necujem.imao sam blue storma od fortona 550 W i takoder je bio tih.

Ček, što nemaš ti tx-a?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Najtiše napajanje
stipica_zd kaže...
eXpl0it kaže...

imam hx 650 i niti ga necujem.imao sam blue storma od fortona 550 W i takoder je bio tih.

Ček, što nemaš ti tx-a?

TYPO toliko sam reviewa procitao o modularnim corsair napajanjima da vec i brata zovem inicijalama napajanja.

Moj CPUz http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=936982
15 godina
offline
Najtiše napajanje

TX650 - zaboravio sam da ga uopće imam!

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najtiše napajanje
mierda-del-torro kaže...

Kakva su vam iskustva sa deklariranom bukom napajanja.

imao sam prije OCC GameXstream 600W, prema proizvođaču tiho gamersko, recenzije ne prebučan vrti se oko 2000rpm.

ja ga kupio nakon pročitanih recenzija a ono kao usisavač, vent uvijek na maksimalno i buči.

sad imam corsair tx650, prema recenzijama najtiše napajanje sa ventilatorom koji se vrti brže samo sa povećanjem opterećenja.

isto nisam zadovoljan, navečer kad je sam internet bez buke iz zvučnika to se čuje pošteno.

koje je po vašim iskustvima najtiše.

hehe i meni je pocea malo comp buciti, ali najvise se cuje vent od grafe no to ja spustin na 900okretaja i ka puska niti se grija previse 50idle-70 u igri, tu i tamo vise/manje

Sto se tice ovaj venta u HX520w on je jako tih. Mislim da bi triba samo minjati ventilatore od tvog bišeg cosmosa :D i ubaciti jedan potencijometar, a i skida san zvucnu izolaciju na stranici pa se i radi toga malo jace cuje

Human Shields
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najtiše napajanje
mierda-del-torro kaže...

Kakva su vam iskustva sa deklariranom bukom napajanja.

imao sam prije OCC GameXstream 600W, prema proizvođaču tiho gamersko, recenzije ne prebučan vrti se oko 2000rpm.

ja ga kupio nakon pročitanih recenzija a ono kao usisavač, vent uvijek na maksimalno i buči.

sad imam corsair tx650, prema recenzijama najtiše napajanje sa ventilatorom koji se vrti brže samo sa povećanjem opterećenja.

isto nisam zadovoljan, navečer kad je sam internet bez buke iz zvučnika to se čuje pošteno.

koje je po vašim iskustvima najtiše.

ja isto imam tx 650 i uopce ga ne cujem...prije cujem ventove sa kucista kada su na low nego napajanje...kada iskopcam ventove apsolutno nista ne cujem

Moj CPUz http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=936982
14 godina
protjeran
offline
Najtiše napajanje

Ja imam Chieftecovo napajanje,to je jedno od najtiših koje sam imao u svome kučištu.Chieftec FTW

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Najtiše napajanje
zgsolja kaže...

Ja imam Chieftecovo napajanje,to je jedno od najtiših koje sam imao u svome kučištu.Chieftec FTW

Tko još kupuje chiefteca?

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
16 godina
offline
Najtiše napajanje

Syche Kamariki 550W, pohvalili ga u prošlom Bug-u da je jako tih...

...Borba za mir je kao jebanje za nevinost...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Najtiše napajanje
Hyperion kaže...
zgsolja kaže...

Ja imam Chieftecovo napajanje,to je jedno od najtiših koje sam imao u svome kučištu.Chieftec FTW

Tko još kupuje chiefteca?

A šta fali Chieftecu?

14 godina
neaktivan
offline
Najtiše napajanje

Ja imam FRONTIER ATX 400 W i nikakve buke a ma baš ništa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Najtiše napajanje
zgsolja kaže...
Hyperion kaže...
zgsolja kaže...

Ja imam Chieftecovo napajanje,to je jedno od najtiših koje sam imao u svome kučištu.Chieftec FTW

Tko još kupuje chiefteca?

A šta fali Chieftecu?

Ništa konkretno..ali pokraj Corsaira i sličnih brand-name napajanja razmišljati o Chieftecu - malo glupo.

14 godina
offline
RE: Najtiše napajanje
brnivi kaže...

Ja imam FRONTIER ATX 400 W i nikakve buke a ma baš ništa.

offtopic:to si napajanje posebno kupio ili si dobio sa kućištem,ja imam Frontier shinobi i dobio sam colorsit 500w koji je ustvari 350w,samo me zanima....

14 godina
offline
RE: Najtiše napajanje

ja također imam chiefteca 550 i uopće ga se ne čuje,apsolutno ništa,a ni problema sa njim nemam nikakvih

ja neznam zašto  ljudi samo svoje hvale a tuđe ništa ne valja

jedino crosair valja, moš mislit, sutra će neko u novinama napisat da novo brendirani Rudi Čajevac je best buy kupovina i da je najbolje na tržištu i svi klinci će pobrat svu pamet svijeta i reći će da ni crosair ne valja

dnl
16 godina
neaktivan
offline
RE: Najtiše napajanje
roki kaže...

ja također imam chiefteca 550 i uopće ga se ne čuje,apsolutno ništa,a ni problema sa njim nemam nikakvih

ja neznam zašto  ljudi samo svoje hvale a tuđe ništa ne valja

jedino crosair valja, moš mislit, sutra će neko u novinama napisat da novo brendirani Rudi Čajevac je best buy kupovina i da je najbolje na tržištu i svi klinci će pobrat svu pamet svijeta i reći će da ni crosair ne valja

Samo reci jednu stvar. Da možeš birat, besplatno..

Chieftec 550W ili Corsair VX550W?

15 godina
offline
Najtiše napajanje

i ja imam chieftec 450w- jakoje tih,nakon sto sam ga otvorio i bacio orginal ventilator u smece ,a stavio neki zelenog svjetla od culermaster

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Najtiše napajanje

vjeruj mi stari da ne znam,a činjenice su sljedeće

1. imam chieftec koji obavlja svoj zadatak bezprijekorno i super je što se buke tiče,tj.ne čuje se

2. svi hvale crosaire (ni ja ih ne smatram lošim) pa ti budi pametan šta uzeti gledajući sa moga stajališta

 znači uzati nešto šta znaš da je dobro ili uzeti ono šta svi hvale, pa ti odaberi ja ne znam

dnl
14 godina
protjeran
offline
RE: Najtiše napajanje
Penryn kaže...
roki kaže...

ja također imam chiefteca 550 i uopće ga se ne čuje,apsolutno ništa,a ni problema sa njim nemam nikakvih

ja neznam zašto  ljudi samo svoje hvale a tuđe ništa ne valja

jedino crosair valja, moš mislit, sutra će neko u novinama napisat da novo brendirani Rudi Čajevac je best buy kupovina i da je najbolje na tržištu i svi klinci će pobrat svu pamet svijeta i reći će da ni crosair ne valja

Samo reci jednu stvar. Da možeš birat, besplatno..

Chieftec 550W ili Corsair VX550W?

VX550 nije osobito tih, jer imaju odvratno loš hladnjak: ADDA.

Zamijenio sam ga sa puno skupljim i kvalitetnijim PSU PWM hladnjakom tvrtke YateLoon.

 

Sad je to napajanje extra tiho. No uzevši u obzir da je parnjak VX-u 550W jedan LCPower,

koji ima 140mm hladnjak, i koji je stvarno "Super Silent", koji košta mnogo manje,

pravi izbor je LCPower. Jedini minus je jamstvo od dvije godine.

Inače, LCP proizvodi CWT, isti proizvođač Corsairovih High End napajanja, uključujući i VX550.

 

Imam i VX550 i LCP 6600 Super Silent, i mogu reći da je LCP mnogo tiši.

 

A osobito modeli Silent Giant koji imaju 140mm hladnjake (također elektroniku radi CWT).

 

Cijene: (iz Linksa, koji NIJE webshop, webshopove ne računajte, nemaju skladišta, nisi uvoznici, nemaju servis)

Silent Giant 650W:

439Kn

VX550W:

705Kn

Total razlika: 266Kn (LCP wins)

 

Jamstvo:

LCP: 2g

Cors: 5g

Razlika: 3g (Cors wins)

 

Ajmo sad na specifikacije. Corsair nema certifikate, dok LCP ima 80 bronze certifikat.

 

Sad na same railove:

+3.3V:

LCP: 35A (win)

Corsi: 30A

+5V:

LCP: 40A (win)

Cors: 28A

+12V: (uzevši u obzir sa Cors ima samo jedan fizički rail, a LCP dva fizička raila, već sad dajem prednost LCP-u, makar na papiru izgleda drugačije)

LCP: 19+19A=38A

Corsair: 41A

 

Ovdje je teško odrediti pobjednika, jer Cors ima samo jedan rail, dok LCP ima dva fizička (oba radi CWT, al nebitno, dva su dva, manje opterećenje za cijelo

napajanje, jer ako su dvije, ili više, grafičke kartice u igri, bolje je imati dva, ili više odvojenih railova).

 

Sad kad smo kod hlađenja, ADDA hladnjaci su po meni koma. Rade dobro par mjeseci, pa im se razbije ležaj.

Meni jamstvo nije bitno, jer moja su napajanje zaštićena prednaponskom letvom i aktivnim UPS-om.

 

Tako da sam ADDA zamijenio YateLoon hladnjakom, koji je savršen za napajanje,

jer je rađen baš za takva napajanja koja imaju PWM.

Inače YateLoon jedan je od najvećih proizvođača coolera na svijetu, proizvodi stock coolere za AMD, Intel i mnoge druge firme.

http://www.yateloon.com/

 

LCP ima 140mm vent koji je jako tih. Nažalost nemam ni jedno neispravno, pa ne mogu reći koji je proizvođač ventova.

Prodao sam ih mnogo u dvije godine (cca 200+ komada), nije se ni jedno vratilo, osim jednog koje odmah iz kutije nije radilo, koje je zamjenjeno.

 

Dok su mi se par Corsairva vratilo, a prodao sam ih šačicu, ne više od 20 komada u dvije godine (osim CX400, a i on se najviše vraćao na servis).

 

Po meni, kome treba 5 godina jamstva,  i želi platiti natpis Corsair, nek si ga kupi. Tko treba dobro napajanje, uzet će LCPower.

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=970113 http://www.techpowerup.com/gpuz/6p8v4/
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.2.2010 22:24 (Don Kihoty).
15 godina
offline
Najtiše napajanje

Za vx550 neznam čuo sam puno puta da nije baš tih i da zuji,ali da daje više od svoje nazivne snage navodno je wolverine ili razer gonio 3x8800gtx i neke bijesne crossfire kombinacije s njim.

 

Moj TX650 je nečujan, a kod mene je već 1god i 4mj, sa ventilatorom "no problemo",a ako bude bilo problema bubnem unutra scythe slipstream 500okr/min.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.2.2010 22:33 (Hyperion).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Najtiše napajanje
Hyperion kaže...

Za vx550 neznam čuo sam puno puta da nije baš tih i da zuji,ali da daje više od svoje nazivne snage navodno je wolverine ili razer gonio 3x8800gtx i neke bijesne crossfire kombinacije s njim.

 

Moj TX650 je nečujan, a kod mene je već 1god i 4mj, sa ventilatorom "no problemo",a ako bude bilo problema bubnem unutra scythe slipstream 500okr/min.

Ja sam gonio tri 4850HD sa VX550W, ali sam sa LCP 600W gonio dvije 4890HD bez problema... Po tome, čini se jednako jako, čak gledajući po tome,

4890HD je gladnija od 4850HD.

 

Dok je jedan CX400W, koji je najsličniji cijeni LC powera, izdahnuo na dvije 4890HD.. Žalosno...

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=970113 http://www.techpowerup.com/gpuz/6p8v4/
15 godina
neaktivan
offline
Najtiše napajanje

@Don Kihoty

Po mojem misljenju napajanje s jednim railom mi trebalo po nekoj logici biti bolje od napajanja s vise railova. Zasto??  Uzmi recimo napajanje s 2 raila, svaki po 15A (samo primjer), jedan rail koristis za graficku, a drugi za ostatak kompa npr... Ako graficka recimo vuce maksimalno 10A, tebi ce ostalih 5A na tom railu ostat ce neiskoristeno buduci da drugi rail moze dat samo 15A, sve iznad toga i ukljucit ce se OCP (over current protection). To je pogotovo bitno na jacim konfma i napajanjima s vise railova jer ljudi vecinom spajaju jedan rail na sve komponente buduci da ima dosta konektora...

My life has no purpose, no direction, no aim, no meaning, and yet I'm happy. I can't figure it out. What am I doing right?????
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Najtiše napajanje

Smijat cete se, ali najtise napajanje koje sam (nisam) cuo je bilo neko od MS-a s 2 8cm venta...

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice