Small country far far away

poruka: 148
|
čitano: 31.063
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Small country far far away".
16 godina
neaktivan
offline
Small country far far away

"Uhljebi, tone uhljeba, ali ne znam englesku riječ za to. Bread-eaters?"

 

Neće biti "bread-eater". "Moocher" bi bilo nešto bolje, ali nekako nije ni to...

 

Inače, slažem se za zaključcima, ali teško mi je zamisliti rješenje u zakonskim okvirima. Sve konkretne ideje mi idu u smjeru kuke i motike.

 

 

 
5 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Small country far far away

Sve je to cirkus...

Ja upravo čekam treće dijete (u slijedećih mjesec dana će se roditi). Dobit ću nekih 4.000 kn od općine i županije (ukupno). U ZG se dobije 50-60k ako se ne varam, isto kao i na nekim otocima. Ne pravim djecu da bi mi netko za to plaćao ali to poprilično dobro ocrtava drastične razlike koje postoje unutar ovako male države. Briga o demografiji je očita! {#}

Freak Show Inc.
 
12 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Small country far far away
Friday kaže...

Sve je to cirkus...

Ja upravo čekam treće dijete (u slijedećih mjesec dana će se roditi). Dobit ću nekih 4.000 kn od općine i županije (ukupno). U ZG se dobije 50-60k ako se ne varam, isto kao i na nekim otocima. Ne pravim djecu da bi mi netko za to plaćao ali to poprilično dobro ocrtava drastične razlike koje postoje unutar ovako male države. Briga o demografiji je očita! {#}

Koliki ti je prirez?

15 godina
offline
Small country far far away

Upravo zbog ovakvog smjera i vrhunske politike znam desetke ljudi koji su otišli iz ove države. I još barem toliko koji ozbiljno razmišljaju o tome.

 

Nije da vani cvjeta cvijeće, al baš se ne osjećaš kao totalni majmun dok radiš pošteno a svi ostali muljaju, koriste veze i uhljebljuju se.

 
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Small country far far away
Old Iggy kaže...
Friday kaže...

Sve je to cirkus...

Ja upravo čekam treće dijete (u slijedećih mjesec dana će se roditi). Dobit ću nekih 4.000 kn od općine i županije (ukupno). U ZG se dobije 50-60k ako se ne varam, isto kao i na nekim otocima. Ne pravim djecu da bi mi netko za to plaćao ali to poprilično dobro ocrtava drastične razlike koje postoje unutar ovako male države. Briga o demografiji je očita! {#}

Koliki ti je prirez?

 

Ne znam, nešto sitno. Stvar je u tome da općina ima proračun oko 20 mil kn, a od toga na djecu (novorođenčad) potroše godišnje 20-ak tisuća kn. Da se zaprepastiš!

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Small country far far away
Friday kaže...
Old Iggy kaže...

Koliki ti je prirez?

 

Ne znam, nešto sitno. Stvar je u tome da općina ima proračun oko 20 mil kn, a od toga na djecu (novorođenčad) potroše godišnje 20-ak tisuća kn. Da se zaprepastiš!

Da ima veći prirez, imala bi veće prihode, možda bi onda davala više. Ipak je to do lokalne samouprave.

Preseli se u Molve, recimo, oni daju najviše.

15 godina
protjeran
offline
Re: Small country far far away
Friday kaže...

Sve je to cirkus...

Ja upravo čekam treće dijete (u slijedećih mjesec dana će se roditi). Dobit ću nekih 4.000 kn od općine i županije (ukupno). U ZG se dobije 50-60k ako se ne varam, isto kao i na nekim otocima. Ne pravim djecu da bi mi netko za to plaćao ali to poprilično dobro ocrtava drastične razlike koje postoje unutar ovako male države. Briga o demografiji je očita! {#}

A sad bi ti trebao biti heroj i svi bi tebi trebali usmijriti jure kako bi tvoje djete raslo dobro i sigurno? a djeca ekipe koja ima jedno djete, zive u 35 kvadrata i tesko da ce ikad iseliti od tamo? a osobe sa 2-3 djece u 45 kvadrata? a ......

 

nemojmo ocekivati da je netko uzan nam pomoci... 3. djete znaci da ce zena biti doma i to ne moze novac mjnjati... mama sa djecom, ljubav, odgoj... nes dobiti ti, al dobiti c ona :P ili sezamjenite :))))

 

 

 

a stop se fisklizacije tice: boli mene k. ako to n postoji u svijtu... RH je uvela odlican model naplate poreza.... mi smo balkanska ukojbina u kojoj svatko trazi kako prevariti svog bliznjeg a Linic se napokon sjetio ideje kako ikoristiti tu nasu frustraciju u korist blagajne....

ja sma osobno vec nekoliko objektata prijavio poreznoj pa neka ih zatvore... ne izdaju racune, ne placaju pdv... voze dobre aute... a tebe i mne ko jbe!!!!

 

 

kad se bude placao porez, biti ce i love za poreze, prireze, biti ce love za obitelji koje trebaju pomoc i biti ce love za bolnice.... tu smo di smo jr se porez nije placao godinama.... treba gradjane educirati.... ne ide na lijpo... ide fiskalizacijom! :))))

 

 

 

15 godina
offline
Re: Small country far far away
TranceMight kaže...

 

 

kad se bude placao porez, biti ce i love za poreze, prireze, biti ce love za obitelji koje trebaju pomoc i biti ce love za bolnice.... tu smo di smo jr se porez nije placao godinama.... treba gradjane educirati.... ne ide na lijpo... ide fiskalizacijom! :))))

Nece, samo ce biti vise love za opljackati. Nismo mi tu zato jer se porez nije placao i zato jer su ugostitelji ukrali parsto tisuca kuna ili mozda milijun, tu smo zato jer je svaka vlada sustavno pljackala Lijepu Vasu. Nije da ugostitelji i slicni nisu nimalo krivi, ali tu je rijec o mozda 10%. Vece ribe drze puno vece postotke.

Rvat katolik!
16 godina
offline
Re: Small country far far away
tnakir kaže...

Nece, samo ce biti vise love za opljackati. Nismo mi tu zato jer se porez nije placao i zato jer su ugostitelji ukrali parsto tisuca kuna ili mozda milijun, tu smo zato jer je svaka vlada sustavno pljackala Lijepu Vasu. Nije da ugostitelji i slicni nisu nimalo krivi, ali tu je rijec o mozda 10%. Vece ribe drze puno vece postotke.

Tebe baš pljačkanje muči. {#}

Pogledaj po inicijalnim rezultatima fiskalizacije koliko su ti "mali" krali.

16 godina
protjeran
offline
Re: Small country far far away
Mycroft kaže...

"Uhljebi, tone uhljeba, ali ne znam englesku riječ za to. Bread-eaters?"

 

Neće biti "bread-eater". "Moocher" bi bilo nešto bolje, ali nekako nije ni to...

http://en.wikipedia.org/wiki/Sinecure

A sinecure (from Latin sine = "without" and cura = "care") means an office that requires or involves little or no responsibility, labour, or active service.

BOINC Combined Statistics for Croatia http://goo.gl/DiiXr
16 godina
offline
Small country far far away

Najbolji primjer domoljubnosti jest placanje poreza...kod nas najglasniji domoljubi bas ne vole poreze ;) 

Samo ako vec placamo drakonske poreze/namete/harace/prireze onda se nekako ocekuje da se drzava prema gradjanima ne ponasa kao maceha. 

Nadam se da ovom silnom lovom koja se evidentno ubire fiskalizacijom nece financirati samo izborne kampanje, vozni parkovi ili virtualne agencije. Za skolstvo izdvajamo najmanje u EU, a dicimo se kako smo zemlja znanja i kako cemo obrazovanjem podici gospodarstvo. Ovaj estonski primjer je nesto sto mi mozemo samo sanjati, a bojim se da monetizacijom autocesta dobivamo i skuplje cestarine. 

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Small country far far away
Old Iggy kaže...

Tebe baš pljačkanje muči. {#}

Pogledaj po inicijalnim rezultatima fiskalizacije koliko su ti "mali" krali.

Pa da, kikiriki. Ovi su samo na gumamama pokrali četvrt milijuna kuna: http://www.jutarnji.hr/zbog-korupcije-s-gumama-politicari-umalo-poginuli-pri-brzini-od-160-km-h-/1117005/

 

a ovi milijun kuna godisnje na zderacinu: http://www.index.hr/vijesti/clanak/veliko-prezderavanje-u-omisu-hdzova-vlast-trosila-po-milijun-kuna-godisnje-na-ice-i-pice-/691951.aspx


Strah me i razmisljati za vece gradove ili mozda na nivo drzave.

 

Btw 1m2 asfalta debljine 6cm sa podlogom kosta cca 25€, dakle nek bude 200 kn. Sa tom zderacinom su mogli pokriti 5000m2 ceste, a ako uzmemo u obzir da je cesta siroka 4m, mogli su pokrpati 1250m ceste u Omisu. A da znas kakva je cesta u Omisu znao bi da je to odlicna investicija.

Rvat katolik!
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.7.2013 14:34 (tnakir).
16 godina
offline
Re: Small country far far away
tnakir kaže...
Old Iggy kaže...

Tebe baš pljačkanje muči. {#}

Pogledaj po inicijalnim rezultatima fiskalizacije koliko su ti "mali" krali.

Pa da, kikiriki. Ovi su samo na gumamama pokrali četvrt milijuna kuna: http://www.jutarnji.hr/zbog-korupcije-s-gumama-politicari-umalo-poginuli-pri-brzini-od-160-km-h-/1117005/

 

a ovi milijun kuna godisnje na zderacinu: http://www.index.hr/vijesti/clanak/veliko-prezderavanje-u-omisu-hdzova-vlast-trosila-po-milijun-kuna-godisnje-na-ice-i-pice-/691951.aspx


Strah me i razmisljati za vece gradove ili mozda na nivo drzave.

 

Btw 1m2 asfalta debljine 6cm sa podlogom kosta cca 25€, dakle nek bude 200 kn. Sa tom zderacinom su mogli pokriti 5000m2 ceste, a ako uzmemo u obzir da je cesta siroka 4m, mogli su pokrpati 1250m ceste u Omisu. A da znas kakva je cesta u Omisu znao bi da je to odlicna investicija.

Sve te krađe su kikiriki u odnosu na državni proračun. Da i njega ukinemo?

15 godina
offline
Re: Small country far far away
Old Iggy kaže...

Sve te krađe su kikiriki u odnosu na državni proračun. Da i njega ukinemo?

Bojim se da se ne razumijemo. Zelis da nastavim sa aferama i ciframa?

Rvat katolik!
16 godina
offline
Re: Small country far far away
tnakir kaže...
Old Iggy kaže...

Sve te krađe su kikiriki u odnosu na državni proračun. Da i njega ukinemo?

Bojim se da se ne razumijemo. Zelis da nastavim sa aferama i ciframa?

Želiš da ja nastavim sa svim onim što bi trebalo izbaciti iz proračuna?

Sve te afere su kirkiri u odnosu na, recimo, lažne branitelje? Prerane umirovljenike? Neučinkovito zdravstvo?

15 godina
offline
Re: Small country far far away
Old Iggy kaže...

Želiš da ja nastavim sa svim onim što bi trebalo izbaciti iz proračuna?

Sve te afere su kirkiri u odnosu na, recimo, lažne branitelje? Prerane umirovljenike? Neučinkovito zdravstvo?

Pa naravno, to sam vec napisao (nisam siguran u kojem threadu - mozda je ipak bio post u Sto se dogadja u nasem drustvu) i tu se apsolutno slazem sa tobom. Takodjer se slazem da se i ovaj dio sa fiskalizacijom trebao uvesti, ali mislim da postoje veci problemi i veci "gutaci" proracuna od obrtnika.

Rvat katolik!
15 godina
offline
Re: Small country far far away
Friday kaže...

Sve je to cirkus...

Ja upravo čekam treće dijete (u slijedećih mjesec dana će se roditi). Dobit ću nekih 4.000 kn od općine i županije (ukupno). U ZG se dobije 50-60k ako se ne varam, isto kao i na nekim otocima. Ne pravim djecu da bi mi netko za to plaćao ali to poprilično dobro ocrtava drastične razlike koje postoje unutar ovako male države. Briga o demografiji je očita! {#}

Kod mene gdje ja živim preko Save se ne dobije ništa bez obzira koliko djece imam. Postoje tu neki poticaji na stočarstvo, svinje itd., ali nema poticaja na djecu na podizanje nataliteta. Kažu nema para, pa čisto razmišljam da mi je veoma rizično se razmožavati.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
16 godina
offline
Re: Small country far far away
tnakir kaže...
Old Iggy kaže...

Želiš da ja nastavim sa svim onim što bi trebalo izbaciti iz proračuna?

Sve te afere su kirkiri u odnosu na, recimo, lažne branitelje? Prerane umirovljenike? Neučinkovito zdravstvo?

Pa naravno, to sam vec napisao (nisam siguran u kojem threadu - mozda je ipak bio post u Sto se dogadja u nasem drustvu) i tu se apsolutno slazem sa tobom. Takodjer se slazem da se i ovaj dio sa fiskalizacijom trebao uvesti, ali mislim da postoje veci problemi i veci "gutaci" proracuna od obrtnika.

Njihov jedini problem je što su jako "vidljivi". Običnom čovjeku naplata poreza nije nešto o čemu razmišlja, ali sad je to postalo jako vidljivo baš na njima.

A cifre pokazuju da je to daleko najbolji potez nekog ministra u RH još od Škegre i uvođenja PDV-a.

15 godina
offline
Re: Small country far far away
Old Iggy kaže...

Njihov jedini problem je što su jako "vidljivi". Običnom čovjeku naplata poreza nije nešto o čemu razmišlja, ali sad je to postalo jako vidljivo baš na njima.

A cifre pokazuju da je to daleko najbolji potez nekog ministra u RH još od Škegre i uvođenja PDV-a.

Da, odlican potez je selektivno kaznjavati raju. Pa sami trgovacki lanci su priznali da je bilo nepravilnosti u kasama, ali da nije bilo zatvaranja trgovina, dok se male kafice zatvara.

 

Malim ljudima se salju ovrhe, dok se glavonjama oprasta porez. Privatnicima se dizu porezi i nameti, dok se drzavnim zaposlenicima ne diraju bonusi i zaposljavaju se novi uhljebi.

 

Jos ces mi reci da ti je Linic pozitivan lik i onda cu se zbilja zabrinut za tebe.

Rvat katolik!
16 godina
offline
Re: Small country far far away
tnakir kaže...
Old Iggy kaže...

Njihov jedini problem je što su jako "vidljivi". Običnom čovjeku naplata poreza nije nešto o čemu razmišlja, ali sad je to postalo jako vidljivo baš na njima.

A cifre pokazuju da je to daleko najbolji potez nekog ministra u RH još od Škegre i uvođenja PDV-a.

Da, odlican potez je selektivno kaznjavati raju. Pa sami trgovacki lanci su priznali da je bilo nepravilnosti u kasama, ali da nije bilo zatvaranja trgovina, dok se male kafice zatvara.

 

Malim ljudima se salju ovrhe, dok se glavonjama oprasta porez. Privatnicima se dizu porezi i nameti, dok se drzavnim zaposlenicima ne diraju bonusi i zaposljavaju se novi uhljebi.

 

Jos ces mi reci da ti je Linic pozitivan lik i onda cu se zbilja zabrinut za tebe.

Pa meni je Linić daleko najpozitivniji tip na političkoj sceni, da su bar drugi takvi.

S druge strane, znam da i "veliki" plaćaju gadne kazne i to redovno i to već godinama, samo se ne izlazi u javnost s tim. Nadam se da hoće. {#}

15 godina
offline
Re: Small country far far away
Old Iggy kaže...

Pa meni je Linić daleko najpozitivniji tip na političkoj sceni, da su bar drugi takvi.

O boze

Rvat katolik!
16 godina
offline
Re: Small country far far away
tnakir kaže...
Old Iggy kaže...

Pa meni je Linić daleko najpozitivniji tip na političkoj sceni, da su bar drugi takvi.

O boze

Da, jedini je koji realno prihvaća stanje i zna što treba napraviti, a i 90% poteza do sada su mu jako dobri.

16 godina
offline
Re: Small country far far away
Old Iggy kaže...

Pa meni je Linić daleko najpozitivniji tip na političkoj sceni, da su bar drugi takvi.

S druge strane, znam da i "veliki" plaćaju gadne kazne i to redovno i to već godinama, samo se ne izlazi u javnost s tim. Nadam se da hoće. {#}

 ma placaju racku, a ne velike kazne, molim te nemoj biti naivan i siriti neistine. Jos dobe olaksice i oslobodjenja od placanja poreza. Mali ljudi najebu najviše. Tak je uvijek bilo.

16 godina
offline
Small country far far away

Kaže se "jamrati" a ne "jambrati" i kakav je to izraz "Relativno sam dosta često"? Ili je relativno često ili je dosta često.

 

Pozdrav,

Grammar Nazi :-)

 
9 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Small country far far away
Old Iggy kaže...

 

Pa meni je Linić daleko najpozitivniji tip na političkoj sceni, da su bar drugi takvi.

S druge strane, znam da i "veliki" plaćaju gadne kazne i to redovno i to već godinama, samo se ne izlazi u javnost s tim. Nadam se da hoće. {#}

Je fakat je pozitivan i to za desetku,Izlanuo se tak i moja baba može radit lupat poreze i namete jer u blagajni nema love.Ono oko inspektora i bježanja bez fiskalnog računa, iako je on izdan/ali inspektor namjerno bježi pokazuje kolko je to pozitivno blesav potez šta misliš ko je to naredil pa LInič nije pokojni Stjepan Spajič sigurno.Uglavnom Linič je okvirno pozitvian ko i Američki porezni sistem, pa onda dobiješ neki mix Monty Pythona i Zone Sumraka fučkaj ga.{#}Izlanuo se

 

http://www.bug.hr/forum/topic/ostalo/teorije-zavjere/43986.aspx?page=1&jumpto=3761764&sort=asc&view=flat

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
16 godina
offline
Re: Small country far far away
Aldo kaže...
Old Iggy kaže...

Pa meni je Linić daleko najpozitivniji tip na političkoj sceni, da su bar drugi takvi.

S druge strane, znam da i "veliki" plaćaju gadne kazne i to redovno i to već godinama, samo se ne izlazi u javnost s tim. Nadam se da hoće. {#}

 ma placaju racku, a ne velike kazne, molim te nemoj biti naivan i siriti neistine. Jos dobe olaksice i oslobodjenja od placanja poreza. Mali ljudi najebu najviše. Tak je uvijek bilo.

Ne pričaj ono što ne znaš.

16 godina
offline
Re: Small country far far away

Meni se čini da je "Zakon o fiskalizaciji u prometu gotovinom" neustavan buduci da njegovo provođenja izaziva diskriminaciju. 

Ili je samo provođenje nezakonito?

Ima tu koji mladi pravnik željan slave da se ovom temom pozabavi?

11 godina
protjeran
offline
Small country far far away

Ljudi, postoje objektivni razlozi koji donose razne brige i neke stvari nisu dobro riješene, ali ovo je naša država, te svatko od nas bez iznimke treba dati svoj doprinos.

Ne volim kuknjavu koja se stalno plasira iz nekih sumnjivih osobnih razloga, kao da je ovo najgora država na svijetu, te da je neka tamo jugovina bila bolja. Eh, meni nije, meni je mila moja Hrvatska, te mi je bolja od svake druge države i domovine. Naravno, ne slažem se sa svim što se događa u njoj, ali ja sam se odlučio boriti za nju. Ako neka vlast, nije dobra, izaberimo drugu, ako su svi političari isti, izberimo sami sebe i dovedimo nas vlast na same. Živimo u demokraciji i sve je to itekako moguće, ali valja se boriti.

Nažalost, mnogi danas žele gotova rješenja, te da se netko drugi pobrine za njihovo dobro sutra, ali to jednostavno ne ide tako. Sama nas istina o nama samima može spasiti, te solidarnost. Ljudi, prijavite lopove, prijaviti organima državne represije sve ono što vas brine i tlači, te neka svaki lopov, ubojica i lažov iziđe na svjetlo dana, te neka plati za svoje grijehe.

Nema više badava, ovo je kapitalizam, te sve plaća, tako da ne može zdravstvo biti besplatno kako ekipa si zamišlja, ono dođeš u bolnicu, pa bi htio ono hotel A kategorije, jer tobože je to bilo besplatno u komunizmu.

A ovo za autoceste, ne gleda se koristi od njih samo kroz kotače koji se okreću na njoj, nego i kroz druge koriste, društvene, kulturne, športske, znači njihova korist ne može mjeriti samo financije, nego i kroz druge nefinancijske koristi. Na primjer, moraš imati dobru cestovnu povezanost da bi u slučaju rata mogao brzo prebacivati vojsku, s jednog kraja države na drugi.

Više pozitive, manje kukanja, više ljubavi i požrtvovnosti nam treba kao državi. Pa, će svima bolje biti.

{#}

World's Strongest, Sharpest Knives
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.7.2013 15:39 (Cold Steel).
Moj PC  
3 22 hvala 0
16 godina
offline
Re: Small country far far away
Aldo kaže...

Meni se čini da je "Zakon o fiskalizaciji u prometu gotovinom" neustavan buduci da njegovo provođenja izaziva diskriminaciju. 

Ili je samo provođenje nezakonito?

Ima tu koji mladi pravnik željan slave da se ovom temom pozabavi?

Kakvu točno diskriminaciju?

16 godina
offline
Re: Small country far far away
Cold Steel kaže...

 Ako neka vlast, nije dobra, izaberimo drugu, ako su svi političari isti, izberimo sami sebe i dovedimo nas vlast na same. Živimo u demokraciji i sve je to itekako moguće, ali valja se boriti. 

kak to mislis izvesti?

generacijama su nase potikantske elite donosile zakone koji su štetni u najmanju ruku, a njihovi postupci bi se lako mogli nazvati veleizdajnickim.

neznam za tebe, ali ja nemam vremena pricekati jos 1500 godina da se to sve popravi silom inercije.

mnogi čekaju cijeli zivot da se neki K promijeni. Iskreno, i meni je dosta sranja. Dok vidim ovo govno ćelavo na tv-u s prijetvornim osmijehom, dodje mi muka.

S kim se on obracunava? Ne dao bog da pipne u Agrokor, HEP, HŽ, Podravku, jelda? Babe na placu rasterava sa hebenim specijalcima, u 3pm, kaj je do toga doslo?

Uostalom gdje je žito iz Đakovštine? A i gdje su zavrsile tone robe zaplijenjene u Rijeci ovih dana? 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice