Visual Studio Express ipak kompletan

poruka: 31
|
čitano: 7.343
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Visual Studio Express ipak kompletan".
12 godina
neaktivan
offline
Visual Studio Express ipak kompletan

Super!, već koristim VS12RC i prezadovoljan sam. Drago mi je što ćemo Express dobiti kao i do sada, naravno plus Metro App.

VS12RC licenca traje 226 dana, a možete ga preuzeti ovdje.

Evo malo SS-ova:

Instalacija Instalacija
Bez kôd-a Bez kôd-a
Sintaksa Sintaksa
Sintaksa Sintaksa
Start Page Start Page
About About
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.6.2012 11:54 (royalhero).
 
2 0 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
Visual Studio Express ipak kompletan

Podloga podacima valjda može biti bilo što a ne samo sql express 2012, ne? Što se klijentske strane tiče apsolutno je isto express ili enterprise...

Freak Show Inc.
 
1 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Visual Studio Express ipak kompletan

Super, iako mi nije baš najjasnije zašto od početka c++ nije predviđen da bude besplatan zbog novog vala popularizacije c++-a.

Programko http://programko.bloger.hr
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Visual Studio Express ipak kompletan

Još uvijek vjeran 2k8...

 

Kako se taj novi VS ponaša u radu? Bootanje, brzina rada, bugovi...? Da ne skidam bezveze ako je gori nego 2010.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Visual Studio Express ipak kompletan

O brzini ti baš ne mogu reći, jer je na W8RP 64bit na 2GB RAM-a, pa se vuče i Windows. Što se bugova tiče, radim u njemu 226-218 dana :-), nisam niti jednom doživio bug, radio sam svakakve projekte, testirao, prebacivao stare projekte i solucije i sve ide kako treba. Osim jednog "crasha", ali bio je otvoren FF, Expression Blend, SSMS i VS, a sve na 2GB RAM-a tako da za taj crash ne mogu okriviti VS.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.6.2012 13:06 (royalhero).
16 godina
neaktivan
offline
Visual Studio Express ipak kompletan

Ajaj, uspjeli su napraviti manje ergonomski GUI od prastarog VS 1.nešto... blještavo bijelo, ili tamno plavo na tamno sivom, ZAŠTO LI MENIJI MORAJU IZGLEDATI OVAKO...

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Visual Studio Express ipak kompletan

Jos uvijek postoji ta velika mana Visual Studia što zahtjeva runtime za desktop aplikacije, zbog toga i koristim Delphi več godinama koji je podjenako močan a nisu potrebni nikakvi dodatni runtime moduli ili framework za buildanu exe datoteku!

Sramota je da pri startanju aplikacije napravljene u vc++ na friškoj instalaciji WinXp il Win7 aplikacija javlja errore zbog nedostatka dodatnih framework modula, kod delphi aplikacija samo startaš i to je to bez glovobolja oče li radit il ne!

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.6.2012 13:17 (danmega).
 
0 7 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Visual Studio Express ipak kompletan

Kako si ti pametan...

15 godina
odjavljen
offline
Re: Visual Studio Express ipak kompletan

Kao prvo, to nije mana visual studia jer je on samo IDE (dal znaš razliku između IDEa i programskog jezika), kao drugo .net 3.5 dolazi sa Vistom i Win7. XP ima .net 2.0

 

Runtime za Visual c++ dolazi sa windowsima, koliko ja znam. Nikad mi nije izbacio nikakav error.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
12 godina
protjeran
offline
Visual Studio Express ipak kompletan

Pa ako radis u .NET frameworksu, posve je logicno da je potreban .NET framework. Ocito je problem zapakirati skupa sa aplikacijom .NET ?

Uostalom, vec ti je receno, VStudio nema veze sa time. Najbolji IDE ikad, barem meni. A radim u vise njih, od Xcodea pa nadalje.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Visual Studio Express ipak kompletan

Nemojte se truditi dokazivati. Sigurno je i on jedan od onih što čim vide da je nešto Microsoftovo - nevalja. Iskopat će oni uvjek nešto, pa koliko to bilo nelogično...

14 godina
offline
Visual Studio Express ipak kompletan

Ma dobro samo komentiram da je to veliki minus vc++, svaka aplikacija bi trebala imat mogucnost bit nezavisna jer za same shareware developere framework i dodatni moduli i jesu problem kad ti korisnik napiše masu emailova da mu aplikacija javlja errore zbog nedostatka pojedinog modula, ista stvar je sa visual basicom, večina krajnjih korisnika su manje više laici koji ni neznaju šta je framework tak da hvala, al i ne hvala

 
0 3 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Visual Studio Express ipak kompletan

Pa onda pod sistemske zahtjeve ubaciš i koji framework treba biti instaliran. Ili u setup od programa ubaciš i instalaciju frameworka.

 

Ja ne znam oko čega ti stvaraš problem. Evo ti liste pa vidi koji su .net frameworki predinstalirani u kojem OSu. Vista i Win7 (ako se dobro sjećam) ne traže nikakve vc++ redistributable pakete.

 

A ako korisnik ima legalne windowse, update vrlo brzo (među prvim stvarima) povuče zadnje verzije svih tih frameworka.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
12 godina
neaktivan
offline
Re: Visual Studio Express ipak kompletan

Ali to je neizvodivo. Da bi izvršavao aplikaciju pisanu pod CLI-em, moraš imati .NET framework jer koristit upravo njega. Znam lika koji radi programe za bolnice, banke, POS kase... upravo u Visual C++ i nema problema. Pa prvo šta uradim kada instaliram OS stari od Windowsa7 instaliram .NET framework 3.5.
A što se Visual C++ Redistributable-a tiče to ti instalira sama (pretežno veća) aplikacija koja je pisana u VC++.

14 godina
offline
Visual Studio Express ipak kompletan

Izvedivo je ak se radi MFC aplikacija, kao takva ne zahtjeva . net runtime, probat cu se malo igrat novim expressom {#}, priznajem poprilicno sam old school hehehe!

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.6.2012 14:53 (danmega).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Visual Studio Express ipak kompletan

Pitanje - jesu li napokon u VS integrirali nešto kao FxCop i StyleCop?

Još koristim VS2005.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Visual Studio Express ipak kompletan
danmega kaže...

Jos uvijek postoji ta velika mana Visual Studia što zahtjeva runtime za desktop aplikacije, zbog toga i koristim Delphi več godinama koji je podjenako močan a nisu potrebni nikakvi dodatni runtime moduli ili framework za buildanu exe datoteku!

Sramota je da pri startanju aplikacije napravljene u vc++ na friškoj instalaciji WinXp il Win7 aplikacija javlja errore zbog nedostatka dodatnih framework modula, kod delphi aplikacija samo startaš i to je to bez glovobolja oče li radit il ne!

BSD/Linux aplikacije pisane u C-u također trebaju i pripadni C runtime...

Po tome zaključujem kako dakle želiš reći kako su jezici (C, C++) u kojima su inače napisani gotovo svi operativni sustavi mlađi od dvadeset godina, inferiorni u odnosu na neki tamo koji radi samo i jedino na jednom od operativnih sustava, zbog toga što je autor aplikacije zaboravio ili ne zna spakovati potrebni runtime u instalacijsku proceduru?

 

16 godina
neaktivan
offline
Visual Studio Express ipak kompletan
Kaj je sa helpom?
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Visual Studio Express ipak kompletan
Sum_of_all_fears kaže...

 ako je gori nego 2010.

 

Nemoguće! Jedino kad uopće ne bi radilo kompajliranje... (u vs2010 čak i to povremeno ne radi)

Freak Show Inc.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Visual Studio Express ipak kompletan
Friday kaže...

Nemoguće! Jedino kad uopće ne bi radilo kompajliranje... (u vs2010 čak i to povremeno ne radi)

Vidim da "obožavatelja" desetke ima podosta {#}

 

Ja radim na malenim projektima i nekad mi popili živce da je to užas. Ne želim zamišljati kako to izgleda kada VS odluči otić na godišnji na solutionu koji ima includeana još 2-3 solutiona, desetke formi i preko 10k linija koda...

http://nighthawk-software.blogspot.com/
16 godina
odjavljen
offline
Re: Visual Studio Express ipak kompletan
Sum_of_all_fears kaže...
Friday kaže...

Nemoguće! Jedino kad uopće ne bi radilo kompajliranje... (u vs2010 čak i to povremeno ne radi)

Vidim da "obožavatelja" desetke ima podosta {#}

 

Ja radim na malenim projektima i nekad mi popili živce da je to užas. Ne želim zamišljati kako to izgleda kada VS odluči otić na godišnji na solutionu koji ima includeana još 2-3 solutiona, desetke formi i preko 10k linija koda...

 

Ima možda možda 50-ak formi ali zato par stotina user kontrola, stotinjak+ reporta, oko 900 business klasa + još par stotina kojekavih "common" pi.zdarija... Samo business klase imaju prosječno parsto linija koda, neke i preko 20k linija. Dovoljno je da ga samo krivo pogledaš i smrzne se tako gadno da nekada ni taska manager ne uspijeva srediti stvar!

Freak Show Inc.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Visual Studio Express ipak kompletan
danmega kaže...

Jos uvijek postoji ta velika mana Visual Studia što zahtjeva runtime za desktop aplikacije, zbog toga i koristim Delphi več godinama koji je podjenako močan a nisu potrebni nikakvi dodatni runtime moduli ili framework za buildanu exe datoteku!

Sramota je da pri startanju aplikacije napravljene u vc++ na friškoj instalaciji WinXp il Win7 aplikacija javlja errore zbog nedostatka dodatnih framework modula, kod delphi aplikacija samo startaš i to je to bez glovobolja oče li radit il ne!

Linkaj M$ C/C++ runtime statički pa ga nećeš morati distribuirati zasebno.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Visual Studio Express ipak kompletan
Sum_of_all_fears kaže...
Friday kaže...

Nemoguće! Jedino kad uopće ne bi radilo kompajliranje... (u vs2010 čak i to povremeno ne radi)

Vidim da "obožavatelja" desetke ima podosta {#}

 

Ja radim na malenim projektima i nekad mi popili živce da je to užas. Ne želim zamišljati kako to izgleda kada VS odluči otić na godišnji na solutionu koji ima includeana još 2-3 solutiona, desetke formi i preko 10k linija koda...

Čekaj, tebi je 10k linija koda puno? To nije puno, to je osrednje {#}

这是我的个性签名
15 godina
odjavljen
offline
Re: Visual Studio Express ipak kompletan
Dženan kaže...

Čekaj, tebi je 10k linija koda puno? To nije puno, to je osrednje {#}

Da, znam da je to osrednje. Moj program za teretane ima već oko 2k linija a nemaš ga šta za vidit.

 

100k je dosta...

http://nighthawk-software.blogspot.com/
12 godina
offline
Re: Visual Studio Express ipak kompletan

Napokon da ljudi na forumu doista diskutuju o temi {#}

12 godina
neaktivan
offline
Re: Visual Studio Express ipak kompletan
s0urce kaže...

Napokon da ljudi na forumu doista diskutuju o temi {#}

Pa uz par suvišnih postova, da. {#}

16 godina
protjeran
offline
Re: Visual Studio Express ipak kompletan
Djuro von Prekoplotovich kaže...

Pitanje - jesu li napokon u VS integrirali nešto kao FxCop i StyleCop?

Još koristim VS2005.

Pa ako se ne varam  FXCop postoji odavno u vs2010 Ultimate verziji, mislim da se zove CodeAnalyst ili nešto slično; Koristim professional verziju pa ne mogu provjeriti.  StyleCop barem u vs2010 Ultimate ne postoji, vjerovatno zato jer se neke stvari gaze s FXCopom, a i sami template fileovi nisu u VS prilagođeni StyleCop-u.

Programko http://programko.bloger.hr
11 godina
offline
Re: Visual Studio Express ipak kompletan
Programko kaže...

Pa ako se ne varam  FXCop postoji odavno u vs2010 Ultimate verziji, mislim da se zove CodeAnalyst ili nešto slično; Koristim professional verziju pa ne mogu provjeriti.  StyleCop barem u vs2010 Ultimate ne postoji, vjerovatno zato jer se neke stvari gaze s FXCopom, a i sami template fileovi nisu u VS prilagođeni StyleCop-u.

A, ne, CodeAnalysis bila je i prije ugrađena u VisualStudio (koristio ju par puta u VS 2005), no FxCop i StyleCop su se nabavljali odvojeno. Fora je bila u tome što su za njih nadogradnja i popravak lažnih detekcija bili češći.

Postoji i nekakva aplikacije za integraciju FxCop-a u različite verzije VS-a.

 

No, nema veze, našao sam pojašnjenje:

http://blogs.msdn.com/b/codeanalysis/archive/2012/03/09/what-s-new-in-code-analysis-for-visual-studio-11.aspx

Malo sam tražio po webu, pa izgleda kako su nakon verzije FxCop-a 1.36 odlučili to preimenovati u verziju 10 i zakomplicirati instalaciju, jer je od tada dolazio u SDK paketu "Microsoft Windows SDK for Windows 7 and .NET Framework 4".

 

No, kako kaže gornji link, u verziji 2011 odlučili su se smilovati običnom puku, pa su dodali osnovnu funkcionalnost iz CodeAnalysis i u Express verziju.

Dobro, ovog puta dobiješ sve i ako platiš "samo" Professional verziju, a ne one za koje treba izdvojiti i jetru i bubreg.

16 godina
odjavljen
offline
Visual Studio Express ipak kompletan

Jel netko probao napraviti nešto ozbiljno u vs2012?

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Visual Studio Express ipak kompletan
Friday kaže...

Jel netko probao napraviti nešto ozbiljno u vs2012?

POS kasu sa Access bazom. {#}

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice