Sve u pola cijene

poruka: 45
|
čitano: 9.763
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sve u pola cijene".
11 godina
neaktivan
offline
Sve u pola cijene

izvrstan članak

 
48 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Sve u pola cijene
svako kupuje za svoje novce ( ukoliko ih ima)
a popusti su zanimljivi
Moj PC  
0 25 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sve u pola cijene

Bravo g. Paulić, bez obzira na grubo seciranje; dovoljno bilo kome tko zna zbrojiti 2 i 2.

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
14 godina
neaktivan
offline
Sve u pola cijene

oćemo optiku svugdje! dupla brzina nego sada, pola cijene nego sada!

Moj PC  
0 13 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sve u pola cijene
DyerMaker kaže...

oćemo optiku svugdje! dupla brzina nego sada, pola cijene nego sada!

 Kakve veze ima tvoj post s teksom? Jesi ga uopce procitao?!

 

BTW na pretplatu se nikako ne isplati,korisnici na bonove imaju pouno bolje opcije jer za 30-ak kuna si aktivirao opciju mjesec dana u kojoj imaju i promet i pozive/sms (zavisno od operatera)

15 godina
offline
Sve u pola cijene

pravo je svakog trgovca na da na bilo koji zakonski dopustiv način prevari (ili dovede u zabludu) kupca iskorištavajaući "rupe" u ljudskoj psihologiji (pohlepa, nemar, naivnost, neukost, glupost itd.) a pravo je svakog kupca (a pametnima i dužnost) ne nasjedati na takve "pogodnosti" i to ne zbog love, nego iz načela "ne dam da me prevesla gluplji od mene" (vidjeti pod "krediti u švicarcima" i ostala marketinška veselja u rvat'na. {#}

Moj PC  
18 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Sve u pola cijene

Prešao sam na bonove i ne mislim se u dogledno vrijeme vraćati na pretplatu. Problem je u tome da pojedini operateri smišljaju fore kako ograničiti pojedine usluge na bonove, pa ni tamo ne cvjetaju ruže ali je trenutno bolje biti na bonovima nego na pretplati.

 
15 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sve u pola cijene
propuhmajstor kaže...

Prešao sam na bonove i ne mislim se u dogledno vrijeme vraćati na pretplatu. Problem je u tome da pojedini operateri smišljaju fore kako ograničiti pojedine usluge na bonove, pa ni tamo ne cvjetaju ruže ali je trenutno bolje biti na bonovima nego na pretplati.

Upravo to.

Trenutno sam na Tele2 i svaki mjesec koristim smiley tarifu u kojoj imam 1000 poruka i 1000 mb prometa (do prije mjesec dana je bilo promotivno 1500) ali ima i smart tarifa koja je slicna te nudi 1000 minuta i 1000 mb za 30 kuna 30 dana.To mi se svakako vise isplati nego nekakva pretplata od 150 kuna gdje sam lancima vezan 2 god. Steta sto nema opcija u kojoj ima i pozive i poruke uz promet.

16 godina
neaktivan
offline
Sve u pola cijene

slab standard je preusmjerio dobar dio publike ka prepaidu i to se vidi u kvartalnim izvješćima. samim tim prepaid je sve obilatiji u ponudi "količine svega".

 

smanjuje se broj ljudi koji mogu garantirati fixna dvogodišnja primanja. oni manje promišljeni jako brzo završe na oglasnim pločama ovršnih pisarnica.

 

hrvatski kolač je premali da bi namirio apetite operatera,a samim tim nema ni ulaganja.  sa druge strane, ljudi su shvatili da se ne zna što donosi blisko "sutra".  24 mjeseca je predugo razdoblje i dobro će se počešat po glavi prije donošenja odluke.

 

znam nekoliko ljudi koji su opet stavili riblju kost na krov , te odjavili iptv i gomle sportskih kanala.   jedan je toliko pametan, da je 70kn preusmjerio na uplaćivanje dodatnog zdrastvenog osiguranja.

jbg ako zalegne 10 dana u bolnicu, to mu je 2000kn...neće mu ih platit platini iz sportskog paketa.

 

etapa raskalašenog rasipništva kod hrvata se bliži kraju...okretat će se slavuj na dlanu po 3-4 puta prije rastanka.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na bol-u.
 
44 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Sve u pola cijene

Svi oni misle samo zaradu. Ubrzo će počet i propadat, jer standard iz dana u dan je sve lošiji.

B-A-R-C-A
14 godina
offline
Sve u pola cijene

Prepaid + mobitel iz nekog stranog webshopa je najbolje riješenje. Recimo taj S3 mini se nađe za 1500kn + dostava koja nije više od 150kn, a ono što se dobije za 50kn u prepaid tarifama se ne može dobiti na pretplati ni za puno više novaca.

http://www.powerplaymanager.com/r802803/ sportski menađer. probaj i uživaj!
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Sve u pola cijene
Guzomat kaže...

Steta sto nema opcija u kojoj ima i pozive i poruke uz promet.

Imaš. Pogledaj pod dodatnim opcijama uz Smart i Smiley.

15 godina
offline
Sve u pola cijene

uopće mi nije žao ljudi koji ovakve ponude prihvate.

blente koji ne žele pomnožit dva broja, a žele imat smartphone i "gagabajta" zilijun jer 24 mjeseca uopće nisu dvije j***** godine po 150kn.

svaka čast autoru na članku samo je žalosno što ih mora pisat.

 

 

 
6 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Sve u pola cijene

Dobar članak.

 

Ja sam 4 godine na vipu i upravo mi je istekao ugovor. Već sam napravio računicu i, iako nemam nikakvu namjeru promjeniti operatora, smatram da tele2 ima najbolje ponude.

 

Unutar vipa je najbolji iphone 4s i 5s, ostali high end mobiteli u ponudi bezobrazno preskupi (samsung i nokia).

 

Izaberi otrov :)

Xanzzu jer je danas teško biti orginalan.
Moj PC  
0 2 hvala 0
12 godina
offline
Sve u pola cijene

Vec sam pisao negdje na ovom forumu, ali ponovit cu. Smatram da je zadnja atraktivna ponuda za pretplate bila t-mobileova 24 mjeseca 50% popusta. Tad se jos moglo ulovit i pristojne flagshipove po razumnim cijenama. Mi smo kupili iPhone 4S 32 GB, 2x SGSII i 1x SGS+, uzeli obitelj XXL tarifu, i u 2 godine cemo (jos par mjeseci) platiti 13220 kn. To je 550 kn mjesecno, za tarifu 1000 minuta svima, 1000 poruka svima, i svakom njegovih 1 GB prije smanjenja brzine. Podijeljeno na 4 je to 137 kn mjesecno za uredjaj i za tarifu po osobi. Da smo uzeli sva 4 flagshipa tad, to bi mozda bilo kakvih 1200 kn skuplje, znaci jos 10-20 kn po osobi vise, al i ovako je bilo isplativo. Netom nakon sto smo i zadnju osobu prebacili i uzeli joj SGSII u tarifi 350 (175 s popustom), on je poskupio sa 700 na 2200 kn. I to je bio kraj. Cak smo morali cekati ispravak na blagajni, jer je poskupio taman dok smo cekali prebacaj broja, pa kad smo dosli po mob nije mogla prodati po toj cijeni bez intervencije.

Otad, nist atraktivnog nema ni kod jednog operatera, a da puno bolje ne bi mogao proci u oglasniku + bonovi.

 
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Sve u pola cijene

Zato je meni Tomato zakon, za 49kn dobiješ 1000 minuta prema svim mrežama, 1000 poruka i 1000mb interneta.

Na tih 49kn dodam 20kn da imam za uspostave poziva i mjesečno potrošim 70kn.

Dokle god će biti ovakva ponuda ili slična ne razmišljam o pretplati. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sve u pola cijene
veki22 kaže...

Zato je meni Tomato zakon, za 49kn dobiješ 1000 minuta prema svim mrežama, 1000 poruka i 1000mb interneta.

Na tih 49kn dodam 20kn da imam za uspostave poziva i mjesečno potrošim 70kn.

Dokle god će biti ovakva ponuda ili slična ne razmišljam o pretplati. 

Vrijedi i ovo razmotriti :)

http://www.vipnet.hr/nonstop

 

 

 

Xanzzu jer je danas teško biti orginalan.
11 godina
offline
Re: Sve u pola cijene

Ja sam na Simpi prejaka opcija za 50kn mj. imam 800min ostalima i 200min prema Vip/Tomato mreži, flat sms prema svim mrežama i 1 GB prometa + 0.29lp uspostava poziva tako da mjesečno sve skupa me izađe 75kn.

 

Prije sam bio na Tomato Brutala tarifi ali signal je bio živi užas i preporodio se na Simpi.

13 godina
neaktivan
offline
Sve u pola cijene
"T-com, ili po novome samo „T“ ili pak „Hrvatski Telekom“, također ima blagdansku ponudu tri mobilna telefona uz 50% popusta u, kako navode, svim tarifama,

ali zapravo nude jedan uređaj (Samsung Galaxy Fame) u „Plan za surfanje L“ tarifi, te dva (Galaxy S3 mini i Huawei Ascend P6) u tarifi „Plan za zabavu XL“"

---------------------

Mislim da je ipak u svim tarifama 50% popusta.
 
0 7 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Sve u pola cijene

Mnogi su shvatili i ovo:

http://www.amazon.co.uk/Moto-16GB-Sim-Free-Smartphone/dp/B00ECBREB6

 

Dakle, fantastični uređaji i ponude lanaca kojima se naši operateri ne mogu približiti, jednostavno nagrizaju njihovu pohlepu. Svi vrlo dobro znamo da su uređaji i vani jeftiniji s tarifama, ali ne i u Hrvatskoj. Tako je sa svim uređajima i to se očito neće mijenjati. Niti nude dobre ponude u mobilnoj telefoniji niti kod zemaljskog ili mobilnog pristupa Internetu. U svijetu (i EU koje smo dio) pristup od 20/0,75mbps je komedija namijenjena zabačenim ruralnim područjima, a kod nas je to glavna ponuda u centrima gradova.

 

 

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sve u pola cijene
Tonči kaže...

Mnogi su shvatili i ovo:

http://www.amazon.co.uk/Moto-16GB-Sim-Free-Smartphone/dp/B00ECBREB6

 

Dakle, fantastični uređaji i ponude lanaca kojima se naši operateri ne mogu približiti, jednostavno nagrizaju njihovu pohlepu. Svi vrlo dobro znamo da su uređaji i vani jeftiniji s tarifama, ali ne i u Hrvatskoj. Tako je sa svim uređajima i to se očito neće mijenjati. Niti nude dobre ponude u mobilnoj telefoniji niti kod zemaljskog ili mobilnog pristupa Internetu. U svijetu (i EU koje smo dio) pristup od 20/0,75mbps je komedija namijenjena zabačenim ruralnim područjima, a kod nas je to glavna ponuda u centrima gradova.

 

 

 

Istina...Rumunji imaju gigabit flat optiku, flat telefon i nešto kao maxTV, sve skupa 15 eura mjesečno

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
16 godina
offline
Re: Sve u pola cijene
It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
16 godina
neaktivan
offline
Sve u pola cijene

Otkada sam sišao sa pretplate na bonove Simpa prejaka opcija, ja sam se preporodio. Za 50 kn mjesečno imam neograničeno sms, 1 GB interneta i 800+200 minuta poziva. Uspostavu poziva od 29 lp gotovo da i ne plačam, jer nadoplačujem račun sa bonom kupljenim u T-mobile centru (10% bonus) ili preko nadoplate internetom gdje je trenutno 100% bonus. Tako da me mjesečna cijena košta 50 kn. Ako na to računam da uzmem flagship mobitel po punoj cijeni u trgovini za 5000 kn (ili puno povoljnije preko oglasnika), to je 5000Kn/24 mj oko 208.33 kn mjesečno. Znači, 50 kn simpa prejaka opcija i flagship mobitel 50+208.33 Kn =258.33 Kn mjesečno. 

Ima li neka opcija na pretplati koja nudi sliču tarifu za slične novce?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Sve u pola cijene

čitajući komentare (i slušajući po trgovinama i "prodajnim mjestima") nalazim kako je IQ prosječnog stanovnika "ovih krajeva (ili početaka, kako kome)" toliko jadan da neoliberalan kapitalizam (a onda vjerojatno i politiku) povezuju s moralom (ili barem imaju takva očekivanja). predmnijevam kako su već i amebe shvatile antagonizam ovih pojmova. dakle, ako je nešto "povoljno", onda je to SAMO za trgovca a nipošto za kupca, ma kako primamljivo djelovalo. da nije tako, nitko se ne bi bavio "biznisom" nego bi bio majka Tereza. nažalost, nemoralno nije jednako protuzakonitom pa otud i nesporazumi. ne škodi pročitati "Životnjsku farmu" i/ili "1984." G. Orwella. {#}

Moj PC  
2 3 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Sve u pola cijene
Valkic kaže...

Otkada sam sišao sa pretplate na bonove Simpa prejaka opcija, ja sam se preporodio. Za 50 kn mjesečno imam neograničeno sms, 1 GB interneta i 800+200 minuta poziva. Uspostavu poziva od 29 lp gotovo da i ne plačam, jer nadoplačujem račun sa bonom kupljenim u T-mobile centru (10% bonus) ili preko nadoplate internetom gdje je trenutno 100% bonus. Tako da me mjesečna cijena košta 50 kn. Ako na to računam da uzmem flagship mobitel po punoj cijeni u trgovini za 5000 kn (ili puno povoljnije preko oglasnika), to je 5000Kn/24 mj oko 208.33 kn mjesečno. Znači, 50 kn simpa prejaka opcija i flagship mobitel 50+208.33 Kn =258.33 Kn mjesečno. 

Ima li neka opcija na pretplati koja nudi sliču tarifu za slične novce?

Slična je ova varijanta:

 

Vip tarifa Step+Opcija3 (125 kn prvih 12 mj +200 kn drugih 12 mj)+iPhone 5s (2499 kn u webshopu, trajni nalog). Ukupno 6399 kn odn 266,6 kn/mj.

Neograničeni razgovori prema svim mrežama, neograničen SMS, 1GB (+50 MB) data na 4G/21 Mbps, nakon potrošene gige brzina 64k.

 

Skuplje za 12 kn/mj ali uz neograničene pozive (bez uspostave) Kod tebe je limit prema Vipnet mreži (Vip + Tomato)  200 kn/mj. što nekima (npr. meni:-) nije dovoljno.

 

 

HTC One bi u istoj tarifi  došao  295,8 kn/mj,a Samsung S4: 304 kn/mj, dakle - dosta skuplje od tvoje kombinacije. Jedino je iPhone 5s blizu.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Sve u pola cijene

Prvo: neoliberalizam ne postoji u Hrvatskoj (niti približno), a drugo: neoliberalizam nije amoralan, kao što zarada i profit nisu amoralni. Dobar dio naših ljudi zaradu smatra prljavom i amoralnom, što je idiotsko razmišljanje.

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
15 godina
neaktivan
offline
Sve u pola cijene

Pa i naši teleoperater moraju nešto zaraditi, pobogu! Nisu oni krivi jer Hrvati vole skupe mobitele za pokazivanje! Na njima je da slažu cijene i ponude, na nama je da zaključimo jel' se to nama isplati i točka. Ko voli, nek' izvoli, takva je stara izreka.Oni fancy moiteli su samo vabilice za naivne.

 

Iako, preporučam da izbjegavate Vip, iako sve kod njih izgleda superpovoljno, na kraju dobivate masne račune, pogotovu ako imate roaming usluge...tu vas očerupaju bolesno! Morate im dolazit i specificirat koji roaming želite imati, jer ako to ne radite, oni Vam zaračunaju najskuplju varijantu.

 

Zato kažem svima, prestanite patiti na marke mobitela i kupite nešto obično, srednje kvalitete i pazite na sve cake u ponudi operatera. A za roaming usluge ima lijeka, odete u Sloveniju i uzmete na kiosku karticu od njihovih operatera (bonovi) od 5€ i trošite bez brige da ćete dobit mastan račun. Možete ih nadoplaćivati i ovdje poslije.

 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Sve u pola cijene

Kakve veze ima pokazivanje s cijenom mobitela. Sumnjam da neki Hrvat ima takav mobitel ili da ih ima puno, jer su rijetki Hrvati platežno sposobni za te primjerke. Ja sam zadovoljan s Vipovim roamingom bio, doduše.

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sve u pola cijene
Tonči kaže...

Kakve veze ima pokazivanje s cijenom mobitela. Sumnjam da neki Hrvat ima takav mobitel ili da ih ima puno, jer su rijetki Hrvati platežno sposobni za te primjerke. Ja sam zadovoljan s Vipovim roamingom bio, doduše.

hrvati jedu iz kante,ali zato svaki u dzepu ima ajfon....

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice