Ludi za jailbreakanjem

poruka: 16
|
čitano: 4.238
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ludi za jailbreakanjem".
15 godina
protjeran
offline
Ludi za jailbreakanjem

Ništa čudno. Svi znaju ćemu služi jailbreak i Installous.

A JB ekipi mi je čast uplatiti 10 dolara za trud.

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.1.2012 11:46 (Simbamef).
Moj PC  
7 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ludi za jailbreakanjem

Najveci problem je nazalost sto vecina ekipe JB iskljucivo povezuje sa piratlukom. To ce Apple kad tad iskoristiti da ponovno tuzi JB zajednicu i JB proglasi nelegalnim.

 

JB ima hrpu odlicnih appova i tweakova, koji pogotovo iPad cini puno korisnijim i iskoristivijim.

 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ludi za jailbreakanjem

kolega... :D 

 

istina da ima puno korisnih stvari, ali isto je tako istina da velika vecina ljudi koristi JB radi piratskih aplikacija. 

meni se osobno ne da vise sa time maltretirati, iako priznajem da se da naci zgodnih stvari. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ludi za jailbreakanjem

Joj naježim se kad se sjetim jailbreakanja. Kad se samo sjetim preznojavanja i griženja noktiju u strahu da si ne zbrikam telefon. Ma ok nije to nikad bilo nešto pretjerano komplicirano. Postoje vrlo jednostavni tutorijali, a koliko sam upoznat ovaj zadnji jailbreak je "one click" jednostavan tako da stvarno nije problem. Ali ipak znao mi je pojest živce. Ja sam još uz to sve morao čekati i unlock. I tako svaki puta kad OS ode za verziju gore ja proživljavam iste gluposti ispočetka. To je bio jedan od glavnih razloga moje izdaje Apple-a i prelaska na Android. Danas ne bih išao nazad ni da mi Apple plati iako mi je iPhone i dalje jedan od najljepših telefona ikad. Sad nemam problema s jailbreakom a za piratske aplikacije jailbreak nije ni potreban. Hvala ti Google!!!{#}

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Ludi za jailbreakanjem
A kako ti je to apple kriv sta si nabavio telefon zakljucan na krivu mrezu??
14 godina
online
Re: Ludi za jailbreakanjem
kinsif kaže...

kolega... :D 

 

istina da ima puno korisnih stvari, ali isto je tako istina da velika vecina ljudi koristi JB radi piratskih aplikacija. 

meni se osobno ne da vise sa time maltretirati, iako priznajem da se da naci zgodnih stvari. 

 

ja sam dugo koristio i iphone i ipad bez jb-a. sve dok nije izasao onaj jb za koji je bilo dovoljno otici uredjajem na jailbreakme.com.

koristio sam ih tako par mjeseci i za to vrijeme su mi se kao korisne, jailbreaka vrijedne aplikacije, pokazale samo bitesms, sbsettings, lockinfo i ifile. nakon izlaska ios 5.0 jailbreak vise nemam a jedino sto mi (rijetko)  fali je sbsettings zbog mogucnosti brzog paljenja/gasenja wlan-a i tetheringa. ifile tu i tamo. bez njega recimo ne mogu sa jedne sd kartice nesto prebaciti na drugu sd karticu. big dil.

promjene ikonica me ne zanimaju.

i iphone i ipad su i bez jailbreaka odlicni. toliki broj jailbreakanih uredjaja je 95% zbog piratizacije.

15 godina
protjeran
offline
Re: Ludi za jailbreakanjem
Vlays kaže...

Joj naježim se kad se sjetim jailbreakanja. Kad se samo sjetim preznojavanja i griženja noktiju u strahu da si ne zbrikam telefon. Ma ok nije to nikad bilo nešto pretjerano komplicirano. Postoje vrlo jednostavni tutorijali, a koliko sam upoznat ovaj zadnji jailbreak je "one click" jednostavan tako da stvarno nije problem. Ali ipak znao mi je pojest živce. Ja sam još uz to sve morao čekati i unlock. I tako svaki puta kad OS ode za verziju gore ja proživljavam iste gluposti ispočetka. To je bio jedan od glavnih razloga moje izdaje Apple-a i prelaska na Android. Danas ne bih išao nazad ni da mi Apple plati iako mi je iPhone i dalje jedan od najljepših telefona ikad. Sad nemam problema s jailbreakom a za piratske aplikacije jailbreak nije ni potreban. Hvala ti Google!!!{#}

Koliko je meni poznato, nitko nikada nije uništio iPhone sa JB.

Nisu mi jasni ljudi koji podignu najnoviji firmware bez da su svijesni je li moguće napraviti JB. Sami su si krivi jer ih nitko nije prisilio.

Trenutno postoji JB za sve verzije i uređaje, ali opet će biti pametnjakovića koji će odmah staviti 5.1 bez da su pohranili SHSH za vračanje na starije verzije.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ludi za jailbreakanjem
kinsif kaže...

kolega... :D 

 

istina da ima puno korisnih stvari, ali isto je tako istina da velika vecina ljudi koristi JB radi piratskih aplikacija. 

meni se osobno ne da vise sa time maltretirati, iako priznajem da se da naci zgodnih stvari. 

 

Bogdaj :D

 

Vidis da promoviram JB gdje stignem. :D Slazem se apsolutno da ekipa to vecinom radi piratluka radi. Nazalost.

 

Ima zaista i korisnih stvari, ali ako ti sluzi i ono sto se moze naci u App storeu onda zaista nema razloga za JB.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Ludi za jailbreakanjem
Ezio kaže...
kinsif kaže...

kolega... :D 

 

istina da ima puno korisnih stvari, ali isto je tako istina da velika vecina ljudi koristi JB radi piratskih aplikacija. 

meni se osobno ne da vise sa time maltretirati, iako priznajem da se da naci zgodnih stvari. 

 

ja sam dugo koristio i iphone i ipad bez jb-a. sve dok nije izasao onaj jb za koji je bilo dovoljno otici uredjajem na jailbreakme.com.

koristio sam ih tako par mjeseci i za to vrijeme su mi se kao korisne, jailbreaka vrijedne aplikacije, pokazale samo bitesms, sbsettings, lockinfo i ifile. nakon izlaska ios 5.0 jailbreak vise nemam a jedino sto mi (rijetko)  fali je sbsettings zbog mogucnosti brzog paljenja/gasenja wlan-a i tetheringa. ifile tu i tamo. bez njega recimo ne mogu sa jedne sd kartice nesto prebaciti na drugu sd karticu. big dil.

promjene ikonica me ne zanimaju.

i iphone i ipad su i bez jailbreaka odlicni. toliki broj jailbreakanih uredjaja je 95% zbog piratizacije.

 

Tek jailbreakanjem se moze iskoristit pun potencijal smartphonea, ima gomila korisnih tweakova koji uvelike olaksavaju koristenje uredjaja.

Tvoj win ovo nemoze http://www.youtube.com/watch?v=3V6365NQrV0 // Win 7 na osx-u http://www.youtube.com/watch?v=Co5BnTQDh2A
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ludi za jailbreakanjem
ansha kaže...
A kako ti je to apple kriv sta si nabavio telefon zakljucan na krivu mrezu??
Upravo tako što je Apple u to vrijeme glumio kraljevsku obitelj, pa je imao ekskluzivni ugovor samo sa T-smećem. 
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ludi za jailbreakanjem
Simbamef kaže...
Vlays kaže...

Joj naježim se kad se sjetim jailbreakanja. Kad se samo sjetim preznojavanja i griženja noktiju u strahu da si ne zbrikam telefon. Ma ok nije to nikad bilo nešto pretjerano komplicirano. Postoje vrlo jednostavni tutorijali, a koliko sam upoznat ovaj zadnji jailbreak je "one click" jednostavan tako da stvarno nije problem. Ali ipak znao mi je pojest živce. Ja sam još uz to sve morao čekati i unlock. I tako svaki puta kad OS ode za verziju gore ja proživljavam iste gluposti ispočetka. To je bio jedan od glavnih razloga moje izdaje Apple-a i prelaska na Android. Danas ne bih išao nazad ni da mi Apple plati iako mi je iPhone i dalje jedan od najljepših telefona ikad. Sad nemam problema s jailbreakom a za piratske aplikacije jailbreak nije ni potreban. Hvala ti Google!!!{#}

Koliko je meni poznato, nitko nikada nije uništio iPhone sa JB.

Nisu mi jasni ljudi koji podignu najnoviji firmware bez da su svijesni je li moguće napraviti JB. Sami su si krivi jer ih nitko nije prisilio.

Trenutno postoji JB za sve verzije i uređaje, ali opet će biti pametnjakovića koji će odmah staviti 5.1 bez da su pohranili SHSH za vračanje na starije verzije.

Upravo tako. Ja samo to sve revno pratio. Uvijek sam slijedio pažljivo slijedio upute (najčešće sa iclarified.com) i nikad ga nisam zbrikao. Ali da li se može uništiti jailbreakom. Pa ne znam, znam samo da se po forumima pričalo kako se treba jako paziti da ga se ne zbrika jel odnosno od engleske riječi brick što znači cigla za one koji su učili Njemački. Kažem nisam sreo nikoga da ga je smrdao do kraja s tim ali postoji opasnost. Pogotovo ako ga se iskopča iz kompa u određenom trenutku. No sve je to kažem meni više nebitno. Android me ne pati s tim stvarima. 

16 godina
neaktivan
offline
Ludi za jailbreakanjem
Ne mozes ga zbrikat, uvijek ces moc u dfu uci.
Tvoj win ovo nemoze http://www.youtube.com/watch?v=3V6365NQrV0 // Win 7 na osx-u http://www.youtube.com/watch?v=Co5BnTQDh2A
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ludi za jailbreakanjem
bistri kaže...
Ne mozes ga zbrikat, uvijek ces moc u dfu uci.

 

Ja jesam svog jer sam dignuo 6.15.00 baseband i sad nece naci mrezu.
14 godina
online
Re: Ludi za jailbreakanjem
Vlays kaže...
ansha kaže...
A kako ti je to apple kriv sta si nabavio telefon zakljucan na krivu mrezu??
Upravo tako što je Apple u to vrijeme glumio kraljevsku obitelj, pa je imao ekskluzivni ugovor samo sa T-smećem. 

 

A ti si ga morao imati jer si htio glumiti kraljevsku obitelj?

15 godina
offline
Re: Ludi za jailbreakanjem
zoki.zlikowski kaže...
bistri kaže...
Ne mozes ga zbrikat, uvijek ces moc u dfu uci.

 

Ja jesam svog jer sam dignuo 6.15.00 baseband i sad nece naci mrezu.

Dizanje basebanda nije jailbreak i ako si čitao što taj postupak radi onda si mogao vidjeti (na svim stranicama) da to radite na vlastitu odgovornost i da postoji mogučnost da se dogodi tvoj problem. Ponovno pokreni instalaciju ipadovog basebenda s najnovijom verzijom redsnow-a (postoji velika šansa da ti to potraje preko 20 minuta pa ga samo ostavi) i nećeš više imati takvih problema.

To be or not to be
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ludi za jailbreakanjem
mirdaVG kaže...
zoki.zlikowski kaže...
bistri kaže...
Ne mozes ga zbrikat, uvijek ces moc u dfu uci.

 

Ja jesam svog jer sam dignuo 6.15.00 baseband i sad nece naci mrezu.

Dizanje basebanda nije jailbreak i ako si čitao što taj postupak radi onda si mogao vidjeti (na svim stranicama) da to radite na vlastitu odgovornost i da postoji mogučnost da se dogodi tvoj problem. Ponovno pokreni instalaciju ipadovog basebenda s najnovijom verzijom redsnow-a (postoji velika šansa da ti to potraje preko 20 minuta pa ga samo ostavi) i nećeš više imati takvih problema.

 

Ja sam ga tako imao 6-7 mjeseci i sa 4.3 presao na 5.0 i sve je bilo OK dok nisam probao dici na 5.0.1, tad je crkao. Probao i ponovno dici iPad baseband sa redsn0wom, ali nista, nece.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice