Nakon ovisnosti o ruskim energentima, Europa bi se

poruka: 111
|
čitano: 29.911
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nakon ovisnosti o ruskim energentima, Europa bi se".
14 godina
offline
Re: Nakon ovisnosti o ruskim energentima, Europa b

a možda je ljudima dosta cviljenja, jer za nama '91 nitko nije cvilio?

 

uostalom, nama je rat krenuo odmah, oni su od '92 do 2014 imali mir... za razliku od Balkanjezera mirno su se razišli, kao i Česi i Slovaci...

Ju je je? Je ju je!
10 godina
offline
Re: Nakon ovisnosti o ruskim energentima, Europa b
Endymon kaže...
Isto kao i Amerika. Kupuje zemlje lovom. A kada za mirišu milijarde nekoj tamo Hrvatskoj... Zna se šta slijedi

 Širenje demokracije 6. flotom

16 godina
offline
Nakon ovisnosti o ruskim energentima, Europa bi se

Kineske baterije u EU a Njemacka izbacuje Huawei iz mobilnih mreza... Hah, malo bi pa malo ne bi...

EU leadership je fakat poremecen.

Truth in engineering.
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nakon ovisnosti o ruskim energentima, Europa b

Naivaca ovde ko salate.  Amer -rusu: udri ga opet ako smiješ "boom" ajd opet kad si faca"tras" još jednom nek te vidim "krk"...

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
13 godina
offline
Re: Nakon ovisnosti o ruskim energentima, Europa b
Stric_Jura kaže...

a možda je ljudima dosta cviljenja, jer za nama '91 nitko nije cvilio?

 

uostalom, nama je rat krenuo odmah, oni su od '92 do 2014 imali mir... za razliku od Balkanjezera mirno su se razišli, kao i Česi i Slovaci...

 Malo je ružno ljudsku patnju nazivati cviljenjem. Mi jesmo imali gadnu povijest ali Ukrajinci su imali puno goru. 

11 godina
offline
Re: Nakon ovisnosti o ruskim energentima, Europa b
BlueMax kaže...

 Ti si spomenuo krivnju židova. 

 samo da ti pokušam dočarat...

BlueMax kaže...
2. Svj. rat počeo je dogovorom Rusije i Njemačke o podijeli Europe i rješavanju židovskog pitanja, jer što će im carstva kad novcem upravlja netko drugi
Sad dolazimo do prve razlike komunizma i kapitalizma. Dok u komunizmu vlada partija i nitko osim nje nema moć, u kapitalizmu vlada novac. Vidjevši što se događa oni najimućniji Židovi iz Europe i Rusije prebjegli su u SAD. Zašto tamo? I u SAD-u je u to vrijeme vladala antižidovska atmosfera ALI sustav je bio takav da si novcem mogao promijeniti državnu politiku pa su to i napravili. Njemačka im je oduzimala vlasništvo, protjerivala ih i ubijala, isto je činila i Rusija. Zbog Hitlerovih ambicija došlo je do prekida savezništva i rata između Rusije i Njemačke. Kako će se ishod tog rata odraziti na Židove? Pobijede li Nijemci, Židovi gube. Pobijede li Rusi, Židovi opet gube. Pa koje su im opcije ako žele zaustaviti progon svog naroda i povratiti svoje vlasništvo? Uvesti treću stranu u rat. I tako SAD i Britanija mijenjaju svoje političke stavove i ulaze u rat protiv Nijemaca i u utrku za osvajanje teritorija protiv Rusa. Nijemci na to nisu računali i dok oni gaze prema Rusiji s leđa ih napada novi savez. Nijemci gube rat i stvaraju se dva carstva.

...prekinuli neprijateljstvo sa Židovima jer shvaćaju njihovu snagu i krenuli su u ekspanziju.

 kompletan ti je narativ isti kao i onaj koji je pokrenuo holokaust toliko godina prije

plus si još dodao priču o spašavanju židovske imovine na način da su židovi razmišljali, razmišljali i smislili da treba uvest ameriku i britaniju u rat za osvajanje teritorija

 

ispada da su židovi krivi za sve po tom narativu + su sada u talu s rusima u njihovoj ekspanziji

 

pišeš povijest iznova, sa židovima kao glavnim akterima koji su kao odlučivali o tijeku tog rata, odselili u ameriku i eto, samo tako, valjda preuzeli vlast svojim bogatstvima i uveli ameriku i brite u rat za teritorije

 

koliko mi se čini, povijest je bila malkoc drukčija, a židovi nisu bili glavni akteri ničega, nego žrtve

14 godina
offline
Re: Nakon ovisnosti o ruskim energentima, Europa b
BlueMax kaže...
Stric_Jura kaže...

a možda je ljudima dosta cviljenja, jer za nama '91 nitko nije cvilio?

 

uostalom, nama je rat krenuo odmah, oni su od '92 do 2014 imali mir... za razliku od Balkanjezera mirno su se razišli, kao i Česi i Slovaci...

 Malo je ružno ljudsku patnju nazivati cviljenjem. Mi jesmo imali gadnu povijest ali Ukrajinci su imali puno goru. 

samo malo, kaj nisu Irci MOPE ?

 

uz to ja sam rekao da za nama '91 nitko nije cvilio, dakle nije riječ o cviljenju žrtve, nego "novinara" i  "spitzen-kandidata" bez legitimne podrške...

 

Ju je je? Je ju je!
13 godina
offline
Re: Nakon ovisnosti o ruskim energentima, Europa b
picajzla0707 kaže...
BlueMax kaže...

 Ti si spomenuo krivnju židova. 

 samo da ti pokušam dočarat...

BlueMax kaže...
2. Svj. rat počeo je dogovorom Rusije i Njemačke o podijeli Europe i rješavanju židovskog pitanja, jer što će im carstva kad novcem upravlja netko drugi
Sad dolazimo do prve razlike komunizma i kapitalizma. Dok u komunizmu vlada partija i nitko osim nje nema moć, u kapitalizmu vlada novac. Vidjevši što se događa oni najimućniji Židovi iz Europe i Rusije prebjegli su u SAD. Zašto tamo? I u SAD-u je u to vrijeme vladala antižidovska atmosfera ALI sustav je bio takav da si novcem mogao promijeniti državnu politiku pa su to i napravili. Njemačka im je oduzimala vlasništvo, protjerivala ih i ubijala, isto je činila i Rusija. Zbog Hitlerovih ambicija došlo je do prekida savezništva i rata između Rusije i Njemačke. Kako će se ishod tog rata odraziti na Židove? Pobijede li Nijemci, Židovi gube. Pobijede li Rusi, Židovi opet gube. Pa koje su im opcije ako žele zaustaviti progon svog naroda i povratiti svoje vlasništvo? Uvesti treću stranu u rat. I tako SAD i Britanija mijenjaju svoje političke stavove i ulaze u rat protiv Nijemaca i u utrku za osvajanje teritorija protiv Rusa. Nijemci na to nisu računali i dok oni gaze prema Rusiji s leđa ih napada novi savez. Nijemci gube rat i stvaraju se dva carstva.

...prekinuli neprijateljstvo sa Židovima jer shvaćaju njihovu snagu i krenuli su u ekspanziju.

 kompletan ti je narativ isti kao i onaj koji je pokrenuo holokaust toliko godina prije

plus si još dodao priču o spašavanju židovske imovine na način da su židovi razmišljali, razmišljali i smislili da treba uvest ameriku i britaniju u rat za osvajanje teritorija

 

ispada da su židovi krivi za sve po tom narativu + su sada u talu s rusima u njihovoj ekspanziji

 

pišeš povijest iznova, sa židovima kao glavnim akterima koji su kao odlučivali o tijeku tog rata, odselili u ameriku i eto, samo tako, valjda preuzeli vlast svojim bogatstvima i uveli ameriku i brite u rat za teritorije

 

koliko mi se čini, povijest je bila malkoc drukčija, a židovi nisu bili glavni akteri ničega, nego žrtve

 Ja ne znam jesi li ti stvarno toliko bezobrazan ili si samo glup. Iz posta u post mi u usta stavljaš riječi koje nisam napisao, dapače napisao sam nešto potpuno suprotno od toga.

Glavni akteri - di sam ja to napisao?

Židovi krivi za nešto - di sam ja to napisao?

Židovi odlučili ishod rata - ....

Natjerali SAD i Britaniju u rat - .....

 

To da su Židovi za nešto krivi može ispadati samo u šupljoj glavi. Ne samo da nisi u stanju shvatiti napisano neko si totalno neuk pa ne znaš ni o kojem periodu pišem. Njemačka aneksija Čehoslovačke bila je 1938. 

Ribentrop-Molotov (čitaj Hitler-Staljin) pakt o podjeli Poljske potpisan je 1939. Egzodus Židova u Rusiji počeo je čak i nekoliko godina prije (1934), a ne 1941. Staljin je Židove počeo progoniti prije Hitlera. Nakon pobjede na Trockim (koji je bio Židov) raspustio je sve židovske ogranke KP, potjerao ih iz svih državnih službi. U Njemačkoj je 1935. donesen Zakon o zaštiti njemačke krvi ali Židove se tada nije ubijalo ni progonilo. Uklonilo ih se iz svih državnih službi i dalo im se do znaja da su nepoželjni, što je prouzrokovalo masovne emigracije u SAD. U to vrijeme nacizam i simpatije prema Hitleru su u SAD i Britaniji bili na vrhuncu. I da, Židovi su ZASLUŽNI što se to promijenilo.

Nažalost u SSSR-u su bili prepušteni sami sebi a po Staljinovom planu to je značilo smrt ili Sibir.

 

 

Nisam nikakav nacionalist i kad o nekome govorim zadnje što ću spomenuti je nečija nacionalnost, no ako moram jedan narod izdvojiti kao najzaslužniji za današnje dosege čovječanstva onda su to, bez ikakve sumnje Židovi. Zato i jesu kroz cijelu povijest progonjeni. Od znanosti, umjetnosti, medicine, ekonomije... Uzmi samo židovske književnike i imaš materijala za tri života.

 

Nažalost progonjeni su i danas u nekim djelovima svijeta a s obzirom na zbivanja na europskim političkim scenama ne bi me začudilo da se i u Europi to uskoro ponovi. 

11 godina
offline
Re: Nakon ovisnosti o ruskim energentima, Europa b
BlueMax kaže...

 Iz posta u post mi u usta stavljaš riječi koje nisam napisao, dapače napisao sam nešto potpuno suprotno od toga.

Natjerali SAD i Britaniju u rat - .....

 mda 

BlueMax kaže...
Kako će se ishod tog rata odraziti na Židove? Pobijede li Nijemci, Židovi gube. Pobijede li Rusi, Židovi opet gube. Pa koje su im opcije ako žele zaustaviti progon svog naroda i povratiti svoje vlasništvo? Uvesti treću stranu u rat. I tako SAD i Britanija mijenjaju svoje političke stavove i ulaze u rat...

 

15 godina
offline
Re: Nakon ovisnosti o ruskim energentima, Europa b

Zaboravio si jalta konf. gdje su židovi u kompi sa staljinom podijelili svijet. Kako si to mogo zaboravit najvažnije. Blu max me nasmija odvalio

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.9.2023 15:33 (dery).
13 godina
offline
Re: Nakon ovisnosti o ruskim energentima, Europa b
Stric_Jura kaže...

samo malo, kaj nisu Irci MOPE ?

 

uz to ja sam rekao da za nama '91 nitko nije cvilio, dakle nije riječ o cviljenju žrtve, nego "novinara" i  "spitzen-kandidata" bez legitimne podrške...

 

 Mi smo imali specifičnu situaciju i za cijeli svijet to je bio "rat u Jugoslaviji". Ovdje su stvari ipak malo čišće tj. riječ je o agresiji jedne države na drugu državu (međunarodno priznatu, između ostalog i od strane agresora). Osim toga, period u kojem se dogodio naš rat bio je period teških previranja u Europi, pa je fokus osim na Domovinskom ratu bio na raspadu SSSR-a, ujedinjenju Njemačke, svrgavanju nekoliko totalitarnih režima.

A i nije baš da smo bili prepušteni sami sebi. U samom početku da, kasnije ne. 

13 godina
offline
Re: Nakon ovisnosti o ruskim energentima, Europa b
picajzla0707 kaže...
BlueMax kaže...

 Iz posta u post mi u usta stavljaš riječi koje nisam napisao, dapače napisao sam nešto potpuno suprotno od toga.

Natjerali SAD i Britaniju u rat - .....

 mda 

BlueMax kaže...
Kako će se ishod tog rata odraziti na Židove? Pobijede li Nijemci, Židovi gube. Pobijede li Rusi, Židovi opet gube. Pa koje su im opcije ako žele zaustaviti progon svog naroda i povratiti svoje vlasništvo? Uvesti treću stranu u rat. I tako SAD i Britanija mijenjaju svoje političke stavove i ulaze u rat...

 

 I što tebi ovdje nije jasno? Gdje je poveznica "natjeravanja u rat" i mog posta? Jano sam ti napisao da je politička atmosfera u SAD-u i Britaniji sredinom i krajem tridesetih godina bila naklonjena Hitleru. U Britaniji su Mosleyevi sivokošuljaši marširali ulicama i bili su najjače rastuća stranka u parlamentu. Amerika je Hitleru davala (poklanjala) tehnologiju kojom je stvorio ratnu mašineriju. Smatrali su ga saveznikom u borbi protiv boljševizma. Židovi su svojim lobiranjem uspjeli promijeniti svijest i politiku SAD-a i Britanije prema Hitleru. Da nisu, rat u Europi završio bi na način da bi se povukla crta između III Reicha i Rusije (ovisno ko bi što osvojio u sukobu) i pola Europe bi bilo pod Nacističkom Njemačkom a pola pod Staljinističkim SSSR-om. Ne zna se ko bi bolje prošao (u biti znaju ovi što su završili pod SSSR-om. Dakle mi moramo Židovima biti vječno zahvalni za žrtvu koju su podnijeli i napore koje su učinili da SAD i Britanija uđu u rat s Njemačkom. To nije bio dio Hitlerovog plana o pokoravanju Europe. Zato je 80+% vojske poslao na istočni front. On je znao da će u jednom trenutku njegov pohod na istok biti zaustavljen. I to je to, povlači se crta i sve što je zapadno od te crte je njemačko, sve istočno je rusko.

Otprilike kako su Milošević i Tuđman htjeli podijeliti BiH.

22 mjeseca
protjeran
offline
Re: Nakon ovisnosti o ruskim energentima, Europa b
BlueMax kaže...
Meni se čini da mnogi ovdje ne shvaćaju kako ne postoje good guys i bad guys. Svi su bad guys. Mijenjaju se samo okolnosti.
Rusija se nikad nije odrekla imperijalističkih ambicija. Period od pada komunizma do danas bio je svojevrstan reset od društvenog uređenja koje je dovelo do apsurda da što je carstvo veće to je car siromašniji.
2. Svj. rat počeo je dogovorom Rusije i Njemačke o podijeli Europe i rješavanju židovskog pitanja, jer što će im carstva kad novcem upravlja netko drugi. Agresija je krenula na isti način kao što se sad u Ukrajini događa. Isto ko što su Srbi pokušali kod nas, ko što smo mi pokušali u BiH, Albanci na Kosovu... Počelo je svojatanjem tuđeg teritorija na osnovi toga što tamo većinski živi drugi narod. U biti je to ispitivanje situacije. Rusi su anektirali dio Poljske sa sjevera, Nijemci (uz podršku SAD i Britanije) s juga. Usputno su i jedni i drugi rješavali židovsko pitanje. U početku su Nijemci bili efikasniji, kasnije su to bili Rusi.
Sad dolazimo do prve razlike komunizma i kapitalizma. Dok u komunizmu vlada partija i nitko osim nje nema moć, u kapitalizmu vlada novac. Vidjevši što se događa oni najimućniji Židovi iz Europe i Rusije prebjegli su u SAD. Zašto tamo? I u SAD-u je u to vrijeme vladala antižidovska atmosfera ALI sustav je bio takav da si novcem mogao promijeniti državnu politiku pa su to i napravili. Njemačka im je oduzimala vlasništvo, protjerivala ih i ubijala, isto je činila i Rusija. Zbog Hitlerovih ambicija došlo je do prekida savezništva i rata između Rusije i Njemačke. Kako će se ishod tog rata odraziti na Židove? Pobijede li Nijemci, Židovi gube. Pobijede li Rusi, Židovi opet gube. Pa koje su im opcije ako žele zaustaviti progon svog naroda i povratiti svoje vlasništvo? Uvesti treću stranu u rat. I tako SAD i Britanija mijenjaju svoje političke stavove i ulaze u rat protiv Nijemaca i u utrku za osvajanje teritorija protiv Rusa. Nijemci na to nisu računali i dok oni gaze prema Rusiji s leđa ih napada novi savez. Nijemci gube rat i stvaraju se dva carstva.
Sad dolazimo do druge velike razlike između kapitalizma (i svih ostalih uređenja koja se baziraju na privatnom vlasništvu) i komunizma.
Sva velika carstva funkcionirala su po principu da što je carstvo veće to se više bogatstava donosi u centar. U komunizmu nije tako jer sve zemlje u carstvu propadaju i u centar donose samo probleme i dugove. Zemlje koje je Rusija okupirala nisu izvor bogatstva nego trošak koji Rusija ne može podnijeti.
Zato je Rusima trebao reset. Shvatili su da carstvo bazirano na komunizmu može teritorijalno biti veliko ali da će uskoro i car biti gladan. Sad su si u miru složili Tuđmanovih 200 bogatih obitelji, prekinuli neprijateljstvo sa Židovima jer shvaćaju njihovu snagu i krenuli su u ekspanziju.

 Tvoj post je pun gluposti i povjesnih neistina. Napad na Poljsku s sjevera i juga, zapravo je bilo sa zapada, istoka i Juga (Švabe) i istoka (Sovjeti). Dalje, Britanija i SAD ulaze u rat kada Njemačka napada SSSR, wtf? Britanija već godinu dana trpi Blitz, odnosno vodi se Bitka za Britaniju, a Francuska je pala. Inače Britanija je u ratu sa švabama od prvog dana invazije na Poljsku. I ostalo što si napisao je na razini kafanske priče...Preloše, i naravno krivo.

13 godina
offline
Re: Nakon ovisnosti o ruskim energentima, Europa b
Qui-Gon-Jinn kaže...
BlueMax kaže...
Meni se čini da mnogi ovdje ne shvaćaju kako ne postoje good guys i bad guys. Svi su bad guys. Mijenjaju se samo okolnosti.
Rusija se nikad nije odrekla imperijalističkih ambicija. Period od pada komunizma do danas bio je svojevrstan reset od društvenog uređenja koje je dovelo do apsurda da što je carstvo veće to je car siromašniji.
2. Svj. rat počeo je dogovorom Rusije i Njemačke o podijeli Europe i rješavanju židovskog pitanja, jer što će im carstva kad novcem upravlja netko drugi. Agresija je krenula na isti način kao što se sad u Ukrajini događa. Isto ko što su Srbi pokušali kod nas, ko što smo mi pokušali u BiH, Albanci na Kosovu... Počelo je svojatanjem tuđeg teritorija na osnovi toga što tamo većinski živi drugi narod. U biti je to ispitivanje situacije. Rusi su anektirali dio Poljske sa sjevera, Nijemci (uz podršku SAD i Britanije) s juga. Usputno su i jedni i drugi rješavali židovsko pitanje. U početku su Nijemci bili efikasniji, kasnije su to bili Rusi.
Sad dolazimo do prve razlike komunizma i kapitalizma. Dok u komunizmu vlada partija i nitko osim nje nema moć, u kapitalizmu vlada novac. Vidjevši što se događa oni najimućniji Židovi iz Europe i Rusije prebjegli su u SAD. Zašto tamo? I u SAD-u je u to vrijeme vladala antižidovska atmosfera ALI sustav je bio takav da si novcem mogao promijeniti državnu politiku pa su to i napravili. Njemačka im je oduzimala vlasništvo, protjerivala ih i ubijala, isto je činila i Rusija. Zbog Hitlerovih ambicija došlo je do prekida savezništva i rata između Rusije i Njemačke. Kako će se ishod tog rata odraziti na Židove? Pobijede li Nijemci, Židovi gube. Pobijede li Rusi, Židovi opet gube. Pa koje su im opcije ako žele zaustaviti progon svog naroda i povratiti svoje vlasništvo? Uvesti treću stranu u rat. I tako SAD i Britanija mijenjaju svoje političke stavove i ulaze u rat protiv Nijemaca i u utrku za osvajanje teritorija protiv Rusa. Nijemci na to nisu računali i dok oni gaze prema Rusiji s leđa ih napada novi savez. Nijemci gube rat i stvaraju se dva carstva.
Sad dolazimo do druge velike razlike između kapitalizma (i svih ostalih uređenja koja se baziraju na privatnom vlasništvu) i komunizma.
Sva velika carstva funkcionirala su po principu da što je carstvo veće to se više bogatstava donosi u centar. U komunizmu nije tako jer sve zemlje u carstvu propadaju i u centar donose samo probleme i dugove. Zemlje koje je Rusija okupirala nisu izvor bogatstva nego trošak koji Rusija ne može podnijeti.
Zato je Rusima trebao reset. Shvatili su da carstvo bazirano na komunizmu može teritorijalno biti veliko ali da će uskoro i car biti gladan. Sad su si u miru složili Tuđmanovih 200 bogatih obitelji, prekinuli neprijateljstvo sa Židovima jer shvaćaju njihovu snagu i krenuli su u ekspanziju.

 Tvoj post je pun gluposti i povjesnih neistina. Napad na Poljsku s sjevera i juga, zapravo je bilo sa zapada, istoka i Juga (Švabe) i istoka (Sovjeti). Dalje, Britanija i SAD ulaze u rat kada Njemačka napada SSSR, wtf? Britanija već godinu dana trpi Blitz, odnosno vodi se Bitka za Britaniju, a Francuska je pala. Inače Britanija je u ratu sa švabama od prvog dana invazije na Poljsku. I ostalo što si napisao je na razini kafanske priče...Preloše, i naravno krivo.

 Sad bi tebe netko trebao ispraviti da su Sovjeti napali sa sjeveroistoka? Bravo, drago mi je da si pročitao o tome. Sad malo više shvaćaš koliko su Rusi u 2. Svj. ratu bili good guys. To što se hvataš pizdarija daje do znanja da si pogledao i kartu. Odlično!

 

Di piše ovo boldano? Britanija je u rat ušla 1940. a SAD 1941. Ali kad Britanija i SAD napadaju Njemačku? To je ono što Hitler nije očekivao, a ne da on neće napasti Britaniju.

 

Bit mog posta je da Rusi, koji se danas predstavljaju kao neki antifašisti tj. antinacisti su jednako agresivan i imperijalizmu težeći narod koji je u 2. Svj. rat ušao s istim ciljevima (osvajanje teritorija i istrebljenje Židova) i u paktu s nacistima. Kad ih je Hitler napao promijenili su saveznike. Ti njihovi novi saveznici, bez kojih bi izgubili rat, su u početku bili simpatizeri Hitlera a mrzitelji Staljina.

Danas kada napadaju Ukrajinu jedan od glavnih argumenata im je nacizam u Ukrajini. Pa ako postoji narod koji je podržavao nacizam to su bili Rusi. Sve dok im se nije obilo o glavu. Pa Wagner je vojska koja je ime dobila po Hitlerovom omiljenom skladatelju a zapovjednici su joj deklarirani neonacisti. 

 

15 godina
offline
Re: Nakon ovisnosti o ruskim energentima, Europa b
BlueMax kaže...

Pa ako postoji narod koji je podržavao nacizam to su bili Rusi. 

 

 Kao i ukrajina koja imenuje ulice i diže spomenike nacističkom kolaboracionisti banderi.Izrael ih glede toga ne podržava u ovom ratu.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.9.2023 0:29 (dery).
13 godina
offline
Re: Nakon ovisnosti o ruskim energentima, Europa b
dery kaže...
BlueMax kaže...

Pa ako postoji narod koji je podržavao nacizam to su bili Rusi. 

 

 Kao i ukrajina koja imenuje ulice i diže spomenike nacističkom kolaboracionisti banderi.Izrael ih glede toga ne podržava u ovom ratu.

 Nažalost, tog koketiranja s nacizmom ima gdje hoćeš. Kad smo kod imena ulica imenovanih po nacističkim kolaboracionistima, ne trebamo gledati u tuđe dvorište, ima toga i kod nas.

Vjerujem da je kod njih isto kao i kod nas (nisam baš potpuno upućen u to). Osim što su ti ljudi bili nacistički kolaboracionisti istovremeno su bili za samostalnost Ukrajine tj. neovisnost od Rusa. Dolazak nacista vidjeli su kao priliku koja će pomoći njihovoj borbi. Danas im se dižu spomenici i imenuju ulice zbog tog dijela priče, jer je to aktualno. Onaj dio zbog kojeg bi ih se trebalo sramiti se prešućuje.

 

Ti ako ćeš danas djetetu ispričati kako i zbog čega su Ustaše nastale i koji im je bio cilj, dijete će misliti da su to bili heroji. Ne moraš lagati, samo prešutiš par "sitnica".

 

Zaboravio sam napisati razliku između ruskih i ukrajinskih neonacista. Ukrajinski nisu napali Rusiju. Ukrajina je vrlo specifična zemlja po tome što je većinu povijesti bila pokorena. Dio povijesti u kojem su bili pokoreni od strane Nijemaca za njih je med i mlijeko.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.9.2023 1:13 (BlueMax).
6 godina
offline
Re: Nakon ovisnosti o ruskim energentima, Europa b
@BlueMax kakvu ti to "alternativnu" povijest čitaš, gdje pronalaziš te gluposti?
Pa u Ukrajini su se dogodili možda i najveći pojedinačni zločini protiv čovječnosti za vrijeme vladavine Bandere. Ima dokumentiranih slučajeva gdje su Židovske bebe kidali na dijelove i bacali u rijeku Dnjepr i još neki nezamislivi zločini zdravom razumu. Izvršeni su genocidni zločini nad Mađarima, Poljacima i Židovima.
Mislim čemu se sad vraćati toliko u povijest i da koji god komentar o WW2 si napisao, napisao si dosta neistine, koja ti je namjera, čemu to?
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.9.2023 5:15 (ajimerej).
13 godina
offline
Re: Nakon ovisnosti o ruskim energentima, Europa b
ajimerej kaže...
@BlueMax kakvu ti to "alternativnu" povijest čitaš, gdje pronalaziš te gluposti?
Pa u Ukrajini su se dogodili možda i najveći pojedinačni zločini protiv čovječnosti za vrijeme vladavine Bandere. Ima dokumentiranih slučajeva gdje su Židovske bebe kidali na dijelove i bacali u rijeku Dnjepr i još neki nezamislivi zločini zdravom razumu. Izvršeni su genocidni zločini nad Mađarima, Poljacima i Židovima.
Mislim čemu se sad vraćati toliko u povijest i da koji god komentar o WW2 si napisao, napisao si dosta neistine, koja ti je namjera, čemu to?

 I u čemu je razlika vladavine Bandere s onom Pavelića? Apsolutno identično, pod krinkom suverenizma priklanjanje nacistima i vršenje zločina kojima su se i nacisti čudili. Pavelić je imao Židove pa je prema njima postupao isto ali je u nedostatku Poljaka i Mađara vršio genocid nad Srbima.

 

Problem je što se o Banderi u Ukrajini danas govori kao o heroju, dižu mu se spomenici i imenuju ulice, jer se zalagao za neovisnost Ukrajine. Zločini se prešućuju. Dio odgovornosti za to je i na zapadu koji je nakon pada nacizma Bandru i slične uzimao kao saveznike u borbi protiv komunizma.

 

Zašto se u čitanju mojih postova ne bazirate na ono što u njima piše a ne na vlastitoj interpretaciji toga? Niti jedna stvar koju sam u ovoj temi napisao nije nekakva alternativna povijest nego ona službeno dokumentirana. Apsolutno točna sigurno nije jer povijest pišu pobjednici.

14 godina
offline
Re: Nakon ovisnosti o ruskim energentima, Europa b

bokte, Ukrajina pod nacistima - med i mlijeko ?!!?

 

idemo kronološki:

 

1. holodomor - je osim Ukrajine, bio i u Rusiji i ponajviše u Kazahstanu gdje su stradali seljaci koji su uglavnom bili Rusi, jer gle čuda, Kazasi su nomadski stočari - i tamo je bio najgori...

 

2. unatoč tome, Ukrajina je imala prirast stanovništva (nakon pada 1933.g. a tek od '41-'45) - još jednom pogledaj si Irsku koja još uvijek NEMA stanovništva kao pred Velike Gladi 1840 - da ne govorimo da im je jezik zatrt - manje od 3% zna irski gaelic..

 

3. prvi koji su ošli na noge Hići su 1934. Poljaci s nadom da će zajedno uzeti mjeru Rusima...

 

4. jedina država koja je potpomagala legalno i legitimno izabranu vlast u Španjolskoj su bili Meksiko i zna se tko - CCCP - i to oružjem, pače jedini su se oni borili protiv Nijemaca (Legija Kondor recimo), dok su "demokrati" iz VB i Francuske se više brinuli o tome da se sližu s Hićom (nasuprot svog naroda, koji su često aktivno se borili kao pripadnici Inter-brigada)

 

5. rečene su hladno niz vodu u Minkenu ućerali Česima i Slovacima (bez njihova predstavnika prosim lepo !) i dali Hići carde blanche - a i Poljaci su se malo osladili (da mi ne bi baljezgali Štulićevu - Poljska nije dala izdajnika)

 

6. Molotov-Ribentrop je svinjarija, ali prije svega reakcija na svinjarije ispred

 

7. po toj svinjariji SSSR upada u Poljsku i baltičke zemlje (demokratske, gdje je zakonom Židovima zabranjen upis na svučilišta recimo), ubijaju 22000 poljskih oficira u Katynu - opet svinjarija i glupost

 

8. Banderaši kao najgori šovinisti su u Halyiču i Volnji pobili do 100.000 Poljaka - ali civila - i nisu oni to osvojili za Ukrajinu nego je Staljin to pripojio od Poljske i dao UA - a Poljacima dao dijelove Njemačke (OK, sve što je na -au je germanizirano -ov, ali opet, ne bi se Morawiecki rodio u Wroclawu da nije brko dao)

 

9. usput i Litvanci su dobili svoj glavni grad Vilnius, jer je eto bio Wilno, u Poljskoj...

 

Pouka: ne petljati se u gnijezdo stršljena, jer će svi bit izbodeni....

Ju je je? Je ju je!
13 godina
offline
Nakon ovisnosti o ruskim energentima, Europa bi se

1. Holodomor je izveden da bi se oslabile nacionalne težnje naroda u CCCP. Organiziran od strane CK. Broj mrtvih rusa ne umanjuje zlo koje je SSSR nanio Ukrajini.

 

2. Ukrajina imala prirast stanovništva? Koje nacionalnosti? Irska nije tema.

 

3. O bliskosti Britanije i SAD s Hitlerom sam već pisao. Opet nikakve veze s paktom Ribbentrop - Molotov i udruživanja SSSR-a s Hitlerom u cilju osvajanja Europe i istrebljivanja Židova.

 

4. Poljaci su uvijek birali manje zlo. Naravno da ni njih ne smatram good guys, jer takvi ne postoje.

 

5. No coment

 

6. Svinjarija? Svinjarija je zanimljiva riječ za osvajački pohod i genocid. Sve je reakcija na nešto prije. I teritorij Poljske koji je Njemačka anektirala je teritorij koji joj je kroz povijest pripadao i na kojem su većinski živjeli Nijemci. Nema izgovora za rat.

 

7. ....

8. .....

 

 

Sa zaključkom se slažem. Samo treba definirati "petljanje" jer ako pod tim misliš kako povijest treba zanemariti i samo gledati budućnost, to je točno ono što oni s "velikim planovima" žele.

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nakon ovisnosti o ruskim energentima, Europa b
BlueMax kaže...

 Nažalost, tog koketiranja s nacizmom ima gdje hoćeš. Kad smo kod imena ulica imenovanih po nacističkim kolaboracionistima, ne trebamo gledati u tuđe dvorište, ima toga i kod nas.

Vjerujem da je kod njih isto kao i kod nas (nisam baš potpuno upućen u to). Osim što su ti ljudi bili nacistički kolaboracionisti istovremeno su bili za samostalnost Ukrajine tj. neovisnost od Rusa. Dolazak nacista vidjeli su kao priliku koja će pomoći njihovoj borbi. Danas im se dižu spomenici i imenuju ulice zbog tog dijela priče, jer je to aktualno. Onaj dio zbog kojeg bi ih se trebalo sramiti se prešućuje.

 

Ti ako ćeš danas djetetu ispričati kako i zbog čega su Ustaše nastale i koji im je bio cilj, dijete će misliti da su to bili heroji. Ne moraš lagati, samo prešutiš par "sitnica".

 

Zaboravio sam napisati razliku između ruskih i ukrajinskih neonacista. Ukrajinski nisu napali Rusiju. Ukrajina je vrlo specifična zemlja po tome što je većinu povijesti bila pokorena. Dio povijesti u kojem su bili pokoreni od strane Nijemaca za njih je med i mlijeko.

 Gdje toga ima kod nas? Neusporedivo mi i oni jer je njima bandera službeno junak.Donedavno njihove naci trupe su stupale ulicama, sad je to zabranjeno spominjati. Za njih se bore usa i v.brit do posljednjeg ukrajinaca za nas nitko sami za se na svome se branili. Ako ih ti u potpunosti podržavaš onda podržavaš i nacizam. Neusporedivo mi i oni.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.9.2023 13:42 (dery).
14 godina
offline
Re: Nakon ovisnosti o ruskim energentima, Europa b

1. zanimljivo, ali ipak su Zli Rusi krivi , ne ? (nacionalnost KPaca i glavnog baje da ne spominjemo)

 

2. Ukrajinaca, a gubi ih od samostalnosti kao i Hrvatska...

 

3. ja sam sam kronološki naveo akcije i reakciju

 

4. naravno da svatko radi za sebe, Poljaci nisu ništa gori, samo velim...

 

5. ad 3.

 

6. a što negoli svinjarija, a istočni "njemački" krajevi nisu večinski njemački, rekoh -au je germanizirano -ov , Pomeranija - Pomorje ?

 

Ju je je? Je ju je!
13 godina
offline
Re: Nakon ovisnosti o ruskim energentima, Europa b
dery kaže...
BlueMax kaže...

 Nažalost, tog koketiranja s nacizmom ima gdje hoćeš. Kad smo kod imena ulica imenovanih po nacističkim kolaboracionistima, ne trebamo gledati u tuđe dvorište, ima toga i kod nas.

Vjerujem da je kod njih isto kao i kod nas (nisam baš potpuno upućen u to). Osim što su ti ljudi bili nacistički kolaboracionisti istovremeno su bili za samostalnost Ukrajine tj. neovisnost od Rusa. Dolazak nacista vidjeli su kao priliku koja će pomoći njihovoj borbi. Danas im se dižu spomenici i imenuju ulice zbog tog dijela priče, jer je to aktualno. Onaj dio zbog kojeg bi ih se trebalo sramiti se prešućuje.

 

Ti ako ćeš danas djetetu ispričati kako i zbog čega su Ustaše nastale i koji im je bio cilj, dijete će misliti da su to bili heroji. Ne moraš lagati, samo prešutiš par "sitnica".

 

Zaboravio sam napisati razliku između ruskih i ukrajinskih neonacista. Ukrajinski nisu napali Rusiju. Ukrajina je vrlo specifična zemlja po tome što je većinu povijesti bila pokorena. Dio povijesti u kojem su bili pokoreni od strane Nijemaca za njih je med i mlijeko.

 Gdje toga ima kod nas? Neusporedivo mi i oni jer je njima bandera službeno junak.Donedavno njihove naci trupe su stupale ulicama, sad je to zabranjeno spominjati. Za njih se bore usa i v.brit do posljednjeg ukrajinaca za nas nitko sami za se na svome se branili. Ako ih ti u potpunosti podržavaš onda podržavaš i nacizam. Neusporedivo mi i oni.

 Što znači ovo boldano? Podržavam ih kao žrtvu ruske agresije. Ništa više ni manje od toga. Da su kao država imali puno unutarnjih problema, to stoji. Evo, u Srbiji su Četnici službeno abolirani i djeca u školama uče kako su to junaci i antifašisti. Jel bi mi sad trebali napasti Srbiju zbog toga? Pogotovo ako gledamo da je Rusija napala Ukrajinu privatnom vojskom koja se zove Wagner i u kojoj su od reda neonacisti. Koketiranje Ukrajinaca s nacizmom je izgovor a ne razlog napada.

 

Ako ćemo o vlastitom dvorištu, u Slunju je 2000 postavljena spomen ploča Juri Francetiću a ni neznam koliko ulica nosi ime po mili Budaku ili Juliju Makanecu. O Ustaškim grafitima koji se desetljećima ne brišu s fasada zgrada (dok se drugi brišu) da ne govorim. Ljubljenje ruku osuđenom ubojici djece od strane crkve i dozvoljavanje takvom ljudskom izrodu da održava tribinu u Studentskom domu. Ima toga koliko hoćeš, ne pada mi sad sve na pamet.

 

A da smo u ratu bili sami, baš i nismo. Kompletno izviđanje i logistiku za Oluju odradio je SAD. Zato i jesu iznenada promijenjene osuđujuče presude Gotovini (24 godine) i Markaču (18 godina). Počelo se dublje kopati. Toliko o neovisnosti Haškog suda.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.9.2023 14:27 (BlueMax).
14 godina
offline
Re: Nakon ovisnosti o ruskim energentima, Europa b
BlueMax kaže...
Qui-Gon-Jinn kaže...
BlueMax kaže...

Danas kada napadaju Ukrajinu jedan od glavnih argumenata im je nacizam u Ukrajini. Pa ako postoji narod koji je podržavao nacizam to su bili Rusi. Sve dok im se nije obilo o glavu. Pa Wagner je vojska koja je ime dobila po Hitlerovom omiljenom skladatelju a zapovjednici su joj deklarirani neonacisti. 

 

 Papir trpi svakakve gluposti, ali ovo je za anale.Nacizam u svojoj srži ima zatiranje SSSR-a, a po tebi Rusi sami sebe žele zatući???Netko se treba vratiti u osnovnu školu.

Koji su to deklarirani neonacisti zapovjednici Wagnera?

 

S druge strane imaš komičara Zelenskog koji se sastaje s zapovjednikom Azova - deklariranim nacistom. 

Zelenski - Biletsky

Evo što je "naša" strana pisala o njemu prije sukoba: Biletsky

Ne treba spominjati koliko se u zapadnim medijima slavi Azov.

 

U drugim lipim vijestima kanadski parlament gromoglasnim pljeskom dočekao je ukrajinskog nacionalističkog borca koji "se borio protiv Rusa".Kome nije jasno što znači boldano - bio je pripadnik Waffen SS-a!

The Canadian parliament

 

Samo za kraj:Nakon krvavog puča 2014 gdje je svrgnut legalno izabrani predsjednik na vlast je kao premijer došao Yatsenuk(famozni razgovor Victorie "Fuck EU" Nuland kojim ga je ona s američkim ambasadorom odabrala za - ukrajinskog premijera.U vladu su također ušle stranke Svoboda i Pravy Sektor.Koga zanimaju neka slobodno googla, ali dovoljno je reći da su se potonji zvali Social-National Assembly.Redoslijed je obrnut, ali zvuči poznato!

I onda su ti isti poslali tenkove na istok vlastite zemlje kako bi brojali krvna zrnca.

U svemu ovome jedino me čudi što su Rusi 8 godina vjerovali EU(famozni sporazum iz Minska) i čekali da se nešto promijeni.Merkelica nam je potvrdila da je jedini cilj sporazuma bio kupovina vremena kao priprema za rat s Rusijom.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.9.2023 18:49 (Hrvoje001).
13 godina
offline
Re: Nakon ovisnosti o ruskim energentima, Europa b
https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/objavljena-imena-svih-10-poginulih-u-prigozinovom-zrakoplovu-medu-njima-je-i-stvarni-voda-wagnera-15367670

Zelenski je Židov. Židovi baš i nisu nacisti. Nacisti su progonili Židove. I Rusi su progonili Židove. Koja dva naroda su u mirnodopskom vremenu imali koncentracijone logore za Židove? Rusi i nacistička Njemačka. Koje dvije vlasti su probile najviše ljudi u 20.st.? Rusi, pa nacisti.
 
1 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nakon ovisnosti o ruskim energentima, Europa b
BlueMax kaže...
https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/objavljena-imena-svih-10-poginulih-u-prigozinovom-zrakoplovu-medu-njima-je-i-stvarni-voda-wagnera-15367670

Zelenski je Židov. Židovi baš i nisu nacisti. Nacisti su progonili Židove. I Rusi su progonili Židove. Koja dva naroda su u mirnodopskom vremenu imali koncentracijone logore za Židove? Rusi i nacistička Njemačka. Koje dvije vlasti su probile najviše ljudi u 20.st.? Rusi, pa nacisti.

 Zelenski je ratni profiter, politikant klaun, usa-eng lutkica, zemlju voli do posljednjeg ukrajinskog momka sirotinje koja nije mogla pobječi iz zemlje. Ovo sve šta je pobjeglo sa bjesnim vozilima je mafija kriminalci koji imaju posebne želje da im se ustupe kuće uz more nek se malo brčkaju. Ostale su im samo naci trupe i jadnici da brane od rusa.Svi bi oni pobjegli od rata da mogu nek uzme ukrajinu tko god.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
6 godina
offline
Re: Nakon ovisnosti o ruskim energentima, Europa b
@BlueMax napiše:
"Koje dvije vlasti su probile najviše ljudi u 20.st.? Rusi, pa nacisti."

Ne, po novijim statistikama kad se zbroje svi SAD ratovi i CIA rušenja vlada po svijetu i postavljanje diktatora na vlast tada je demokratska SAD pobila po svijetu oko 50 000 000 ljudi u 20 stoljeću.
6 godina
offline
Re: Nakon ovisnosti o ruskim energentima, Europa b
BlueMax kaže...
Koje dvije vlasti su probile najviše ljudi u 20.st.? Rusi, pa nacisti.

Tko je u 20. st. pobio najviše nacista? 

 

Koji je narod najviše ubijan od strane nacista u 20. st.?

 

Hint: odgovor je isti... i nije Židovi

 

 

a odgovor na tvoje pitanje čak ni nije točan. Nacisti su potencijalno 2. po redu, dok je prva KP za vrijeme Mao režima

14 godina
offline
Re: Nakon ovisnosti o ruskim energentima, Europa b

a li i to je diskutabilno s obzirom da je 1949. NR Kina imala oko 500 milijuna stanovnika, s 965% nepismenih, a sada su preko 2.6 x više, s većinom obrazovanih i nahranjenih...

 

ili kako reče predsjednik Mao:

 

udarac nogom u stražnjicu jest korak naprijed, ako je pravilno usmjeren...

Ju je je? Je ju je!
13 godina
offline
Re: Nakon ovisnosti o ruskim energentima, Europa b
ajimerej kaže...
@BlueMax napiše:
"Koje dvije vlasti su probile najviše ljudi u 20.st.? Rusi, pa nacisti."

Ne, po novijim statistikama kad se zbroje svi SAD ratovi i CIA rušenja vlada po svijetu i postavljanje diktatora na vlast tada je demokratska SAD pobila po svijetu oko 50 000 000 ljudi u 20 stoljeću.

 To su gluposti. Amerikanci beskrupulozno guraju svoje interese ali ako u nekom plemenskom ratu odaberu stranu ne možeš im na teret stavljati mrtve i iz jednog i iz drugog plemena. Od mene nećeš čuti puno lijepoga o Americi no ovo što pišeš nema nikakvog smisla. Amerika se petlja u sve svjetske sukobe, neke i izaziva ali ne možeš reći npr. Amerika je postavila Husseina, Hussein je ubio 600 000 ljudi, Amerika je kriva za smrt 600 000 ljudi. Da ga nisu postavili mrtvih bi možda bilo i više. A onda im dodamo mrtve i iz faze svrgavanja Husseina? 

 

Govorim o direktnim žrtvama nekog režima. Za Maoa se nikad neće znati koliko ih je ubio, Staljin je na 40 milijuna, Hitler na 30. Drugi im nisu do koljena.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice