Aliexpress - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.843
|
čitano: 1.190.635
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
13 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Od istog prodavača naručujem 3 različita artikla. Što ako kod jednog itema izaberem standard shipping koji se naplaćuje 4 dolara a kod ostala 2 itema izaberem saver, tj. besplatni? Inače uvijek izabarem standard pa nikad nisam ništa dodatno plaćao kad je došlo do HR ali 3 put mi je bezveze plaćati poštarinu kad naručujem od istog naručitelja isti dan. Je ko naručivao već tako i je li kakva dodatna davanja plaćao?

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.12.2022 22:19 (vrinho).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
vrinho kaže...

Od istog prodavača naručujem 3 različita artikla. Što ako kod jednog itema izaberem standard shipping koji se naplaćuje 4 dolara a kod ostala 2 itema izaberem saver, tj. besplatni? Inače uvijek izabarem standard pa nikad nisam ništa dodatno plaćao kad je došlo do HR ali 3 put mi je bezveze plaćati poštarinu kad naručujem od istog naručitelja isti dan. Je ko naručivao već tako i je li kakva dodatna davanja plaćao?

Rizično je naručiti slanje metodom Cainiao Super Economy for Special Goods. Pontecijalno rizično je naručiti slanje metodom Cainiao Super Economy.

 

AliExpress Standard i Saver u pravilu dolaze preko Mađarske, upakirani u zajenički paket (a i Cianiaoi u najčešće dolaze upakirani s njima, pod uvjetom da nije ovaj for Special Goods).

8 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Koje dućane na Aliexpress znate za mobitele sa dostavom iz EU ?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Z004 kaže...

Koje dućane na Aliexpress znate za mobitele sa dostavom iz EU ?

 Zar se uopće isplati uzimati mobitel s AliExpressa osim ako nije neki teški kinez od uređaja

16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
tuna-1 kaže...
Z004 kaže...

Koje dućane na Aliexpress znate za mobitele sa dostavom iz EU ?

 Zar se uopće isplati uzimati mobitel s AliExpressa osim ako nije neki teški kinez od uređaja

Upravo tako. To danas više nema smisla. Razlika u cijeni je premala, a garancija je teže ili teško ostvariva (ili neostvariva). Ne isplati se više zafrkavati s tim.

15 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
mbaksa kaže...
tuna-1 kaže...
Z004 kaže...

Koje dućane na Aliexpress znate za mobitele sa dostavom iz EU ?

 Zar se uopće isplati uzimati mobitel s AliExpressa osim ako nije neki teški kinez od uređaja

Upravo tako. To danas više nema smisla. Razlika u cijeni je premala, a garancija je teže ili teško ostvariva (ili neostvariva). Ne isplati se više zafrkavati s tim.

 + svaka roba koja nema uvoznika, time ni ateste za eu, deklaraciju-dozvolu.. ne može samo tako na tržište, tj carina traži deklaraciju-homologaciju i ako je nema +trošak a na to sve porez, tj sve radio-mrežno kao mobitel mora imati takve ateste za eu da bi legalno prošlo carinske formalnosti, bez tog zabrana + a svaki problem s carinom može završiti i kao carinski prekršaj za kupca (kazna) .. od koje se recimo izvuče, no ponekad ne tako lako.. smisao-cijena.. zato se to ne radi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Jel se može uopće naručiti izvan EU bez carine i od kuda ?

 

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
sve zavisi koliko imas srece...kinezi su poceli mutiti sa mađarima i nizozemcima, pa cesto se vodi kao da je iz tih zemalja došla pošiljka pa prođe ispod radara...nekad ne prođe, sve je kocka :)
battletag:MasnaKrvavic#2275
14 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

To smo već prolazili par puta u ovoj temi - carina je trenutno hit & miss. Nekad će te zapasti na predmetu od ~40USD a nekad ne, također vrijedi i obratno - za veću cifru. Tako da sa sigurnošću nije moguće reći/potvrditi kako i  kada će nešto biti carinjeno.

edit: kolega iznad je objasnio situaciju.

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.12.2022 20:53 (tuna-1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

.. a 'radar' je hp, pošta, carinski dio koji obavljaju, tj čitanje etikete-koda s kutije i o tome ovisi .. tj ovisi što kinez-mađar naljepi na kutiju, dok po eu skladištima, nizozemska, španjolska, mađarska, poljska.. nekim čudom (čudotvorni štapić-prah?) kutije dobiju etiketu eu robe.. i ako idu drugim dostavnim kanalom, ne poštom hp, tad nema dodatnih troškova pa ni poreza-carine, a ako ide kroz poštu-hp, tad možda, ovisno o tome što skener pročita na etiketi a to može biti bilo što, tj lako je 'u wordu' isprintati etiketu i zaljepiti je.. to rade 'skladištari' tj to je corebiz tih ruta, zato postoje, bez tog bi konkurencjia radila svoje tj teoretski je sve ok dok eu i policje-carine država ne provjeravaju robu koja nije za njihovo tržište nego tranzit, mada znaju da je to 'legalni šverc' tj policja-carina ima diskretni hint da malo oćorave na takva skladišta-šlepere i ne postavljaju pitanja, jer lokalno biz ovisi o tom skladištu-ruti i nitko lokalno ne želi to izgubiti dok bi strogim držanjem propisa-zakona naplaćen porez-carina bili prosljeđeni državi uvoza tj ne toj lokalnoj vlasti-državi.. i tad oni to ne rade, nemaju želje, ćoravi-gluhi.. to je biz, legalni šverc u eu.

.. a većina prođe, no poneki zapne na 'radaru' pa i to da za radnom paket može postojati neki pregled, carinski, kontrola.. i da tad taj paket plati dok ostali isti prođu, to je naprosto tako, kao što prolazk kroz crveno plate oni koje policja uhvati, ne svi koji prođu.. tako nešto :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
dado16 kaže...
sve zavisi koliko imas srece...kinezi su poceli mutiti sa mađarima i nizozemcima, pa cesto se vodi kao da je iz tih zemalja došla pošiljka pa prođe ispod radara...nekad ne prođe, sve je kocka :)

Tamo se odradi carinjenje pa šalje dalje... nisu nikakve muljaže. Muljaže su kad seleri pošalju tako da preskoče ta njihova skladišta za carinjenje... naplate ti porez a nemaš IOSS broj, nemađ ni račun na kojem ti to piše, a ni ne uvede u sustav i onda se nadaju da će proć ispod radara ili da ćeš platit porez dvaput - jednom trgovcu koji nije prijavio i platio taj porez dalje, a drugi put kod uvoza kod nas... Takvima od sada samo vratim uz opis zašto sam vratio - vara na porezu.

5 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Evo dobio preko HP paketić od alija vrijednosti 2,18 usd (via SunYou Special Economy) pa mi naplaćeno na šalteru pošte 24 kune jer nije naveden cijeli IOSS broj. Kupovina se ovaj put pokazala neisplativa, a inače mi drugo najčešće dolazilo preko Mađarske bez dodatnih davanja. Pisao prodavatelju, on kaže da mu je žao i više ništa, ja mu odgovorio da je i meni žao što mu ne mogu dati dobru ocjenu... ne znam drugo što poduzeti, HP reklamacije za ovakve slučajeve više ne daju povrat

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.12.2022 14:51 (Rivaldo).
 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori

Da, ne mozes nista napraviti. AliExpress se nikako ne moze kontaktirati da bi zatrazio povrat. Di god ih pokusas kontaktirat samo su robotski odgovori.

15 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
trebao si odbit, pa nek troše resurse...iako u ovom slucaju seller je kriv jer nije dao cijeli ioss broj....iako si mogao biti *upak pa pisati tam da nije dosao produkt pa da zelis refund, na tim niskim svotama daju bez gledanja natrag...ali kazem i naglašujem ak zelis biti *upak...iako ni seller nije bolji
battletag:MasnaKrvavic#2275
16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Rivaldo kaže...

Evo dobio preko HP paketić od alija vrijednosti 2,18 usd (via SunYou Special Economy)

Treba paziti koja je metoda dostave i, ako je moguće, doplatiti za nešto smisleno (a ne za te special ovo-ono) ili pronaći isti proizvod kod drugog prodavača, s normalnom dostavom.

 

Rivaldo kaže...

ne znam drugo što poduzeti, HP reklamacije za ovakve slučajeve više ne daju povrat

Jesi probao? Znam da su rekli da ne daju reklamacije za ovakve slučajeve, no trebalo bi probati - ako ništa drugo, da se čovjek uvjeri da ovi fakat šalju neispravne IOSS brojeve i elektroničkim putem (to što na paketu nije naveden cijeli IOSS broj je manje bitno).

 

14 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
mbaksa kaže...
Rivaldo kaže...

Evo dobio preko HP paketić od alija vrijednosti 2,18 usd (via SunYou Special Economy)

Treba paziti koja je metoda dostave i, ako je moguće, doplatiti za nešto smisleno (a ne za te special ovo-ono) ili pronaći isti proizvod kod drugog prodavača, s normalnom dostavom.

 

Rivaldo kaže...

ne znam drugo što poduzeti, HP reklamacije za ovakve slučajeve više ne daju povrat

Jesi probao? Znam da su rekli da ne daju reklamacije za ovakve slučajeve, no trebalo bi probati - ako ništa drugo, da se čovjek uvjeri da ovi fakat šalju neispravne IOSS brojeve i elektroničkim putem (to što na paketu nije naveden cijeli IOSS broj je manje bitno).

 

 Ja sam probao od HP dobit povrat. Nakon nekog vremena dobijes email di citiraju onu novu odredbu i kazu da u slucajevima kad IOSS nije u potpunosti prikazan, ne rade povrat i da se obratis prodavacu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.12.2022 11:23 (KASA).
14 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Kinezi ruše rokove dostave :))

 

Poslano 2022-12-17 10:23 [Shatian Town]Processing at sorting center - stiglo na adresu jutros, već u Petak je bilo u sortirnom centru kod nas tako da vjerujem da bi stiglo i jučer da nije bio praznik.:)

     

    Moj PC  
    3 0 hvala 0
    10 godina
    offline
    Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
    tuna-1 kaže...

    Kinezi ruše rokove dostave :))

     

    Poslano 2022-12-17 10:23 [Shatian Town]Processing at sorting center - stiglo na adresu jutros, već u Petak je bilo u sortirnom centru kod nas tako da vjerujem da bi stiglo i jučer da nije bio praznik.:)

     

     

    najs, a koja je bila opcija dostave?

    14 godina
    offline
    Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
    60nine kaže...
    tuna-1 kaže...

    Kinezi ruše rokove dostave :))

     

    Poslano 2022-12-17 10:23 [Shatian Town]Processing at sorting center - stiglo na adresu jutros, već u Petak je bilo u sortirnom centru kod nas tako da vjerujem da bi stiglo i jučer da nije bio praznik.:)

     

     

    najs, a koja je bila opcija dostave?

     

    AliExpress Standard Shipping - svakako vrijedi nadoplatiti fee za AE Standard Shipping, osim ako se ne radi o ultra jeftinim proizvodima <$4 ili mi nije bitno kada stigne pa odaberem štogod je opcija za free shipping.

    Poruka je uređivana zadnji put uto 27.12.2022 11:31 (tuna-1).
    13 godina
    offline
    Aliexpress - pitanja i odgovori

    Kako dugo refund putuje?

     

    Finish time: Dec 29, 2022
    Refund method: Original Payment
    Još ništa na računu, plačeno s MasterCard RBA.
    Moj PC  
    0 0 hvala 0
    15 godina
    offline
    Re: Aliexpress - pitanja i odgovori

    2 do 8 dana

    15 godina
    offline
    Aliexpress - pitanja i odgovori

    Ako vam paket iz kine kasni,možda ga prepoznate...

     

    Poruka je uređivana zadnji put sri 11.1.2023 13:41 (zzz).
    Moj PC  
    3 0 hvala 0
    15 godina
    online
    Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
    zzz kaže...

    Ako vam paket iz kine kasni,možda ga prepoznate...

     

     ma oni to riješe za 2 dana, kakav kolaps...

    11 godina
    offline
    Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
    Gnjavator kaže...
    zzz kaže...

    Ako vam paket iz kine kasni,možda ga prepoznate...

     

     ma oni to riješe za 2 dana, kakav kolaps...

     

    To bi kod nas bio kolaps i kraj svijeta, kinezi u 8 dana izgrade bolnicu a da neće riješiti ove pakete 

    15 godina
    offline
    Aliexpress - pitanja i odgovori

    Malo pozitivne recenzije, ne znam kako uspijevaju ali svi mi paketi zadnjih pol godine stižu u roku 8-12 dana, neke pakete ukombiniraju zajedno u Kini, a neke u Mađarskoj i redovno stižu Overseasom. Nije mi se dugo dogodilo da je paket izgubljen osim kada ide economy pa preuzme pošta tad se već u Zagrebu znaju izgubit.

    I dosad nikad nisam platio naknadu 18.50kn, a Ebay izbjegavam zadnje 4 godine, a Amazon preskup što se tiče shippinga možda se nešto promijeni u šengenu sada.

    Aliexpress FTW. Najviše naručujem elektroniku koja nije dostupna kod nas.

     
    2 0 hvala 0
    11 godina
    offline
    Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
    ivic55 kaže...

    Malo pozitivne recenzije, ne znam kako uspijevaju ali svi mi paketi zadnjih pol godine stižu u roku 8-12 dana, neke pakete ukombiniraju zajedno u Kini, a neke u Mađarskoj i redovno stižu Overseasom. Nije mi se dugo dogodilo da je paket izgubljen osim kada ide economy pa preuzme pošta tad se već u Zagrebu znaju izgubit.

    I dosad nikad nisam platio naknadu 18.50kn, a Ebay izbjegavam zadnje 4 godine, a Amazon preskup što se tiče shippinga možda se nešto promijeni u šengenu sada.

    Aliexpress FTW. Najviše naručujem elektroniku koja nije dostupna kod nas.

     

    Meni kako kada ali rijetko kada čekam duže od 2 tjedna.

    Također ništa ne plaćam naknadno, sve stiže iz mađarske preko Oversea.

    Sa Ebay-a ako i naručim nekad nešto gledam da je iz EU pa također ne bude nikakvih dodatnih naknada a stigne stvarno brzo.

    3 godine
    offline
    Aliexpress - pitanja i odgovori

    ivic55  i ibme74  koji dostavu uzimate ? Koliko sam citao AliExpress Standard ili Saver dolaze bez problema i cekanja a pretpostavljam da treba izbjegavati free i Cainiao !?

     
    0 0 hvala 0
    11 godina
    neaktivan
    offline
    Aliexpress - pitanja i odgovori

    Moje iskustvo - Narucene In-ear slusalice 23.12.2022. poslane preko AliExpress Standard Shipping, još uvijek nisu došle, idu preko Nizozemske i preuzima ih PoštaHR (prema trackingu).

     

    Tako da odabir opcije AliExpress Standard Shipping ništa ne garantira....Niti brzu isporuku, a niti izbjegavanje placanja dodatnog poreza...

     
    0 0 hvala 0
    16 godina
    moderator
    offline
    Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
    Gorgon83 kaže...

    Moje iskustvo - Narucene In-ear slusalice 23.12.2022. poslane preko AliExpress Standard Shipping, još uvijek nisu došle, idu preko Nizozemske i preuzima ih PoštaHR (prema trackingu).

    Što ti https://posiljka.posta.hr kaže gdje su?

     

    Još ni tri tjedna nisu prošla, tako da ne vidim tu nekakav problem ili vrijeme za uzbunu.

     

    Gorgon83 kaže...

    Tako da odabir opcije AliExpress Standard Shipping ništa ne garantira....Niti brzu isporuku, a niti izbjegavanje placanja dodatnog poreza...

    Kroz ne-blagdansko doba (znači, regularni dio godine) obično se uzima da paketi stignu kroz tri tjedna (plus-minus tjedan dana), a ti si to naručio taman pred Božić, kad hrpa ljudi naručuju s AliExpressa. Ne znam zašto očekuješ da će ti preko AliExpress Standard Shippinga brže stići, pogotovo nešto naručeno krajem prosinca.

     

    Što se tiče izbjegavanja plaćanja dodatnog poreza (tj. duplog obračunavanja PDV-a) - o čemu zapravo pričaš? Vidiš da se nitko u temi ne žali na to kad se naruči tim nekim "normalnim" načinima dostave. Odakle to da je to sad iznenada postao problem? Jasno, može se pojaviti neka iznimka, ali generalno ljudi nemaju problema s tim.

     

    Ono, dižeš uzbune, a nije jasno na temelju čega.

    13 godina
    neaktivan
    offline
    Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
    Jameson kaže...

    Kako dugo refund putuje?

     

    Finish time: Dec 29, 2022
    Refund method: Original Payment
    Još ništa na računu, plačeno s MasterCard RBA.

    5-7 dana. Ali pazi ako gledaš promet to će ti biti pod datumom kupovine, a ne pod datumom kad su vratili. Tako sam ja jednom gledao samo par dana unazad, a pojavilo se tri mjeseca unazad. Kako imam puno prometa po računu taj sitni iznos nisam ni skužio da je stigao. 

     

    ivic55 kaže...

    Malo pozitivne recenzije, ne znam kako uspijevaju ali svi mi paketi zadnjih pol godine stižu u roku 8-12 dana, neke pakete ukombiniraju zajedno u Kini, a neke u Mađarskoj i redovno stižu Overseasom. Nije mi se dugo dogodilo da je paket izgubljen osim kada ide economy pa preuzme pošta tad se već u Zagrebu znaju izgubit.

    I dosad nikad nisam platio naknadu 18.50kn, a Ebay izbjegavam zadnje 4 godine, a Amazon preskup što se tiče shippinga možda se nešto promijeni u šengenu sada.

    Aliexpress FTW. Najviše naručujem elektroniku koja nije dostupna kod nas.

     Meni isto stiže brzo, do 2 tjedna. Mislim da je veliki problem ranije bio kod nas, naši su na carini i pošti držali pakete tjednima, sada se to teoretski "preskače", a dostava ide preko overseasa tako da je puno brže.

    Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
    Nova poruka
    E-mail:
    Lozinka:
     
    vrh stranice