Rasprava o grafičkim karticama izdvojena tema

poruka: 3.270
|
čitano: 725.244
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Dečki ako niste primjetili na Amazonu su 4090 lagano u padu. Nešto se kuha.

 

Nisu preko 2 keka sad su u 2. HA

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.6.2024 18:46 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Javi kada dođu na 500e

12 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Šalu na stranu, cijene su očekivano počele padati u Njem.

 

Pitanje koliko do izlaska nove serije .

 

https://www.idealo.de/preisvergleich/MainSearchProductCategory.html?q=4090+RTX

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Jel bilo šta na Computexu vezano za AMD RX 8000 seriju? Nisam nešto pohvatao ovako usput da su se toga dotakli. Ako ne, onda bih rekao da release nije tako skoro?

15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Gameri su trećem planu, samo AI koji donosi hrpu novaca. Za nas ak kaj ostane dobo, ak ne opet dobro 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

PS5 pro se smijesi.

maximum effort
10 godina
protjeran
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Nikad ps neće biti pc, eventualno lite verzija.

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
forumaš kaže...

Gameri su trećem planu, samo AI koji donosi hrpu novaca. Za nas ak kaj ostane dobo, ak ne opet dobro 

 Istina, no opet, yebem mu, ne treba covjek karticu od 2000 novaca da bi se igrao, daleko veci problem bi imali kad bi igre stvarno bile vrijedne tolikog ulaganja, nazalost, vecinu igara mozes odigrati i na 720p i nista ne izgubiti ;)

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
3 godine
suspendiran
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Damir22 kaže...
forumaš kaže...

Gameri su trećem planu, samo AI koji donosi hrpu novaca. Za nas ak kaj ostane dobo, ak ne opet dobro 

 Istina, no opet, yebem mu, ne treba covjek karticu od 2000 novaca da bi se igrao, daleko veci problem bi imali kad bi igre stvarno bile vrijedne tolikog ulaganja, nazalost, vecinu igara mozes odigrati i na 720p i nista ne izgubiti ;)

 osim očiju

8 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

ajde, oci.... imas dva komada, narast ce nove, sto sad...

 

poanta je bila, postojalo je vrijeme kad su kojekakve voodoo i slicne kartice bile predmet mokrih snova, i postojao je razlog za to. onda je usljedila poplava igara, glad za karticama je bila sve veca, kako je vrijeme prolazilo, sve manje i manje igara opravdava tolika ulaganja u opremu. naravno ne pricam sad o nekom konkretnom slucaju, vec opcenito, vrhunskih igara je sve manje i manje, a sve ovo ostalo, ma moze se to igrati i na nekom mid rangeu, iako naravno, svako ce za sebe naci opravdanje zasto mu bas treba takva kartica....

 

svakome svoje veselje

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
7 0 hvala 1
3 godine
suspendiran
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Dobro kaj se dešava s AMD-om i njihovim gpu odjelom, jesu se brojke kaj popravile ili su pali još dublje ispod 8%? Gdje je najava novih grafa nekakve brojke, ništa???

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Boris grozni kaže...

Dobro kaj se dešava s AMD-om i njihovim gpu odjelom, jesu se brojke kaj popravile ili su pali još dublje ispod 8%? Gdje je najava novih grafa nekakve brojke, ništa???

 evoi ima nešto, cominacija i ubijanje vola u kupusu :D

 

3 godine
suspendiran
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
forumaš kaže...
Boris grozni kaže...

Dobro kaj se dešava s AMD-om i njihovim gpu odjelom, jesu se brojke kaj popravile ili su pali još dublje ispod 8%? Gdje je najava novih grafa nekakve brojke, ništa???

 evoi ima nešto, cominacija i ubijanje vola u kupusu :D

 

 Mozda ne vidim dobro ili si krivi video stavio kakve veze imaju 4060ti vs 7800xt od skoro 650€

 ? Osim sto je zapravo smijesno da u nekim naslovima doslovno klasa nize kartica prestize 7800xt, cijena im takoder nije niti priblizno usporediva!

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.6.2024 16:06 (Boris grozni).
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

kao što rekoh, totalna domionacija i udaranje mrtvog konja :D

 

Kakve veze imaju? Čovjek sve objasnio u videu kakve veze imaju.

 

ha ha ha ha

 

što više kupuješ, više štediš

 

kožnati

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.6.2024 16:55 (forumaš).
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Boris grozni kaže...

Dobro kaj se dešava s AMD-om i njihovim gpu odjelom, jesu se brojke kaj popravile ili su pali još dublje ispod 8%? Gdje je najava novih grafa nekakve brojke, ništa???

 Imaju puno bolji mid range ali đaba im. Nije nas briga kako je AMD-u ali nama je bitno da imamo tu bolji izbor nego što ga nudi nevidija. 

 

https://youtube.com/shorts/1mxbBV6fZO0?si=lnj3Jtrv7viSJPPx

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Boris grozni kaže...
Damir22 kaže...
forumaš kaže...

Gameri su trećem planu, samo AI koji donosi hrpu novaca. Za nas ak kaj ostane dobo, ak ne opet dobro 

 Istina, no opet, yebem mu, ne treba covjek karticu od 2000 novaca da bi se igrao, daleko veci problem bi imali kad bi igre stvarno bile vrijedne tolikog ulaganja, nazalost, vecinu igara mozes odigrati i na 720p i nista ne izgubiti ;)

 osim očiju

 Cudno da onda ovi stari gameri uopce imaju oci s obzirom da su svi igrali na 720p ili nize, 1080p ftw

15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Boris grozni kaže...
 Mozda ne vidim dobro ili si krivi video stavio kakve veze imaju 4060ti vs 7800xt od skoro 650€ ? Osim sto je zapravo smijesno da u nekim naslovima doslovno klasa nize kartica prestize 7800xt, cijena im takoder nije niti priblizno usporediva!

 Nisu usporedive po klasi istina jer 7800xt deklasira poprilično 4060ti.Ali su usporedive cijenom gdje amd stalno ruši cijenu te su stigle na razliku od 30$ čime se deklasiranje pretvara u iživljavanje.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
3 godine
suspendiran
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
dery kaže...
Boris grozni kaže...
 Mozda ne vidim dobro ili si krivi video stavio kakve veze imaju 4060ti vs 7800xt od skoro 650€ ? Osim sto je zapravo smijesno da u nekim naslovima doslovno klasa nize kartica prestize 7800xt, cijena im takoder nije niti priblizno usporediva!

 Nisu usporedive po klasi istina jer 7800xt deklasira poprilično 4060ti.Ali su usporedive cijenom gdje amd stalno ruši cijenu te su stigle na razliku od 30$ čime se deklasiranje pretvara u iživljavanje.

 450 vs 650€ kakvih 30€ gdje to u Bangladešu?

15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Sve ti je objašnjeno u video, totalna dominacija i raspašoj. 

15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
dery kaže...
Boris grozni kaže...

Dobro kaj se dešava s AMD-om i njihovim gpu odjelom, jesu se brojke kaj popravile ili su pali još dublje ispod 8%? Gdje je najava novih grafa nekakve brojke, ništa???

 Imaju puno bolji mid range ali đaba im. Nije nas briga kako je AMD-u ali nama je bitno da imamo tu bolji izbor nego što ga nudi nevidija. 

 

https://youtube.com/shorts/1mxbBV6fZO0?si=lnj3Jtrv7viSJPPx

Ok,7800XT rastura jednako skupu(ali ne kod nas) 4060Ti.I lik u videu koji si priložio kaže da iako AMD (u zadnjih 10 god.) nudi najbolji omjer cijene i kvalitete midd.i high end kartica serije RX7000 prodaja ide loše.U čemu je kvaka?Ko tu koga ...?

Zašto pitam,jer već neko vrijeme razmišljam o kupnji jače GPU,vjerovatno RX 7900 GRE pa se pitam što ne vidim odnosno razumijem u ovoj priči.

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.6.2024 23:21 (ghibli7).
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Kvaka je u marketingu i lošoj AMD početnoj cijeni
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
forumaš kaže...
Kvaka je u marketingu i lošoj AMD početnoj cijeni

 Kako misliš lošoj početnoj cijeni?Bi li trebala biti niža?Jer tu očito nešto drugo smrdi kad običan user i profić kupuju rađe skuplju Nvidiu.

 Po odabiru GPU sam skoro neutralan,možda malo više na AMD strani ali evo naišao na ovakvu raspravu na Redditu https://www.reddit.com/r/hardware/comments/1ci2d95/amd_confirms_radeon_gpu_sales_have_nosedived/

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.6.2024 23:56 (ghibli7).
3 godine
suspendiran
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
ghibli7 kaže...
dery kaže...
Boris grozni kaže...

Dobro kaj se dešava s AMD-om i njihovim gpu odjelom, jesu se brojke kaj popravile ili su pali još dublje ispod 8%? Gdje je najava novih grafa nekakve brojke, ništa???

 Imaju puno bolji mid range ali đaba im. Nije nas briga kako je AMD-u ali nama je bitno da imamo tu bolji izbor nego što ga nudi nevidija. 

 

https://youtube.com/shorts/1mxbBV6fZO0?si=lnj3Jtrv7viSJPPx

Ok,7800XT rastura jednako skupu(ali ne kod nas) 4060Ti.I lik u videu koji si priložio kaže da iako AMD (u zadnjih 10 god.) nudi najbolji omjer cijene i kvalitete midd.i high end kartica serije RX7000 prodaja ide loše.U čemu je kvaka?Ko tu koga ...?

Zašto pitam,jer već neko vrijeme razmišljam o kupnji jače GPU,vjerovatno RX 7900 GRE pa se pitam što ne vidim odnosno razumijem u ovoj priči.

AMD nikad nije a pogotovo ne u zadnjih 10 godina konstantno nudio povoljnije i bolje, to samo vrijedi za par modela i to je to.
Nvidia je oduvijek bolja, brza i jaca s daaaaaaleko vise korisnih fičera što kod obicnih gaming smrtnika tako i profića, sjecam se jos kad su  u prvu mafiju ubacili onaj neki ragdol ili tak neku fiziku, naravno bilo je onih koji su to pljuvali no ubrzo je to postao standard i Nvidja je ubila tadasnji Ati i tako je to krenulo, jedan fičr za drugim do dana danasnjeg se nista nije promijenilo za AMD uvijek kaskaju!
Nvidija ne spusta olako cijene svojim proizvodima kao AMD jer Nvidija zna sto njihovi proizvodi nude i za koga!
Amd nikada nije konstantno imao bolji proizvod i kod potrošaca se to vraca tako da gube na vrijednosti kao i kolicini korisnika jer uvijek si drugi.
Nvidija bolje stari u smislu drzanja cijene, je u startu nesto skuplja no to se i u toj nekoj kolicini "vrati" za 1-3g kad se gpu bude prodavao. Amd je nekada spustao svoje cijene gpu da je to bilo smijesno cak i zalosno za gledati i kao poslovna politika to uglavnom lose izgleda za njih.
O podrsci, stabilnosti i njihovim driverima da se ne prica. Ispisani su milijoni stranica na raznim forumima i tu je Amd oduvijek i dalje nadaleko problematican, jednostavno hrpa stvari je nekompaktibilna i ljude to uzasno nervira pogotovo danasnje generacije Z!
Da nekome ce ti sistemi raditi no..., ja koji sam promijenio jedno valjda 100 gpu kartica u zadnjih 25g mogu reci da je AMD zaista "daleko česće" kompliciran proizvod, dok radi ok no ako je nesto problematicno nema ti spasa dode ti da porazbijas sve!
Nvidja nudi vise i bolje za nesto visu cijenu Amd se tu i tamo okiti kojim best-buy modelom i to je to.
Nvidija trenutno s 4090 je otisli preeeedaleko s perfomansama naspram najboljeg Amd gpu-a i na našu tesku žalost sumnjam da AMD uopce ima ikakav odgovor na te perfomanse cak i s novom serijom ako uopce izade!
Evo to je moje 25godisnje osobno "široko" videnje slozio se netko ili ne, da fan sam Nvidje no to neutjece na realne statisticke poglede jednih i drugih koliko god to nekome bilo neralno i imao mozda drugacije iskustvo.m2c

15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Sobzirom da će neka buduća grafa iz srednje kategorije koštati 2000 eura za koju godinu kad će meni trebati, kupujem konzolu ili zavšavam sa gamingom. Ima i drugih stvari u životu ha ha 

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Rasprava o grafičkim karticama

 2018 godine sam sinu kupio Rtx2080ti što bi danas trebao uzeti kad pogledam koliko je ta grafička kartica njemu i i dalje jaka, novu Rx7700xt od 550 Eura a 2080ti je polovna na njuškalu 350 Eura? Da prodam svoju za 300 Eura i dodam još 250 Eura da uzmem 7700xt? Sarkazam:)



Poruka je uređivana zadnji put ned 30.6.2024 0:45 (Kobajagi).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Kupi rtx 4090 za 2000 eura.

Moj PC  
3 1 hvala 0
3 godine
suspendiran
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
forumaš kaže...

Kupi rtx 4090 za 2000 eura.

 Jbte jesi dosadan s tom cijenom, pa kupilo ju je poprilican postotak s razlogom koji ti ocigledno nemozes shvatiti neznam jel u tvojim godinama ili što vec
4090 nije kartica koja je 10% ili 20% jaca od recimo poprilicno mocne 4070ti vec 100% jaca od nje ono 2x, duplo Daj si to na neku plocu napisi vise puta kao Bart Simpson mozda i shvatis!

15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Baš tak, a 5090 će biti 50 % jača pa je red da košta 3000eura 😂

3 godine
suspendiran
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
forumaš kaže...

Baš tak, a 5090 će biti 50 % jača pa je red da košta 3000eura 😂

 slab si s brojkama, kožnjak veli 70% tako da kreni plakati

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice