Pomoč kod ubacivanja RX6600 (4.0) na matičnu 3.0

poruka: 17
|
čitano: 3.284
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
neaktivan
offline
Pomoč kod ubacivanja RX6600 (4.0) na matičnu 3.0

Pozdrav svima....naručio sam PC prošle godine (moj PC) ali mi je grafa malo preslaba...sad gledam rx 6600 ,i kupio bi ju, rekli mi dečki ovdje da nema problema s GPU 4.0 na MBO 3.0, ali imam problem kod slaganja...nisam nikad sam mijenjao grafičku karticu a dučan gdje sam kupio PC mi je predaleko...ako nije komplicirano zamjenio bih ju sam,samo me strah oko tog kabla da ne pogriješim ulaz na GPU ili PSU...moram li kupiti novi kabel za spojiti ili je isti,ima li mjesta opče za tu grafu,zbilja nisam informiran...imam ploču ASUS PRIME H410M-K i cijelo jutro tražim neke informacije na netu da vidim gdje ide u PSU gdje u GPU,i ne uspijevam pronači...može li neka pomoc oko toga, ili da zbilja moram putovat +200km u dučan gdje kupujem

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pomoč kod ubacivanja RX6600 (4.0) na matičnu 3

Koliko vidim napajanje ti nije modularno. Tada nemaš problema jer su svi kablovi već priključeni, a na grafičku spajaš onaj sa 8 pinova. Po onome što kaže AMD za tu grafičku karticu na svojoj stranici... Koji točno brand grafičke kupuješ, jer možda traži 2x6 pinska? Mada ne vjerujem, jer s jednim 8 pinskim se dobije ista snaga kao sa 2x6 pinska. Točnije, taj 8 pinski je u izvedbi 6+2 pina. Ta 2 samo zakačiš na taj 6 pinski i onda to sve u grafičku (njihova "zakačka" mora uhvatiti "zub" na grafičkoj kartici).

Prije toga grafičku karticu ubodeš u PCIe x16 utor na matičnoj ploči. Otkačiš "zakačku"na utoru i do kraja utisneš grafičku karticu - kada vidiš i čuješ da je "zakačka" učinila "škljoc" tj. spustila se, to je to. Možda se i ne spusti sama, ali ako je možeš vratiti natrag nakon što si stavio grafičku, to je onda to. Jer to znači da je grafička pravilno sjela u utor. Ako ne možeš vratiti to osiguranje, tada provjeri koliko otprilike još treba grafičkoj da uđe u utor. Radi sve s osjećajem.

15 godina
offline
Re: Pomoč kod ubacivanja RX6600 (4.0) na matičnu 3

Dok ti je stara grafa u kompu deinstaliraj sa ddu programom prvo stavka device gpu, zatim stisni clean and shutdown for new card, on će ti očistit sve da možeš novi gpu.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.12.2022 14:39 (dery).
15 godina
offline
Pomoč kod ubacivanja RX6600 (4.0) na matičnu 3.0

I vrlo vjerojatno nemaš brige oko toga hoće li ti stati grafička. Vidim da ti za tvoje kućište piše da prima kartice do 330 mm, a toliko su duge obično one sa 3 ventilatora. Odnosno, obično budu nešto kraće od 330 mm, ako se ne varam. Ali opet, reci koji model točno gledaš uzeti.

Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Pomoč kod ubacivanja RX6600 (4.0) na matičnu 3

Saphire ili XFX verziju ču uzeti...ok znači na napajanj metrebam ništa dirat...evo slike...na slici je rx 570 originalno zakopčana,i sad imam sastrane još 2 skupa žica,na jednom 6,a na drugom 2 pina, jel taj dio stavim u novu?? Ili ovaj što je sad u grafi,isto 2 skupa 6+2 ?

12 godina
offline
Re: Pomoč kod ubacivanja RX6600 (4.0) na matičnu 3
Možeš slobodno ovaj 6+2 što ti je trenutno spojen na 570 spojiti na novu grafu.
2 godine
neaktivan
offline
Pomoč kod ubacivanja RX6600 (4.0) na matičnu 3.0

Ok,deinstalirat ču pomoču tog programa i očistit i ugasit za novu...ok,koristim ove iste koji su sad u kompu,istim redoslijedom...Probao sam odštekati sad ove pinove, ima zakačku koju stisnem pa se vadi,ali nisam do kraja izvadio pošto teško ide,vjerojatno je to normalno, izvadit ču kad dođe...a ovi drugi pinovi su isto spojeni,i isto ih mogu teoretski u grafu uštekati? I zadnje pitanje saphire ili XFX??

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pomoč kod ubacivanja RX6600 (4.0) na matičnu 3

Bitno je da spojiš 8 pinski u grafičku. A on najčešće bude u izvedbi 6+2 pina. Sapphire ili XFX? Meni je uvijek nekako pojam za AMD grafičke bio Sapphire. Vidi što kažu testovi, koja nije bučna i da se ne grije previše.

15 godina
offline
Re: Pomoč kod ubacivanja RX6600 (4.0) na matičnu 3
bertRo92 kaže...

Ok,deinstalirat ču pomoču tog programa i očistit i ugasit za novu...ok,koristim ove iste koji su sad u kompu,istim redoslijedom...Probao sam odštekati sad ove pinove, ima zakačku koju stisnem pa se vadi,ali nisam do kraja izvadio pošto teško ide,vjerojatno je to normalno, izvadit ču kad dođe...a ovi drugi pinovi su isto spojeni,i isto ih mogu teoretski u grafu uštekati? I zadnje pitanje saphire ili XFX??

 Pulse ti je bug odradio recenziju

https://www.bug.hr/recenzije/sapphire-radeon-rx-6600-pulse-najjeftiniji-od-skupih-23730

kradem mine iz minskog polja
2 godine
neaktivan
offline
Re: Pomoč kod ubacivanja RX6600 (4.0) na matičnu 3

Gledao sam malo po netu, ova xfx ima malo veče ventove, al pošto sam imao problem s rx 570 i temperaturom,vjerojatno če saphire prevagnut...ne muči me ako se čuje malo,i tak samo gejmam s pc-om pa mi ne igra ulogu radi slušalica...hvala svima

8 godina
offline
Pomoč kod ubacivanja RX6600 (4.0) na matičnu 3.0

Imam ja Sapphire RX 6600 ( doduše moja je XT ali je to skoro isto), nemaš brige sa temperaturiam i ventialtorima, nećeš ju čuti sigurno, ako se razumiješ, onda bi ti još malo pomogao undevolt, ali ako se ne kužiš u to i bojiš se, onda ništa ne diraj, stavi je unutra i vozi miško ...

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.12.2022 17:41 (Taraba).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoč kod ubacivanja RX6600 (4.0) na matičnu 3

Ja ti imam Sapphire i nečujna je u svakom slučaju. Za temperature su podesili BIOS da pušta GPU do 75C a Hotspot do 88C. To je sve u normalnim granicama. Ti možeš sniziti temperature, tako da podigneš brzine ventilatora, ali to nije potrebno. Ovako po defaultu je podešena kako treba a to je tišina i normalne temperature. 

 

Što se tiče grafičke i instalacije, proces ti je zaista lagan. Malo pogledaj po Youtube i nećeš imati poteškoća. Trebaš samo ištekati staru te onda uštekati novu i spojiti taj kabel za napajanje. Zatim stavi nove drivere i to je to. 

15 godina
offline
Pomoč kod ubacivanja RX6600 (4.0) na matičnu 3.0

Evo lijepo ti je objasnio vrlo jednostavno par klikova:

Samo undervolt uradiš dok frekvencije staviš kako jesu tvornički

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.12.2022 17:46 (dery).
Moj PC  
1 1 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Pomoč kod ubacivanja RX6600 (4.0) na matičnu 3

Samo da se ubacim s jos jednim pitanjem...kad sam kupovao PC pisalo je silverstone napajanje a ja gledam jučer i imam od drugog proizvođača...hoče li biti dovoljno sad ovo neznam koja je kvaliteta ...jel sve i dalje isto stoji??? Iste kable iz stare grafu mogu u novu uštekati,ili to sad mijenja situaciju?  oprosti na mojoj neukosti ;)

14 godina
offline
Re: Pomoč kod ubacivanja RX6600 (4.0) na matičnu 3

Dovoljno ti je to napajanje, nista ne brini.

2 godine
neaktivan
offline
Pomoč kod ubacivanja RX6600 (4.0) na matičnu 3.0

Danas je stigla grafička kartica,i kad dođem doma bacam se na to cijelim tijelom i duhom :)... statički elektricitet?? Koliko je opasno sad u mom slučaju?? Ugasim PC nakon što deinstaliram drivere ,ugasim napajanje na kučištu, i ištekam iz struje?

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoč kod ubacivanja RX6600 (4.0) na matičnu 3

Da, nakon što riješiš drivere, ugasi PC, isključi kabel napajanja iz kompa ili napajanje iz struje i onda polako. Nije opasno, uvijek ima neka potencijalna opasnost, ali meni se nije desilo nikad ništa u tome smislu u 15 godina. Samo polako i dobro. 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice