Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

poruka: 3.446
|
čitano: 571.662
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
Glavas_ZG kaže...

Uh ova tema već dugo nije aktivna, a na keplerima su se dosta mnogi naigrali, a mnogi od nas se još igraju.

Našao sam na kompu staru slike gdje sam mjenjao termalnu pastu na GPU.

 

 

 a jeste gadna

MEGATAMA kaže...

Bome jesmo...imao sam gtx 660ti,gtx 670,gtx 680,gtx 770,gtx 780

 uf, 3x660, 1x660ti,2x780, 760 i 770 sam samo probao

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
Glavas_ZG kaže...

Uh ova tema već dugo nije aktivna, a na keplerima su se dosta mnogi naigrali, a mnogi od nas se još igraju.

Našao sam na kompu staru slike gdje sam mjenjao termalnu pastu na GPU.

 

 

 ja se još uvijek igram, 660Ti piči ko violina, budem joj zamjenio referentni hladnjak kroz mjesec dana, i ne mjenjam ništa još najmanje 2 godine, ne vidim potrebu za kupovanjem nove grafičke svake godine. to mi je stvarno silly, iako poštujem da ljudi žele brže bolje jače.

ali ja spadam u one igrače koji se zadovolje i s prosiječnim, iako ova moja uopće nije prosiječna sve igre koje igram igram na visokom fps-u i ne vidim razloga za kupnju nove?

kroz 2-3 godine, sigurno ću kupit novu grafičku, do tada uložit ću 450 kuna u novi hladnjak, imam je već 3 godine, i taman još 3 da potegne i za uloženo sam dobio i više nego što sam očekivao.

i 5-3570K
8 godina
odjavljen
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
GoodAngel kaže...

 ja se još uvijek igram, 660Ti piči ko violina, budem joj zamjenio referentni hladnjak kroz mjesec dana, i ne mjenjam ništa još najmanje 2 godine, ne vidim potrebu za kupovanjem nove grafičke svake godine. to mi je stvarno silly, iako poštujem da ljudi žele brže bolje jače.
ali ja spadam u one igrače koji se zadovolje i s prosiječnim, iako ova moja uopće nije prosiječna sve igre koje igram igram na visokom fps-u i ne vidim razloga za kupnju nove?
kroz 2-3 godine, sigurno ću kupit novu grafičku, do tada uložit ću 450 kuna u novi hladnjak, imam je već 3 godine, i taman još 3 da potegne i za uloženo sam dobio i više nego što sam očekivao.

 ja ću svoju zadržati još neko vrijeme također 

Battlelog: Glavas_ZG
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
GoodAngel kaže...
Glavas_ZG kaže...

Uh ova tema već dugo nije aktivna, a na keplerima su se dosta mnogi naigrali, a mnogi od nas se još igraju.

Našao sam na kompu staru slike gdje sam mjenjao termalnu pastu na GPU.

 

 

 ja se još uvijek igram, 660Ti piči ko violina, budem joj zamjenio referentni hladnjak kroz mjesec dana, i ne mjenjam ništa još najmanje 2 godine, ne vidim potrebu za kupovanjem nove grafičke svake godine. to mi je stvarno silly, iako poštujem da ljudi žele brže bolje jače.

ali ja spadam u one igrače koji se zadovolje i s prosiječnim, iako ova moja uopće nije prosiječna sve igre koje igram igram na visokom fps-u i ne vidim razloga za kupnju nove?

kroz 2-3 godine, sigurno ću kupit novu grafičku, do tada uložit ću 450 kuna u novi hladnjak, imam je već 3 godine, i taman još 3 da potegne i za uloženo sam dobio i više nego što sam očekivao.

Razmišljaš o ovom?

KLIK

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
Ikarus01 kaže...

Razmišljaš o ovom?

KLIK

 da, jel ti imaš ili ? kakva su iskustva, ljudi hvale taj hladnjak pa mislim da će poslužit svrsi. ionako ja ne igram 15 sati dnevno, već par.

i 5-3570K
8 godina
odjavljen
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

Mislim da se to ne isplati.

Battlelog: Glavas_ZG
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
Glavas_ZG kaže...

Mislim da se to ne isplati.

 a šta mi se isplati ?

što misliš o ovom modelu, malo je skuplji ali bolje hladi.

Hladnjak ARCTIC COOLING Accelero Xtreme IV

i 5-3570K
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.2.2016 17:25 (GoodAngel).
8 godina
odjavljen
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

To nije malo novaca, a kad budes prodavao teze ces prodati.

Ulagati toliko novca a povevanja performansi nece biti.

Zar nije logicnije karticu prodati ako ti smeta hladnjak i dodati te novce i kupit jaci nereferentni model.

Vidio sam nedavno na njuski GTX 670 Phantom koja je dosta dobra za 1ooo kn mnogo se pise o modernim karticama ali ove nase iz seste serije (gtx 670 i 680) nereferentne i dalje drze korak sa gtx 960, cak i sa 770 i r9 280x jer su tvornicki dosta klokane, moja na 1176 a ide na 1190 u igrama.

Kasnije je teze prodati karticu na kojoj je aftermarket hladnjak.

Battlelog: Glavas_ZG
 
2 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

upravo to, nek proda tu 660ti nadoda jos nesto novaca i ako bas zeli gtx nade se odlicnih gtx770 za 1500kn..sto mu je solidan skok!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
Glavas_ZG kaže...

To nije malo novaca, a kad budes prodavao teze ces prodati.

Ulagati toliko novca a povevanja performansi nece biti.

Zar nije logicnije karticu prodati ako ti smeta hladnjak i dodati te novce i kupit jaci nereferentni model.

Vidio sam nedavno na njuski GTX 670 Phantom koja je dosta dobra za 1ooo kn mnogo se pise o modernim karticama ali ove nase iz seste serije (gtx 670 i 680) nereferentne i dalje drze korak sa gtx 960, cak i sa 770 i r9 280x jer su tvornicki dosta klokane, moja na 1176 a ide na 1190 u igrama.

Kasnije je teze prodati karticu na kojoj je aftermarket hladnjak.

 cijenim vaše savijete, ali ionako nemam namjeru prodavat ovu 660Ti, nek se nađe zlu ne trebalo kad kupim novu imam rezervnu kojoj ću moći dati priliku u slučaju da mi nova krepa.

ma nije mi neki problem dati 450 kuna, bio bi mi problem da kupujem grafičku svake godine ko većine ili svake druge. ali pošto ja ne spadam u tu kategoriju gamera i ljudi kojima je uvijek potrebno sve najnovije, meni se ovo čini ko najbolja solucija.

stavit ću taj hladnjak, i onda fino ako ne krepa do nove kupnje, držat je u rezervi u slučaju da mi nova krepa. za sad hvala bogu nisam imao nikakvih problema s njome, stock je takt i sve nisam ništa prćkao a i ne planiram.

OC me ne zanima, jer sam zadovoljan s trenutnim frame rateom u svim igrama koje igram, jednostavno nemam potrebe za time. ganjat puki fps mi nema nekog smisla, dapače u diablu 3 i starcraft 2 mi to sve ide i prebrzo, pa onda stavljam na V-sync da ne ide preko 60FPS.

uglavnom, kažem nemam namjeru prodavat tako da ću definitivno kupit novi hladnjak, jer sad za ljeto želim da igram bez zvrjanja referentnog hladnjaka koji se ljeti dosta čuje jer temperatura ljeti ide do 80+ stupnjeva, zimi nije problem ali ljeti boga mi je s referentnim imat posla. tako da već idući mjesec se nadam novom hladnjaku, ali vidjet ćemo ovisi o trgovcu jel je on ima na lageru ako ima budem kupio odmah. ako budem morao čekat narudžbu, bit će po onoj "strpljen spašen".

i 5-3570K
11 godina
online
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
GoodAngel kaže...

ma nije mi neki problem dati 450 kuna, bio bi mi problem da kupujem grafičku svake godine ko većine ili svake druge. ali pošto ja ne spadam u tu kategoriju gamera i ljudi kojima je uvijek potrebno sve najnovije, meni se ovo čini ko najbolja solucija.

 iskreno, kemijaš bezveze

uzimaš skupi hladnjak za staru grafu koja može riknut bilo kad i onda nemaš ništa

 

tih 450 kuna + prodaja tvoje grafe i još dodaj parsto kuna = ganc nova gtx950 koja je vrhunska grafa, tiha, hladna i s tri godine garancije, pa ti ne treba ništa niti za rezervu niti ti treba extra hladnjak, a mislim da je i nešto jača od tvoje

 

 

 

8 godina
odjavljen
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
picajzla0707 kaže...

uzimaš skupi hladnjak za staru grafu koja može riknut bilo kad i onda nemaš ništa 

tih 450 kuna + prodaja tvoje grafe i još dodaj parsto kuna = ganc nova gtx950 koja je vrhunska grafa, tiha, hladna i s tri godine garancije, pa ti ne treba ništa niti za rezervu niti ti treba extra hladnjak, a mislim da je i nešto jača od tvoje

 Mislim da je ova Stjepanjova ideja da se uzme nereferentna GTX 770 jako dobra, dosta jak upgrade a dobije se i na hlađenju i tišini, recimo MSI TF model, neke od njih cak i garanciju jos imaju.

Battlelog: Glavas_ZG
14 godina
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

660ti je jaca kartica od gtx950, e sad drugi par opanaka je sto je ovo novija kartica i sto ce imat garanciju

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

770 odlicna kupnja samo je veliki minus garancija, nema ih vise na lageru :X, to je bio jedan od mojih fav za kupiti dok nisam poceo raditi prosle godine.

Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

bila je jedna 770-a brijem od asusa klokala se do neba i cak je bila 

jaca tako ocana od 970gtx...pa i po speckama je 770 jaca od 970 :-)

 

 

bdw da ne offam potpuno

 

imao sam 680 u sli-u kepler je zvjerka od chipseta. samo takva ;-)

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.2.2016 10:12 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
4mal kaže...

bila je jedna 770-a brijem od asusa klokala se do neba i cak je bila 

jaca tako ocana od 970gtx...pa i po speckama je 770 jaca od 970 :-)

Kakve su ovo gluposti? 

16 godina
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

trolam malo 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
sfc_PsychQ kaže...

660ti je jaca kartica od gtx950, e sad drugi par opanaka je sto je ovo novija kartica i sto ce imat garanciju

 uf, ja sam mislio da je 950 malko jača od 660ti

no, svakako u usporedbi sa tri godine starom 660ti i hladnjakom od 450kn, nova 950 za parsto kuna više je puno bolja opcija obzirom da čovac kaže kako mu par fps-a amo-tamo nije bitno

8 godina
odjavljen
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
4mal kaže...

bila je jedna 770-a brijem od asusa klokala se do neba i cak je bila 

jaca tako ocana od 970gtx...pa i po speckama je 770 jaca od 970 :-)

 Razlika u performansama odgovara razlici u speckama ? 

Battlelog: Glavas_ZG
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.2.2016 12:23 (Glavas_ZG).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
picajzla0707 kaže...

 iskreno, kemijaš bezveze

uzimaš skupi hladnjak za staru grafu koja može riknut bilo kad i onda nemaš ništa

 

tih 450 kuna + prodaja tvoje grafe i još dodaj parsto kuna = ganc nova gtx950 koja je vrhunska grafa, tiha, hladna i s tri godine garancije, pa ti ne treba ništa niti za rezervu niti ti treba extra hladnjak, a mislim da je i nešto jača od tvoje

 

 

 

 ma ne da mi se prodavat ništa, to mi je kompliciranje bzv, budem promjenio hladnjak ionako sam zadovoljan kako radi i sve, neće krepat ako nije do sad neće ni sad, dobra je grafa nema šta, radi ko violina, samo mi temperature ljeti idu preko 80 što mi ne paše.

i zvrji previše onda ovaj vent, pošto je referentni, nije da meni to smeta ali ono bilo bi bolej da se ne čuje, kada sam kupovao gledo sam da kupim nešto s garancijom, i da je cijena ok, ova gainward mi se činila najbolja i jedino su nju imali na lageru iako sam tražio s dva venta minimalno grafu, u linksu tada nisu imali niti jednu a niej mi se dalo čekat da dođe nova s dva venta, i tako sam ubo ovu s referentnim hladnjakom, ali pošto je imam već tri godine zadovoljan sam i nikakvih problema, sve držim na stock samo mi treba jači hladnjak.

mislim da će ovaj twin froz odradit svoje milina jedna, nije jeftin ali za uloženo ću biti miran još najmanje 2 godine s nabavkom nove grafe, tako na to i gledam, ulažem da ne bih morao kupovat novu. i na dobitku sam, nisam u minisu sigurno, i ne vidim kojeg će mi vraga nova kad ova radi milina, ganjat puki FPS mi je glupost. mogu imat 30-50 FPS-a više što mi to vrijedi kad ja ne vidim razliku u igri dok igram ? vidim i sam stavim na v-sync 60fps i onda isključim i ide mi na 120 ili 140 ovisi koja igra, ali osim temperature i malo na oko fluidnije igrivosti, ništa se specijalno ne dobiva. osim veći račun za struju.

tako da, ništa od toga, budem ja kupio novi hladnjak, i problem riješen ne da mi se tramakat s nabavom.net i sličnim prodajama nisam od toga nemam živaca za cijenkanje. svejedno hvala svim dečkima na savijetima, ali baš mi se sviđa ova moja 660Ti, i nema prodaje kao što kažu BBB nema predaje a ja kažem nema prodaje, i gotovo. živili

i 5-3570K
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.2.2016 5:50 (GoodAngel).
11 godina
online
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

a ništa onda, tvoje pare - tvoja odluka

nadaj se samo da neće cicikrepnut jer će te onda nova slična grafa koštat punu cijenu (1300+ kuna) i ostat će ti hladnjak kao podmetač za kavu

ovako bi za parsto kuna više bio potpuno miran iduće tri godine

Moj PC  
9 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
picajzla0707 kaže...

a ništa onda, tvoje pare - tvoja odluka

nadaj se samo da neće cicikrepnut jer će te onda nova slična grafa koštat punu cijenu (1300+ kuna) i ostat će ti hladnjak kao podmetač za kavu

ovako bi za parsto kuna više bio potpuno miran iduće tri godine

 ma kužim o čemu pričaš, ali jednostavno mi se ne da, ako krepa kupit ću novu i kraj priče. problem je u tome što kad sam kupovo nije bilo nijedne u linsku s dva venta, a tražio sam baš 660Ti jer je tada upravo izašla, i nije mi se dalo čekat mjesec dva dana da kupim s dva venta, i to je to, tu je nasto zajeb, više nikad neću kupit grafu bez dva venta minimalno, a preferirat ću gigabayte koja ima tri godine garancije i tri venta, jbg tada je nije bilo o tome se radi.

i 5-3570K
11 godina
online
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
GoodAngel kaže...

 ... i nije mi se dalo čekat mjesec dva dana da kupim s dva venta, i to je to, tu je nasto zajeb, više nikad neću kupit grafu bez dva venta minimalno, a preferirat ću gigabayte koja ima tri godine garancije i tri venta, jbg tada je nije bilo o tome se radi.

 znam kako ti je (sad zvučim ko u onoj reklami za tablete protiv gripe )

ja sam tako uzeo gtx 550ti s jednim ventom jer je grafa kao nezahtjevna - rezultat je 85 stupnjeva na iole zahtjevnijoj igri, a vent se dere ko mačak u veljači

nikad više, slažem se

 

no nije baš ni to s dva ili tri venta 100% sigurno, sad imam 570 s dva venta i također se dobro čuje kod zahtjevnijih igara

jednostavno treba malo bolje gledati, ako patiš od tišine kao ja - uzimati efikasnije grafe, dakle primjerice 970 umjesto 390 jer s istim hladnjakom nvidia će biti tiha i hladna, a amd će derati 20-30% više na ventovima da bi je ohladila, pa onda još izabereš model koji je tiši u testovima (ili ako je možeš isprobati uživo) i to je to

12 godina
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

JA ima Asus Strix GTX 970 i kad sam promijenio ventove u kučištu (SP 120) čujem grafiku kad se popenje preko 40%!!Tako da mogu zamislit tu Gainward s jednim ventom!I taj Links mi nije jasan što gura taj Gainward,ASUS,Gigabayt,MSI i EVGA su top!

Npr sad ne moš kupi nego jedan model Nvidie od MSIa,i jedan model od EVGA!

AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
volegradele kaže...

JA ima Asus Strix GTX 970 i kad sam promijenio ventove u kučištu (SP 120) čujem grafiku kad se popenje preko 40%!!Tako da mogu zamislit tu Gainward s jednim ventom!I taj Links mi nije jasan što gura taj Gainward,ASUS,Gigabayt,MSI i EVGA su top!

Npr sad ne moš kupi nego jedan model Nvidie od MSIa,i jedan model od EVGA!

 kvaliteta nije upitna, nikakvih problema za sad, u kurcu su im ventilatori svim gainward koliko vidim dosta loše rade na tome, ne znam zašto te referentne hladnjake guraju, da ubace po dva venta puno bi bolje to izgledalo i bolje bi se hladile grafičke da ne govorim da ne bi sad morao ulupat još 50 eura za ku.. to je dakle dodatni trošak nakon nekog vremena, a nema smisla da bilo koja grafička nakon izbacivanja na tržište kupcu uzrokuje dodatne troškove, to bi proizvođači trebali imat u vidu, bilo u pogledu popravaka bilo u pogledu mjenjanja loših hladnjaka.

nema biti top klasa, ali ono neka "zlatna sredina" što se kaže. ja osobno preferiram, Gigabyte MSI te dvije marke su mi najdraže, posebice kad su grafičke u pitanju. ali kažem, posralo me tako i štaš, ionako za dvije godine budemo kupio neku zvijer s tri venta ne sekiram se niti najmanje, samo da do tada ova moja "pogura".

i 5-3570K
8 godina
odjavljen
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
Battlelog: Glavas_ZG
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.5.2016 18:01 (Glavas_ZG).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice