Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.486
|
čitano: 7.652.824
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Pogledao Godzila minus one..a ono ocekivao sam nesto puno,puno bolje..citajuci komentare!Mozda sam i ja nerealan,star..oldschool ali ne mogu mu dat vise od 6.5/10
Zasto,kako,zbog cega…puno pitanja bez ikakvog odgovora
AUDIOFIL
14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
volegradele kaže...
Pogledao Godzila minus one..a ono ocekivao sam nesto puno,puno bolje..citajuci komentare!Mozda sam i ja nerealan,star..oldschool ali ne mogu mu dat vise od 6.5/10
Zasto,kako,zbog cega…puno pitanja bez ikakvog odgovora

 Film neću ni pogledat ali guštao sam čitat komentare 

13 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

 

Trash

 

Film  definitivno nije materijal za Oscara, za razliku od prethodnih filmova koje je režirao veliki redatelj Stephen Daldry. Ovo je avanturistički triler (s malo komedije) smješten u Rio, priča je o skupini djece  iz sirotinjske četvrti koji jednog dana pretražujući smeće naiđu na nešto što može promijeniti put cijele jedne zemlje. Uskoro bježe od policije i korumpranog političara, dok pokušavaju riješiti zagonetku onoga što su pronašli.


"Trash" je solidan film koji se svakako isplati pogledati.  7/10

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.5.2024 9:11 (HOME123456).
15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Predator

 

Vec tradicija da se ovaj film pogleda barem jednom godisnje.

Svevremenski klasik. Svarcika u top formi kao i ostala glumacka postava.

Genijalan dizajn predatora i sva misticnost vezana uz istog koja se proteze kroz cijeli film.

Citati za pamcenje. Film kojeg mogu pogledat bilo kad i zabavit se gledajuci ga.

Ocjena: 9/10

 

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
16 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
AmonZero kaže...

Predator

 

Vec tradicija da se ovaj film pogleda barem jednom godisnje.

Svevremenski klasik. Svarcika u top formi kao i ostala glumacka postava.

Genijalan dizajn predatora i sva misticnost vezana uz istog koja se proteze kroz cijeli film.

Citati za pamcenje. Film kojeg mogu pogledat bilo kad i zabavit se gledajuci ga.

Ocjena: 9/10

 

 Kaže Švarcika kako mu je to bio najzahtjevniji film za snimati i da to iskustvo nebi više ponovio....kaže skoro cijelo snimanje u blatu, vlagi  i komarcima, nije mu bilo ugodno

8 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Abigail (2024)

 

Eh....

 

Horrori mi odavno vise nisu niti strasni, niti sokantni, niti revolucionarni, vjerovatno sam samo dovoljno ostario i pogledao ih dovoljno u zivotu da vise nema tog elementa, nema iznenadjenja. (ovo je jako bitno za kasnije)

 

Dakle, grupa kriminalaca je okupljena da otme neku klinku, balerinu, kcer nekog jako bogatog. I nakon sto je ugrabe, bjeze u osamljenu vilu u stilu resident evila ;). Zadatak je jednostavan, paziti na malu do ujutro, kad se organizator vraca s parama, i to je to, instant milioneri.

 

Tocno 47 minuta treba da stvari odu u tri krasne....

 

SPOILER ALERT!

 

Znaci.... osim same otmice i uvodnih tehnikalija, prvi dio filma, nakon sto pronadju prvog mrtvog, bez glave, posvecen je teorijama i spekulacijama, tko joj je otac, zasto joj je otac, tko kome smjesta, tko nije ono sto kaze da je.... sto pocme stvarati jednu dobru atmosferu na kojoj se moglo nesto dalje graditi. No, vrlo brzo postaje jasno da je klinka vampir i da ih ona ubija.

 

Surprise? Naravno da ne, pa jebote, u svakom jebenom traileru, forspanu, najavi, nema gdje nije bilo evidentno i jasno pokazano da je bas ona ta. Sve ako netko i nije vidio nista od navedenog prije, i gleda film bez ikakvog predznanja, naziv filma otkriva sve.  Posebice u horror zanru. Tako da film nazvan Abigail, u kojem se pojavljuje lik zvan Abigail....halo? Sigurno nije sporedni i nebitni lik, kojem je jedini zadatak da lezi vezana lisicama za krevet. Toliko o iznenadjenju.

 

Nakon toga slijedi splet "horrora i komedije", gdje niti jedan dio nije odradjen u potpunosti, da, ima par dobrih fora, ima par dobrih scena, ima svojih momenata, no, nista ekstra, nista revolucionarno, slijedimo sve moguce kliseje horror zanra - napravi najgluplju stvar koju mozes, obavezno se razdvojimo u male grupe, cak i kad ostanu samo 2 covjeka - razdvojimo se. Kolci, cesnjak, krizevi - ne funkcioniraju, logicno, jedino pomaze sunceva svjetlost. (bitno za kasnije).

 

I onda u tom paprikasu slijedi klimaks - organizator "otmice" je takodjer vampir, radi za malu, dovodi joj grupe ljudi s kojima se ona "zabavlja". Ali, on bi je rado vidio mrtvu. Zato se, kad konacno dodju do kontrolne sobe, otkriju ga i njegov plan, on se udruzuje s posljednim prezivjelim dae eliminiraju malu...jer kao, zajedno su skupa i jaci.... totalno ignorirajuci besmislicu da on cijelo vrijeme sjedi u kontrolnoj sobi, sve vidi, sve zna, znaci u svakom trenutku je mogao stisnuti dugme, podici blokade na vratima, prozorima, pustiti dnevno svjetlo i ubiti malu, ni orao ni kopao, posao obavljen. ALi ne.... 20 minuta koje sam vjerovatno prespavao napola, jer mi nisu imali nikakvog smisla, vjerovatno zato, finalna scena, dolazi pape, 3 recenice, jedan prezivjeli odlazi obasjan suncem....

 

Sve u svemu.....umjereno zabavno, pogledati, ali ne ocekivati nista novo, nista ekstra, nista.....

 

 

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
7 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Wiz3m4n kaže...
AmonZero kaže...

Predator

 

Vec tradicija da se ovaj film pogleda barem jednom godisnje.

Svevremenski klasik. Svarcika u top formi kao i ostala glumacka postava.

Genijalan dizajn predatora i sva misticnost vezana uz istog koja se proteze kroz cijeli film.

Citati za pamcenje. Film kojeg mogu pogledat bilo kad i zabavit se gledajuci ga.

Ocjena: 9/10

 

 Kaže Švarcika kako mu je to bio najzahtjevniji film za snimati i da to iskustvo nebi više ponovio....kaže skoro cijelo snimanje u blatu, vlagi  i komarcima, nije mu bilo ugodno

 

Negdje sam pročitao da cijeli film ima više testosterona nego cijelo 21 stoljeće 

I want to believe
10 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Najkontroverzniji ocjenjivači sa kojima se 100% slažem po pitanju Baldurs Gate 3 i ocjenom 10, ponovili su to i prije koji dan. Izgleda je Furiosa pomela Dinu 2, a i sve ostale vrijedne spomena koji su izašli ove godine. Jedva čekam to pogledat u kinu, naravno.

Your mind is like a parachute! Useless unless its open
9 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Father (2020)

 

Vjerojatno je već prožvakano, samo nisam upratio niti pogledao do sad.

Odličan "horror", preporuka

 

13 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Challengers 

https://www.imdb.com/title/tt16426418/

 

Solidan film, možda mrvicu nekad previše forsiraju neke usporene scene, Zendaya u relativno razgolicenom stanju, oku ugodna. 

6 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Super64 kaže...

Najkontroverzniji ocjenjivači sa kojima se 100% slažem po pitanju Baldurs Gate 3 i ocjenom 10, ponovili su to i prije koji dan. Izgleda je Furiosa pomela Dinu 2, a i sve ostale vrijedne spomena koji su izašli ove godine. Jedva čekam to pogledat u kinu, naravno.

Samo ipak nemožeš u isti koš stavljat Furiosu (Mad Max serijal) i Dune. Dune je film (a posebno knjiga) sa izrazito kompleksnom radnjom u prvom i drugom planu, sa kompleksnim likovima i tisuće detalja. Dok Zadnji Mad Max, a kako vidim i Furiosa, su izrazito zabavni i vizualno atraktivni filmovi ali samo to, cijela radnja zadnjega ( i Furiose) je vozi sa jednog kraja pustinje na drugi pa se vrati nazad i pritom potaracaj čim više debila, a tebi čudesno ništa, slično kao i John Wick, zabavno ali bez ikakve smislene radnje. Znači izgasi mozak i uživaj.

9 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Preporuka za 21 Grams (2003), genijalan film , na pocetku izgleda kao random nabacene snimljene scene no nakraju se sve raspetlja , vrlo zanimljiv koncept.

10 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
nikonja kaže...

Samo ipak nemožeš u isti koš stavljat Furiosu (Mad Max serijal) i Dune. Dune je film (a posebno knjiga) sa izrazito kompleksnom radnjom u prvom i drugom planu, sa kompleksnim likovima i tisuće detalja. Dok Zadnji Mad Max, a kako vidim i Furiosa, su izrazito zabavni i vizualno atraktivni filmovi ali samo to, cijela radnja zadnjega ( i Furiose) je vozi sa jednog kraja pustinje na drugi pa se vrati nazad i pritom potaracaj čim više debila, a tebi čudesno ništa, slično kao i John Wick, zabavno ali bez ikakve smislene radnje. Znači izgasi mozak i uživaj.

 Apsolutno MOŽEŠ! Nit je Dina film izrazito kompleksne radnje niti ima bilo kakvu umjetničku vrijednost "višu, bolju, veču", kako god hoćeš, od bilo kojeg Mad Maxa. Ne znam ko te uvrijedio, ali Fury Road je bio nominiran za Oskara, najbolji film 2015. po Tarantinu (meni nekak draži lik i mišljenjem i djelom od tebe). Vizualno remek djelo i za Dinu, pitak, lako pamtljiv nepretenciozan i sa dobro razrađenim likovima. Pamflet "izgasi mozak i uživaj" možeš na filozofskom prodavat, jer filmova kultnog statusa sa nekompleksnom radnjom, a svi od reda bolji od Dine, ima na pretek (i ne tu nije John retard Wick) - Alien, Rio Bravo, Dvanaestorica žigosanih, šta ja znam Balkanski špijun, o daaaaaaaa Bullitt.... you name it. Btw naveo sam Dinu jer je izašla nedavno (meni oba odlična filma i bez zamjerki), ali eto nije dobila Masterpiece status.

Your mind is like a parachute! Useless unless its open
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
A srca ti milog uspoređujemo Dune i Mad Max ,pogotovo Furry Road…gasi TV i bacaj ga kroz prozor …sluzbeno sam star ko biblija
AUDIOFIL
16 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Sinoca sam pogledao Aquaman 2, nisam gledao u kinu, niti sam bio nesto "previse" zainteresiran za fim, ali sinoc dok sam listao max sa malcem maletimo na ovaj, a nismo ga gledali i upalim.

 

A onako, srednja zalost, da mogu preporuciti film kao neki wow, stvarno ne mogu, ali ako niste gledali i zelite se malo opustiti sa mozgom na pasi i izgubiti satak i pol, ovo je film koji ce vam pomoci. Radnja bezveze, zlikovac tesko sranje, humor mlak, ali izdrziv, gluma ... ideja dobra.

 

dobar film za pred spavanje, kad ne znate sta cete od sebe

LIFE IS SHORT, WORK HARD, PLAY HARDER, PRAY HARDEST
5 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Super64 kaže...
nikonja kaže...

Samo ipak nemožeš u isti koš stavljat Furiosu (Mad Max serijal) i Dune. Dune je film (a posebno knjiga) sa izrazito kompleksnom radnjom u prvom i drugom planu, sa kompleksnim likovima i tisuće detalja. Dok Zadnji Mad Max, a kako vidim i Furiosa, su izrazito zabavni i vizualno atraktivni filmovi ali samo to, cijela radnja zadnjega ( i Furiose) je vozi sa jednog kraja pustinje na drugi pa se vrati nazad i pritom potaracaj čim više debila, a tebi čudesno ništa, slično kao i John Wick, zabavno ali bez ikakve smislene radnje. Znači izgasi mozak i uživaj.

 Apsolutno MOŽEŠ! Nit je Dina film izrazito kompleksne radnje niti ima bilo kakvu umjetničku vrijednost "višu, bolju, veču", kako god hoćeš, od bilo kojeg Mad Maxa. Ne znam ko te uvrijedio, ali Fury Road je bio nominiran za Oskara, najbolji film 2015. po Tarantinu (meni nekak draži lik i mišljenjem i djelom od tebe). Vizualno remek djelo i za Dinu, pitak, lako pamtljiv nepretenciozan i sa dobro razrađenim likovima. Pamflet "izgasi mozak i uživaj" možeš na filozofskom prodavat, jer filmova kultnog statusa sa nekompleksnom radnjom, a svi od reda bolji od Dine, ima na pretek (i ne tu nije John retard Wick) - Alien, Rio Bravo, Dvanaestorica žigosanih, šta ja znam Balkanski špijun, o daaaaaaaa Bullitt.... you name it. Btw naveo sam Dinu jer je izašla nedavno (meni oba odlična filma i bez zamjerki), ali eto nije dobila Masterpiece status.

 Hvala bogu  nisam jedini koji ne pada u nesvijest od kompleksnosti radnje u Dune.... mad max puno bolčji film....

goodye kaže...

Sinoca sam pogledao Aquaman 2, nisam gledao u kinu, niti sam bio nesto "previse" zainteresiran za fim, ali sinoc dok sam listao max sa malcem maletimo na ovaj, a nismo ga gledali i upalim.

 

A onako, srednja zalost, da mogu preporuciti film kao neki wow, stvarno ne mogu, ali ako niste gledali i zelite se malo opustiti sa mozgom na pasi i izgubiti satak i pol, ovo je film koji ce vam pomoci. Radnja bezveze, zlikovac tesko sranje, humor mlak, ali izdrziv, gluma ... ideja dobra.

 

dobar film za pred spavanje, kad ne znate sta cete od sebe

 Ja odustao prije pola filma....

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.5.2024 10:15 (Posmatrač).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice