Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.675
|
čitano: 13.833.124
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Apachy kaže...

Na rizike tog ćuninga treba uračunat i to da je kvačilo+zamašnjak vjerojatno pri kraju jer je tu ipak 300.000 km, ako ne i više i naravno 12 godina dračenja. Tako da ta cijena 5k je sve samo ne povoljna.

 Kvačilo i zamašnjak nemaju dodirnih točaka s mapom motora, ali kada nemaš pojma šta govoriš onda je mapa najgora stvar na svijetu, da.

robogo kaže...

Voziš i mapirao si 2.0 CDTI ecoFLEX 96 kW, ili?

 Ne, drugi auto s drugim motorom, što nije uopće bitno. Poanta je ako je mapa odrađena kvalitetno probleme nikakve ne stvara autu.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ajde ti, umjesto da laješ bez veze, prvo nauči čitat sa razumijevanjem.

Ajmo polako i da razumiješ - na potencijalne rizike ćuniranja, dakle neovisno o tome, treba i uračunati izmjenu seta kvačila koji je realan trošak oko kilometraže od 300.000 km, neovisno o makri i modelu te klase automobila.

 

Jel bilo teško?

 

 

Halo Bing! Kako bratac?
7 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...

Ne, drugi auto s drugim motorom, što nije uopće bitno. Poanta je ako je mapa odrađena kvalitetno probleme nikakve ne stvara autu.

Onda tvrdiš da je kvalitetna mapa jedini uvjet u svemu, da dizajn, karakteristike, korišteni materijali itd. u motoru nemaju nikakvog utjecaja na konačni ishod? Da je mapa jedina bitna stvar u svemu? Aj dobro.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Na takvom 2.0 cdti treba obavezno pregledati lanac razvoda jer trošak iz preventive od 200e uštedi havariju koja dođe 10x skuplje. 

Opel dizeli su totalno propali nakon odličnog 1.7 cdti-a.

 

 

 

Alane, bježmo, njih je dvojica, a mi smo sami.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

A jeste ga tu nasrali, mapa dvije godine gore od provjerenog stručnjaka. Prvo je pregledan auto, parametri i onda mapiran auto. Sva ekologija je gore. I to je monovolumen koji redovito prevozi 4 male djece, nije sigurno mapa tu za jurcanje, nego da ima dovoljno snage za pretjecanje kada je to potrebno. A cijena je povoljna, slobodno provjerite cijene zafire sa 7 sjedala

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kakva je procedura oko uzimanja auta izvana odnosno Njemačka/Austrija koji su pogođeni tučom? Te gdje bi se moglo popratiti oglase, mobile.de, autoscout24.de te još koji?

LOL: Crobrother
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Najbrži kaže...

Kakva je procedura oko uzimanja auta izvana odnosno Njemačka/Austrija koji su pogođeni tučom? Te gdje bi se moglo popratiti oglase, mobile.de, autoscout24.de te još koji?

 Iskren savjet, nemoj.

 

To su otpisi, koje ces popravit, nije nemoguce, ali treba vremena i novca, pa te na kraju ispadne jeftinije uzet obicni polovni. Naime, prvo puno tih auta stoji po parkingu godinu-dvije, imaju nabrzinu namjestene neke djelove (svjetla, sofer sajbu).

Najteze je izvlaciti lim iznad vrata jer ne mozes pristupit iznutra, a krov obicno treba lakirat jer pravi otpis ima do lima razbijenu boju. Naknadno trebas vjerovatno mjenjat vrata, ovisno o modelu, to moze kostat puno i tesko nabavit ista (Autoclinic ima bolesne cijene naprema otpadima u Italiji i Njemackoj - uzimaju preko RRR.lt stranice). Stakla obicno imaju razlicite kodove, neka ne budu ni original zamjenjena, vlaga zna uci ako ih na vrijeme nisu zastitili.

Sve te sitnice kostaju, pravi majstori trebaju da usklade sve to i naprave kak spada. 

 

Trece, puno tih auta ima jos problema osim samo limarije i djelova, dugo stajanje zna dovuci zivotinje koje izgrizu svasta sto ne vidis samo vanjskim pregledom, kocnice budu sjebane jer se zaljepe od stajanja...itd itd.

 

Uglavnom to su s razlogom otpisi. Imas na meinunfall auto i takve stranice ostecene:  https://meinunfallauto.online/  , https://autobid.de/hr (za ovo treba firma)

 

 

 

 

Eventualno ako je cijena bas bolesno niska, a model neki cesti. Da lako nades sve djelove koji se mogu mjenjat.

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.7.2024 20:48 (ivanoile).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Apachy kaže...

Ajde ti, umjesto da laješ bez veze, prvo nauči čitat sa razumijevanjem.

Ajmo polako i da razumiješ - na potencijalne rizike ćuniranja, dakle neovisno o tome, treba i uračunati izmjenu seta kvačila koji je realan trošak oko kilometraže od 300.000 km, neovisno o makri i modelu te klase automobila.

 

Jel bilo teško?

 

 

 Ode na opelima puno ranije zamasnjak, nekima i prije 200 000

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Apachy kaže...

Ajde ti, umjesto da laješ bez veze, prvo nauči čitat sa razumijevanjem.

Ajmo polako i da razumiješ - na potencijalne rizike ćuniranja, dakle neovisno o tome, treba i uračunati izmjenu seta kvačila koji je realan trošak oko kilometraže od 300.000 km, neovisno o makri i modelu te klase automobila.

 

Jel bilo teško?

 

 

 Najbolje da za 5000 eura dobijes auto kljuc u ruke bez ulaganja sa garancijom bar 2 godine. Ako nije promijenjeno onda se pokusa malo spustit cijena i ti to napravis preventivno i mirna Bosna. Te mape stage 1 su bezopasne za bilo koje auto, ne zahtjeva nista od modifikacija (sprice, lamele, zamajci, intercooleri, usisi ispuhi itd itd itd.)

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Kad kupis rabljeni auto u Austriji u auto salonu dobivas godinu dana garancije i skidanje kilometara je strogo kaznjivo tak da ne mozes kupiti auto kome su skidani kilometri. Na kraju dana nazoves servis i pitas koliko je imal km na zadnjem servisu i ako sad ima manje znas koliko je sati.

Ne bi kupil rabljeni auto u hr ni pod razno.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
duracell kaže...

 Najbolje da za 5000 eura dobijes auto kljuc u ruke bez ulaganja sa garancijom bar 2 godine. Ako nije promijenjeno onda se pokusa malo spustit cijena i ti to napravis preventivno i mirna Bosna. Te mape stage 1 su bezopasne za bilo koje auto, ne zahtjeva nista od modifikacija (sprice, lamele, zamajci, intercooleri, usisi ispuhi itd itd itd.)

 

Nitko ne misli da će dobit auto bez ulaganja, ali u oglasu (kojem se sada prigodno ne može pristupiti) upravo piše da autu ne predstoji nikakvo veće ulaganje.

Auto je očito mačak u vreći, a ove priče da mapa nikako nije rizik i to još sa napucanih 300k km možete pričat maloj djeci.

 

Ugl, za 5000 eur nađe se manji i pouzdaniji nenapucan auto koji može zapravo odradit 2 god bez ulaganja.

 

Alane, bježmo, njih je dvojica, a mi smo sami.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
NEW_MAN kaže...
Kad kupis rabljeni auto u Austriji u auto salonu dobivas godinu dana garancije i skidanje kilometara je strogo kaznjivo tak da ne mozes kupiti auto kome su skidani kilometri. Na kraju dana nazoves servis i pitas koliko je imal km na zadnjem servisu i ako sad ima manje znas koliko je sati.

Ne bi kupil rabljeni auto u hr ni pod razno.

 Mhmm, toga sa muljanjem imas svuda pa cak i u austriji i njemackoj.. Istina je da se lakse dode do normalnog auta ali moras znat nanjusit muljatore

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hornet_93 kaže...
duracell kaže...

 Najbolje da za 5000 eura dobijes auto kljuc u ruke bez ulaganja sa garancijom bar 2 godine. Ako nije promijenjeno onda se pokusa malo spustit cijena i ti to napravis preventivno i mirna Bosna. Te mape stage 1 su bezopasne za bilo koje auto, ne zahtjeva nista od modifikacija (sprice, lamele, zamajci, intercooleri, usisi ispuhi itd itd itd.)

 

Nitko ne misli da će dobit auto bez ulaganja, ali u oglasu (kojem se sada prigodno ne može pristupiti) upravo piše da autu ne predstoji nikakvo veće ulaganje.

Auto je očito mačak u vreći, a ove priče da mapa nikako nije rizik i to još sa napucanih 300k km možete pričat maloj djeci.

 

Ugl, za 5000 eur nađe se manji i pouzdaniji nenapucan auto koji može zapravo odradit 2 god bez ulaganja.

 

 Tako je, za 5000 eura uzmi nekog francuzica gdje ces mijenjat sijalice non stop i imat problema sa strujom, sve ja to tebe razumijem al nemoj molim te o mapama pricat ako nikad nisi imao mapirano auto i s tim ikad radio, pricamo o maloj kolicini smjese zraka i goriva, a kad je turbo u pitanju dizanje .1/.2 bara vise. 12 godina vozacka i 6-7 promijenjenih auta (svi mapirani od stage 1 pa na kraju stage 3 i nikad problema s tim stage 1 mapama). Svaka roba ima svog kupca, ako ne ode za 5 otic ce za malo manje i mirna Bosna. 

Nema to vise pravila, noviji auti su skloniji kvarovima/opozivima od nekih starijih, stariji neodrzavani su macak u vreci, mozes imat sve racune i servisnu pa opet mozes uvijek po servisima, u svemu pa i u kupovini auta treba imati malo srece. Imao sam i ja bmwa sa 10 opoziva u zadnjih godinu ipo dana pa mi isto nisu jasne neke stvari. Zivjeli stariji auti 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hornet_93 kaže...
duracell kaže...

 Najbolje da za 5000 eura dobijes auto kljuc u ruke bez ulaganja sa garancijom bar 2 godine. Ako nije promijenjeno onda se pokusa malo spustit cijena i ti to napravis preventivno i mirna Bosna. Te mape stage 1 su bezopasne za bilo koje auto, ne zahtjeva nista od modifikacija (sprice, lamele, zamajci, intercooleri, usisi ispuhi itd itd itd.)

 

Nitko ne misli da će dobit auto bez ulaganja, ali u oglasu (kojem se sada prigodno ne može pristupiti) upravo piše da autu ne predstoji nikakvo veće ulaganje.

Auto je očito mačak u vreći, a ove priče da mapa nikako nije rizik i to još sa napucanih 300k km možete pričat maloj djeci.

 

Ugl, za 5000 eur nađe se manji i pouzdaniji nenapucan auto koji može zapravo odradit 2 god bez ulaganja.

 

 Ne možeš pristupiti, jer sam osvježio oglas. Također je dodan i na Njuškalo, marketplace i FB grupe.

Pa ne predstoji, veliki servis na Opelu je svakih 150tkm, tako da ima još 75tkm do tada. Kvačilo je u dobrom stanju, kočnice nove itd.

Mačak u vreći? Kolega šta ti gruvaš, pa ovo je auto od 5000€, ne 25000€. De budi realan, ne može ti nitko garantirati za rabljeni auto. Ako misliš da je auto neki krš, evo slobodno dođi i idemo u Zubak ( ovlašteni ) na provjeru auta, ako nađu neki veći nedostatak ja plaćam pregled, ako ne nađu ti plaćaš. Pa izvjesti tu stanje. Ovo za mapu neću ni komentirati, jer vidim da se ne razumiješ pa nema smisla. Živiš u svijetu u kojem misliš da je sve tvornički najbolje, vjerojatno misliš da je još čip u pitanju. Auto je mapiran prije dvije godine, prije 50tkm skoro. I da ti ponovim, u pitanju je MONOVOLUMEN koji redovno prevozi 4 djece. Mapa nije tu zbog jurcanja, jer tko bi normalan ganjao MONOVOLUMEN sa 7 sjedala dok vozi 4 djece . Mapa je tu zbog smanjenja potrošnje, jer 130ks i 1.5 tona ne idu baš lijepo zajedno. Puno bolje je 180ks na tu masu, još kockasti monovolumen, u slučaju prestizanja ne moraš se bojati, motor više rasterećen.

Pa normalno da možeš pronaći MANJI auto za taj novac, mlađi i s manje km, ali cijenjeni kolega probaj pronaći auto sa 7 sjedala tog godišta za tu cijenu. Pretpostavljam da Polo, CLio itd možeš vjerojatno pronaći i 2015 sa 220-250tkm na satu, ali to nije MONOVOLUMEN sa 7 sjedala.

NJUŠKALO KLIK

INDEX OGLASI KLIK

2 godine
offline
Auti - ultimativna tema

Clan familije ce mi pokloniti auto, moram ga staviti na svoje ime, pa me zanima koja je najjeftinija opcija? Darovni ugovor? Ima tko iskustva kako to ide?

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MarkoPoolo kaže...

Clan familije ce mi pokloniti auto, moram ga staviti na svoje ime, pa me zanima koja je najjeftinija opcija? Darovni ugovor? Ima tko iskustva kako to ide?

 darovni ugovor ide bez poreza jedino s oca na sina ili obrnuto, može i s djeda na unuka, bitno je da je direktni nasljedni red

sve ostalo ti ide kao da je kupoprodajni ugovor, možeš ti pisat darovni, ali porezna odere svoje

2 godine
offline
Re: Auti - ultimativna tema
picajzla0707 kaže...
MarkoPoolo kaže...

Clan familije ce mi pokloniti auto, moram ga staviti na svoje ime, pa me zanima koja je najjeftinija opcija? Darovni ugovor? Ima tko iskustva kako to ide?

 darovni ugovor ide bez poreza jedino s oca na sina ili obrnuto, može i s djeda na unuka, bitno je da je direktni nasljedni red

sve ostalo ti ide kao da je kupoprodajni ugovor, možeš ti pisat darovni, ali porezna odere svoje

 To bi islo s brata na brata (mene), situacija je takva da je to auto od pokojne majke koji nije bio registriran prije smrti jer nije mogla voziti, na ostavinski je isao bratu i brat ga isto tako uopce nije registrirao pa samo stoji. Jel se moze sad kako prebaciti na mene posto auto nije registrirani vec nekoliko godina ili koje su mi opcije? Samo darovni ugovor? 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Nema opcije, apsolutno je svejedno bio darovni ili kupoprodajni, platiti ćeš prijenos, točan iznos možeš vidjeti u ovoj tablici. Na to dodatno imaš trošak prometne dozvole i tablica, te osiguranje i tehnički ako ćeš ga odmah registrirati.

 

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ako se ne varam, ideja je onda da prvo brat darovnim ugovorom pokloni ocu, a nakon toga otac novim darovnim tebi. Treba provjeriti je li tako.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Koji benzinac za do cca 10-12 tis. eu je najisplativiji odnosno najpouzdanije za kupit. Znam da je pitaj pre generelno al et.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sage kaže...
Koji benzinac za do cca 10-12 tis. eu je najisplativiji odnosno najpouzdanije za kupit. Znam da je pitaj pre generelno al et.

 Mazda 3 G120 ili Civic 9gen 1.8

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MarkoPoolo kaže...

 To bi islo s brata na brata (mene), situacija je takva da je to auto od pokojne majke koji nije bio registriran prije smrti jer nije mogla voziti, na ostavinski je isao bratu i brat ga isto tako uopce nije registrirao pa samo stoji. Jel se moze sad kako prebaciti na mene posto auto nije registrirani vec nekoliko godina ili koje su mi opcije? Samo darovni ugovor? 

 najbolje ti je otići u poreznu upravu i raspitat se

ja sam prije dvije godine prebacivao auto sa bake na sebe darovnim ugovorom, jedino sam morao donijeti rodne listove od majke i sebe da se vidi direktni nasljedni red, odnosno tzv. uspravna linija, i da ne plaćam porez

 

Pokretnine

Poreza ste oslobođeni ako pripadate u jednu od sljedećih kategorija:

  • bračni drug, potomci i preci koji čine uspravnu liniju te posvojenici i posvojitelji koji su u tom odnosu s umrlim ili darovateljem

  • fizičke i pravne osobe kojima Republika Hrvatska ili jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave daruje, odnosno daje pokretnine bez naknade radi odštete ili iz drugih razloga u svezi s Domovinskim ratom

  • fizičke i pravne osobe kada primaju darove (donacije) za svrhe utvrđene posebnim propisima.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
z1k4 kaže...

Ako se ne varam, ideja je onda da prvo brat darovnim ugovorom pokloni ocu, a nakon toga otac novim darovnim tebi. Treba provjeriti je li tako.

Teoretski da, ali, da bi to funkcioniralo, auto mora jednom biti registriran na brata, nakon registracije može bez poreza prenijeti na oca, pa kada je na ocu, on ga mora jednog registrirati, pa onda bez poreza može na njega prebaciti. Drukčije ne može.

 

 

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
13 godina
online
Auti - ultimativna tema

o kojem autu se radi?

koliko je star i koliko kw ima?

na kraju ce ispasti previse zavrzlame za 50€ prijenosa

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ima netko iskustva sa registracijom mjesec ranije?

 

Tehnički mi je 3.8, ali ako je moguće obavio bi ga ovaj tjedan. Može li se budući da je drugi mjesec, znam za onu foru da se može obaviti u tekućem mjesecu.

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Tony1999 kaže...

Ima netko iskustva sa registracijom mjesec ranije?

 

Tehnički mi je 3.8, ali ako je moguće obavio bi ga ovaj tjedan. Može li se budući da je drugi mjesec, znam za onu foru da se može obaviti u tekućem mjesecu.

https://www.vecernji.hr/barkod/na-tehnicki-pregled-vozila-mozete-doci-i-ranije-1628768

Have you tried turning it off and on again?
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.7.2024 16:45 (Ivan M.).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Tony1999 kaže...

Ima netko iskustva sa registracijom mjesec ranije?

 

Tehnički mi je 3.8, ali ako je moguće obavio bi ga ovaj tjedan. Može li se budući da je drugi mjesec, znam za onu foru da se može obaviti u tekućem mjesecu.

 Naravno da se može, ali ti onda registracija neće biti od 3.8 već od tog datuma koji registriraš.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

I preptostam da se moram javit u osiguranje da promijene?

2 godine
offline
Re: Auti - ultimativna tema
zeryx kaže...

o kojem autu se radi?

koliko je star i koliko kw ima?

na kraju ce ispasti previse zavrzlame za 50€ prijenosa

 Bmw f31 2015 135kw 2.0 dizel

 

I to sto kazes

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...
Tony1999 kaže...

Ima netko iskustva sa registracijom mjesec ranije?

 

Tehnički mi je 3.8, ali ako je moguće obavio bi ga ovaj tjedan. Može li se budući da je drugi mjesec, znam za onu foru da se može obaviti u tekućem mjesecu.

 Naravno da se može, ali ti onda registracija neće biti od 3.8 već od tog datuma koji registriraš.

netočno.. ako ideš mjesec ranije, vrijedi do zadnjeg dana tog mjeseca

Tony1999 kaže...

I preptostam da se moram javit u osiguranje da promijene?

ne moraš.. osiguranje ti može ostati kako je (imat ćeš razliku u datumima, ali to ti je nebitno), jedino moraš imati ugovorenu novu policu prije tehničkog

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice