Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 47.500
|
čitano: 15.066.567
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
picajzla0707 kaže...
OnTime kaže...

...ja nisam bio zadovoljan dok nisam našao ekran sa kojim sam bio zadovoljan, jedan je imao dead pixel, 2 su imala dosta izraženi ips glow. Nisu to defektni ekrani, samo ekrani sa izraženijim ips glow'om koji varira od primjerka do primjera. Dali ti ekrani idu u daljnju prodaju, ko zna, možda sljedečem nekom prosječnom korisniku to neće smetati, tu nemam iskustva. Netko će reć wow, netko neće. 

 jedini wow je reakcija na tvoju preporuku očitog govna od televizora

prekopao si pola skladišta da bi našao primjerak s onolikim isijavanjem koje se vidi na fotki čak i uz upaljeni ambipur 

 

što je tek onda s onima koje si vratio ili izbjegao...

super preporuka za televizor, imaš 25% šanse za dobiti primjerak s očitim isijavanjem i 75% šanse da ga prilikom prvog paljenja baciš kroz prozor

wow

 Opet prosječan korisnik koji više brine kako poklopiti nekoga nego o svom zdravlju, ja u životu nisam vidio većeg loncopoklopaša nego picajzla, nema gdje ga nema, osjetljiv na sve riječi, nema koga ne ispravlja, podsjeetimo se nedavno tema nvidia i gigabajti rama na grafi, . Tvrdoglav do bibera, nedo bog da kažeš da je 4060 odron od grafičke, odma te ispravlja kako nije bla bla bla bla. Ima 100-120 kila, puši, kako kaže loče alkohol, kako kaže ždere sve šta stigne. Kandidat za dijabetes i aterosklerozu sa 50 godina.  Kako sam ti već rekao treba pripaziti na aterosklerozu, idealan si kandidat za moždani udar, ne kažem da će doć do toga, samo kažem da si kandidat.

 

Mani se foruma i televizora čiji je bolji i kreni na kardio vježbe, prestani pušiti i lokati, prijeđi na zdraviju prehranu, nađi neki sport, nešto, pusti forume i živciranja. Ja naprimjer igram tenis svaki dan. I preporuka, odličan zabavan sport gdje kroz igru brineš o svom zdravlju. Da provodiš vijeme koje provodiš na forumu uz sport i aktivnosti ti bi možda sad bio zdrav čovjek a ne kandidat. 

Koja je razlika mene koji sam vratio nešto, uzeo drugo i korisnik koji naruci nesto preko interneta, nakon 14 dana ima pravo povrata, vrati, uzme drugi, možda isti drugi model, drugu grafičku, drugu vešmašinu? Oni ne prekopavaju pola skladišta?  Jeli meni to zabranjeno po tvom sudu a drugima nije ili šta pokušavaš reći? 

Da nisam offtopic. Eo daj par svojih riječi o ovim slikama.  

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.5.2024 22:16 (OnTime).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
OnTime kaže...

Da nisam offtopic

 napredni korisniče, najprije nauči razliku između oftopic i ad hominem

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
OnTime kaže...
soecc kaže...

Mislim, stvarno ne bi želio ulazit u ovu raspravu, ali čisto me zanima pa pitam, kad već preporučaš taj Philips da je odličan i da ga vrijedi uzeti, pa kako pobogu si ti uzeo tek treći (ili četvrti) koji ste otvorili, to znači da će oni koji dobiju ova dva, dobiti defektne televizore? Pa kako onda može bit dobar model tv-a od kojih je svaki treći ispravan? Znači ovi koji ga uzmu moraju se nadati da će im doma doći dobar primjerak?

 

Inače, ja sam uzeo jedan Philips zbog ambilighta tamo pred koju godinu i nisam uopće zadovoljan sa slikom. Mislim da je PUS 7503 ili tako nešto, a ovdje ga je preporučivao onaj Garfield. Sreća da mi je u gostinjskoj sobi i klinci koriste samo za PS pa mi nije tolko bitno.

 U Elipsu imaš pravo vratiti televizor u roku od 7 dana ako sa nečim nisi zadovoljan, ja nisam bio zadovoljan dok nisam našao ekran sa kojim sam bio zadovoljan, jedan je imao dead pixel, 2 su imala dosta izraženi ips glow. Nisu to defektni ekrani, samo ekrani sa izraženijim ips glow'om koji varira od primjerka do primjera. Dali ti ekrani idu u daljnju prodaju, ko zna, možda sljedečem nekom prosječnom korisniku to neće smetati, tu nemam iskustva. Netko će reć wow, netko neće. 

 

Što se tiče tvog Philipsa, model pus 7503, model izašao 2018, i ima VA panel i nije mini led, tako da razumijem o čemu pričaš, loš kut gledanja i isprane boje, loše. Imao sam sličan Philips 65 VA i isto loše. Sad je drugačija priča, Philips se okreće mini led ips i slika je kako možeš vidjeti i na slikama koje sam stavio da se sad ne ponavljam. Ali problem je što je ljudima ostao gorak okus od običnih VA/IPS panela, a nitko još nije stigao testirati mini led ips. I zato dolazi do rasprave na ovoj temi. Kad preporučiš Philips ljudi se vežu na stare tehnologije i dođe do sukoba. 

 

Nitko više ovdje kolko čitam druge ti nebi preporučio običan led telezivor što je svakako korak naprijed od starih va/ips panela. Znači nevezano za marku, nemože se uspoređivati stari Philips/ili drugi običan  LED IPS/VA panel, sa novim mini led ips panelom. Problem je isto u tome šta mini led VA panel nije napredovao kao mini led IPS, mislim je donekle ali i dalje loš kut gledanja, black smearing, traileri, izražen ghosting, koje mini led ips nema. Mislim slike koje sam stavio danas govore više od tisuću riječi, kako se veli ako lažem ja ne lažu slike. Kad je upaljen local/dynamic contrast, ips glow'a nema osim trunku na black barovima.

 

Garfield ako ti je preporučio tv kako kažeš cca 2022, trebao ti je preporučit mini led, jer mini led je izašao 2019, ali pošto ne mjenjamo televizore kao čarape, ni nemožemo znat instant nešto o novijim tehnologijama, tako da ne krivim Garfielda što ti je preporučio nešto a nije znao da postoji bolje.

 

 

 

Nije 2022 nego i ranije, prije 2020, ali nebitno. Uglavnom su ovdje pisali da Philips nema dobru sliku ali ja sam se zapalio za ambilight. I malo se zahebo.

Gle, sve pet, vjerojatno tvoja telka i ima jako dobru sliku, ali jednostavno taj model ne bi smio preporučat ovdje ljudima, kad je tebi tek peti primjerak odgovarao tj. slika je bila wow.

Ja recimo ne bi ni pomislio uzet taj Philips iako po tvojim slikama izgleda dobro. Ali tek od pete...

3 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
soecc kaže...
OnTime kaže...
soecc kaže...

Mislim, stvarno ne bi želio ulazit u ovu raspravu, ali čisto me zanima pa pitam, kad već preporučaš taj Philips da je odličan i da ga vrijedi uzeti, pa kako pobogu si ti uzeo tek treći (ili četvrti) koji ste otvorili, to znači da će oni koji dobiju ova dva, dobiti defektne televizore? Pa kako onda može bit dobar model tv-a od kojih je svaki treći ispravan? Znači ovi koji ga uzmu moraju se nadati da će im doma doći dobar primjerak?

 

Inače, ja sam uzeo jedan Philips zbog ambilighta tamo pred koju godinu i nisam uopće zadovoljan sa slikom. Mislim da je PUS 7503 ili tako nešto, a ovdje ga je preporučivao onaj Garfield. Sreća da mi je u gostinjskoj sobi i klinci koriste samo za PS pa mi nije tolko bitno.

 U Elipsu imaš pravo vratiti televizor u roku od 7 dana ako sa nečim nisi zadovoljan, ja nisam bio zadovoljan dok nisam našao ekran sa kojim sam bio zadovoljan, jedan je imao dead pixel, 2 su imala dosta izraženi ips glow. Nisu to defektni ekrani, samo ekrani sa izraženijim ips glow'om koji varira od primjerka do primjera. Dali ti ekrani idu u daljnju prodaju, ko zna, možda sljedečem nekom prosječnom korisniku to neće smetati, tu nemam iskustva. Netko će reć wow, netko neće. 

 

Što se tiče tvog Philipsa, model pus 7503, model izašao 2018, i ima VA panel i nije mini led, tako da razumijem o čemu pričaš, loš kut gledanja i isprane boje, loše. Imao sam sličan Philips 65 VA i isto loše. Sad je drugačija priča, Philips se okreće mini led ips i slika je kako možeš vidjeti i na slikama koje sam stavio da se sad ne ponavljam. Ali problem je što je ljudima ostao gorak okus od običnih VA/IPS panela, a nitko još nije stigao testirati mini led ips. I zato dolazi do rasprave na ovoj temi. Kad preporučiš Philips ljudi se vežu na stare tehnologije i dođe do sukoba. 

 

Nitko više ovdje kolko čitam druge ti nebi preporučio običan led telezivor što je svakako korak naprijed od starih va/ips panela. Znači nevezano za marku, nemože se uspoređivati stari Philips/ili drugi običan  LED IPS/VA panel, sa novim mini led ips panelom. Problem je isto u tome šta mini led VA panel nije napredovao kao mini led IPS, mislim je donekle ali i dalje loš kut gledanja, black smearing, traileri, izražen ghosting, koje mini led ips nema. Mislim slike koje sam stavio danas govore više od tisuću riječi, kako se veli ako lažem ja ne lažu slike. Kad je upaljen local/dynamic contrast, ips glow'a nema osim trunku na black barovima.

 

Garfield ako ti je preporučio tv kako kažeš cca 2022, trebao ti je preporučit mini led, jer mini led je izašao 2019, ali pošto ne mjenjamo televizore kao čarape, ni nemožemo znat instant nešto o novijim tehnologijama, tako da ne krivim Garfielda što ti je preporučio nešto a nije znao da postoji bolje.

 

 

 

Nije 2022 nego i ranije, prije 2020, ali nebitno. Uglavnom su ovdje pisali da Philips nema dobru sliku ali ja sam se zapalio za ambilight. I malo se zahebo.

Gle, sve pet, vjerojatno tvoja telka i ima jako dobru sliku, ali jednostavno taj model ne bi smio preporučat ovdje ljudima, kad je tebi tek peti primjerak odgovarao tj. slika je bila wow.

Ja recimo ne bi ni pomislio uzet taj Philips iako po tvojim slikama izgleda dobro. Ali tek od pete...

Nije peti nego treći, al ponavljam meni je smetalo, drugome možda nebi, uz opciju local/dynamic contrast bi netko možda i dobio moju kvalitetu. Nitko nemože reć šbbkbb. Misliš da se mini led VA paneli ne vraćaju? Itekako se vraćaju nazad geldajući komentare. Ako bi tako gledali niko nikome nebi smio davat nikakav savjet o ičemu kolko reklamacija ima.

 

Razumijem tvoju poantu ali i sa izraženijim ips glow'om ja bi opet prije izabrao mini led ips, upalio local/dynamic contrast i top. Ako ne kod Philipsa, možda bi testirao Lg npr. Niko ni ne pili da netko mora uzet Philips, bitan je mini led ips u cijeloj ovoj priči. Možda smo se krivo shvatili od početka. Jbg.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.5.2024 22:47 (OnTime).
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa,

 

Dok čekam bolje akcije za par dana, pitanje-dva za OLED, jel su stvarno toliko nepreporučljivi za dnevni boravak tokom dana i s obzirom da imam problema s okom, dali je i ovdje slučaj kao kod oled smatphona da uz niži pwm dimming nekim ljudima smeta za gledanje?

 

Hvala.

 

Npr. Možda ova ako bude na nekoj akciji?

 

https://www.nabava.net/televizori/lg-oled48c31-televizor-cijena-42-107-cm-48-122-cm-55-139-cm-oled-ultra-hd-452928041

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
OnTime kaže...
su imala dosta izraženi ips glow. Nisu to defektni ekrani, samo ekrani sa izraženijim ips glow'om koji varira od primjerka do primjera. Dali ti ekrani idu u daljnju prodaju, ko zna, možda sljedečem nekom prosječnom korisniku to neće smetati, tu nemam iskustva. Netko će reć wow, netko neće. 

mini led VA panel nije napredovao kao mini led IPS, mislim je donekle ali i dalje loš kut gledanja, black smearing, traileri, izražen ghosting, koje mini led ips nema. Mislim slike koje sam stavio danas govore više od tisuću riječi, kako se veli ako lažem ja ne lažu slike. Kad je upaljen local/dynamic contrast, ips glow'a nema osim trunku na black barovima.

 

Garfield ako ti je preporučio tv kako kažeš cca 2022, trebao ti je preporučit mini led, jer mini led je izašao 2019, ali pošto ne mjenjamo televizore kao čarape, ni nemožemo znat instant nešto o novijim tehnologijama, tako da ne krivim Garfielda što ti je preporučio nešto a nije znao da postoji bolje.

 

 

 Koliko ti možeš samoga sebe posrat u istom postu to nije za vjerovati. IPS je bez greške i mane, ali ipak ima glow. Poslikaš svoj savršeni ekran - vidi se glow. Kako je to savršeno?

 

Svaki tip panela (IPS, VA, OLED) ima svoje prednosti i mane. Prestani se ponašati ko fanboy i svima gurati pod nos svoje mišljenje. Da se razumijemo, ja sam isto oduvijek preferirao IPS panele a ne VA (volim veći kut gledanja), ali shvaćam da neki ljudi preferiraju VA zbog recimo boljeg kontrasta. Jebiga, savršenstvo ne postoji, i sa svakim odabirom gubiš nešto a nešto dobijaš.

 

Između ostalog, Sony u svoj high end mini led tv gura VA panel. Kako to ako je IPS toliko superiorniji?

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Još kad bi za taj kineski philips copy pejstao mišljenja kupaca sa sajtova koje su dosta negativne.....

A to se poklapa sobzirom da je on jedva našao u suranji sa šefom poslovnice funkcionalni model.

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Chriss kaže...

Ekipa,

 

Dok čekam bolje akcije za par dana, pitanje-dva za OLED, jel su stvarno toliko nepreporučljivi za dnevni boravak tokom dana i s obzirom da imam problema s okom, dali je i ovdje slučaj kao kod oled smatphona da uz niži pwm dimming nekim ljudima smeta za gledanje?

 

Hvala.

 

Npr. Možda ova ako bude na nekoj akciji?

 

https://www.nabava.net/televizori/lg-oled48c31-televizor-cijena-42-107-cm-48-122-cm-55-139-cm-oled-ultra-hd-452928041

 Ma jok. Ekipa malo pretjeruje. Neki zele svjetlinu da im przi oci ili se oslanjaju na recezente koji moraju naci manu jer onda ne bi imali sta raditi. Istina je da nemaju svjetlinu kao neki drugi modeli sa drugom tehnologijom ekrana ali da je negledljivo je budalastina. Usotalom LG C1 je bio tv godine koliko ja znam a c3 je jos svjetliji. Nisu za terase kafica i sl ali za prosjecan dnevni boravak je cista uzivancija za geldati. JA sam platio 55" C1 1550 EUR a sad vidim da za te pare mogu dobiti mozda i 77 ali 65 sigurno ali ne zalim. U tom momentu sam jednostavno kupio najbolje sto se moglo kupiti za taj novac i svaki put kad ga upalim izmami mi osmijeh na lice. Pogotovo upareni sa logitech Z-5500 koji sam kupio daaaavno i jos uvijek mozda najbolja kupovima u mom zivotu....

 

Tako da ako mozes priustiti OLED ne geldaj dalje.....

3 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tiki kaže...
OnTime kaže...
su imala dosta izraženi ips glow. Nisu to defektni ekrani, samo ekrani sa izraženijim ips glow'om koji varira od primjerka do primjera. Dali ti ekrani idu u daljnju prodaju, ko zna, možda sljedečem nekom prosječnom korisniku to neće smetati, tu nemam iskustva. Netko će reć wow, netko neće. 

mini led VA panel nije napredovao kao mini led IPS, mislim je donekle ali i dalje loš kut gledanja, black smearing, traileri, izražen ghosting, koje mini led ips nema. Mislim slike koje sam stavio danas govore više od tisuću riječi, kako se veli ako lažem ja ne lažu slike. Kad je upaljen local/dynamic contrast, ips glow'a nema osim trunku na black barovima.

 

Garfield ako ti je preporučio tv kako kažeš cca 2022, trebao ti je preporučit mini led, jer mini led je izašao 2019, ali pošto ne mjenjamo televizore kao čarape, ni nemožemo znat instant nešto o novijim tehnologijama, tako da ne krivim Garfielda što ti je preporučio nešto a nije znao da postoji bolje.

 

 

 Koliko ti možeš samoga sebe posrat u istom postu to nije za vjerovati. IPS je bez greške i mane, ali ipak ima glow. Poslikaš svoj savršeni ekran - vidi se glow. Kako je to savršeno?

 

Svaki tip panela (IPS, VA, OLED) ima svoje prednosti i mane. Prestani se ponašati ko fanboy i svima gurati pod nos svoje mišljenje. Da se razumijemo, ja sam isto oduvijek preferirao IPS panele a ne VA (volim veći kut gledanja), ali shvaćam da neki ljudi preferiraju VA zbog recimo boljeg kontrasta. Jebiga, savršenstvo ne postoji, i sa svakim odabirom gubiš nešto a nešto dobijaš.

 

Između ostalog, Sony u svoj high end mini led tv gura VA panel. Kako to ako je IPS toliko superiorniji?

 Why so serious? Također vrijedi isto za tebe, posereš se i ostaneš živ, ovako napisat post temeljen na čitanju sa nerazumijevanjem neznam ko može. Napisao sam u par postova prije da mini led ips IMA svojih problema, "IPS je bez greške bez mane" Gdje sam ja to napisao? Nigdje. Gdje točno sam ja sebe posro. Napisao sam da ips nema takvih problema kao VA, ali da ima svojih problema koje ću prije prihvatiti nego probleme od VA panela. Naravno da će se vidjet glow/shine/bloom kod oba panela dokle god ne kupiš OLED, već bilo rečeno sto puta, ja neznam kako si ti izvukao svoje mišljenje da je ips savšen. Znači čitati sa razumijevanjem! Na ove dvije slike ekran nema ips glow'a, ja neznam šta nije jasno. Jel imate vi problema sa vidom ili sa čime nije mi jasno. Ima minimalan ips glow kod black barsa i to je to. Na ovim slikama nema. Znači slika extra, kako su i rekli ljudi za 600 eura čist ok televizor.  Evo opet ću stavit slike. Jeli to loš kontrast? Anemične boje?  Gdje je ovdje ips glow? Prije ću odabrat trunku ips glow'a nego sve probleme na VA panelima. Naravno da savršenstvo ne postoji zato kako sam i rekao izabrao sam "manje zlo".

 

Na forumu smo, možemo za svakoga reći da čim izjasni svoje mišljenje da gura pod nos, na forumu smo, just deal with it.

 

Što se tiče Sony'a, i Samsung stavlja u svoj high end VA panel QN95D -  quantum mini led VA. 55" 2200 eura. Slika u attachu, treća slika. To te ne smeta gdje je bloom preko cijelog ekrana, ali te smeta trunka ips glow'a po čoškovima. . Dali high end VA panel čini Samsungov tv dobrim, naravno da ne.

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.5.2024 9:27 (OnTime).
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Posmatrač kaže...

 Ma jok. Ekipa malo pretjeruje. Neki zele svjetlinu da im przi oci ili se oslanjaju na recezente koji moraju naci manu jer onda ne bi imali sta raditi. Istina je da nemaju svjetlinu kao neki drugi modeli sa drugom tehnologijom ekrana ali da je negledljivo je budalastina. Usotalom LG C1 je bio tv godine koliko ja znam a c3 je jos svjetliji. Nisu za terase kafica i sl ali za prosjecan dnevni boravak je cista uzivancija za geldati. JA sam platio 55" C1 1550 EUR a sad vidim da za te pare mogu dobiti mozda i 77 ali 65 sigurno ali ne zalim. U tom momentu sam jednostavno kupio najbolje sto se moglo kupiti za taj novac i svaki put kad ga upalim izmami mi osmijeh na lice. Pogotovo upareni sa logitech Z-5500 koji sam kupio daaaavno i jos uvijek mozda najbolja kupovima u mom zivotu....

 

Tako da ako mozes priustiti OLED ne geldaj dalje.....

Di ima 77" da je blizu te cifre?

 

Gledam 65" ima od lg-a i samsunga...e jebo te da uzmem oled 65" ili neki mini led/full array led 75"+.

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.5.2024 10:38 (hrka11).
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

Jos nisam kupio nista, citam puno recenzija no najveci je problem sta tv tolike velicine ne mozes bas vidjeti u trgovinama

 

Izbor mi se sveo na (oko 1000€ budet):

- LG 75QNED753RA

- Philips 75pml9008

- Sony KD-75X75WL

 

Za LG nema bas puno recenzija vec samo za noviji model 8xx no on mi je van budeta

 

 

Koliko sam shvatio philips ima problema dosta sa sustavom svojim, zna se dogoditi da se ne zeli upalit, ambilight se zna dimmat itd. Takoder slika na njemu paralelno s nekim usporedenim modelima obicnog lcda izgleda kao da nema detalja slike dovoljno vec samo pretjerane boje

 

Sony je opet tek entry model te pored ove dvojice iznad mislim da nije sreca.

 

Tv ce biti u dnevnom tik uz balkonska vrata te ce imati dosta svjetla preko dana.

 

Jos pitanje kojem ne mogu nac odgovor, jeli LG u ovom modelu u ovoj dijagonali VA ili IPS panel?

 

Hvala

505 s crtom
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.5.2024 11:06 (1950Killer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Odluka je donešena

dnl
Moj PC  
19 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
roki kaže...

Odluka je donešena

 

Napiši dojmove kad ga danas upališ, jer ja idem za vikend po njega

13 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
1950Killer kaže...

Pozdrav,

 

Jos nisam kupio nista, citam puno recenzija no najveci je problem sta tv tolike velicine ne mozes bas vidjeti u trgovinama

 

Izbor mi se sveo na (oko 1000€ budet):

- LG 75QNED753RA

- Philips 75pml9008

- Sony KD-75X75WL

 

Za LG nema bas puno recenzija vec samo za noviji model 8xx no on mi je van budeta

 

 

Koliko sam shvatio philips ima problema dosta sa sustavom svojim, zna se dogoditi da se ne zeli upalit, ambilight se zna dimmat itd. Takoder slika na njemu paralelno s nekim usporedenim modelima obicnog lcda izgleda kao da nema detalja slike dovoljno vec samo pretjerane boje

 

Sony je opet tek entry model te pored ove dvojice iznad mislim da nije sreca.

 

Tv ce biti u dnevnom tik uz balkonska vrata te ce imati dosta svjetla preko dana.

 

Jos pitanje kojem ne mogu nac odgovor, jeli LG u ovom modelu u ovoj dijagonali VA ili IPS panel?

 

Hvala

 Imam PML9008 i nemam navedenih problema.  Imaš li neki source di je to navedeno?

 

Što se tiče Lg'a uopće nema na netu jel VA ili IPS, ali većinom LG ugrađuje ips panele, pa može bit da je ips. Al opet pitanje jel je..

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.5.2024 19:45 (Cryogenic).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hrka11 kaže...
Posmatrač kaže...

 Ma jok. Ekipa malo pretjeruje. Neki zele svjetlinu da im przi oci ili se oslanjaju na recezente koji moraju naci manu jer onda ne bi imali sta raditi. Istina je da nemaju svjetlinu kao neki drugi modeli sa drugom tehnologijom ekrana ali da je negledljivo je budalastina. Usotalom LG C1 je bio tv godine koliko ja znam a c3 je jos svjetliji. Nisu za terase kafica i sl ali za prosjecan dnevni boravak je cista uzivancija za geldati. JA sam platio 55" C1 1550 EUR a sad vidim da za te pare mogu dobiti mozda i 77 ali 65 sigurno ali ne zalim. U tom momentu sam jednostavno kupio najbolje sto se moglo kupiti za taj novac i svaki put kad ga upalim izmami mi osmijeh na lice. Pogotovo upareni sa logitech Z-5500 koji sam kupio daaaavno i jos uvijek mozda najbolja kupovima u mom zivotu....

 

Tako da ako mozes priustiti OLED ne geldaj dalje.....

Di ima 77" da je blizu te cifre?

 

Gledam 65" ima od lg-a i samsunga...e jebo te da uzmem oled 65" ili neki mini led/full array led 75"+.

 Nisam pratio cijene jer sam vec kupio tv ;) Ma uzmi oled. Ja sam isto to razmisljao i na kraju opdlucio na oled jer bi se grizao da nisam kupio najbolje sto se moze kupiti.... I nisam se pokajao ni sekunde. OLED je wow....

Ja sam cak jednom kupio A5 samsunga i prodao nakon mjesec dana jer se nisam mogao vratiti na lcd poslije oleda....

roki kaže...

Odluka je donešena

 Mudro si postupio ;) Jedino ti zavidim na unboxingu i prvom paljenju-----

3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
roki kaže...

Odluka je donešena

 Uživaj! 

 

Top TV, bit ćeš oduševljen.

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

LG 55 C3

Slika je stvarno puno bolja,govorim o zemaljskoj anteni,a da ne govorim o YouTube ili neki demo

materijali

Instalacija lagana

Malo ću se još poigrati postavkama slike i zvuka ali je i u standardnim postavkama odlično

dnl
Moj PC  
0 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
roki kaže...

LG 55 C3

Slika je stvarno puno bolja,govorim o zemaljskoj anteni,a da ne govorim o YouTube ili neki demo

materijali

Instalacija lagana

Malo ću se još poigrati postavkama slike i zvuka ali je i u standardnim postavkama odlično

 

Daj slobodno još par zapažanja, da mi bude lakše instalirat sve. Aplikacije i to? Šta ima za iptv? I da li si skužio čitanje filmova sa USBa, titlove i to.

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.5.2024 18:23 (soecc).
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

glavni smart meni vrlo jednostavan za download aplikacija

,hrpa ih je predinstalirana

same postavke uređaja full jednostavne

što se tiče samih filmova ja uglavno skidam sa torenta i preko kompa šaljem na tv a BS Player PRO sam odradi titlove tako da mi je to najjednostavnije i tako već skoro 15 god

Netflix u premijum verziji da ne pričam

meni najbitnije  a šta sam se bojao da bi moglo biti BAD su zemaljski programi znači obična antena i tu sam jako zadovoljan

osjetno bolja slika u odnosu na klasične led telke  

sami zvuk telke je OK ima solidan sound,ja doduše imam kućno kino pa kad se zaželim dobrog Sounda puštam preko njega

u Santa Domenici je bio  gratis soundbar ali ih naravno više nema rečeno mi je da su kvotu  ispunili (pitanje koliko ih je i bilo) kod njih max na 24 rate

Ja sam uzeo U Harviju jer su davali do 36 rata

dnl
Moj PC  
1 0 hvala 2
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

dnl
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

Jeste zadovoljni s navedenim tvom?

 

 

505 s crtom
13 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
1950Killer kaže...

 

Jeste zadovoljni s navedenim tvom?

 

 

 Žena i ja prezadovoljni, čudimo se nekim komentarima ovdje i komentiramo međusobno kako mi nemožemo nać niti jednu falingu tom tv'u, kontrast izuzetan, dubina i boje jako dobre i uz ambilight stvarno doživljaj, vidim i po komentarima na tvom videu na youtube'u, ljudi zadovoljni, pišu da je slika oštra što i je istina i kako bi objasnio nema da u nekim brzim scenama da se nešto prelijeva ili kasni. Sve je kristalno čisto. Crna je iznimno crna uz opcije local contrast i dynamic contrast, treba se poigrati stime za osobnu preferenciju, kako je i objašnjeno na tvom videu. Baš vidim da u komentarima na tom videu spominju i black bars bleed koje je kolega već spomenuo ovdje, bleed se vidi samo kod black barsa i to jako malo po kutevima ekrana, u svim ostalim prilikama tipa full screen bleed'a nema. Za do 600 eura mislim da je jako dobar deal za 55". Evo još jedan video, možda pomogne u odluci, ali svakako od nas preporuka.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.6.2024 21:05 (Cryogenic).
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ekipa treba mi pomoc. televizija do 600 eura najmanj 65 inca. molim preporuke (i ako nije prblem 5 god garancije)

Za sada mi je ovo prioritet Hisense 65U6KQ televizor, 65" (165 cm), LED/Laser/QLED/ULED, Mini LED, Ultra HD, Vidaa OS ali ako neko ima nesto bolje nek javi

 

zahvaljujem unaprid

 

ulalalalla
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Panasonic ovaj ima natprosječnu kvalitetu slike za cijenovni model, ako je čisto do gledanja tv sadržaja, Netflixa, filmova sa usb stika i sl. svakako prerporuka, i sam imam Panasonica midrange to high end model iz 2020 i prezadovoljan sam....skaliranje SD je fantastično, prikaz boja, crna na VA panelu, kutevi gledanja sasvim Ok za Va panel. Sa stiga pogledano valjda preko 500 naslova i valjda od tih lupam 500 5 nije player mogao pokrenuti....podešavanje titlova i svega unutar tv playera je jednostavna i intuitivna, njegov Os sasvim dovoljan, vidim da je ovaj Google tv, još i bolje nego moj model. Sport/nogomet izgleda super, čista jasna slika i pokreti lopte, za razliku od večine što sam imao prilike vidjeti u gostima premija 

U boravku je i na Panasonica spojen i itx komp....igre i sve idu ko grom....nije HRR no sasvim solidan za casual gaming na kontroler.

 

Za usporediti sa Panasonicom imam Lg CX-a Oled kao monitor-tv i Panasaonic se skroz solidno nosi 

 

 

mogao bi ti i linkat tv, to sam zaboravio

 

 

Panasonic

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.6.2024 14:50 (Wiz3m4n).
13 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MOgY kaže...

ekipa treba mi pomoc. televizija do 600 eura najmanj 65 inca. molim preporuke (i ako nije prblem 5 god garancije)

Za sada mi je ovo prioritet Hisense 65U6KQ televizor, 65" (165 cm), LED/Laser/QLED/ULED, Mini LED, Ultra HD, Vidaa OS ali ako neko ima nesto bolje nek javi

 

zahvaljujem unaprid

 

Hisense 65U6KQ radi na 60 hz. Nema bolje do tih novaca, ono najbitnije ima mini led, nebi preporučio stariju tehnologiju osvjetljenja LED u 2024'oj uz mini led. 

 

Za 100 eura gore imaš, ako budget dozvoljava naravno.

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/tcl-55c805-4k-qled-mini-led-televizor-144-hz-google-tv

https://www.nabava.net/televizori/tcl-55c805-televizor-cijena-55-139-cm-qled-mini-led-489507671

 

Ima google tv, podržava i Stremio na kojem možeš gledat 4k/1080p filmove/serije direktno sa neta. Isto mini led ali 144 hz.

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.6.2024 16:32 (Cryogenic).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala na odgovor ali oba modela sta si mi preporucio su 55 inca. A to sto nije 120hrz i nije bitno samo je za gledanje obicne tv tv t com i koji youtib video za dicu. I bitno je sto ima screen miroring

ulalalalla
13 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MOgY kaže...

Hvala na odgovor ali oba modela sta si mi preporucio su 55 inca. A to sto nije 120hrz i nije bitno samo je za gledanje obicne tv tv t com i koji youtib video za dicu. I bitno je sto ima screen miroring

 Istina, moja greška, preletio pogledom, nečeš fulat ni sa tim kojeg si spomenuo Hisense 65U6KQ, bitno da je mini led.

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.6.2024 19:49 (Cryogenic).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala. Ma mislim da za starije osobe koje oce samo gledati tv i pustit unucadima koji youtube video netriba 120hrz. 

ulalalalla
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Wiz3m4n kaže...

Panasonic ovaj ima natprosječnu kvalitetu slike za cijenovni model, ako je čisto do gledanja tv sadržaja, Netflixa, filmova sa usb stika i sl. svakako prerporuka, i sam imam Panasonica midrange to high end model iz 2020 i prezadovoljan sam....skaliranje SD je fantastično, prikaz boja, crna na VA panelu, kutevi gledanja sasvim Ok za Va panel. Sa stiga pogledano valjda preko 500 naslova i valjda od tih lupam 500 5 nije player mogao pokrenuti....podešavanje titlova i svega unutar tv playera je jednostavna i intuitivna, njegov Os sasvim dovoljan, vidim da je ovaj Google tv, još i bolje nego moj model. Sport/nogomet izgleda super, čista jasna slika i pokreti lopte, za razliku od večine što sam imao prilike vidjeti u gostima premija 

U boravku je i na Panasonica spojen i itx komp....igre i sve idu ko grom....nije HRR no sasvim solidan za casual gaming na kontroler.

 

Za usporediti sa Panasonicom imam Lg CX-a Oled kao monitor-tv i Panasaonic se skroz solidno nosi 

 

 

mogao bi ti i linkat tv, to sam zaboravio

 

 

Panasonic

 Panasonic je Turski Vestel, znači od Panasonica je samo logo. Izbjegavati

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da, ne u sve modele no sad ga znaj, uglavnom u buđetne modele, no nije nužno loša stvar, Vestel ugrađuje svoje djelove u masu drugih proizvođaća, odnosno masa njih ugrađuje Vestel.

Smijali smo se i kinezima do nedavno, sada je to sve isti K***

 

Svakako ovaj Hisense za jeftinije novce je dobra kupovina, slažem se da je definitivno prvi izbor, no moji dojmovi sa Panasonicom su nepromjenjeni, jer kažem nagledao sam se skupljih televizora pored njega masu, i rijetko kojeg bi stavio na njegovo mjesto.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice