Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 47.500
|
čitano: 15.066.584
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

otišao bih do Santa Domenice

 

dnl
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.5.2024 16:00 (roki).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
roki kaže...

otišao bih do Santa Domenice

 

 Imaš u Elipsu Philips 55" PML 9008 za 600 eura na akciji, ambilight, mini led, 120hz,  ova tvoja dva koje si naveo nažalost nemaju mini led osvjetljenje, imaju stariji tip led osvjetljenja što znači tamne scene iliti crne bi bile sive/svijetlo sive, ja imam taj tv PML 9008 55" i stavio sam slike na ovoj i prethodnoj stranici kako izgleda crna, kontrast i boje na mini led televizoru. Par postova gore. U svakom slučaju ako ti smeta ambilight pozadinsko osvjetljenje ili nešt treće, svakako traži mini led ekrane, ne led.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.5.2024 16:20 (OnTime).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
roki kaže...

poz.ekipi

trebam malu pomoć,prekjučer mi je najvjerojatnije nevrjieme spržilo telku LG  stara 10 god (iz Karlovca sam) ,već ju je jednom grom krstio ,sutra bih  otišao u ZG po novu

trebam preporuku za 55" 

cijena  nekih 600e + 

imam doma još dve LG  i jedan Grundig  uglavnom zadovoljan  (nije uvjet)

nije telka za gejmanje, znači uglavnom zemaljski programi,Netflix ,Max tv,Youtube i koji film sa kompa

moj neki izbor LG serije 8000 ili ????

nešto gledam TCL serija 803 ( nije uvjet) 

pomozite mi molim Vas

unapred hvala

 Bio sam u slicnoj dilemi,po meni je TCL best buy,daje najviše za lovu...Ja sam uzeo C805 i Tv je i vise nego dobar za sta trazis a i vise..Mislim da su oznake drugacije ali ,803.809 ili 805 isti tv ..

Od On timea ni ne citaj poruke a kamoli savjete....

Pozz..

 

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 Ako lova nije u pitanju...oled..ali kazes da vecinom tv program,netflix itd mislim da je previse za oled,tcl bi trebao biti svijetliji narocito 845...mislim da je za tebe zlatna sredina 805..Na Netflixu cak i DV dobro izgeda...malo se pozabavis opcijama i top a ne kao na recimo filipsu gdje ni recenzije nema  a kamoli nesto vise...btw dvoumio sam se i za Hisense ali Google os itd je prevladalo.

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Tcl 845 mozes naci jeftinije drugdje...prije nekih mj dana je bio 850 minus 10 posto na ekupi...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

uglavnom bi se TV koristio za zemaljske programe ,Netflix,Youtube poneki film sa kompa

tako da mislim i sam dali mi treba oled 

zato sam u gornjem postu prvo i tražio nešto do 600 eura

jedino u šta sam siguran da sutra idem u Santa Domenicu a za drugo nisam pametan

 

dnl
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Opameti se do sutra onda...tako je i meni bilo... Netflix je sirok pojam... nezz koju  pretplatu imas,meni Dolby vision sadrazaji imaju vise nego dobru sliku za razliku od recimo Samsunga qled sta sam prije imao,gaming isto ali to te ne zanima,,,po meni,,ne bacaj lovu....steta da mora biti Santa..mene je izasao na ekupi nekih 607eu.

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

imam Netflix premijum paket

sad sam malo dosadan a kaj veliš na ovo, jedan obični tv;

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/tv-50-lg-uhd-55ut8000.html

dnl
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ili možda ovako nešto

neću više daviti sa pitanjima

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/tv-55-sony-bravia-kd-55x75wl.html

dnl
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sony gledaš na top ili mid-range top serije...ovo je slabije ali je možda za tebe dobra opcija...ja nebi... moraš sam odlučiti...bio je koliko se sjećam Hisense u8 za istu cijenu..ne loš Tv... opet ima neke stvari šta mi nisu pasale...
A da malo pričekas... prije 2 tjedna je bio u Sd 845 što ti praktički netreba ispod 700...
Pratiti akcije.. tak sam i ja...
Daj još neki model iz sd koji gledaš da sad ne tražim sve...
3 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mariocroatia78 kaže...
roki kaže...

poz.ekipi

trebam malu pomoć,prekjučer mi je najvjerojatnije nevrjieme spržilo telku LG  stara 10 god (iz Karlovca sam) ,već ju je jednom grom krstio ,sutra bih  otišao u ZG po novu

trebam preporuku za 55" 

cijena  nekih 600e + 

imam doma još dve LG  i jedan Grundig  uglavnom zadovoljan  (nije uvjet)

nije telka za gejmanje, znači uglavnom zemaljski programi,Netflix ,Max tv,Youtube i koji film sa kompa

moj neki izbor LG serije 8000 ili ????

nešto gledam TCL serija 803 ( nije uvjet) 

pomozite mi molim Vas

unapred hvala

 Bio sam u slicnoj dilemi,po meni je TCL best buy,daje najviše za lovu...Ja sam uzeo C805 i Tv je i vise nego dobar za sta trazis a i vise..Mislim da su oznake drugacije ali ,803.809 ili 805 isti tv ..

Od On timea ni ne citaj poruke a kamoli savjete....

Pozz..

 

 Slike televizora govore puno više od tebe. Bitno da od nekog mario78 koji trazi savjete tu po temi šta da kupi sad će on tebi savjet dat . Lik doslovno u 6 mjeseci ima 7 poruka, 3 su odavdje koji tv da kupi. Prije 3 tjedna. Sad će on nekome nešto reć Netflix previše za OLED? 

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.5.2024 18:51 (OnTime).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ajmo reći to je ispod svih šta smo nabrojali...
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Stari...ja sam sve osim prosječnog korisnika kako pričaš za sve koji se ne slažu sa tobom....
Garfield.. naučio si malo Hrvatski ali sve je jasno...🤔😉
3 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mariocroatia78 kaže...
Stari...ja sam sve osim prosječnog korisnika kako pričaš za sve koji se ne slažu sa tobom....
Garfield.. naučio si malo Hrvatski ali sve je jasno...🤔😉

 7 poruka u 6 mjeseci...   

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.5.2024 18:44 (OnTime).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Uzaludan ti trud....radiš, trudiš se a ljudi i dalje ne šljive taj ips philips...nebi ni ja nakon što si napisao da si prekopao cijeli dučan u dogovoru sa šefom dok nisi našao ispravan primjerak koji opet ima nedostatak. 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ja sam sve sam uzeo, čisto sam pitao ovdje za savijet a svaki dan sam ovdje..ne odgovaram jel nema smisla sa likovima poput tebe...pre star sam za to a vidim da si ti isto navodno godište...pa me čudi šta se kao malo dijete ponašaš...
Uspoređuje novi top Sony koji još nisu izašli sa ips mini led Filipsom na kome jedino ambilight radi recimo kako treba...
Ajde kolega... napustiti temu dok te još ne izbace jel samo trolas bezveze...
Čuj ti njega..filps..😬😂
3 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 Kako kaže drugi kolega, imaš LG model OLED65CS6LA za 1100e u Elipsu ako već razmišljaš o oledu, inače taj olde je 1600 eura u Sancta Domenica. Ako nisu bitni novci onda OLED, 250 eura više od tcl 845. Pusti ovog šta priča, netflix i ostalo da nije za OLED.  Kako je netko i spomenuo osim mene taj Philips 55" za 600 eura čist ok ako nije do OLEDA, do 600 eura nema bolje. 

 

7 poruka u 6 mjeseci,..i još najbitnija stavka kod traženja tv'a mu je Google tv.  A najveće uvrede jesi popio tablete. Uh , mora da boli.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.5.2024 19:05 (OnTime).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ja se iskreno nadam da ti barem pokušavaš popiti tablete na vrijeme... zato cu biti fin kolega..😉🤞
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pubertet,kriza srednjih godina ili kaj tebe muči...ako ti treba koji pametan savjet,javi se,np.😉
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
roki kaže...

uglavnom bi se TV koristio za zemaljske programe ,Netflix,Youtube poneki film sa kompa

tako da mislim i sam dali mi treba oled 

zato sam u gornjem postu prvo i tražio nešto do 600 eura

jedino u šta sam siguran da sutra idem u Santa Domenicu a za drugo nisam pametan

 

 Uzmi C805 ak vecinom tv i malo netflixa i sl...ostala 2 jesu bolja al smatram da za tvoje potrebe kako si naveo ti ne trebaju, naravno, ak zelis najbokje uzmi OLED, al je grehota njega uzimat za vecinom Maxtv...a i kosta duplo vise od C805

 

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Eto .. konačno netko normalan 👍
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mislim, stvarno ne bi želio ulazit u ovu raspravu, ali čisto me zanima pa pitam, kad već preporučaš taj Philips da je odličan i da ga vrijedi uzeti, pa kako pobogu si ti uzeo tek treći (ili četvrti) koji ste otvorili, to znači da će oni koji dobiju ova dva, dobiti defektne televizore? Pa kako onda može bit dobar model tv-a od kojih je svaki treći ispravan? Znači ovi koji ga uzmu moraju se nadati da će im doma doći dobar primjerak?

 

Inače, ja sam uzeo jedan Philips zbog ambilighta tamo pred koju godinu i nisam uopće zadovoljan sa slikom. Mislim da je PUS 7503 ili tako nešto, a ovdje ga je preporučivao onaj Garfield. Sreća da mi je u gostinjskoj sobi i klinci koriste samo za PS pa mi nije tolko bitno.

 
1 2 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mariocroatia78 kaže...
Eto .. konačno netko normalan 👍

 Prvo se nauči prihvatit tuđa mišljenja, na forumu smo, nemožeš ko malo dijete birat ko će bit na grupi ko neće kog treba izbaciti, to rade mala djeca u vrtići, ko i onaj x5467x69 nešto, nezna ni on sam. I ajmo se držat teme i ne komentirat ništa drugo nego samo televizore, hvala.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nema smisla s tobom tipkati i trošiti vrijeme...nadam se da ce i ostali na forumu koji su novi ili ne baš ovdje shvatiti neke stvari...
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
soecc kaže...

Mislim, stvarno ne bi želio ulazit u ovu raspravu, ali čisto me zanima pa pitam, kad već preporučaš taj Philips da je odličan i da ga vrijedi uzeti, pa kako pobogu si ti uzeo tek treći (ili četvrti) koji ste otvorili, to znači da će oni koji dobiju ova dva, dobiti defektne televizore? Pa kako onda može bit dobar model tv-a od kojih je svaki treći ispravan? Znači ovi koji ga uzmu moraju se nadati da će im doma doći dobar primjerak?

 

Inače, ja sam uzeo jedan Philips zbog ambilighta tamo pred koju godinu i nisam uopće zadovoljan sa slikom. Mislim da je PUS 7503 ili tako nešto, a ovdje ga je preporučivao onaj Garfield. Sreća da mi je u gostinjskoj sobi i klinci koriste samo za PS pa mi nije tolko bitno.

 OnTime ti je on. 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Usavršio je malo pisanje...
3 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
soecc kaže...

Mislim, stvarno ne bi želio ulazit u ovu raspravu, ali čisto me zanima pa pitam, kad već preporučaš taj Philips da je odličan i da ga vrijedi uzeti, pa kako pobogu si ti uzeo tek treći (ili četvrti) koji ste otvorili, to znači da će oni koji dobiju ova dva, dobiti defektne televizore? Pa kako onda može bit dobar model tv-a od kojih je svaki treći ispravan? Znači ovi koji ga uzmu moraju se nadati da će im doma doći dobar primjerak?

 

Inače, ja sam uzeo jedan Philips zbog ambilighta tamo pred koju godinu i nisam uopće zadovoljan sa slikom. Mislim da je PUS 7503 ili tako nešto, a ovdje ga je preporučivao onaj Garfield. Sreća da mi je u gostinjskoj sobi i klinci koriste samo za PS pa mi nije tolko bitno.

 U Elipsu imaš pravo vratiti televizor u roku od 7 dana ako sa nečim nisi zadovoljan, ja nisam bio zadovoljan dok nisam našao ekran sa kojim sam bio zadovoljan, jedan je imao dead pixel, 2 su imala dosta izraženi ips glow. Nisu to defektni ekrani, samo ekrani sa izraženijim ips glow'om koji varira od primjerka do primjera. Dali ti ekrani idu u daljnju prodaju, ko zna, možda sljedečem nekom prosječnom korisniku to neće smetati, tu nemam iskustva. Netko će reć wow, netko neće. 

 

Što se tiče tvog Philipsa, model pus 7503, model izašao 2018, i ima VA panel i nije mini led, tako da razumijem o čemu pričaš, loš kut gledanja i isprane boje, loše. Imao sam sličan Philips 65 VA i isto loše. Sad je drugačija priča, Philips se okreće mini led ips i slika je kako možeš vidjeti i na slikama koje sam stavio da se sad ne ponavljam. Ali problem je što je ljudima ostao gorak okus od običnih VA/IPS panela, a nitko još nije stigao testirati mini led ips. I zato dolazi do rasprave na ovoj temi. Kad preporučiš Philips ljudi se vežu na stare tehnologije i dođe do sukoba. 

 

Nitko više ovdje kolko čitam druge ti nebi preporučio običan led telezivor što je svakako korak naprijed od starih va/ips panela. Znači nevezano za marku, nemože se uspoređivati stari Philips/ili drugi običan  LED IPS/VA panel, sa novim mini led ips panelom. Problem je isto u tome šta mini led VA panel nije napredovao kao mini led IPS, mislim je donekle ali i dalje loš kut gledanja, black smearing, traileri, izražen ghosting, koje mini led ips nema. Mislim slike koje sam stavio danas govore više od tisuću riječi, kako se veli ako lažem ja ne lažu slike. Kad je upaljen local/dynamic contrast, ips glow'a nema osim trunku na black barovima.

 

Garfield ako ti je preporučio tv kako kažeš cca 2022, trebao ti je preporučit mini led, jer mini led je izašao 2019, ali pošto ne mjenjamo televizore kao čarape, ni nemožemo znat instant nešto o novijim tehnologijama, tako da ne krivim Garfielda što ti je preporučio nešto a nije znao da postoji bolje.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.5.2024 21:01 (OnTime).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
OnTime kaže...

...ja nisam bio zadovoljan dok nisam našao ekran sa kojim sam bio zadovoljan, jedan je imao dead pixel, 2 su imala dosta izraženi ips glow. Nisu to defektni ekrani, samo ekrani sa izraženijim ips glow'om koji varira od primjerka do primjera. Dali ti ekrani idu u daljnju prodaju, ko zna, možda sljedečem nekom prosječnom korisniku to neće smetati, tu nemam iskustva. Netko će reć wow, netko neće. 

 jedini wow je reakcija na tvoju preporuku očitog govna od televizora

prekopao si pola skladišta da bi našao primjerak s onolikim isijavanjem koje se vidi na fotki čak i uz upaljeni ambipur 

 

što je tek onda s onima koje si vratio ili izbjegao...

super preporuka za televizor, imaš 25% šanse za dobiti primjerak s očitim isijavanjem i 75% šanse da ga prilikom prvog paljenja baciš kroz prozor

wow

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jbiga nemaju svi veze kod šefa poslovnice, volje i vremena vračati tri televizora da bi im četvrti možda bio dobar.

 

Hvala ti na iskrenom pisanju da ljudi znaju koje probleme mogu očekivati sa tom markom i tim modelom 

Moj PC  
4 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice