Los punjac

poruka: 3
|
čitano: 435
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Los punjac

Pozdrav,

Izvinjavam se ako nije pravo mjesto za otvaranje nove teme. Naime, koristio sam za posao telefon i tablet, punio oba na auto punjac skoro godinu dana. Sad odjednom i tel i tab rade normalno ali ne pune se i ako ih prikljucim na punjac nista se ne dogadja, ona lampica na punjacu se ugasi sto znaci da ima negdje kratki spoj unutra. Kupio sam charging port za tab ali se nista ne desava sto opet znaci da je short negdje na maticnoj. E sad da je shebalo maticnu nebi mogao nikako raditi, pa me zanima da li neko medju vama priblizno zna, posto sam nemam niti IC kameru a ni mikroskop da bi mogao da vidim gdje bi bio eventualni kvar, gdje se nalazi ''odeljenje'' za under/over V zastitu na maticnoj, ili neki drugi nacin za pronalazak kvara? Da napomenem, imam stosta za sacuvati sa tih aparata, ali nije ''mus'' tako da ako ih sam popravim-popravim ako ne.....imam nesto znanja oko toga....

Telefon je OnePlus Nord CE2

Tab je Lenovo Tab m9.

Hvala i pozdrava jos jednom.....

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Los punjac

Čekaj, a jel se pune normalno prek drugog punjača?

 

To kaj se lampica ugasi ne mora značiti da je uređaj u kratkom spoju, nego može biti i kvar u punjaču (obično kondenzator na izlazu).

Teško bi bio takav kvar na punjaču da sprži oba uređaja, pogtovo jer imaju i zaštitu od takvog scenarija.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.10.2024 12:20 (fer-de-lance).
11 godina
offline
Re: Los punjac
fer-de-lance kaže...

Čekaj, a jel se pune normalno prek drugog punjača?

 

To kaj se lampica ugasi ne mora značiti da je uređaj u kratkom spoju, nego može biti i kvar u punjaču (obično kondenzator na izlazu).

Teško bi bio takav kvar na punjaču da sprži oba uređaja, pogtovo jer imaju i zaštitu od takvog scenarija.

 

 Oprosti sto ranije nisam odgovorio, sluzba...

Ne, bilo koji punjac kad prikljucim ne puni, a kad ga prikljucim na pc izbaci mi gresku da usb ne prepoznaje prikljucen uredjaj.

Pa niti ona lampica za praznu bateriju ne gori.

Oba uredjaja radila su normalno  dok je trajala baterija (probao ih puniti na original njihove punjace kod kuce, ali ih nije punilo), sad su baterije prazne i ne mogu se vise upaliti a ni napuniti.

Mislio sam da je charging port otisao ali nije on je ok, pa predpostavljam da je na maticnoj power chip ''rikn'o'' al' posto nemam termalnu kameru ne mogu vidjeti gdje ga grije tj gdje se isti nalazi. Trazio po webu BRD file ali nigdje ga nema (mislim ima al treba platiti za njega i to lijepu cifru) da bi ga mogao u BRD viewu locirati. Svejedno hvala za odgovor. Pozz....

 

Update:

Sad ga ponovo prikljucio na punjac i na svakih 5 min vibrira 2x kratko!!?? Nesto mi ''govori''?

Poruka je uređivana zadnji put jučer u 18:56 (marionezi82).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice