Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 47.501
|
čitano: 15.070.268
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja se isto dvoumio između LG 55C2 i Panasonic 55LZ1000E , ponajviše zbog toga što Panasonic ima heatsink i mrvicu bolju sliku. Nažalost ne mogu naći bas puno recenzija za njega pa nisam siguran ako vrijedi tisuću kuna više od LG C2 ponajviše zbog heatsinka koji bi mu trebao osigurati duži radni vijek i veću svijetlinu ako sam dobro razumio.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir


U ovom videu imaš nešto malo više o LZ1000.... Mislim i da Panasonic ima HDR+, LG ne... Mene samo muči ta informacija vezano za soundbar. Sony ima poziciju stalka za soundbar, pa bi me čudilo da LG nema nešto slično.
3 godine
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Tu sam nasao neke informacije za LZ1000 i to je to. Mislim da ima jos 1-2 recenzije na netu.

 

 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sarevok kaže...

Ja se isto dvoumio između LG 55C2 i Panasonic 55LZ1000E , ponajviše zbog toga što Panasonic ima heatsink i mrvicu bolju sliku. Nažalost ne mogu naći bas puno recenzija za njega pa nisam siguran ako vrijedi tisuću kuna više od LG C2 ponajviše zbog heatsinka koji bi mu trebao osigurati duži radni vijek i veću svijetlinu ako sam dobro razumio.

 

G2 ti ima heatsink. Ako bas hoces LG.

 

 

3 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jucca kaže...
Sarevok kaže...

Ja se isto dvoumio između LG 55C2 i Panasonic 55LZ1000E , ponajviše zbog toga što Panasonic ima heatsink i mrvicu bolju sliku. Nažalost ne mogu naći bas puno recenzija za njega pa nisam siguran ako vrijedi tisuću kuna više od LG C2 ponajviše zbog heatsinka koji bi mu trebao osigurati duži radni vijek i veću svijetlinu ako sam dobro razumio.

 

G2 ti ima heatsink. Ako bas hoces LG.

 

 

I G2 košta 11500 kuna. Ma ne želim bas LG , kažem C2 je 8000 kn a ovaj Panasonic 9000 kn a ima heatsink. Pa ne znam koliko važnu ulogu to ima jer nema puno recenzija za taj model i da li se isplati dati 1000kn vise samo radi toga. Ili je sve to slično pa najbolje uzet C2 i uštedjeti koju kunu.

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nije da sad taj heatsink čini čuda, malo svijetliji gdje razliku vidiš samo u poređenju.
Bolje onda uzmi S95B jer je QD OLED po prirodi svijetliji panel...
Moj PC  
0 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
S95B nema dolby vision... Sad ne znam koliko to znači za sliku
3 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zuper kaže...
Nije da sad taj heatsink čini čuda, malo svijetliji gdje razliku vidiš samo u poređenju.
Bolje onda uzmi S95B jer je QD OLED po prirodi svijetliji panel...

Ma svjetlina uopce nije presudna vise radi životnog vijeka jer bi telka radila 8-10 sati dnevno. S95b nema Dolby vision a čitam da nije baš neke kvalitetne izrade i navodno da svaki novi updejt donosi probleme i pogoršava sliku tako da sam od njega odustao.

 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
C2 i nemas se sto moslit..a za soundbar nezz..moj stoji na zidu..
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, uzeo sam Sony XR55A83, 7500 kn u Elipsa, super slika i sve 5, no nervira me sta sporo ucitava vanjski HDD i ne moze citati formate filmova avi i DVD. Ima li netko kakvo rješenje za to?

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.11.2022 20:05 (Knez1950).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jesi probao preko VLC playera?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa, nakon duzeg vremena na red dolazi novi tv za dnevni.

 

Sjedi se na otprilike 3 metra tako da sam gledao 65" velicinu. Budzet je otprilike +- 4000 kn.

Tv bi primarno koristio za gledanje filmova i povremena igranje ps5 (nisam hc igrac).

 

Gledao sam malo po internetu i pronasao sam par modela 

 

SAMSUNG UE65AU7022KXXH

SAMSUNG UE65AU7092UXXH

SAMSUNG UE65AU7172UXXH

SAMSUNG UE65BU8072UXXH

 

 

HISENSE 65A6GG

HISENSE 65A6BG

HISENSE 65A63H

 

Sharp 65FN2EA

 

Slobodno mi preporucite jos neke modele ako smatrate da su bolji izbor. 

Hvala na pomoci

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.11.2022 23:28 (lnova65).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa, čini mi se ovo dobra prilika ovaj vikend u Emmezeti:

 

https://www.emmezeta.hr/philips-65pus8807-12-ultra-hd-led-tv.html

 

PHILIPS 65pus8807 za 6640kn

Moj PC  
3 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ekipa izgleda da mi je prdnuo 32" 10+g star lg lcd u spavaćoj.. Gledam iptv i netflix . znaci nula bodova uhd i hdr pizd.. Vidim 50" c735 3500kn .. Sta kazete? Nisam sad pri lovi za pljunit ozbiljniju lovu.. Il da idem na sto manje kvalitetnije?
R33mba#2892
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ekipa izgleda da mi je prdnuo 32" 10+g star lg lcd u spavaćoj.. Gledam iptv i netflix . znaci nula bodova uhd i hdr pizd.. Vidim 50" c735 3500kn .. Sta kazete? Nisam sad pri lovi za pljunit ozbiljniju lovu.. Il da idem na sto manje kvalitetnije?
R33mba#2892
Moj PC  
0 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R3nchi kaže...
ekipa izgleda da mi je prdnuo 32" 10+g star lg lcd u spavaćoj.. Gledam iptv i netflix . znaci nula bodova uhd i hdr pizd.. Vidim 50" c735 3500kn .. Sta kazete? Nisam sad pri lovi za pljunit ozbiljniju lovu.. Il da idem na sto manje kvalitetnije?

 Pa netflix ti je u hdru i UHDu....

22 mjeseca
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 potrazi sam za novim TV-om 43" ili 50" za dnevni boravak,  buđet mi je,  ~3000kn

Može preporuka što uzeti. bitna mi je kvaliteta slike, TV bi se koristio za maxtv najviše i netflix?

ono što sam pronašao je:

1. https://www.elipso.hr/audio__video/t...IC-TX_50LX650E/
2. https://www.elipso.hr/audio__video/t...SENSE-50E76GQ/
3. https://www.sancta-domenica.hr/tv-50...uq80003lb.html
4. https://www.ekupi.hr/hr/Elektronika/.../p/EK000460830

 

Može preporuka i za neki drugi TV, ako postoji bolji izbor.

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dobar dan.

Tražim preporuku za 65" TV.

Najviše mi se svidjela slika na OLED-u LG C1, samo sam čuo da imaju problema sa burn-inom (komentar i sa recenzija i uživo od prodajnog predstavnika).

Od Samsunga mi se sviđa Frame koncept jer em nije toliko upečatljiv TV (ne ističe se u odnosu na druge TV-e), em ima onaj invisible connection koji riješi kabliranje.

Bitno mi je da TV ima digitalni audio izlaz, da radi brzo i da je slika što točnija. Npr. ne volim kod Samsunga kad izbaci prenaglašene boje po defaultu. Vjerojatno se i to da korigirati, svjestan sam ali bih prednost dao nečemu što ne moram podešavati.

Tizen navodno hvale po pouzdanosti i brzini.

Po stranici rtings kad ukucam što mi je najbitnije, on izbaci na prvom mjestu Samsung S95, a na drugom LG B2.

Ako je moguće proći u sklopu BF-a do 1000 EUR, bio bih zahvalan za preporuku.

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
3 godine
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Croto2 kaže...

 potrazi sam za novim TV-om 43" ili 50" za dnevni boravak,  buđet mi je,  ~3000kn

Može preporuka što uzeti. bitna mi je kvaliteta slike, TV bi se koristio za maxtv najviše i netflix?

ono što sam pronašao je:

1. https://www.elipso.hr/audio__video/t...IC-TX_50LX650E/
2. https://www.elipso.hr/audio__video/t...SENSE-50E76GQ/
3. https://www.sancta-domenica.hr/tv-50...uq80003lb.html
4. https://www.ekupi.hr/hr/Elektronika/.../p/EK000460830

 

Može preporuka i za neki drugi TV, ako postoji bolji izbor.

 https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/GRUNDIG-43GGU7904B/
50-55" su nesto sitno skuplji nemozes pogrijesiti s niti jednim barem ne za tu lovu, svi imaju odlicne i brze IPS panele, android, 5g garancije.

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

c1 55 inča za 5600 u abrakadabri, kaže otvarana ambalaža i kolko vidim na LGjevoj stranici nisu na popisu prodavača za kojih vrijedi 2+3 godine garancije ali ko bi riskirao za te pare eto link

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Od ponedjeljka je u Svijet Medija Diners -10% na određene TV...

Ja sam se opskrbio sa 48C2 za 7000kn. Ispod nije išlo prije SP
Moj PC  
3 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Panasonic je i meni pao na pamet, iako sam bio za C2, sad sam u dilemi. Za Panasonic bi trebao još dodatno osiguranje, tako da se penjemo na 1500 kn razlike. Sljedeći tjedan bi trebao biti odlučujući pa ćemo vidjeti. Ako ima netko pametni savjet....

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.11.2022 23:44 (Sentinelx).
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja sam birao izmedju Sony A90J,Panasonic(ne sjecam se tocne oznake) JZW2000 i LG G1 i u konacnici je odluka pala na G1 jer je jedini future proof od ta 3 modela.

Tko zeli top end Sony ili Panasonic neka ceka 2023 modele sa novim Mediatekom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kako znas na koje modele ide popust?

3 godine
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne pričamo o top modelima LG-a ili Panasonica i nema potrebe za čekanjem jer većini korisnika dva hdmi 2.1 izlaza sasvim dovoljno pogotovo ako im gejming nije na prvom mjestu. Govori se o modelima srednje klase i ako dodatnih 150-200 eura opravda razliku između modela C2 i LZ1000 radi heatsinka i malo bolje slike jer se ne može naći puno recenzija za taj Panasonic modela pa možda ima neke mane za koje korisnik ne zna . Zato ljudi pitaju ako netko ima taj model i kakav je utjecaj heatsinka na dugovječnost i svjetlinu OLED uređaja.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sarevok kaže...

Ne pričamo o top modelima LG-a ili Panasonica i nema potrebe za čekanjem jer većini korisnika dva hdmi 2.1 izlaza sasvim dovoljno pogotovo ako im gejming nije na prvom mjestu. Govori se o modelima srednje klase i ako dodatnih 150-200 eura opravda razliku između modela C2 i LZ1000 radi heatsinka i malo bolje slike jer se ne može naći puno recenzija za taj Panasonic modela pa možda ima neke mane za koje korisnik ne zna . Zato ljudi pitaju ako netko ima taj model i kakav je utjecaj heatsinka na dugovječnost i svjetlinu OLED uređaja.

Imas recenzije Panasonic modela na AVForums.

Utjecaj na dugovjecnost se jos ne zna tocno jer je heatsink stigao tek nedavno u vise modela,prije je samo Panasonic stavljao isti u svoj top model.

Ali svakako da je bolje imat heatsink nego ne jer u odredjenoj mjeri utjece i na trajnost i na svijetlinu ekrana.

 

Nisam se referirao samo na broj hdmi 2.1 ulaza,ali sve sam vezano uz ovo vec prije napisao pa necu ponavljat.

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mene više od činjenice da nema baš recenzija za Panasonic LZ 1000 (bar ne na YouTubeu), fascinira činjenica da nema recenzija za Sony XR55A83KAEP...dvoumim se između ta dva modela, pošto nemam odgovor na pitanje jel stane soundbar ispred LG C2.... Koliko sam skužio, Sony XR procesor upscale-a svu sliku pa bi to možda dobro došlo za ove naše kanale ili bi još samo lošije izgledalo... Nemam pojma
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bore1989 kaže...
Mene više od činjenice da nema baš recenzija za Panasonic LZ 1000 (bar ne na YouTubeu), fascinira činjenica da nema recenzija za Sony XR55A83KAEP...dvoumim se između ta dva modela, pošto nemam odgovor na pitanje jel stane soundbar ispred LG C2.... Koliko sam skužio, Sony XR procesor upscale-a svu sliku pa bi to možda dobro došlo za ove naše kanale ili bi još samo lošije izgledalo... Nemam pojma

Problem je sto Panasonic ne postoji na US trzistu pa je samim time interes za njihove modele enormno manji.

 

Evo recenzije za 1500 model,mislim da jos nisu recenzirali 1000

 

https://www.avforums.com/reviews/panasonic-lz1500-tx-65lz1500b-4k-oled-tv-review.20240/

3 godine
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ta recenzija za LZ1500 ne govori bas puno jer je drugi panel u LZ1000 modelu.  A ništa čekat ću još 10-tak dana ako slučajno C2 bude na akcije ispod 8000 kn pa ga kupim a ako ne bude onda ću ipak malo vise iskeširati i kockati se s Panasonicom.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Po meni je i 8000kn dobra cijena za C2, mislim da je još uvijek u sancti 15% za jednokratno plaćanje, 10% na rate... Ali ja isto čekam "pravi" black friday.... LZ 1000 sam praktički vidio samo u elipsu za 9000kn...i da, LZ 1500 ima drugi panel... Ja mislim da ću riskirati sa Panasonicom
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice