Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.095.529
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Boris grozni kaže...

Po izboru, potrebama i financijskim mogucnostima

Ti si malo uvrnut, da ne kažem nešto "ljepše".

Na spisku si mi osoba koje pratim odavno, svi vi (praćeni) ste "specijalne jedinice" koje bih poslao Putinu.

@nixi123 kaže..Da bas tebe idi prci nest debilu ne si dezuran na forumu za cijene kakve ko stavi.
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kakva je ovo cijena https://www.nabava.net/televizori/philips-65oled706-televizor-cijena-65-165-cm-oled-ultra-hd-160608671

 

Pratim taj TV nekih mjesec dana i bio je oko 8.5k, i reko sad očekujem neke popuste možda upecam dobru akciju, kad sad pogledam cijena 10k.

 

El to povisuju pred akciju ili šta?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Vjerojatno, već dobro poznata taktika naših trgovaca.

Ja sam prije mjesec dana kupio u Elipsu 55 706 za 5900 kn, a sada je preko 9000. 65 je bio na akciji oko 7500 ako se ne varam, a iste cijene vjerojatno stave i za BF pa bude da su ih snizili ne znam koliko, ciganluci al šta ćeš 😀

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mnogo skup taj Philips, mora da ima dobre kondenzatore :D

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dog 25 kaže...

Kakva je ovo cijena https://www.nabava.net/televizori/philips-65oled706-televizor-cijena-65-165-cm-oled-ultra-hd-160608671

 

Pratim taj TV nekih mjesec dana i bio je oko 8.5k, i reko sad očekujem neke popuste možda upecam dobru akciju, kad sad pogledam cijena 10k.

 

El to povisuju pred akciju ili šta?

 Pa šta nisi uzeo onda 65" OLED za 8500kn? Teško da će ta dijagonala ići niže od toga.

Primjestio sam da je gap u cijeni između 55" i 65" OLED jako velik

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Upravo to je bila akcija ali ti ocekujes jos akciju na akciju. Lanjski je model, ako ga samo ova 3 ducana na nabavi imaju onda je to to... rasprodan je i ici ce akcije na ovogodisnje modele.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

A jbg nisam imao. Imao sam 5k skoro 6k ušteđeno i čekam plaću, sad sjela i gledam kad ono za 2 keke više.

 

Btw za ove odgovore druge što kažu da je bila akcija, nije bila akcije koliko se ja sjećam bila je normalna cijena.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ovaj što sam ja kupio bio je snižen definitivno, mislim da mu je normalna cijena bila 6499 kn, a za 65 ekran se ne sjećam točno.

Vjerojatno budu iste cijene stavili za BF, čisto sumnjam da će ići ispod toga, eventualno za 100 kn niže. 

Sve je to već dobro poznata promidžba kada su kod nas u pitanju razne akcije i crni petci.

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
boll kaže...

Pozdrav

 

Imam deset godina stari Samsung koji radi bez greške, ali mi je postao nekako mali (32 inča) a i ne da mi se više baratati sa tri daljinska (Tv box, dvbt2, Tv) pa sam mislio kupiti novi Android TV.

 

Koliko su oni zapravo upotrebljivi? Čitao sam da Android zna biti spor. Mogu li na njega instalirati bilo koju app, recimo Stremio?

 

 

 

 Koliko su upotrebljivi ovisi od proizvođača i modela tv-a, no već je više-manje sve to ispeglano tako da nema nekog ogromnog štekanja kao u početku.

 

Možeš instalirati bilo koju aplikaciju koja je dostupna za Android TV. Aplikacije za mobitele i tv nisu iste. Ponekad možeš instalirati i ručno aplikaciju koja nije namjenjena za tv, ali onda suučelje zna biti zbrčkano i slično jer je namjenjeno za rad s touchscreenom. Stremio postoji za Android TV:

 

https://www.stremio.com/downloads

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MimiXXX kaže...

To je posebno pogodno za one s Visa i Palagruže. Što će im garancija?  Dok oni i televizor dođu do obale i natrag , skuplje ih košta put od TVa. Slažem se da treba izabrati onaj koji će duže izdržati ispravan. Je li garancija od 3+2 godine garancija da se on neće pokvariti. Osobno mislim da se u roku 5 godina niti jedan TV na tržištu ne bi trebao pokvariti. Nema veće gnjavaže od servisiranja telke, a ako nisi iz nekog većeg grada onda je gnjavaža još veća. Što briga nekog lokalnog servisera Milu za tvoju garanciju, a ovlašteni servis, gdje je i kako do njega? Slažem se da je naizgled veća vjerovatnost da će se pokvariti neki sa manjom garancijom od onoga s većom. Ali što ako su ovi skužili da se njihovi TVi kvare otprilike nakon 5 godina, a ovaj neki drugi može i 10-15 godina bez kvara. Ja tu nisam pametan što se tiče savjeta. Ako ste iz većeg grada uzmite onaj sa garancijom pa ga vozite ili nosite na servis ako se pokvari. Ako ste iz manjeg grada možda je bolje gledati savjete ljudi, koliko je kome izdržao. Teško je to reći... Danas se sve proizvodi u Kini. Gdje i kako je sklopljeno, to nitko ne zna. Možda je najbolje uzeti Best Buy opciju cijene i performansi i riskirati. Ipak TLC nije poznat po nekim velikim kvarovima(bar dosad nisam primjetio da komentiraju), ali opet ovdje smo se naslušali i da se oni najskuplji kvare. Znači bolje da je što veći i što jeftiniji. Naravno to je za prosječnog gledatelja. Igračima je možda bolje uzeti što manji sa većim Refresh ratesom. Al' onda opet dolazimo do pitanja, je li u tom slučaju bolje uzeti pravi monitor... Ništa sami promislite, a ljudi koji imaju više godina iskustva s nekim TVom bez kvara neka pišu. Tako ćemo najbolje saznati, iz iskustva drugih. Ja recimo znam da su Fiće, Renaulti 4  i Golfovi 2ce bili izdržljiviji nego neki mnogo skuplji automobili. I dan danas skoro ne prođe dan da ne vidim Golfa 2-cu, a on se ne proizvodi još od prošlog tisućljeća... Sretno svima s njihovim kupnjama. Ja se ozbiljno premišljam i čitam iskustva drugih...

 Informiraj se prvo o svojim pravima , nemoj siriti dezinformacije.

Ako je uređaj u jamstvu, tvoja obveza je prijaviti kvar trgovcu. Trgovac mora o svom trosku preuzeti tv i transportirati ga do servisa te vratiti kad je popravljen. Ti kao kupac ne smijes imati nikakav trosak. Znaci potpuno je nebitno gdje si, dostavna sluzba ce pokupit tv i ne moras ga nikud vozit. 

 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dog 25 kaže...

A jbg nisam imao. Imao sam 5k skoro 6k ušteđeno i čekam plaću, sad sjela i gledam kad ono za 2 keke više.

 

Btw za ove odgovore druge što kažu da je bila akcija, nije bila akcije koliko se ja sjećam bila je normalna cijena.

 

 

bila je akcija....  kako bi se uskladili sa zakonom svi trgovci kao osnovnu cijenu imaju neku veliku pa onda na nju svako malo lijepe "popuste" pa dobijes realnu cijenu...

zato su nam dobri birokrati iz brisela uveli i obavezni prikaz najnize cijene u zadnjih xy dana... al ne mozes protiv te trgovacke bagre :D

 

i da, nije to samo hrvatski ciganluk, nego pan europski... ne pljujmo svoje bez razloga...

 

 

sto se tice kupovine, kad si cekao do sada, pricekaj jos malo da krenu "popusti" za Katar i BF ... garant ce biti neki OLED 65" za 1100-1200€ na koje ocigledno ciljas... ako vec ne philips, a onda B serija LGa.... to je isti level...

14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

pozdrav!

 

čitajući desetke stranica unatrag, skoro me pa sram o izboru tv-a. tv 43", do 3500kn, svakodnevno gledanje običnog programa. streaming servisi skoro pa ništa, možda tu i tamo YT. 

trentuno doma imam tv sa webOS-om i tv sa androidom i ni jedan nije savršen. ne znam je li itko ikada kupio tv a da je sve kako želi. 

 

povremeno se provlači informacija da je ovaj grundig zapravo dobar, iako je iz turske. 

 

 

pa bih vas zamolio samo za vaše glasove, kada bi kupovali ovakvu nižu kategoriju tv-a, od ova tri koji bi bio vaš izbor. 

ne bih išao dalje i razmatrao hisense, tcl, sony, samsung.

 

unaprijed hvala!

 

 

10 LG 43NANO763QA
3 GRUNDIG 43 GGU 7950 A
5 PHILIPS 43PUS8506
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nedavno sam bio pisao kako mi je LG 75NANO763 dosao sa nekim flekama na ekranu.
Posaljem ga na servis, znaci htio sam da mi ga poprave jer mi je odgovarao TV i bila je dobra cijena - 6900 kn u Sancti.
Nakon par dana javljaju mi da su mi vratili novac. Ja ih zovem (Sanctu) i pitam zasto ste mi vratili novac kad ja hocu TV. (Da sam htio novac ne bih ni kupovao TV jel tako), oni kazu TV se ne moze popraviti pa smo vam vratili. Reko OK.
Zovem ja Supra Meu i pitam jel se stvarno ne moze popraviti, kaze teta ma moze, vec sam ja narucila novi ekran :-).
Zovem ja opet Sanctu, reko pa moze se popraviti, uzmite si novac nazad i posaljite mi TV. Kazu ne moze, kad ga poprave bit ce izlozen u Outletu po nizoj cijeni.
I tako ja cekam svaki dan "svoj" TV da opet osvane na webshopu i eto ga u petak po cijeni od 6500 kn i kupim ga nazad :-)
Trebao bi doci ovaj tjedan, nadam se ispravan ovaj puta.
Malo peripetija, ali cijena je superica.
 
4 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bok kupujem tv 43 inca za sobu pa su mi ova dva modela upala u oko.Zanima qled vidio sam da je sllka bolja na Tcl tv,znam da je Samsung u vrhu za tv 

Kakav je Tlc tv?Jel ima ko iskustva dali se kvare brzo.......? 

.

 

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/tv-43-samsung-43bu8572.html 

 

https://www.ekupi.hr/Elektronika/Televizori-i-oprema/Televizori/TCL-LED-TV-43C725%2C-QLED%2C-UHD%2C-Android-TV/p/EK000410235?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

Odlučio sam se za LG OLED65C2 seriju, no koliko vidim ima dosta verzija tog modela sa različitim cijenama, a razlika nije mala.

Naime radi se o:

 

LG OLED65C21LA.AEU - 12.799,00 kn

LG OLED65C22LB        -  14.999,00 kn

 

Na službenim LG stranicama kad ih se stavi na usporedbu nemaju nikakvih razlika, barem koliko ja vidim.

Pa bih molio ako itko zna koje su razlike između te dvije verzije bio bih zahvalan.

Thx

 

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Razlik je u plastici kucista, tj boja straznje strane/postolja itd... hardverski su isti...

 
2 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

molim vas vrijeme mi je za kupnju novog tv, mislim kupiti svakako Oled mislio sam jedan od lg-a.,no upravo sam vidio jednu ponudu: https://www.sancta-domenica.hr/tv-55-hisense-55a9g-oled-tv.html?utm_source=jeftinije&utm_medium=products&utm_campaign=jeftinije_products&utm_content=pp_16. Šta mislite dali se isplati uzeti ovaj televizor i uštediti 2,3 tisuće kn.,ili sačekati malo da padnu cijene lg-u na b.f. i pred svjetsko(ako će pasti)Televizor koristim za gledanje sporta (tvviet),i netflix.Dosad imao Plazmu Panasonic.Hvala unaprijed na savjetima.

 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ja sam baš taj hisense jučer naručio, 5500 - 100 kuna za newsletter znači za 5400, i malo sam čitao po forumima iskustva sa hisensom i čitajući podijeljena mišljena i zajebancije koje su neki imali ipak sam otkazao narudžbu 

inače na yt recenzijama tv ima dobru sliku i odlične 120watta zvučnike, možda sam se zeznuo ali mislim da je ipak bolje čekat na LG

7 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav iz susjedstva, došlo je vrijeme da kupim roditeljima novi TV za dnevni boravak i budžet mi je oko 1200 KM/4600 kn/600 EUR. Planiram da sačekam popuste za svjetsko prvenstvo i da ću nekako moći uglaviti nekih od ovih modela u budžet:

 

https://www.ekupi.ba/bs/Elektronika/Televizori-i-oprema/Televizori/Sony-LED-televizor-KD55X89JAEP%2C-4K-Ultra-HD%2C-Android%2C-Smart-TV%2C-4K-HDR-procesor-X1%E2%84%A2%2C-TRILUMINOS-PRO%E2%84%A2-Zaslon%2C-Motionflow%E2%84%A2-XR%2C-Crni/p/EK000472524

 

Ili

 

https://www.ekupi.ba/bs/Elektronika/Televizori-i-oprema/Televizori/Hisense-ULED-televizor-55U8GQ%2C-4K-Ultra-HD%2C-Smart-TV%2C-VIDAA-OS/p/EK000411814

 

U slučaju da ne budu na nekom većem popustu, ikakve preporuke za odnos cijene/kvaliteta?

 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
goc35 kaže...

Pozdrav,

molim vas vrijeme mi je za kupnju novog tv, mislim kupiti svakako Oled mislio sam jedan od lg-a.,no upravo sam vidio jednu ponudu: https://www.sancta-domenica.hr/tv-55-hisense-55a9g-oled-tv.html?utm_source=jeftinije&utm_medium=products&utm_campaign=jeftinije_products&utm_content=pp_16. Šta mislite dali se isplati uzeti ovaj televizor i uštediti 2,3 tisuće kn.,ili sačekati malo da padnu cijene lg-u na b.f. i pred svjetsko(ako će pasti)Televizor koristim za gledanje sporta (tvviet),i netflix.Dosad imao Plazmu Panasonic.Hvala unaprijed na savjetima.

 Ja bihpričekao 11..početak 12 mjeseca , jer LG daje svake godine u to vrijeme, nekih dvadesetak dana 5 godina pune garancije.

Matija4321 kaže...

ja sam baš taj hisense jučer naručio, 5500 - 100 kuna za newsletter znači za 5400, i malo sam čitao po forumima iskustva sa hisensom i čitajući podijeljena mišljena i zajebancije koje su neki imali ipak sam otkazao narudžbu 

inače na yt recenzijama tv ima dobru sliku i odlične 120watta zvučnike, možda sam se zeznuo ali mislim da je ipak bolje čekat na LG

Čuo sam to smeće..

Ima 6x 10 W visoke, 2x10 W srednje i Sub 2x20W

 

Ne zvuči ni za kur***, kao tranzistor s plastičnim basom.

@nixi123 kaže..Da bas tebe idi prci nest debilu ne si dezuran na forumu za cijene kakve ko stavi.
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa, što vam se čini od ponude za 55" Q95T Samsung TV? 

https://edigital.hr/led-televizori/samsung-qe55q95tdtxxh-qled-4k-ultra-hd-smart-televizor-138-cm-p946506

 

Koliko sam skužio to je prepakirani 2020 model s IPS panelom, ali i dalje mi se čini dobar za cijenu od cca 5k kn..

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
assassin.st kaže...

Ekipa, što vam se čini od ponude za 55" Q95T Samsung TV? 

https://edigital.hr/led-televizori/samsung-qe55q95tdtxxh-qled-4k-ultra-hd-smart-televizor-138-cm-p946506

 

Koliko sam skužio to je prepakirani 2020 model s IPS panelom, ali i dalje mi se čini dobar za cijenu od cca 5k kn..

 U ovom slučaju uopće nije problem televizija koliko dućan koji ga prodaje.

2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
assassin.st kaže...

Ekipa, što vam se čini od ponude za 55" Q95T Samsung TV? 

https://edigital.hr/led-televizori/samsung-qe55q95tdtxxh-qled-4k-ultra-hd-smart-televizor-138-cm-p946506

 

Koliko sam skužio to je prepakirani 2020 model s IPS panelom, ali i dalje mi se čini dobar za cijenu od cca 5k kn..

 Što mi imamo misliti.

Tu su recenzije, svi ga hvale..

@nixi123 kaže..Da bas tebe idi prci nest debilu ne si dezuran na forumu za cijene kakve ko stavi.
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sarevok kaže...
 U ovom slučaju uopće nije problem televizija koliko dućan koji ga prodaje.

Kupio kod njih 2017 LG Tv, sve ok.

@nixi123 kaže..Da bas tebe idi prci nest debilu ne si dezuran na forumu za cijene kakve ko stavi.
2 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nisam rekao da mu neće isporuciti televiziju negu u slučaju nekih reklamacija, garancije,nedostataka ili vracanja proizvoda čitajuci iskustva ostalih moga bi imati uzasno probleme.

 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sarevok kaže...

Nisam rekao da mu neće isporuciti televiziju negu u slučaju nekih reklamacija, garancije,nedostataka ili vracanja proizvoda čitajuci iskustva ostalih moga bi imati uzasno probleme.

Već sam upoznat s time, pripremio sam se na moguće muke :)

 

Propustio sam 899€ akciju za isti model na Prime dayu (ali 65" model) i s obzirom da mi je veličina bila "rubna", ovo mi se učinilo kao odlična prilika (ako zanemarim taj edigital shitshop)

 

 

2 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ok nema problema onda, tv bi trebao biti odličan pogotovo za tu cijenu ako je osoba spremna i svijesna na muku sa ducanom ako bude potrebe. Uglavnom Sretno i nadam se da neces imati nikakvih sranja.

 
1 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...
goc35 kaže...

Pozdrav,

molim vas vrijeme mi je za kupnju novog tv, mislim kupiti svakako Oled mislio sam jedan od lg-a.,no upravo sam vidio jednu ponudu: https://www.sancta-domenica.hr/tv-55-hisense-55a9g-oled-tv.html?utm_source=jeftinije&utm_medium=products&utm_campaign=jeftinije_products&utm_content=pp_16. Šta mislite dali se isplati uzeti ovaj televizor i uštediti 2,3 tisuće kn.,ili sačekati malo da padnu cijene lg-u na b.f. i pred svjetsko(ako će pasti)Televizor koristim za gledanje sporta (tvviet),i netflix.Dosad imao Plazmu Panasonic.Hvala unaprijed na savjetima.

 Ja bihpričekao 11..početak 12 mjeseca , jer LG daje svake godine u to vrijeme, nekih dvadesetak dana 5 godina pune garancije.

Matija4321 kaže...

ja sam baš taj hisense jučer naručio, 5500 - 100 kuna za newsletter znači za 5400, i malo sam čitao po forumima iskustva sa hisensom i čitajući podijeljena mišljena i zajebancije koje su neki imali ipak sam otkazao narudžbu 

inače na yt recenzijama tv ima dobru sliku i odlične 120watta zvučnike, možda sam se zeznuo ali mislim da je ipak bolje čekat na LG

Čuo sam to smeće..

Ima 6x 10 W visoke, 2x10 W srednje i Sub 2x20W

 

Ne zvuči ni za kur***, kao tranzistor s plastičnim basom.

 a onda dobro da nisam uzeo...

3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kupio sam tcl qled 65c635, i kada pokušam registrirati za produženo jamstvo piše: Odabrani datum nije u okviru promocije produžene garancije!

 

Jesu toliko nesposobni?

 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Je li nam stvarno potreban tv sa 120 Hz, ako ne igramo igre, koje zahtijevaju veću brzinu osvježavanja.

 

https://www-displayninja-com.translate.goog/60hz-vs-120hz-for-tvs/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=hr&_x_tr_hl=hr&_x_tr_pto=sc

 

Google/Chrome je sam preveo članak, ne mogu vratiti postavke.. 

@nixi123 kaže..Da bas tebe idi prci nest debilu ne si dezuran na forumu za cijene kakve ko stavi.
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.10.2022 21:48 (Zaporožac).
 
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice