Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.335
|
čitano: 14.146.051
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav, na Sony KD-65XF8596 sam slomia panel, i naravno nema mu spasa.
E sad, vjecno pitanje, sta cu uzet do 10tak tisuca. Mora bit 65 incha i sta bolja slika, stara skola sam pa preferiram sony, al ako me uvjerite u samsunga ili lg zasto ne. Uglavnom poslusat cu vase iskustvo koju novu tv kupit.
Thanks
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
U tvojoj kozi sam bio prije 2 tjedna. Isti iznos ,isto 65" i isto preferiram sony. I onda sam skuzio da je taj iznos najgori moguci hahaha. Sve sto je malo bolje kosta preko 10000 kn. I to ne puno vise ali ipak vise od tog limita.
Sony ispod te cifre jedino ako nadjes jos xh9096 ili eventualno xh9505. Oled-i su od 11000 kn na akciji (lg bx1) na vise. Mislim da je Samsung q80 u toj cijeni.
Ja sam se na kraju odlucio za sony x93j i nije mi zao. On je sitno iznad 10000 na akciji
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sony xh9096 imaš za 8.800,00 kn. Sony x92 je sad na akciji u Santa Domenici za 9.999,00 kn, x93 je 10.500,00 kn, i imaš Samsung q90t za 10.100,00 - 10.500,00 kn. Oledi su preko 10.000,00 kn.

 
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozz jos par pitanja. Dakle gledam model QE55Q80T u SD je nedostupan dok u svijetu medija ima model QE55Q80AA!!??
U cemu je razlika?
S obzirom da nigdje ne mogu nac verziju 55t zanima me dal cu se grdno zajebat ako kupim Braviu KE-55XH9096?
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mene netko preduhitrio za ovaj gore što je kolega spominjao 65Q95T.
Čudno da je danima stajao za 7500 kn i nitko ga nije uzeo.
Otišao sam po njega i kaže mi prodavač da je prodan prije par minuta, da je čovjek u redu na blagajni.
Nadam se da ga je bar kolega uzeo s foruma, koji je rekao za tu akciju.

Ne znam koliko je Sony 9096 lošiji/bolji izbor od navedenog Samsunga?
Pogotovo što se tiče PS5.
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ako mislis na ZTC Rijeka. Dosao taman kad je prodavac skidao cijenu i gasio tv.

 

Bio sam ga gledati popodne pa me zameo veci lg.

A samsung je imao otiske prstiju po ekranu i bio bas zadnji izlozbeni. Pa dok sam se vratio na forum promislit i opet nazad u centar... Netko me preduhitrio. I iskreno vise ne znam sta da uzmem ili cu cekati black friday.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.9.2021 21:24 (Junior335).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Da, mislim na njega.
Poslao sam ti poruku, nisi odgovarao.
Onda sam sam pretražio temu i skužio gdje se nalazi.
Kad sam došao po njega, kažem, doslovno me par minuta dijelilo.
A to sam sam kriv, 30etak minuta ako ne i više sam izgubio gdje nisam trebao.
Također, nisam iz Rijeke i igrom slučaja sam bio u prolazu. Reko takva prilika se ne propušta, ali eto.
Žao mi je da nisi bar ti uzeo taj.
Nema veze što je izložbeni, imao je oko 3000 radnih sati.
Garancija je kao da je novi + 150 kn je bilo za 5 godina jamstva.
To se nije trebalo razmišljati puno.
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
x360gamer kaže...
Pa znači isplati se uzeti onda u SD za 7500 kn 55Q95T?

To je još uvijek ok cijena ili bolje možda na OLED ići za 1.5k kn više?
Ili bolje možda ići za 1.5k kn manje na Sony?!
Hmm.. Koji bi bio best buy?
PS5 da se iskoristi kako se spada?
Nisam dobio odgovor, dali se dobije one connection u q95T modelu?
Negdje sam u recenzijama pročitao da da, ali nigdje ne vidim potvrdu na stranici.
To je ujedno i sound bar zar ne?
Pa samo radi toga se isplati možda uzeti q95 za 7500

Ako zelis iskoristit Ps5 full treba ti hdmi 2.1 model koji podrzava sve napredne gaming featurse a to rade samo Samsung i LG dok kod ostalih obecavaju updateove fwa koji nekad dodju a nekad i ne,naprimjer ekipa na nekim high end Sony modelima ceka sad preko godinu dana VRR update.

Samo LG nudi 4x hdmi 2.1 dok Samsung nazalost u globalu nudi 1x hdmi 2.1 osim u slucaju QN95A koji ima one connect box sa 4x hdmi 2.1

Sony stavlja mislim 2x hdmi 2.1 a isto tako i Panasonic te Philips.

Vjerovatno sam neki detalj pomjesao ili izostavio pa slobodno dodajte ili ispravite.

Sad..KOME treba 4x hdmi 2.1....meni definitivno.

1.Ps5

2.soundbar sa eARC

3.XsX

4.RTX3080

Sve su to hdmi 2.1 uredjaji osim soundbara i koriste tu propusnost za VRR,4k 120hz hdr 10bit,4:4:4 chroma itd itd.

Uglavnom to je ono na sto trebate obratit pozornost ako zelite da vasa nova konzola,nvidia,amd gpu iskoristite full.

Ja si nekako mislim da su sve te televizije namjenjenje za uparivanje sa a/v receiverom jer ti onda realno treba jedino eArc. Oni koji ne koriste a/v receiver u principu ne trebaju toliko portova. Ako ti trebaju cetiri hdmi 2.1 porta a nemas a/v receiver, onda definitivno spadas u neobican profil korisnika.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Q80t je va panel a q80a ips.
T proslogodisnji model i bolji model
A ovogodisnji.
Izmedju sony-a 9096 i q80a definitivno sony.
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa može pomoć u odabiru?

 

Samsung Q80T

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-QE55Q80TCTXXH/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik

 

TCL c728

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/tv-55-tcl-55c728.html

 

Ili ako imate nešto bolje tog cijenovnog ranga, ali bih svakako volio čuti i preporuku između ova dva. Fala!

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mislim da za ovu cijenu q80t je izlozbeni ali ako ti ne smeta to super onda.
Ja osim Sony, Samsung i Lg-a nebi gledao dalje. Nisam jos na ti sa drugim markama :-). Ali to samo govorim za sebe.
Jos nesto u toj cijeni da je dobro je sony xh9096
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
vRay kaže...
MEGATAMA kaže...
x360gamer kaže...
Pa znači isplati se uzeti onda u SD za 7500 kn 55Q95T?

To je još uvijek ok cijena ili bolje možda na OLED ići za 1.5k kn više?
Ili bolje možda ići za 1.5k kn manje na Sony?!
Hmm.. Koji bi bio best buy?
PS5 da se iskoristi kako se spada?
Nisam dobio odgovor, dali se dobije one connection u q95T modelu?
Negdje sam u recenzijama pročitao da da, ali nigdje ne vidim potvrdu na stranici.
To je ujedno i sound bar zar ne?
Pa samo radi toga se isplati možda uzeti q95 za 7500

Ako zelis iskoristit Ps5 full treba ti hdmi 2.1 model koji podrzava sve napredne gaming featurse a to rade samo Samsung i LG dok kod ostalih obecavaju updateove fwa koji nekad dodju a nekad i ne,naprimjer ekipa na nekim high end Sony modelima ceka sad preko godinu dana VRR update.

Samo LG nudi 4x hdmi 2.1 dok Samsung nazalost u globalu nudi 1x hdmi 2.1 osim u slucaju QN95A koji ima one connect box sa 4x hdmi 2.1

Sony stavlja mislim 2x hdmi 2.1 a isto tako i Panasonic te Philips.

Vjerovatno sam neki detalj pomjesao ili izostavio pa slobodno dodajte ili ispravite.

Sad..KOME treba 4x hdmi 2.1....meni definitivno.

1.Ps5

2.soundbar sa eARC

3.XsX

4.RTX3080

Sve su to hdmi 2.1 uredjaji osim soundbara i koriste tu propusnost za VRR,4k 120hz hdr 10bit,4:4:4 chroma itd itd.

Uglavnom to je ono na sto trebate obratit pozornost ako zelite da vasa nova konzola,nvidia,amd gpu iskoristite full.

Ja si nekako mislim da su sve te televizije namjenjenje za uparivanje sa a/v receiverom jer ti onda realno treba jedino eArc. Oni koji ne koriste a/v receiver u principu ne trebaju toliko portova. Ako ti trebaju cetiri hdmi 2.1 porta a nemas a/v receiver, onda definitivno spadas u neobican profil korisnika.

Mislis da si pomocu njega povecam broj hdmi 2.1 ulaza?

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
vRay kaže...
MEGATAMA kaže...
x360gamer kaže...
Pa znači isplati se uzeti onda u SD za 7500 kn 55Q95T?

To je još uvijek ok cijena ili bolje možda na OLED ići za 1.5k kn više?
Ili bolje možda ići za 1.5k kn manje na Sony?!
Hmm.. Koji bi bio best buy?
PS5 da se iskoristi kako se spada?
Nisam dobio odgovor, dali se dobije one connection u q95T modelu?
Negdje sam u recenzijama pročitao da da, ali nigdje ne vidim potvrdu na stranici.
To je ujedno i sound bar zar ne?
Pa samo radi toga se isplati možda uzeti q95 za 7500

Ako zelis iskoristit Ps5 full treba ti hdmi 2.1 model koji podrzava sve napredne gaming featurse a to rade samo Samsung i LG dok kod ostalih obecavaju updateove fwa koji nekad dodju a nekad i ne,naprimjer ekipa na nekim high end Sony modelima ceka sad preko godinu dana VRR update.

Samo LG nudi 4x hdmi 2.1 dok Samsung nazalost u globalu nudi 1x hdmi 2.1 osim u slucaju QN95A koji ima one connect box sa 4x hdmi 2.1

Sony stavlja mislim 2x hdmi 2.1 a isto tako i Panasonic te Philips.

Vjerovatno sam neki detalj pomjesao ili izostavio pa slobodno dodajte ili ispravite.

Sad..KOME treba 4x hdmi 2.1....meni definitivno.

1.Ps5

2.soundbar sa eARC

3.XsX

4.RTX3080

Sve su to hdmi 2.1 uredjaji osim soundbara i koriste tu propusnost za VRR,4k 120hz hdr 10bit,4:4:4 chroma itd itd.

Uglavnom to je ono na sto trebate obratit pozornost ako zelite da vasa nova konzola,nvidia,amd gpu iskoristite full.

Ja si nekako mislim da su sve te televizije namjenjenje za uparivanje sa a/v receiverom jer ti onda realno treba jedino eArc. Oni koji ne koriste a/v receiver u principu ne trebaju toliko portova. Ako ti trebaju cetiri hdmi 2.1 porta a nemas a/v receiver, onda definitivno spadas u neobican profil korisnika.

Mislis da si pomocu njega povecam broj hdmi 2.1 ulaza?

Pa to je jedan od glavnih faktora receivera. Oni imaju po 8 i vise ulaza i automatski ti svi idu direktno u zvucnike i ugradjeno pojacalo a samo arc ide u tv koji je i povratni za zvuk iz tva. Malo bolji receiveri rade i opcionalni jako dobar upscaling, bolji nego vecina tv-a.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
vRay kaže...
MEGATAMA kaže...
vRay kaže...
MEGATAMA kaže...
x360gamer kaže...
Pa znači isplati se uzeti onda u SD za 7500 kn 55Q95T?

To je još uvijek ok cijena ili bolje možda na OLED ići za 1.5k kn više?
Ili bolje možda ići za 1.5k kn manje na Sony?!
Hmm.. Koji bi bio best buy?
PS5 da se iskoristi kako se spada?
Nisam dobio odgovor, dali se dobije one connection u q95T modelu?
Negdje sam u recenzijama pročitao da da, ali nigdje ne vidim potvrdu na stranici.
To je ujedno i sound bar zar ne?
Pa samo radi toga se isplati možda uzeti q95 za 7500

Ako zelis iskoristit Ps5 full treba ti hdmi 2.1 model koji podrzava sve napredne gaming featurse a to rade samo Samsung i LG dok kod ostalih obecavaju updateove fwa koji nekad dodju a nekad i ne,naprimjer ekipa na nekim high end Sony modelima ceka sad preko godinu dana VRR update.

Samo LG nudi 4x hdmi 2.1 dok Samsung nazalost u globalu nudi 1x hdmi 2.1 osim u slucaju QN95A koji ima one connect box sa 4x hdmi 2.1

Sony stavlja mislim 2x hdmi 2.1 a isto tako i Panasonic te Philips.

Vjerovatno sam neki detalj pomjesao ili izostavio pa slobodno dodajte ili ispravite.

Sad..KOME treba 4x hdmi 2.1....meni definitivno.

1.Ps5

2.soundbar sa eARC

3.XsX

4.RTX3080

Sve su to hdmi 2.1 uredjaji osim soundbara i koriste tu propusnost za VRR,4k 120hz hdr 10bit,4:4:4 chroma itd itd.

Uglavnom to je ono na sto trebate obratit pozornost ako zelite da vasa nova konzola,nvidia,amd gpu iskoristite full.

Ja si nekako mislim da su sve te televizije namjenjenje za uparivanje sa a/v receiverom jer ti onda realno treba jedino eArc. Oni koji ne koriste a/v receiver u principu ne trebaju toliko portova. Ako ti trebaju cetiri hdmi 2.1 porta a nemas a/v receiver, onda definitivno spadas u neobican profil korisnika.

Mislis da si pomocu njega povecam broj hdmi 2.1 ulaza?

Pa to je jedan od glavnih faktora receivera. Oni imaju po 8 i vise ulaza i automatski ti svi idu direktno u zvucnike i ugradjeno pojacalo a samo arc ide u tv koji je i povratni za zvuk iz tva. Malo bolji receiveri rade i opcionalni jako dobar upscaling, bolji nego vecina tv-a.

Sve sto si napisao stoji ali za sada sam ok sa ovih 4x hdmi 2.1

Takodjer treba bit oprezan jer cjeli prvi val hdmi 2.1 receivera ima bug koji uzrokuje niz problema i to je ispravljeno tek sa najnovijim modelima.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Koja je razlika između Sony x92j i x93j?
Mj
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Oleoqled21 kaže...
Koja je razlika između Sony x92j i x93j?

 

X92J: Center stand + Rich Color Enhancer
X93J: Premium Edge Stand + Rich Color Enhancer + Hands Free Voice Search
X94J: Premium Edge Stand + Rich Color Enhancer + Hands Free Voice Search

 

 

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jos samo 1 pitanje :)
S obzirom da sam do sad na tizen sustavu imo hbo go, zanima me dal na sony modelima ima hbo go?
Imam besplatnu aplikaciju pa me zato zanima
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jos samo 1 pitanje :)
S obzirom da sam do sad na tizen sustavu imo hbo go, zanima me dal na sony modelima ima hbo go?
Imam besplatnu aplikaciju pa me zato zanima
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imaš. Imaš više aplikacija nego na Samsungovom tvu. Jer je Sony android tv.

 
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moze onda koji prijedlog do cca 5500kn? Interesira me maksimum sta mogu dobit za taj novac, 50” bi bila velicina
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.9.2021 15:33 (pegula.00).
 
0 0 hvala 0
10 godina
suspendiran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HrvojeZ kaže...

 

Pripazi, ovaj je U8GQ a ne U8G (koji je prema rtings vrhunski). Downgrade nažalost. Razlikuje se po peak brightnessu, dimming zonama i ... ima IPS panel.

 

 

 Comparison between: 64.5" Hisense 65U8GQ, 64.5" Hisense 65U8G AU, 64.5" Hisense 65U8G (displayspecifications.com)

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.9.2021 14:32 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
HrvojeZ kaže...

 

Pripazi, ovaj je U8GQ a ne U8G (koji je prema rtings vrhunski). Downgrade nažalost. Razlikuje se po peak brightnessu, dimming zonama i ... ima IPS panel.

 

 

 Comparison between: 64.5" Hisense 65U8GQ, 64.5" Hisense 65U8G AU, 64.5" Hisense 65U8G (displayspecifications.com)

 

Koliko sam skužio taj U8G je za USA tržište i nema ga za kupiti kod nas ?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Postoji li SONY XH9096 u 50” varijanti?
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.9.2021 15:34 (pegula.00).
 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

pogrešni citat.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.9.2021 15:07 (Zaporožac).
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
10 godina
suspendiran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HrvojeZ kaže...

 

Koliko sam skužio taj U8G je za USA tržište i nema ga za kupiti kod nas ?

 

da nažalost, nema ga nigdje u Europi. Ako gledaš većinom po danu sadržaj IPS ti neće smetati, vjerujem da nećeš niti primjetiti neku razliku. Ali ako ti je bitan jaki kontrast i da je crna "dublje" crna, mislim da će ti IPS dosta zasmetati.

 

Ostale specifikacije jesu nešto niže ali mislim da nisu baš toliko osjetne (but your mileage may vary).

 

 

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
pegula.00 kaže...
Postoji li SONY XH9096 u 50” varijanti?

 Postoji u 49" ali XH9505

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kinezi znaju sto rade i kako se probit na trziste....kako su Koreanci izgurali Japance tako ce Kinezi sve ostale....

Znaci daju 100 dana da mozemo  vratit tv bez ikakvih pitanja....jednostavno fantasticno jer se u 100 dana mogu razvit mane na panelu itd ili jednostavno nismo zadovoljni u konacnici.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
artyom kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
artyom kaže...

Pozdrav, punac uzima novi TV trenutno je na nekoj Samsung seriji ( ne znam točno koja) uglavnom 75" je trenutna situacija. On bi išao na još veći ekran pa me sad zanima šta bi bilo best buy do 20k kn? Da li se isplati čekati Black Friday? 

 

Hvala 

 

 

Ako gospodin najviše želi dijagonalu radi cinema experience-a onda projektor, bez daljnjeg.

 

Horizon Pro - 4K Projector – XGIMI Official Store US

 

 

 

 Da to je i on mislio, dok nije žena čula tako da ništa od toga haha. Znači TV dolazi u obzir samo (može možda i ostati na 75" ali na neku bolju tehnologiju od ovog sada tipa OLED QLED i slično) ali svakako se slažem bilo bi mu bolji izbor. 

 Nema bas previse izbora u Hr po navedenim kriterijima.

 

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/tv-75-sony-bravia-xr-75x90j-2021g.html

 Hvala na prijedlozima našao je ipak 85" stiže do kraja tjedna ili početkom idućeg. našao je 85" QN95A Neo QLED na popustu za 20k  i nešto sitno kn ako se ne varam šta je bilo u granicama budzeta. Iskreno me zanima kako tolika TV uopće izgleda u stvarnosti. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice