Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.305
|
čitano: 14.079.469
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

osobno se ne razumijem previše. Treba mi Tv za gaming. Zanima me ako mi netko moze laičkim jezikom objasniti razliku između 120hz i 60hz s 2.1 ili 2.0 hdmi utorom. Da li je bolje 60hz i 2.1 utor ili 120hz i 2.0 utor, ili jedno bez drugoga i nema nekoga smisla? Postoje li Tv-i manji od 55" (140cm) s 120hz i 2.1 hdmi utorom, jer ja ih ne mogu naći? I koliko sve to ima smisla zbog next gen console, odnosno da li je razlika cisto u kvaliteti grafike ili je i u fps-u u in-game-u?

 

Hvala

 
2 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
flk12 kaže...
Sada se u sd jos dobi i soundbar koji namjeravam prodati jer su zvucnici na tvu iznenadjujuce dobri i glasni(cak uz poprilicnu dozu basa za tv zvucnike) tako da ce se cijena time spustiti na razinu q70r

 

 koju dijagonalu si ubo i koliko para si dao jer ne vidim Q80R u ponudi u SD

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 8:50 (Ges).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HDMI 2.0 ti podrzava 1440p@120Hz tako da ima smisla, a i da TV uopce ne podrzava 120Hz input (sto je i slucaj i sa nekim 2.1 TVima) opet je sama matrica interno 120Hz.

Vecina telki sa 2.1 bi trebala imat 120Hz refresh rate tak i tak, bar logicki ove generacije.

Razlika je iskljucivo u tome jel mozes imat 4K60 ili 4K120 sliku.
Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 8:55 (8ax).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

55 incha, q80t je u pitanju, ne q80r, q80t je u rangu proslogodisnjeg q70r. 7700kn, najniza cijena do sad za model a i jos se dobi taj soundbar

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Planiram kupiti OLED TV od 65" i imam par pitanja.

 

Koji OLED kupiti za omjer najbolje uloženo/dobiveno i da je PS5 ready (HDMI 2.1, 4K 120HZ,  VRR, earc, itd..)?

Da li OLEDi imaju garanciju do 5 godina i da li ona pokriva burn in?

Očekivana cijena OLED 65" recimo BX modela na black friday?

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 15:36 (DarK.xy).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DarK.xy kaže...

Planiram kupiti OLED TV od 65" i imam par pitanja.

 

Koji OLED kupiti za omjer najbolje uloženo/dobiveno i da je PS5 ready (HDMI 2.1, 4K 120HZ,  VRR, earc, itd..)?

Da li OLEDi imaju garanciju do 5 godina i da li ona pokriva burn in?

Očekivana cijena OLED 65" recimo BX modela na black friday?

 

 

 

 

 Lg oled je najzaokruzeniji i nudi najvise za cijenu, svi zadnji modeli podrzavaju sve sto si rekao.

Za 5 g garancije moras pratiti kad su takve akcije.

Sluzbeno ne pise je li burn in u garanciji, ali dosadasnji slucajevi su bili uredno prihvaceni pod garanciju tako da nemas straha.
Bx modeli su znali padati i na 14000 kn, ali i C modeli su znali ici dosta nisko, oko 15 000

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zahvaljujem @8ax.

Jos par crtica:

- da li je onda bolji RU8XXX ili onaj prije navedeni 58" Q60?

- malo sam u problemu sto se mjesta tice, imam dostupno 87-89cm visine (instalacija na zid nije opcija), dok oni 65" koje sam gledao su cca 83cm odnosno 90+cm sa stalkom -> da li postoji neki workaround za ovaj problem?

Ili ak znate za neki 65" koji bi sa stalkom bio u "dozvoljenim" gabaritima?

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 23:37 (zagy80).
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ovo su komentari na Chipotekin oglas na fb, sasvim slucajno naletio..Moguće da širim fake news, ali ako netko ima navedeni tv neka provjeri pa javi.

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2020 8:35 (perkoxcar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa ima li za 6 hiljada neki 65" tv da je sto bolji za nadolazece konzole odnosno da ima hdmi 2.1. Itd

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kakav je ovaj tv LG 55UN81003LB? Ima li neki ovogodisnji nasljednik best buy modela od prosle godine samsung ru8002? Trebao bih tako neku preporuku 55" za cca 4000-4500kn. Hvala

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zolmajstor kaže...

Ekipa ima li za 6 hiljada neki 65" tv da je sto bolji za nadolazece konzole odnosno da ima hdmi 2.1. Itd

 

Nema. Najjeftiniji u ovome trenutku je 65XH9077, 9500 kn u mall.hr, sams 65Q80T je 10000 a lg 65NANO903 isto kao sony, cca 9500.

6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Budget je slab, a želja je 55˝. Tamnije okruženje, Netflix i filmovi. 

Najbolji izbor od ova 3 po vašem mišljenu, hvala.

 

2 LG-55um7050
9 HISENSE-H55U7B
0 HISENSE-55A7500F
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2020 15:56 (CrniJack).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DarK.xy kaže...

Planiram kupiti OLED TV od 65" i imam par pitanja.

 

Koji OLED kupiti za omjer najbolje uloženo/dobiveno i da je PS5 ready (HDMI 2.1, 4K 120HZ,  VRR, earc, itd..)?

Da li OLEDi imaju garanciju do 5 godina i da li ona pokriva burn in?

Očekivana cijena OLED 65" recimo BX modela na black friday?

 

 

 

 

 

65BX je tek izašao i ima previsoku cijenu, 2799 eura u DE što je dosta skuplje čak i od CX serije. Treba pričekat BF pa vidjet kako će se pozicionirat oba modela a možda i 65B9 bude imao još nižu od sadašnje (12499). Kod skupih tv-a 5 god. gare je nužno, pa onda i treba kupit kod onih koji to nude.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CrniJack kaže...

Budget je slab, a želja je 55˝. Tamnije okruženje, Netflix i filmovi. 

Najbolji izbor od ova 3 po vašem mišljenu, hvala.

 

 U karlovcu u elipsu i dalje imas 55u8b za 3500kn ;)

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Bolji je 55" RU8002 od 58" Q60T i UN8100 ako ti ne igra razliku 3".

Ak najdes taj H55U8B za 3500kn je super kupnja.
Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2020 18:56 (8ax).
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

eto došlo vrijeme pa da kupim starcima novi TV sa DVB-T2 pa mogu neki prijedlozi za neke "dobre" ispod 1000kn u Zagrebu? Što jeftinije to bolje  ;)

 

vidim ovaj TV Elit u Intersparu za 799kn ali za dobiti garanciju od 5 godina dobro da ne traže i izvod iz matičnog uz vaše dopuštenje za javno dijeljenje vaših podataka ;)

nešto u stilu platiš i dobiješ na licu mjesta račun i garanciju

 

Hvala na pomoći

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2020 19:54 (Margo-I).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Margo-I kaže...

Pozdrav,

eto došlo vrijeme pa da kupim starcima novi TV sa DVB-T2 pa mogu neki prijedlozi za neke "dobre" ispod 1000kn u Zagrebu? Što jeftinije to bolje  ;)

 

vidim ovaj TV Elit u Intersparu za 799kn ali za dobiti garanciju od 5 godina dobro da ne traže i izvod iz matičnog uz vaše dopuštenje za javno dijeljenje vaših podataka ;)

nešto u stilu platiš i dobiješ na licu mjesta račun i garanciju

 

Hvala na pomoći

 Razoracarat ces se s tim srot markama bez obzira na garanciju, tesko da ces ista solidno dobit ispod 1000kn.

Za 1280kn imas Hisense H40B100 koji ako ista iznad bilo kojeg Vivaxa ili Foxa i isto ima garanciju od 5g.

 

Ako je bitniji Smart TV i cijena ima 32A5700F za 1200kn koji je novija serija sa Androidom ali 32" 768p u odnosu na 40" 1080p.

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav

 

Isplati li se uzeti TCL 40ES560 na akciji za 1900Kn ili da gledam nešto drugo do kakvih 2000 kuna. Televizor mora imati wi fi te mora imati podršku za Plex, najmanje veličine 80cm ili da gledam neki TV+ android box za te novce.

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa, trebam preporuku za Tv na kojem ce se igrati PS5 i pogledati koji film  ogranicen sam na zaslon do 49 inch.Hvala 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Margo-I kaže...

Pozdrav,

eto došlo vrijeme pa da kupim starcima novi TV sa DVB-T2 pa mogu neki prijedlozi za neke "dobre" ispod 1000kn u Zagrebu? Što jeftinije to bolje  ;)

 

vidim ovaj TV Elit u Intersparu za 799kn ali za dobiti garanciju od 5 godina dobro da ne traže i izvod iz matičnog uz vaše dopuštenje za javno dijeljenje vaših podataka ;)

nešto u stilu platiš i dobiješ na licu mjesta račun i garanciju

 

Hvala na pomoći

 Više-manje ti sad svi nude garanciju uz registraciju proizvoda online, neki traže više a neki manje podataka...

8ax kaže...

 Razoracarat ces se s tim srot markama bez obzira na garanciju, tesko da ces ista solidno dobit ispod 1000kn.

 

 I to što kažeš, a i pitanje je tko uopće servisira taj Elit i hoćeš li ga imati gdje servisirati nakon par godina...

3 godine
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ima li smisla spajati 2.1 PC zvučnike na TV? Pitam jer su ipak puno jeftiniji od soundbara?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ima. Ja imam tak i super je pogotovo za glazbu. Puno basa
3 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nick_Diamond kaže...
Ima. Ja imam tak i super je pogotovo za glazbu. Puno basa

 Ok hvala. Koja je onda prednost soundbara osim estetike? Pravi soundbar dođe par tisuća kuna a za manje se daju kupiti odlični zvučnici?

I kako ih spajaš, kao na PC, preko 3,5mm?

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pomoc sta kupiti od ova tri modela
Samsung tv
7002
7172
7072
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Da, imam staru Pana Plazmu i na 3.5 je out.
Iskreno, ne palim stalno zvučnike al kad mi fali basa i glasnoće onda da.
16 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
WalterWolf kaže...

Pozdrav

 

Isplati li se uzetiTCL 40ES560 na akciji za 1900Kn ili da gledam nešto drugo do kakvih 2000 kuna. Televizor mora imati wi fi te mora imati podršku za Plex, najmanje veličine 80cm ili da gledam neki TV+ android box za te novce.

 

Hvala

 Da, dakle 1080p rezolucija na 40 zaslonu.Bolje od toga za 2000kn ne moš kupit, dakle Android TV+vrlo niski input lag za bilo kakav gejming.

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pitanje, da li na Hisense vidaa sustavu radi HBOgo? 

Uglavnemo, uzeo bi neki budget TV za spavaću sobu, po mogucnosit s VA panelom (ako se ne varam to bi bilo bolje od IPS-a u tamnijem okruzenju?).

Osnovni uvijet je da radi HBO-go app na tv-u.

Gledam nekih 50", a možda i 55"  50/55a7500f ili možda samsung 50tu7102 ? Možda kakav Grundig ili TLC ?

I ako imate neki drugi budget prijedlog? znaci 50" do nekih 2800-3000 ili par stoja više ako je 55. Naravno što manje to bolje :-) kuna naravno

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 20:22 (Wrbex).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Wrbex kaže...

Pitanje, da li na Hisense vidaa sustavu radi HBOgo? 

Uglavnemo, uzeo bi neki budget TV za spavaću sobu, po mogucnosit s VA panelom (ako se ne varam to bi bilo bolje od IPS-a u tamnijem okruzenju?).

Osnovni uvijet je da radi HBO-go app na tv-u.

Gledam nekih 50", a možda i 55"  50/55a7500f ili možda samsung 50tu7102 ? Možda kakav Grundig ili TLC ?

I ako imate neki drugi budget prijedlog? znaci 50" do nekih 2800-3000 ili par stoja više ako je 55. Naravno što manje to bolje :-) kuna naravno

Supported devices za HBO GO:
https://help.hbogola.com/hc/en-us/sections/360000636051-Supported-Devices

 

Čini se da vidda ne podržava HBO.

Ja kupujem starcima TV s HBO GO jer ima hrvatske prijevode, mislio sam uzeti neki Samsung (Tizen), ima za 3k kuna 50-55''...

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 21:42 (Svinja).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moze pomoc??kupujem Tv od 65 incha...budzet 6000kn....citajuci malo forum dodao sam do 3 modela SONY XG 8096, RU8002 I TU8502....da li ima sto jos u tom rangu??posto namjeravam cekat black friday sumnjam da ce dotad bit jos igdje RU8002 na raspolaganju pa me zanima vase misljenje koliko je taj famozni Ru bolji od TU8502...ako je bolji? Tv kupujem najvise za utakmice(nogomet),you tube i supruga ponekad gleda filmove....gaming me ne zanima... unaprijed svima hvala!
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Cavtat kaže...
Moze pomoc??kupujem Tv od 65 incha...budzet 6000kn....citajuci malo forum dodao sam do 3 modela SONY XG 8096, RU8002 I TU8502....da li ima sto jos u tom rangu??posto namjeravam cekat black friday sumnjam da ce dotad bit jos igdje RU8002 na raspolaganju pa me zanima vase misljenje koliko je taj famozni Ru bolji od TU8502...ako je bolji? Tv kupujem najvise za utakmice(nogomet),you tube i supruga ponekad gleda filmove....gaming me ne zanima... unaprijed svima hvala!

 RU8000 je svakako bolji od TU8500, pogotovo za sport (120Hz). A ako ces cekat BF, onda ce biti i boljih kupnji od oba. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice