Hisense H43A5100 nema sliku

poruka: 8
|
čitano: 4.342
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Hisense H43A5100 nema sliku

Pozdrav. Imam H43A5100 već 2-3 godine. Tv radi ispravno ja ga uglavnom koristim kao monitor. Prije dva mjeseca sam primjetio kada gledam programe(HRT1,Doma itd.) da mi slika nije sinkronizirana sa zvukom. Jučer sam pokrenuo automatsku pretragu novih programa i ništa nije našlo. Sada nemam nikakvih programa. kako nači programe?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hisense H43A5100 nema sliku

-nemaš h.265 HEVC dvbt2.. (neobično, model iz 2018me do 2016 nadalje, bi morao imati, EU.. što znači da je neka trgovina-lanac uvalio robu..).

-ako imaš odgovarajući prijemnik.. tad antena (signal), popravi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina
neaktivan
offline
Hisense H43A5100 nema sliku

na tavanu imam staru antenu (10 godina ) ribla kost. jeli to mozda problem ?

 uzel sam malu kučnu antenu i ona je pronašla samo lokalne (cmc trend) i slovenske.

kada stavim automatsku traženje ima mmogučnost ATV+DTV a ispod toga DVB-T ILI DVB-C. Koji moram ja izabrati?

našo sam programe (morao sam po tavanu antenu okretati ) ali sada mi je zvuk brži od slike (nije sinkronizirano)

moj tv ima mogučnost kašnjenje audio ali kada tamo povečavam brojeve ništa se mijenja .

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.3.2021 11:23 (bozo98785).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hisense H43A5100 nema sliku

-ne razumiješ.. od prošle godine moraš imati novi dvbt2-hevc h.265 prijemnik-dekoder (za sliku-video), stari h.264 može dekodirati samo stare kanale tj svi domaći su prebačeni-ugašeni..

-ako loviš neke slovenske to znači da antena nije problem + postavke za pretraživanje koje moraju biti s ažuriranim podacima za države-kanale pa možda hr regija, možda njemačka, češka.. ali sve to bez h265 je beskorisno.

-trebaš novi dvbt2-hevc prijemnik za domaće FTA kanale (to nema veze s iptv-kabelskom i sl.).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Hisense H43A5100 nema sliku

Taj tv ima HEVC. 

Moraš tražiti DTV (digitalna) + DVB-T (terrestial, zemaljska).

 

Neke programe ti hvata a neke ne jer ti je loša antena. Popravi antenu i instalaciju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hisense H43A5100 nema sliku
tiki kaže...

Taj tv ima HEVC. 

Moraš tražiti DTV (digitalna) + DVB-T (terrestial, zemaljska).

 

Neke programe ti hvata a neke ne jer ti je loša antena. Popravi antenu i instalaciju.

 -nema. 264..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Hisense H43A5100 nema sliku
ihush kaže...
tiki kaže...

Taj tv ima HEVC. 

Moraš tražiti DTV (digitalna) + DVB-T (terrestial, zemaljska).

 

Neke programe ti hvata a neke ne jer ti je loša antena. Popravi antenu i instalaciju.

 -nema. 264..

Ima ili kompliciraš, uostalom ta stranica zna i krivo napisat tehnikalije.To je model iz 2018 godine, i daj si zamisli gluposti da TV navedenog godišta nema DVB-T HEVC.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-lanaka-bughr/hrvatska-prelazi-dvb-t2-objavljujemo-sve-najva/270646.aspx?page=7&jumpto=6012480&sort=asc&view=flat

AMD,........is that Epyc or what?
15 godina
offline
Re: Hisense H43A5100 nema sliku
rambox kaže...
ihush kaže...
tiki kaže...

Taj tv ima HEVC. 

Moraš tražiti DTV (digitalna) + DVB-T (terrestial, zemaljska).

 

Neke programe ti hvata a neke ne jer ti je loša antena. Popravi antenu i instalaciju.

 -nema. 264..

Ima ili kompliciraš, uostalom ta stranica zna i krivo napisat tehnikalije.To je model iz 2018 godine, i daj si zamisli gluposti da TV navedenog godišta nema DVB-T HEVC.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-lanaka-bughr/hrvatska-prelazi-dvb-t2-objavljujemo-sve-najva/270646.aspx?page=7&jumpto=6012480&sort=asc&view=flat

 -gle, ili ispravi, daj link sa specifikacijama.. dok ovako samo ponavljaš (ignorirajući da su modeli od 2014-2018.. tj ne vrijedi uvijek + trgovci vole uvaliti 'staru robu' tj nije važno kad je tv kupljen mada bi u EU svi nakon 2014-16 morali/trebali imati hevc).

 

- jesu li specifikacije točne ili pogrešne?

- Konkretno čovjeku ne radi, tj ili ne zna podesiti (npr ako nema hr, češku-njemačku..) ili ipak nema hevc-h.265. Dok ne daš 'dokaz' do tad vrijedi specifikacija koja kaže da nema (jer ne kaže da ima, ne spominje se i time = nema).

 

edit: .. evo primjer, tu je navedeno da ima hevc.. model 2018-05mj.. uk., a pitanje još oznake/alias-model-verzija, možda je dovoljno update softwarea, možda regionalno-tržište-izvor. (stariji navode staru oznaku za hevc tj 264+AVC=hevc .. itd. Pa je moguće da ima i podržava kao što je moguće svašta..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.3.2021 20:12 (ihush).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice