Loš signal kad je oblačno ili kiša

poruka: 42
|
čitano: 69.964
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Loš signal kad je oblačno ili kiša

Evo da vas pitam, jel i vama slika šteka kad je oblačno i ide kiša? Uvijek kad je takvo vrijeme mi je sve osim MUX-a A negledljivo. Inače regija d3, živim 5 km do Čakovca. Kad je lijepo lovim 21 program (hrt3 i 4 tek toliko da postoje) s MPG4 strong srt8100 receiverom. Brinem se jer nam slijedi kišoviti mjesec, a ja većinom gledam rtl2 navečer. Em je slika kockasta em zvuk šteka. To se dešava sa sobnom i krovnom antenom na svim receiverima u kući.

 

Isto tako, program je užas, doma reprizira punu kuću iz 1987. po 2. ili 3. put, a rtl2 2 i pol muškarca i teoriju velikog praska vrti odpočetka umjesto da puste druge sezone. Ono čudno mi je vidjeti glumce 5 godina mlađe jer prvo idu nove sezone pa opet stare ispočetka... 

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2012.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Loš signal kad je oblačno ili kiša
Diplomirani pješak kaže...

Evo da vas pitam, jel i vama slika šteka kad je oblačno i ide kiša? Uvijek kad je takvo vrijeme mi je sve osim MUX-a A negledljivo. Inače regija d3, živim 5 km do Čakovca. Kad je lijepo lovim 21 program (hrt3 i 4 tek toliko da postoje) s MPG4 strong srt8100 receiverom. Brinem se jer nam slijedi kišoviti mjesec, a ja većinom gledam rtl2 navečer. Em je slika kockasta em zvuk šteka. To se dešava sa sobnom i krovnom antenom na svim receiverima u kući.

 

Isto tako, program je užas, doma reprizira punu kuću iz 1987. po 2. ili 3. put, a rtl2 2 i pol muškarca i teoriju velikog praska vrti odpočetka umjesto da puste druge sezone. Ono čudno mi je vidjeti glumce 5 godina mlađe jer prvo idu nove sezone pa opet stare ispočetka... 

Savjet: Kupite produžni antenski kabel i sve obnovi. Jer stari kabel gube provodljivost jer u kabeli kada se kiša smoči i u kabeli stvara oksidacija i gube vodove tj oslabi signal s antene. Ja sam u proljeće kupio taj kabel i stari antenski kabel sve vadio i stavio sve novo i sve pospajao i kad upalim tv i odmah čista ko suza! I dobila više programa kad sam pretražio kanale.

 

Na anteni riblja kost znaju se oksidirat odmah ulazni kabel pa bi trebalo očisti nakon 2- 3g,- To obično u zimi i kišama dosta vlaži u kabelu pa stvara oksidacije.

Nenad
12 godina
neaktivan
offline
Loš signal kad je oblačno ili kiša

E krivo si shvatio, to se događa i s novim sobnim antenama, ono "novih" od digitalizacije 2010. Kad je malo jača kiša čak i slika na maxtv-u ima smetnje.

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2012.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Loš signal kad je oblačno ili kiša

Ah cuj,tako ti je to i kod mene slicna stvar se dogada kada pada kisa,oblacno ili kada prođe kamion ispred kuce.

Ma mjenjao sam sve i nema pomoci,to valjda je takva pozicija kuce ili je signal slab,nesto je!

 

  No evo par savjeta kako signal pojacati:

 

-Probaj tv staviti na drugo mjesto

-Ako koristis kucnu antenu sa pojacalom,probaj ju ugasiti(kod mene sljaka,bolje nego kada je upaljena)

-Probaj roknuti umjesto antene glinericu u onaj srednji utor tv-a(nevjerovatno je koliko mala glinerica moze pojacati signal)

 

Glinerica,ispitivac napona,šarafciger ili odvijac koji svjetli--ako slucajno ne znas sta je glinerica!

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
online
Loš signal kad je oblačno ili kiša

Ako imaš MAxTV onda ti ni ne treba antena na TV-u n kojeg je spojen MaxTV.

 

Ono što tebi treba je antensko pojačalo, digitalno naravno. To bi ti riješilo problem.

Povoljni CD-keyevi: http://www.cjs-cdkeys.com/affiliate/idevaffiliate.php?id=250
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Loš signal kad je oblačno ili kiša

Maxtv je u dnevnoj sobi,  tak da nemojte mješati, radi se o pojedinim kanalima na digitalnoj teliviziji. Samo dok je lošije vrijeme.

 

 

PS. Molio bih da čitate, tak sam u jednoj temi za internet napisao da imam splitter i 30 ljudi mi je napisalo "stavi splitter"

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2012.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Loš signal kad je oblačno ili kiša

Tak je i meni bilo, diži antene što više u zrak na krovu, meni je taj savjet dao jedan čovjek koji se bavi s tim, sad mogu padat sjekire meni se nece slika pomaknut. Inace zivim tak sve oko mene brda itd tak da signal je dosta loš, pa reko možda je i kod tebe ista stvar.

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.8.2012 20:18 (kameni_zg).
 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Loš signal kad je oblačno ili kiša

Najviše ti to ovisi o anteni, kupi ovu i stvar riješena {#}

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Loš signal kad je oblačno ili kiša

Nažalost ne mogu kupiti. Antena iz moje sobe lovi jedino na prozoru na nekom stalku kojega sam ja napravio i točno sam zacrtao položaj na klupčici tak da lovi, ali kad je loše vrijeme ne. Tak sam imao problem kad je prošao auto po cesti nije bilo slike, pa sam riješio problem s tom antenom. A reklama je rekla "siđite s krovova" misleći pri tome da nećemo morati kupovati i namještati nove antene. Zamjenit ću antenu s jednom di se ionako prati samo HRT1

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2012.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Loš signal kad je oblačno ili kiša
Diplomirani pješak kaže...

Nažalost ne mogu kupiti. Antena iz moje sobe lovi jedino na prozoru na nekom stalku kojega sam ja napravio i točno sam zacrtao položaj na klupčici tak da lovi, ali kad je loše vrijeme ne. Tak sam imao problem kad je prošao auto po cesti nije bilo slike, pa sam riješio problem s tom antenom. A reklama je rekla "siđite s krovova" misleći pri tome da nećemo morati kupovati i namještati nove antene. Zamjenit ću antenu s jednom di se ionako prati samo HRT1

Koje mjesto!?Ako donije mdimurje nije ni cudo!

::;;;)
12 godina
neaktivan
offline
Loš signal kad je oblačno ili kiša

me.

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2012.
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.11.2016 20:54 (Diplomirani pješak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Loš signal kad je oblačno ili kiša

E ko bi reko da ovo s ispitivačem funkcionira, mux A se da gledati bez smetnji. Dat ću fotke.

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2012.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Loš signal kad je oblačno ili kiša
Diplomirani pješak kaže...

E ko bi reko da ovo s ispitivačem funkcionira, mux A se da gledati bez smetnji. Dat ću fotke.

Pa hebogati nisam to samo bubnuo da ispadnem pametan!

Meni recimo signal HRT-1 je:

Riblja kost 43%

Kućna antena ugasena 75%

Kućna antena upaljena snaga minimalna 13%

Kućna antena snaga na pola 52%

Kućna antena max pow 17%

Glinerica 72%

 

Upravo sada testirao{#}

Nprm.Riblja kost mi daje naj signal kada ju odšarafim sa nosaca i ostavim ju na visi,tj."gleda u pod",no ruzno to izgleda,tako da sam ju stavio na balkon iza kuce(da komsije ne vide).Fixirana ne daje vise od 45%,koliko je god okretao.

Odasiljac se nalazi na brdu cc 10-11 Km udaljen,vidljiv je okom,ako ju usmjerim na njega,signal pada na 12-15%...nema logike!

 

--Naravno sve to ovisi o vremenu,polozaju televizora...

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.9.2012 20:33 (Milka30).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Loš signal kad je oblačno ili kiša
Diplomirani pješak kaže...

Brezje, a u Šenkovcu je isto, tamo ujak ima slične probleme.

DA li se to pocelo događati kad su izgradili onaj  vipov repetitor,ili se je to vec prije desavalo?

::;;;)
15 godina
neaktivan
offline
Re: Loš signal kad je oblačno ili kiša
Diplomirani pješak kaže...
Isto tako, program je užas, doma reprizira punu kuću iz 1987. po 2. ili 3. put, a rtl2 2 i pol muškarca i teoriju velikog praska vrti odpočetka umjesto da puste druge sezone. Ono čudno mi je vidjeti glumce 5 godina mlađe jer prvo idu nove sezone pa opet stare ispočetka... 

Teorija velikog praska je išla do kraja 5. (najnovije) sezone. Šesta sezona se počinje prikazivati u SAD 27. septembra.

12 godina
neaktivan
offline
Loš signal kad je oblačno ili kiša

Išla JE, bezveze samo vrte serije ispočetka, 2 and half men, TBBT, Puna kuća, Klinika, Malcolm, Zauvijek susjedi, Cobra 11 - sve to ide ispočetka već godinama, a da ne govorim za filmove gdje je svaki mjesec repriza.

 

E da ovo za ispitivač sam iznenađen.

 

A za taj repetitor ne znam jer je otkad su došli novi kanali bilo problema s prijemom. Ja sam zacrtao gdje mora biti antena i kako mora biti okrenuta ona osmica i krakovi pa se nekad mrdne, ali je znam nazat staviti.

 

E jel komp utječe na sliku, zadnjih mjesec dana imam komp 3 metra od antene, ako je dobra slika onda je lijepo na K98/J75 komp ne kvari, ali ako je loša i upalim komp je još lošija.

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2012.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Loš signal kad je oblačno ili kiša

Komp djeluje na antenu i to baš proc dok radi, dok je u idle-u onda ne toliko. Moja kućna antena je 2 metra od kompa i kad je komp upaljen neke kanale ne mogu uopće gledat čim ga ugasim slika se vrati.

http://d-u-d.deviantart.com
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.9.2012 8:51 (Dud).
 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Loš signal kad je oblačno ili kiša
Diplomirani pješak kaže...

Išla JE, bezveze samo vrte serije ispočetka, 2 and half men, TBBT, Puna kuća, Klinika, Malcolm, Zauvijek susjedi, Cobra 11 - sve to ide ispočetka već godinama, a da ne govorim za filmove gdje je svaki mjesec repriza.

 

E da ovo za ispitivač sam iznenađen.

 

A za taj repetitor ne znam jer je otkad su došli novi kanali bilo problema s prijemom. Ja sam zacrtao gdje mora biti antena i kako mora biti okrenuta ona osmica i krakovi pa se nekad mrdne, ali je znam nazat staviti.

 

E jel komp utječe na sliku, zadnjih mjesec dana imam komp 3 metra od antene, ako je dobra slika onda je lijepo na K98/J75 komp ne kvari, ali ako je loša i upalim komp je još lošija.

Dud kaže...

Komp djeluje na antenu i to baš proc dok radi, dok je u idle-u onda ne toliko. Moja kućna antena je 2 metra od kompa i kad je komp upaljen neke kanale ne mogu uopće gledat čim ga ugasim slika se vrati.

Zato što komp radi na visokim frekvencijama pa ometa signale kao da zrači. 

Nenad
14 godina
neaktivan
offline
Loš signal kad je oblačno ili kiša

I još nešto imao sam problema sa dvb-t od koji stalno bacala kocke na tv npr nova tv nekad dobra a neka ne, i jedan dan ja slučajno skinija poklopca od dvb-t i gle čista ko suza. A kad vratim poklopac i odmah loša. Zaključak je da poklopca smeta kad je blizu tjunera, jer tjuner on jako osjetljiv na signale. 

Nenad
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Loš signal kad je oblačno ili kiša

Jel ti na dvb-t tuneru najnoviji dostupan firmware? Ako nije, flashaj ga.

Povoljni CD-keyevi: http://www.cjs-cdkeys.com/affiliate/idevaffiliate.php?id=250
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Loš signal kad je oblačno ili kiša

A naše selo (najsjevernije u RH) nema niti Doma, RTL2. Stvarno nitko. A sva susjedna sela imaju. PM!

Ma fixiji su za ekipu u uskim trapericama i naočalama bez dioptrije koji nose šalove u zatvorenim prostorima.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Loš signal kad je oblačno ili kiša

Ali zato cijeli D3 prima cijelu sloveniju. 

 

Flasho sam firmware na neki da mogu snimati. Zataknuo sam ispitivač u antenu i nema smetnji sad.

 

Ti iz najsjevernijeg dijela, okreni antenu prema Ivanščici. Skoro čisti jug za tebe, mux A lovi većinom kam god okreneš, a za ove namještaj antenu, i slobodno mrdaj antenu kad skenira naše frekvencije.

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2012.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Loš signal kad je oblačno ili kiša

Meni je recimo signal užasno loš ka susjed upali onaj trimer za živicu slika postaje ne glediva!

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Loš signal kad je oblačno ili kiša

Da, čak ima smetnja kad radi fen, oni autići i ostali uređaji s elektromotorima s četkicama. Neki stariji auti kad prođu po cesti mu smetaju, dok na ove nove ništ ne reagira. E al ovo s ispitivačem se ne mogu načuditi.

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2012.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Loš signal kad je oblačno ili kiša

I sad kad to sve čitam moram reči...uh što smo se usr....li (htio sam reči usrećili) s digitalnim signalom.

http://d-u-d.deviantart.com
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Loš signal kad je oblačno ili kiša

Ali smo sišli s krovova i ne lešimo ptice više.. nego hvatamo signal 

 

ko se sjeća reklame

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2012.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Loš signal kad je oblačno ili kiša
gave233 kaže...

A naše selo (najsjevernije u RH) nema niti Doma, RTL2. Stvarno nitko. A sva susjedna sela imaju. PM!

Poravnaj antenu, zivim u selu gdje i ti, i pratim i domu i rtl2.. Samo sto nekad na vecer zna biti malo slabiji signal..

Ohne Audi geht es nicht..
11 godina
neaktivan
offline
Loš signal kad je oblačno ili kiša

Ja imam sličan problem koji se pojavio početkom 12/2012 g. od tada imam učestale smetnje na 25 kanalu dok na 48 kanalu malo manje tj. njega mogu pratiti ali 25 ne mogu. inače sam okružen brdima i pratim signal sa Sljemena,(Lokacija okolica Zagreb ) sada je situacija da skoro čitavi dan ne mogu pratiti 25 kanal ( htv1,2,rtl i nova tv ) ali samo na digitalnim prijamnicima (VIVAX, FOCUS I NYTROBOX), dok na tv LCD koji ima u sebi ugrađen prijamnik nema smetnji i isprobao na svim priključcima radi isto ( što znači da nije do instalacije)

moram napomenuti da od kada je digatalizacija uvedena je sve isto i signal je uvijek bio isti (  sve do 12/2012) , jedino je za lošeg vremena bilo ponekad smetnja kao i prolazak nekog motora ili auta.

inače imam ovu antenu http://www.ms-zagreb.hr/hr/proizvodi/1/12/zemaljske-digitalne-antene-dvb-t.htm ( antena Diana plus + active dipol ) i mislim da je to jako dobra antena.

još sam probao sa običnom antenom riblja kost i tamo nemam smetnji, ali kako nema pojačala radi samo na jednom tv i to samo jedan kanal jer kada okrenem izgubim drugi kanal, ili kada spojim drugi tv izgubim signal, ali inače nema smetnje na 1 tv-u.

e sada da li je možda ova antena prejaka pa prijamnik lovi previše signala i to sve mješa ili?

hvala na savjetima

 

 

 

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Loš signal kad je oblačno ili kiša
prigorac kaže...

Ja imam sličan problem koji se pojavio početkom 12/2012 g. od tada imam učestale smetnje na 25 kanalu dok na 48 kanalu malo manje tj. njega mogu pratiti ali 25 ne mogu. inače sam okružen brdima i pratim signal sa Sljemena,(Lokacija okolica Zagreb ) sada je situacija da skoro čitavi dan ne mogu pratiti 25 kanal ( htv1,2,rtl i nova tv ) ali samo na digitalnim prijamnicima (VIVAX, FOCUS I NYTROBOX), dok na tv LCD koji ima u sebi ugrađen prijamnik nema smetnji i isprobao na svim priključcima radi isto ( što znači da nije do instalacije)

moram napomenuti da od kada je digatalizacija uvedena je sve isto i signal je uvijek bio isti (  sve do 12/2012) , jedino je za lošeg vremena bilo ponekad smetnja kao i prolazak nekog motora ili auta.

inače imam ovu antenu http://www.ms-zagreb.hr/hr/proizvodi/1/12/zemaljske-digitalne-antene-dvb-t.htm ( antena Diana plus + active dipol ) i mislim da je to jako dobra antena.

još sam probao sa običnom antenom riblja kost i tamo nemam smetnji, ali kako nema pojačala radi samo na jednom tv i to samo jedan kanal jer kada okrenem izgubim drugi kanal, ili kada spojim drugi tv izgubim signal, ali inače nema smetnje na 1 tv-u.

e sada da li je možda ova antena prejaka pa prijamnik lovi previše signala i to sve mješa ili?

hvala na savjetima

 

 

 

 

 

 

 

Otkud si? Zvuči mi poznato opis lokacije... Sjeveroistočni dio?

 

Imao sam i ja taj problem, riješio ga više-manje sa dvije riblje kosti koje su spojene na 25dB pojačalo (TV Max), to ide u linijsko pojačalo i skretnicu sa 3 izlaza za 3 TV-a.

11 godina
neaktivan
offline
Loš signal kad je oblačno ili kiša

Pozz svima.

 

Živim u OS i imam strong 8526.. Ponekad mi se na Novoj TV zna malo zaledit slika. Anten je s STI pojačalom, ona triple antena... Da li je moguće da je loišiji signal jer sam produzio kabel u sobi. Znači na kraj kabla koji u jednom komadu ide s tavana stavio još cca 2m novog kabla i to ubo u TV... A ovo s glinericom ? Znači izvadim ant kabl i u istu rupu picnem glinericu ili u onu ispod koaj je sad prazna. I da, jer me neće struja "pozdravit" ?

 

Hvala !

sve se menja sem kamenja !
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.11.2014 18:04 (gospod_tomas_007).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice