Parlafon - LED notifikacija

poruka: 4
|
čitano: 2.581
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Parlafon - LED notifikacija

Pozdrav,

 

u zgradi gdje živim postavljeni su parlafoni već dugo vremena, no tek mi je nedavno pala napamet jedna ideja, ne znam točno koliko izvediva. Naime, želio bih da se pritiskom na parlafon ne čuje samo zvuk, već bih u dnevnu sobu postavio nekakvu LED žaruljicu (može biti i obična, nije bitno) kako bi osoba bila obaviještena ne samo zvukom, već i svijetlom. Ideja je ta kako bi osobe sa slabim sluhom mogle znati da netko zvoni dolje na parlafon.

Eh, sada, čitao sam o tim Arduino spravicama i tako, no tražim neku preporuku kako bi ta ideja bila najbolje izvediva.

 

ZOTAC: It's Time to Play.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Parlafon - LED notifikacija

hmm po meni bi ti jednostavno bilo uz pomoc tranzistora releja  mikrofona i par stvarcica slozis tako da kada mikrofon koji se nalazi jako blizu zvona osjeti zvu kda upali tu lampicu ali naravno mroas pazit da mikrofon niej osjetljiv i na ostale zvukove ...

 

ili jos jednostavnje  vidis na koliko v radi zvono kupis relej i spojis ledicu na 220v ili 12 v

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
14 godina
neaktivan
offline
Re: Parlafon - LED notifikacija
ante5656 kaže...

hmm po meni bi ti jednostavno bilo uz pomoc tranzistora releja  mikrofona i par stvarcica slozis tako da kada mikrofon koji se nalazi jako blizu zvona osjeti zvu kda upali tu lampicu ali naravno mroas pazit da mikrofon niej osjetljiv i na ostale zvukove ...

 

ili jos jednostavnje  vidis na koliko v radi zvono kupis relej i spojis ledicu na 220v ili 12 v

 Hmm, da, problem je u tome što bi jedino mogao po zvuku prepoznati zvoni li netko ili ne. Problem je taj što se ja ne razumijem u te elektroničke stvari, tako da to ne bih mogao izvesti.

Postoje li možda takvi uređaji već složeni, koji bi onda po određenoj frekvenciji zvuka palili/gasili lampicu?

 

 

ZOTAC: It's Time to Play.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Parlafon - LED notifikacija

Hmm koloko znam ne postoji nista za to .. msm postoju akusticne sklopke ali da ce ti bas na zvuk parlafona palit gasit to ne ... 

 

neznam to je po meni poprilicno jednostavan problem ...  nađisi nekog da ti ispita radne parametre tog zvonca  pa ako je moguce ubacit relej(prekidac koji se akitivira strujom u tvom slucaju strujom koja napaja zvonce dok zvoni ..mislim da zvonce od parlafona)te da on pali ledicu  kada i zvono zvoni  :D

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice