Google chrome

poruka: 1.206
|
čitano: 371.854
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Google chrome
Milka30 kaže...

Ne pomaze!

Mislim da je nesta u moji postavkama samoga profila,jer bilokoji drugi profil na mome kompu ima tu opciju.

Ja dosta toga blokiram(reklame,pojedinci,objave...)tako da sam vjerovatno i blokirao nesta sto mi blokira taj update.

Nisi ništa. Ne možeš ti to blokirati; ako tu opciju nisi dobio, dobit ćeš je uskoro. 😉

7 godina
offline
Google chrome

imam problem s GC i tonom, recimo otvorim YT i pustim neku pjesmu i kad se prebaci na iduću ostanem bez zvuka, a svaki put tak na prvoj radi i dalje "mute", dok na ME radi normalno ... jel imao netko takvih problema??

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Google chrome

Pojavio mi se problem na "Chrome", ili "Google računu". Nakon svakog izlaska iz Chrome_a, odjavljuje se automatski i briše kolačiće, tako da se svaki put moram ponovo prijavljivati i prihvaćati kolačiće, a za google račun stoji "pauzirano"

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Google chrome

@ivo454

chrome://flags/#account-consistency




Identity consistency between browser and cookie jar

12 godina
offline
Google chrome

jeste dobili te famozne group tabs? ovo iz flagsa ne radi najbolje. kad se ugase chrome, ponište se tabovi, također se ne mogu "urušiti" u folder...

Halo Bing! Kako bratac?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Google chrome
bunker kaže...

@ivo454

chrome://flags/#account-consistency




Identity consistency between browser and cookie jar

 Nije mi jasno, možeš li malo pojasniti konkretnije?

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
7 godina
offline
Re: Google chrome

U adresnu traku Chromea upiši gornji red iz moje poruke, i onda se poigravaj opcijom iz donjeg reda. Taj fix koristim kada Chrome brlja sa sinhronizacijom i odlogiravanjem. Iako već dugo nisam naišao na taj problem...
14 godina
offline
Re: Google chrome
bunker kaže...

U adresnu traku Chromea upiši gornji red iz moje poruke, i onda se poigravaj opcijom iz donjeg reda. Taj fix koristim kada Chrome brlja sa sinhronizacijom i odlogiravanjem. Iako već dugo nisam naišao na taj problem...

 Odradio sam sve navedeno, ali nema taj "account consistency". Da napomenem, ovo se počelo događati nako upgradea na verziju windowsa 2004 i to samo na ovom laptopu, na drugim uređajima je sve u redu, nema pauziranja.

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.6.2020 10:43 (ivo454).
7 godina
offline
Re: Google chrome

Oće Chrome povremeno nekaj zbrljaviti...

Kod mene ima i na mobilnoj i na desktop verziji. Imaš tu više postavki koje utječu na sinhronizaciju, pa fino napravi backup pa onda u exprimente...
11 godina
offline
Google chrome

gugletu se potkrala 'greška' kojom zadržavaju privatne podatke korisnika čak i kad ovi izbrišu svu povijest i kukise - link

slučajno, naravno 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Google chrome

Heh, kolačiće od google.com, google.hr i youtube.com ionako ne brišem jer mi je onda muka namještati sve postavke na stranicama ponovno. Imam još par stranica u iznimkama, a sve ostalo se briše automatski kako surfam internetom. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.10.2020 10:30 (Marko :D).
11 godina
offline
Re: Google chrome
Marko :D kaže...

Heh, kolačiće od google.com, google.hr i youtube.com ionako ne brišem jer mi je onda muka namještati sve postavke na stranicama ponovno. Imam još par stranica u iznimkama, a sve ostalo se briše automatski kako surfam internetom. 

 ma ne brišem niti ja, no ima i onih kojima je njihova privatnost bitna, a bitna je njihova privatnost i gugletu - samo iz drugih razloga

 

Ultimately, it potentially allows Google, and only Google, to continue tracking Chrome users who opted for some more privacy; something that is enormously valuable to the internet goliath in delivering ads. Many users set Chrome to automatically delete cookies-and-site-data on exit for that reason – to prevent being stalked around the web – even though it often requires them to log back into websites the next time they visit due to their per-session cookies being wiped.

zato im se 'greškica' potkrala upravo u tome 

13 godina
offline
Re: Google chrome
picajzla0707 kaže...
Marko :D kaže...

Heh, kolačiće od google.com, google.hr i youtube.com ionako ne brišem jer mi je onda muka namještati sve postavke na stranicama ponovno. Imam još par stranica u iznimkama, a sve ostalo se briše automatski kako surfam internetom. 

 ma ne brišem niti ja, no ima i onih kojima je njihova privatnost bitna, a bitna je njihova privatnost i gugletu - samo iz drugih razloga

 

Ultimately, it potentially allows Google, and only Google, to continue tracking Chrome users who opted for some more privacy; something that is enormously valuable to the internet goliath in delivering ads. Many users set Chrome to automatically delete cookies-and-site-data on exit for that reason – to prevent being stalked around the web – even though it often requires them to log back into websites the next time they visit due to their per-session cookies being wiped.

zato im se 'greškica' potkrala upravo u tome 

Vidiš, trebalo bi isprobati radi li Edge isto, ali za Microsoft. Kao i to blokira li prateće skripte od Microsofta ili samo od konkurencije. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.10.2020 10:41 (Marko :D).
11 godina
offline
Re: Google chrome
Marko :D kaže...

Vidiš, trebalo bi isprobati radi li Edge isto, ali za Microsoft. Kao i to blokira li prateće skripte od Microsofta ili samo od konkurencije. 

 to je odgovor koji meni djeca najčešće nude kad dobiju jedinicu u školi - pogledaj tata kako su drugi prošli 

tema trenutno nije edge i nema smisla odmah ići na 'ali, ali, microsoft...', meni je jasno da si ti fan gugleta, ali baš nema smisla ovakav odgovor osim ako ne radiš za njihovu marketinšku službu 

13 godina
offline
Re: Google chrome
picajzla0707 kaže...
Marko :D kaže...

Vidiš, trebalo bi isprobati radi li Edge isto, ali za Microsoft. Kao i to blokira li prateće skripte od Microsofta ili samo od konkurencije. 

 to je odgovor koji meni djeca najčešće nude kad dobiju jedinicu u školi - pogledaj tata kako su drugi prošli 

tema trenutno nije edge i nema smisla odmah ići na 'ali, ali, microsoft...', meni je jasno da si ti fan gugleta, ali baš nema smisla ovakav odgovor osim ako ne radiš za njihovu marketinšku službu 

Edge je de facto kopija Chromea. Treba vidjeti jesu li malo prenamijenili kod u svoju koristi ili pak ostavili da se Google-ovi kolačići ne brišu. Iskreno, drugačije se ni ne može očekivati od preglednika pobliže povezanog s nekom uslugom.

 

Nisam fan Google-a, ali da, koristim njihove proizvode, kao i ti. Malo mi jesu bolji od Microsoftovih, ali da sam fan, baš i ne. Nisam fan ni jedne kompanije jer su tu da zarade na nama; Google, Microsoft, Facebook, Apple posebno.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.10.2020 11:07 (Marko :D).
11 godina
offline
Re: Google chrome
Marko :D kaže...

Edge je de facto kopija Chromea. Treba vidjeti jesu li malo prenamijenili kod u svoju koristi ili pak ostavili da se Google-ovi kolačići ne brišu. Iskreno, drugačije se ni ne može očekivati od preglednika pobliže povezanog s nekom uslugom.

 

Nisam fan Google-a, ali da, koristim njihove proizvode, kao i ti. Malo mi jesu bolji od Microsoftovih, ali da sam fan, baš i ne. Nisam fan ni jedne kompanije jer su tu da zarade na nama; Google, Microsoft, Facebook, Apple posebno.

 tema se zove 'google chrome', ne microsoft edge, a isto tako i moj post se ticao gogle chrome

prebacivanje teme na edge ili bilo koji drugi preglednik nema veze s temom općenito niti s mojim postom i očito služi skretanju pozornosti

kako je to taktika kojom se inače služe marketing i fanboji, moguće je da sam stekao krivi utisak 

15 godina
offline
Google chrome

Trebam preporuku za neki ad blocker extension za chrome, koristim ad blocker plus, ali ne blokira više u potpunosti reklame na youtubeu. Znači umjesto da preskoči oglas, ipak dole u desnom kutu piše Skip Ads, prije toga nije bilo. Znači ad block plus blokira reklamu, ali moram manualno kliknuti Skip Ads.. 

Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Google chrome
15 godina
offline
Re: Google chrome
Da imam instalirano i disconnect add on, al on baš ne blokira ništa na YouTube stranici, izgleda treba paid verzija. Probat ću ublock.
Edit: isprobao ublock origin, al opet se mora čekat pet-deset sekundi da video krene ili se mora ručno kliknuti skip ads, tako da ne radi ni taj.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.11.2020 19:38 (sage).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Google chrome

Jako puno se žali na probleme s YouTube-om. Razlog je taj što Google nasumično testira novi način oglašavanja u videozapisima. Zadnje što sam vidio na Redditu je da ekipa koja stoji iza uBlock Origina preporučila sljedeće pravilo;

 

youtube.com##+js(set, fetch, undefined)

 

Probaj pa javi jel radi...

15 godina
offline
Re: Google chrome
Aha to što si stavio, kopiram u black listu u ublock originu?
Nisam u toku ovo za oglase na YouTubeu, znam da je Adblock Plus uvijek fenomenalno radio na chromeu i YouTubeu.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
13 godina
offline
Re: Google chrome

To stavljaš u korisnički filter (user filter).

 

uBlock Origin uvijek radi odlično, ali kao što sam rekao, Google testira novi način za oglase koji je malo teže blokirati. Ekipa koja stoji iza uBlock Origina već je izdala beta verziju dodatka koja riješava taj problem. Također se već duže vrijeme bore s Twitch.tv; oni naprave skriptu za blokiranje oglasa, Amazon je za sat vremena zaobiđe tako da se konstantno prilagođavaju.

15 godina
offline
Re: Google chrome
Ok. Korisnički filter? To je ova opcija pod my filters možda? Imas li ti kakvu preporuku liste koja se može importati u ublock origin. Iako tamo imaju ove najpoznatije, možda još neka tipa za YouTube ad block??
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.11.2020 20:02 (sage).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Google chrome

Ne, My filters je dio gdje se dodaju cijele filter liste. User filter (korisnički filter) je gdje idu pravila.

 

I moram napomenuti da taj filter ima jednu manu. Lijevi meni će nestati, ali nestati će i te reklame odnosno bijeli Skip Ad. No ovo je samo privremeno rješenje dok ne izađe nova verzija uBlock Origina.

15 godina
offline
Re: Google chrome
Ok, najbolje onda čekat novu verziju ublock origina. Ona se valjda sama ažurira. Je li ok, pored ublock origina, imati instalirano i adblock plus add on za chrome. Neće biti problema nekih..
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.11.2020 22:21 (sage).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Google chrome
sage kaže...
Edit: isprobao ublock origin, al opet se mora čekat pet-deset sekundi da video krene ili se mora ručno kliknuti skip ads, tako da ne radi ni taj.

 ...ovo boldano nisam nikad dozivio sa uBlock Origin-om

 

Mozda bi trebalo obrisati svu povijest i sav cache (najbolje ocistiti sve pod opcijom "Clear browsing data") pa vidjeti da li se jos uvijek pojavljuju reklame

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
offline
Re: Google chrome
sage kaže...
Ok, najbolje onda čekat novu verziju ublock origina. Ona se valjda sama ažurira. Je li ok, pored ublock origina, imati instalirano i adblock plus add on za chrome. Neće biti problema nekih..

Naravno da će se pojavit problemi ako imaš dva ad blockera instalirana. Ukloni ABP i ostavi uBlock Origin.

djigibao kaže...
sage kaže...
Edit: isprobao ublock origin, al opet se mora čekat pet-deset sekundi da video krene ili se mora ručno kliknuti skip ads, tako da ne radi ni taj.

 ...ovo boldano nisam nikad dozivio sa uBlock Origin-om

 

Mozda bi trebalo obrisati svu povijest i sav cache (najbolje ocistiti sve pod opcijom "Clear browsing data") pa vidjeti da li se jos uvijek pojavljuju reklame

Google radi A/B testiranje. Ako su njegov račun uzeli za testiranje, nikakvo čišćenje kolačića mu neće pomoći.

16 godina
offline
Re: Google chrome
...a ako ode na Youtube bez da je prijavjen u Google racun?
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
offline
Re: Google chrome
Nema to veze, probao na desktopu i ista stvar. Nisam ubacivao onaj link, radije ću sačekati da izađe nova verzija ublocka. Pa nije uvjek deset sekundi, ako su dvije reklame onda je, uglavnom bude 4-5 sek. bijeli ekran i dolje u desnom uglu videa, piše skip ad, a sa lijeve strane kružić koji odbrojava to vrijeme.
Probat ću sutra disejblat sve adblockere, samo ublock origin ostaviti, pa javim.

https://forums.opera.com/assets/uploads/files/1595249778880-invisible-ad.png
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Google chrome

Ja koristim magicactions za youtube i nikad nisam imao reklame

Moj PC  
0 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice