Pc sa integriranom gpu na procesoru na 3 monitora

poruka: 22
|
čitano: 3.606
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Pc sa integriranom gpu na procesoru na 3 monitora

Pozdrav

Može li komp koji ima Ryzen sa gpu na procesoru biti spojen na 3 monitora. Ako da, kako.

Trenutno imam na graficku spojen, ali kako na komp koji nema graficku sa tim opcijama?

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Pc sa integriranom gpu na procesoru na 3 monit
crocro23 kaže...

Pozdrav

Može li komp koji ima Ryzen sa gpu na procesoru biti spojen na 3 monitora. Ako da, kako.

Trenutno imam na graficku spojen, ali kako na komp koji nema graficku sa tim opcijama?

Hvala

 

Ovisi sta imas od portova iza, ako imas vga,dvi i hdmi,2x hdmi i dp, itd.. onda moze na 3 monitora, ako imas samo 1 od navedenog onda samo 1 monitor, mozes uzet hdmi splitter ali s time nista nedobivas samo zrcalis 1 monitor na ostala 2(ista slika na sva 3)...Alternativno GT1030, GT 730 itd su dobre opcije, ovisno o modelu ploce postoji mogucnost da stavis PCIE karticu uzet cu primjer GT730(Najjeftinija nova), te se u postavkama namjesti da koristi Ryzen APU kao graficki akcelerator, znaci GT730 se koristi sve dok nepokrenes nesta graficki zahtjevno ili ono sto si ti izabrao da pokrece ryzen apu

Cyber Security Consulant
13 godina
offline
Re: Pc sa integriranom gpu na procesoru na 3 monit
Hazzard From da Hood kaže...
crocro23 kaže...

Pozdrav

Može li komp koji ima Ryzen sa gpu na procesoru biti spojen na 3 monitora. Ako da, kako.

Trenutno imam na graficku spojen, ali kako na komp koji nema graficku sa tim opcijama?

Hvala

 

Ovisi sta imas od portova iza, ako imas vga,dvi i hdmi,2x hdmi i dp, itd.. onda moze na 3 monitora, ako imas samo 1 od navedenog onda samo 1 monitor, mozes uzet hdmi splitter ali s time nista nedobivas samo zrcalis 1 monitor na ostala 2(ista slika na sva 3)...Alternativno GT1030, GT 730 itd su dobre opcije, ovisno o modelu ploce postoji mogucnost da stavis PCIE karticu uzet cu primjer GT730(Najjeftinija nova), te se u postavkama namjesti da koristi Ryzen APU kao graficki akcelerator, znaci GT730 se koristi sve dok nepokrenes nesta graficki zahtjevno ili ono sto si ti izabrao da pokrece ryzen apu

 Kako misliš što imam iza? Pa ako nema grafičke kartice na što ću spojit monitore? Znači hdmi 2x i vga ili dvi imam na kartici iza, zbog kartice, a kad je procesor samo što imam onda ?

7 godina
offline
Re: Pc sa integriranom gpu na procesoru na 3 monit

Pa imaš utore na matičnoj za integriranu grafu.

Možda VGA i sigurno jedan HDMI.

 

круха и игала...
14 godina
offline
Pc sa integriranom gpu na procesoru na 3 monitora

i možda Tip-C USB koji nosi sliku...

 

  to ti je jedina mogućnost...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pc sa integriranom gpu na procesoru na 3 monit
fer-de-lance kaže...

Pa imaš utore na matičnoj za integriranu grafu.

Možda VGA i sigurno jedan HDMI.

 

 Pa vga ne želim koristiti sigurno, trebam barem 1 hdmi + 1 displayport najbolje, a matična mi to nema, a da i ima onda mi treba za treći monitor još nešto, znači DVI ili još jedan HDM

 Matične koliko vidim u nekom ispod 1000kn rangu nemaju te utore, 3 komada

13 godina
offline
Re: Pc sa integriranom gpu na procesoru na 3 monit
Stric_Jura kaže...

i možda Tip-C USB koji nosi sliku...

 

  to ti je jedina mogućnost...

 Monitor mi nema usb-c, znači ako matična i ima iza usb-c moram kupiti neki konverter onda, imaš ideju?

8 godina
offline
Pc sa integriranom gpu na procesoru na 3 monitora

Ne čitaš kaj ti ljudi pišu ...

 

Ako na matičnoj nemaš 3 video izlaza, nemožeš sliku dobiti na 3 monitora ....

 

Bez obzira jesu li  to VGA,DVI,HDMI,DP, ako ih nema 3 nema 3 monitora ...

 

Razlika u tim konektorima je samo u rezoluciji ...

 

Isto tako pod procesorom provjeriti koliko monitora podržava i koje rezolucije ...

 

Kako kolega veli, neka jeftinija grafa sa 3-4 izlaza i to je to ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pc sa integriranom gpu na procesoru na 3 monitora

Nema ni jedna konzjumer ploča 3 digitalna izlaza, a pogotovo ne jeftinjare. Samo ti grafu nakalemi ili potraži neki intelov nuc. Dosta ih podržava 3 monitora

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Pc sa integriranom gpu na procesoru na 3 monit
dax-lax kaže...

Nema ni jedna konzjumer ploča 3 digitalna izlaza, a pogotovo ne jeftinjare. Samo ti grafu nakalemi ili potraži neki intelov nuc. Dosta ih podržava 3 monitora

Kako nema... evo moja prastara z87 chipset (vidi pod my pc) ima vga+dvi+2×hdmi, a imam još i gigabyte z87mx-d3h a ona ima vga+dvi+dp+hdmi... nije vrag da novije nemaju...

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.8.2022 10:37 (miki_the_pirat).
13 godina
offline
Re: Pc sa integriranom gpu na procesoru na 3 monit
miki_the_pirat kaže...
dax-lax kaže...

Nema ni jedna konzjumer ploča 3 digitalna izlaza, a pogotovo ne jeftinjare. Samo ti grafu nakalemi ili potraži neki intelov nuc. Dosta ih podržava 3 monitora

Kako nema... evo moja prastara z87 chipset (vidi pod my pc) ima vga+dvi+2×hdmi, a imam još i gigabyte z87mx-d3h a ona ima vga+dvi+dp+hdmi... nije vrag da novije nemaju...

 Bilo bi čudno da imaju. Sve manje i manje portova. Doduše, naletih na B350m mortar. dvi+hdmi+dp. Ali zato od ostalih portova 2xusb2, 3xusb3 + usbc. Znači, nađe se za silu.

11 godina
offline
Pc sa integriranom gpu na procesoru na 3 monitora

Najjeftinije što nađem kod nas je Gigabyte A520M DS3H (od 564 kn), a u DE se može pronaći Biostar za nekih 1100-1200 kn s dostavom. Možda i u Bosni ima (link) ako ti je blizu i možeš sakriti na granici ili tražiš povrat njihovog PDV-a i obaviš carinjenje. Samo trebaš provjeriti podržavaju li tvoj model procesora.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Pc sa integriranom gpu na procesoru na 3 monit
pazi nekad su ti portovi ili/ili pa bez obzira sta ima 3 izlaza ne da se koristit istovremeno sva tri.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pc sa integriranom gpu na procesoru na 3 monit
dax-lax kaže...

Nema ni jedna konzjumer ploča 3 digitalna izlaza, a pogotovo ne jeftinjare. Samo ti grafu nakalemi ili potraži neki intelov nuc. Dosta ih podržava 3 monitora

 Ok, znaci moram pljunut hrpu love za novi mbo ili kupiti grafulju koja je opet dodatnih 1000 kuna i na kraju ju necu ni koristit?

 

Nema mi smisla nikakvog, osim da onda budem na 2 monitora?

13 godina
offline
Re: Pc sa integriranom gpu na procesoru na 3 monit
nbdy32 kaže...

Ne čitaš kaj ti ljudi pišu ...

 

Ako na matičnoj nemaš 3 video izlaza, nemožeš sliku dobiti na 3 monitora ....

 

Bez obzira jesu li  to VGA,DVI,HDMI,DP, ako ih nema 3 nema 3 monitora ...

 

Razlika u tim konektorima je samo u rezoluciji ...

 

Isto tako pod procesorom provjeriti koliko monitora podržava i koje rezolucije ...

 

Kako kolega veli, neka jeftinija grafa sa 3-4 izlaza i to je to ...

 To znam, zato i kažem, koja ima 3, a ako nema, znaci moram kupit grafulju bez obzira da li imam potrebu za nju

 

Cpu je Ryzen 5 4650G

13 godina
offline
Re: Pc sa integriranom gpu na procesoru na 3 monit
kiwi_91 kaže...

Najjeftinije što nađem kod nas je Gigabyte A520M DS3H (od 564 kn), a u DE se može pronaći Biostar za nekih 1100-1200 kn s dostavom. Možda i u Bosni ima (link) ako ti je blizu i možeš sakriti na granici ili tražiš povrat njihovog PDV-a i obaviš carinjenje. Samo trebaš provjeriti podržavaju li tvoj model procesora.

 Super

Znači ovaj MBO ide uz Ryzen 5 4650G?

To je onda to, riješeno, piše hdmi i DP da ima + dvi, sad samo da saznam hoce li to zaista raditi na 3 dell monitora.

11 godina
offline
Re: Pc sa integriranom gpu na procesoru na 3 monit

crocro23

 

Na službenoj stranici piše da je Ryzen 5 PRO 4650G podržan, a i u specifikacijama je navedeno "Support for up to 3 displays at the same time". Još u HG Spotu-u provjeri je li to stvarno taj model matične jer u naslovu piše nešto VGA, HDMI, DP.

13 godina
offline
Re: Pc sa integriranom gpu na procesoru na 3 monit
kiwi_91 kaže...

crocro23

 

Na službenoj stranici piše da je Ryzen 5 PRO 4650G podržan, a i u specifikacijama je navedeno "Support for up to 3 displays at the same time". Još u HG Spotu-u provjeri je li to stvarno taj model matične jer u naslovu piše nešto VGA, HDMI, DP.

 Hvala puno, pošaljem email i čekam da potvrde

 Još da te pitam, imaš preporuku koji rami bi bili dobar izbor, 32gb (2x 16 idealno) i koji ssd 512-1tb bi predložio? CPU znaš, matičnu isto ako to bude ova, kad potvrde.

Na svakom monitoru će biti drugi preglednik otvoren, ca 40 tabova ukupno

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.8.2022 13:44 (crocro23).
16 godina
offline
Re: Pc sa integriranom gpu na procesoru na 3 monit
crocro23 kaže...
Super
Znači ovaj MBO ide uz Ryzen 5 4650G?

To je onda to, riješeno, piše hdmi i DP da ima + dvi, sad samo da saznam hoce li to zaista raditi na 3 dell monitora.

Bilo koji Ryzen APU podržava spajanje tri monitora, a dalje sve ovisi o priključcima na matičnoj ploči.

 

Kao primjer moja matična(tri video izlaza), u kombinaciji sa istim APU modelom ali ja koristim samo HDMI 2.0 za jedan 4K/60hz TV ili monitor itd.

 

https://www.gigabyte.com/Motherboard/B450M-S2H-rev-1x#kf

kiwi_91 kaže...

crocro23

 

Na službenoj stranici piše da je Ryzen 5 PRO 4650G podržan, a i u specifikacijama je navedeno "Support for up to 3 displays at the same time". Još u HG Spotu-u provjeri je li to stvarno taj model matične jer u naslovu piše nešto VGA, HDMI, DP.

AMD A520 i B550 matične ploče, ili svi modeli po defoltu podržavaju Renoir APU.

 

Nema potrebe za Bios nadogradnjom, kao u slučaju starijih B350 ili B450 matičnih ploča.

AMD,........is that Epyc or what?
11 godina
offline
Re: Pc sa integriranom gpu na procesoru na 3 monit

crocro23

 

To isključivo ovisi o budžetu. Nisam u zadnje vrijeme pratio RAM-e, ali mislim da je i dalje najisplativije ciljati 3600 MHz CL16/17 u "dual channel" načinu rada, dakle 2x ili 4x 8/16/32 GB (poželjno da su dual rank, što 16 GB i 32 GB uglavnom jesu). Kada nađeš neke koji ti odgovaraju budžetom, na stranici od matične pod support imaju listu provjerenih RAM-a pa vidi jesu li na toj listi. Ne znači da neće raditi kako treba ako nisu, ali bolje uzeti one koji su na listi.

SSD-ovi su uglavnom oni s DRAM-om bolji, ali u zadnje vrijeme ima i onih bez DRAM-a koji postižu rezultate kao s DRAM-om pa treba pogledati recenzije pojedinih koje nađeš da ti odgovaraju budžetom. Nema razloga trošiti novce na SSD-ove s PCIe 4.0 jer tvoja matična podržava samo PCIe 3.0. To govorim za NVMe, a ako ideš na SATA, onda bilo koji s DRAM-om će biti dobar.

9 godina
offline
Re: Pc sa integriranom gpu na procesoru na 3 monit
crocro23 kaže...
Hazzard From da Hood kaže...
crocro23 kaže...

Pozdrav

Može li komp koji ima Ryzen sa gpu na procesoru biti spojen na 3 monitora. Ako da, kako.

Trenutno imam na graficku spojen, ali kako na komp koji nema graficku sa tim opcijama?

Hvala

 

Ovisi sta imas od portova iza, ako imas vga,dvi i hdmi,2x hdmi i dp, itd.. onda moze na 3 monitora, ako imas samo 1 od navedenog onda samo 1 monitor, mozes uzet hdmi splitter ali s time nista nedobivas samo zrcalis 1 monitor na ostala 2(ista slika na sva 3)...Alternativno GT1030, GT 730 itd su dobre opcije, ovisno o modelu ploce postoji mogucnost da stavis PCIE karticu uzet cu primjer GT730(Najjeftinija nova), te se u postavkama namjesti da koristi Ryzen APU kao graficki akcelerator, znaci GT730 se koristi sve dok nepokrenes nesta graficki zahtjevno ili ono sto si ti izabrao da pokrece ryzen apu

 Kako misliš što imam iza? Pa ako nema grafičke kartice na što ću spojit monitore? Znači hdmi 2x i vga ili dvi imam na kartici iza, zbog kartice, a kad je procesor samo što imam onda ?

 Najjednostavnije je u tvom slucaju kao sto sam napiso, nadi neku 1030gt 4gb, ubodi to u pc, akceleracija preko ryzen chipa, i nemas problema....

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
13 godina
offline
Re: Pc sa integriranom gpu na procesoru na 3 monit
Hazzard From da Hood kaže...
crocro23 kaže...
Hazzard From da Hood kaže...
crocro23 kaže...

Pozdrav

Može li komp koji ima Ryzen sa gpu na procesoru biti spojen na 3 monitora. Ako da, kako.

Trenutno imam na graficku spojen, ali kako na komp koji nema graficku sa tim opcijama?

Hvala

 

Ovisi sta imas od portova iza, ako imas vga,dvi i hdmi,2x hdmi i dp, itd.. onda moze na 3 monitora, ako imas samo 1 od navedenog onda samo 1 monitor, mozes uzet hdmi splitter ali s time nista nedobivas samo zrcalis 1 monitor na ostala 2(ista slika na sva 3)...Alternativno GT1030, GT 730 itd su dobre opcije, ovisno o modelu ploce postoji mogucnost da stavis PCIE karticu uzet cu primjer GT730(Najjeftinija nova), te se u postavkama namjesti da koristi Ryzen APU kao graficki akcelerator, znaci GT730 se koristi sve dok nepokrenes nesta graficki zahtjevno ili ono sto si ti izabrao da pokrece ryzen apu

 Kako misliš što imam iza? Pa ako nema grafičke kartice na što ću spojit monitore? Znači hdmi 2x i vga ili dvi imam na kartici iza, zbog kartice, a kad je procesor samo što imam onda ?

 Najjednostavnije je u tvom slucaju kao sto sam napiso, nadi neku 1030gt 4gb, ubodi to u pc, akceleracija preko ryzen chipa, i nemas problema....

 Da, ali ne zelim kupiti polovnu, a nova nije jeftina + onda ce mi vise struje trosit, pa bi morao razmislit o jacem ups-u što mi je opet trošak nagli

 Našao sam na kraju za 800kn maticnu sa hdmi, DP i Dvi samo kad bude na lageru pa ju uzmem

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice