HP I8750H 1050GTX Problemi s gašenjem.

poruka: 16
|
čitano: 3.078
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
HP I8750H 1050GTX 16Gb RAM

Bok svima. Na laptopu trenutno radim video montaže u Adobe Premiere-u. S obzirom da se radi o većim projektima računalo to dosta teško vrti, kad je veća sekvenca, a naročito kad su u pitanju više bitni video zapisi, color grade i razni layeri, stabilizacije itd. Uglavnom, ponekad ludnica za odradit na laptopu. Ne moram reći da se jako puno undervolta i grije do 99C kod zahtijevnijih zadataka, iako sam promijenil termalnu pastu na procesoru i grafičkom čipu. Pitanje je slijedeće, zadnje vrijeme se je počeo gasiti bez upozorenja iako je cijelo vrijeme spojen na mrežni napon. Znači na original instaliranom Windows-10 odjednom se pojavi system shut down - i to u roku nekoliko sekundi, bez mogučnosti spremanja projekta ili bilo kakve akcije. Također iz određenih razloga bitnosti i pouzdanosti računalo je odspojeno od bilo kakvog interneta. Pitanje glasi, da li je u pitanju hardver? Ili bi moglo biti i nešto softverski? Ako je softverski, da li postoji kakav program koji može izlistati apsolutno sve servise koji se vrte unutar sistema - i takvu listu poslati nekom stručnom na analizu? 

 

Hvala unaprijed. 

 
0 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: HP I8750H 1050GTX Problemi s gašenjem.
Vjerojatno detektira nagli pad napona da ga pošalje u hibernaciju
16 godina
offline
Re: HP I8750H 1050GTX Problemi s gašenjem.
silvio3105 kaže...
Vjerojatno detektira nagli pad napona da ga pošalje u hibernaciju

 A ne bi znao, uglavnom to se nije prije dešavalo. Skroz ga ugasi, znači ne ide u hibernaciju. 

10 godina
offline
HP I8750H 1050GTX Problemi s gašenjem.

i grije do 99C

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
HP I8750H 1050GTX Problemi s gašenjem.

Malo previše grije pa ga termalna zaštita ugasi da zaštiti čip.

Tko je mijenjao pastu,Koju?

Ja bih to sve pregledao ponovo i ako se opet grije kupi bolje postolje za laptop sa ventilatorima.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: HP I8750H 1050GTX Problemi s gašenjem.
Goran kaže...
silvio3105 kaže...
Vjerojatno detektira nagli pad napona da ga pošalje u hibernaciju

 A ne bi znao, uglavnom to se nije prije dešavalo. Skroz ga ugasi, znači ne ide u hibernaciju. 

 Ocito da netko nije nanio pastu kako treba, pa se pregrijava i automatski iskljucuje. Ako je laptop toliko vazan za posao, a koliko vidim iz prvog posta jest onda bih ga odnio u neki ozbiljan servis da to decki pogledaju kako spada i rjese stvar. Ovako mozes samo nagadjati jest ovo nije ono. Laptop u ruke i pravac u neki ozbiljan servis (na tvom mjestu izabrao bih ovlasteni). 

Kada ti noge postanu slabe, vrijeme počinje da prolazi brže.
16 godina
offline
HP I8750H 1050GTX Problemi s gašenjem.

Hvala vam na savjetima. Uglavnom ja sam mijenjao i stavio gore Arctic MX-4. Kad duže enkodira puše vruči zrak, odnosno opipom sam zaključio da dobro termiči prenaša toplinu. Evo stavljam foto temperatura gdje neke od jezgri idu do 99C na koju sekundu kak gledam core-temp. Ali moram napomenuti da se gasi random, kad i nije na takvom full opterečenju. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: HP I8750H 1050GTX Problemi s gašenjem.

Nesto nisi napravio kako treba. Temperatura je previsoka, rastavi sve ponovno i napravi kako treba. Na internetu ima bezbroj tutorijala kako pravilno nanijeti termalnu pastu na procesor. U protivnom ne gine ti servis.

Kada ti noge postanu slabe, vrijeme počinje da prolazi brže.
16 godina
offline
Re: HP I8750H 1050GTX Problemi s gašenjem.
Softwer kaže...

Nesto nisi napravio kako treba. Temperatura je previsoka, rastavi sve ponovno i napravi kako treba. Na internetu ima bezbroj tutorijala kako pravilno nanijeti termalnu pastu na procesor. U protivnom ne gine ti servis.

 Hvala na savjetima. Budem probal još jednom stavit pastu. 

16 godina
offline
HP I8750H 1050GTX Problemi s gašenjem.

Evo, za sve koji se sa sličnim hardverom možda nađu u sličnoj situaciji. Nova pasta Arctic MX-4 je gore. Kratkotrajni peakovi temperatura pri enkodoranju videa od 6 min i način nanašanja paste stavio sam fotografije; dobrog ili lošeg primjera uradi sam. 🤷‍♂️ 

Grafički procesor pri 99%tnom opterecnju ide do 68C.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.2.2023 19:41 (Goran).
 
2 0 hvala 0
9 godina
online
Re: HP I8750H 1050GTX Problemi s gašenjem.

Baš nisi štedio pastu... više nije uvijek bolje, znaš?

Sa previše paste dobiješ izolaciju a ne bolju termalnu vodljivost.

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.2.2023 9:19 (miki_the_pirat).
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: HP I8750H 1050GTX Problemi s gašenjem.
Samo da nije vodljiva pasta 😁
15 godina
online
Re: HP I8750H 1050GTX Problemi s gašenjem.
Goran kaže...

Evo, za sve koji se sa sličnim hardverom možda nađu u sličnoj situaciji. Nova pasta Arctic MX-4 je gore. Kratkotrajni peakovi temperatura pri enkodoranju videa od 6 min i način nanašanja paste stavio sam fotografije; dobrog ili lošeg primjera uradi sam. 🤷‍♂️ 

Grafički procesor pri 99%tnom opterecnju ide do 68C.

 Kolega, bilo bi dobro da smanjiš količinu paste. Koliko vidim, ovo je previše.

I obavezno pobrisati taj višak paste koji se je posvukud oko čipa razlio.

Prijenosnici pod full loadom se i inače dosta griju.

Riješenje bi bilo uzeti neki dobar laptop cooler na kojem ćeš držati laptop.

Tigar Krezumica
3 godine
offline
Re: HP I8750H 1050GTX 16Gb RAM
Goran kaže...

Bok svima. Na laptopu trenutno radim video montaže u Adobe Premiere-u. S obzirom da se radi o većim projektima računalo to dosta teško vrti, kad je veća sekvenca, a naročito kad su u pitanju više bitni video zapisi, color grade i razni layeri, stabilizacije itd. Uglavnom, ponekad ludnica za odradit na laptopu. Ne moram reći da se jako puno undervolta i grije do 99C kod zahtijevnijih zadataka, iako sam promijenil termalnu pastu na procesoru i grafičkom čipu. Pitanje je slijedeće, zadnje vrijeme se je počeo gasiti bez upozorenja iako je cijelo vrijeme spojen na mrežni napon. Znači na original instaliranom Windows-10 odjednom se pojavi system shut down - i to u roku nekoliko sekundi, bez mogučnosti spremanja projekta ili bilo kakve akcije. Također iz određenih razloga bitnosti i pouzdanosti računalo je odspojeno od bilo kakvog interneta. Pitanje glasi, da li je u pitanju hardver? Ili bi moglo biti i nešto softverski? Ako je softverski, da li postoji kakav program koji može izlistati apsolutno sve servise koji se vrte unutar sistema - i takvu listu poslati nekom stručnom na analizu? 

 

Hvala unaprijed. 

 Moja preporuka je-prodaj to i uzmi pc

Kod gašenja-blue screen ili se samo ugasi?

16 godina
offline
HP I8750H 1050GTX Problemi s gašenjem.

Hvala vam svima na savjetima. Je možda je malo više paste..ali, za sada radi ok. Lijen sam opet ici šarafiti. Iako se uvijek kod zahtijevnijih zadataka tako grijao. Inače je i na cooling padu.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: HP I8750H 1050GTX 16Gb RAM
renato1977 kaže...
Goran kaže...

Bok svima. Na laptopu trenutno radim video montaže u Adobe Premiere-u. S obzirom da se radi o većim projektima računalo to dosta teško vrti, kad je veća sekvenca, a naročito kad su u pitanju više bitni video zapisi, color grade i razni layeri, stabilizacije itd. Uglavnom, ponekad ludnica za odradit na laptopu. Ne moram reći da se jako puno undervolta i grije do 99C kod zahtijevnijih zadataka, iako sam promijenil termalnu pastu na procesoru i grafičkom čipu. Pitanje je slijedeće, zadnje vrijeme se je počeo gasiti bez upozorenja iako je cijelo vrijeme spojen na mrežni napon. Znači na original instaliranom Windows-10 odjednom se pojavi system shut down - i to u roku nekoliko sekundi, bez mogučnosti spremanja projekta ili bilo kakve akcije. Također iz određenih razloga bitnosti i pouzdanosti računalo je odspojeno od bilo kakvog interneta. Pitanje glasi, da li je u pitanju hardver? Ili bi moglo biti i nešto softverski? Ako je softverski, da li postoji kakav program koji može izlistati apsolutno sve servise koji se vrte unutar sistema - i takvu listu poslati nekom stručnom na analizu? 

 

Hvala unaprijed. 

 Moja preporuka je-prodaj to i uzmi pc

Kod gašenja-blue screen ili se samo ugasi?

 Kod gašenja je u sekundi onaj windows screen- system is shuting down. I ode. Random, nekad danima ništa, a nekad se desi. 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice