12GB RAM-a, 11.2 iskoristivo

poruka: 9
|
čitano: 2.241
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
12GB RAM-a, 11.2 iskoristivo

Lijep pozdrav svima, da ne duljim, moj problem je u samom naslovu, imam 12GB DDR3 a piše mi 11.2 usable, to sam tek sad primijetio a do prije par dana sam imao 12GB i nije ništa pisalo koliko je usable, može li mi netko pomoći kako da vratim na tih 12GB, ako je to ikako moguće? Molim vas za pomoć

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: 12GB RAM-a, 11.2 iskoristivo
playjob kaže...

Lijep pozdrav svima, da ne duljim, moj problem je u samom naslovu, imam 12GB DDR3 a piše mi 11.2 usable, to sam tek sad primijetio a do prije par dana sam imao 12GB i nije ništa pisalo koliko je usable, može li mi netko pomoći kako da vratim na tih 12GB, ako je to ikako moguće? Molim vas za pomoć

Meni na Win 10 sa 16GB RAMa piše da je 14,9GB iskoristivo. Pogledaj u resource monitor da ti preostali RAM uzima BIOS, driveri za uređaje i servisi. Isti slučaj je i za Win 8.1 link -> RAM useable

Zora puca, biće dana ...
14 godina
offline
12GB RAM-a, 11.2 iskoristivo

Pa kad imas na toj ploci integriranu graficku nemas se sta cuditi ona ti uzima tih 800mb

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: 12GB RAM-a, 11.2 iskoristivo
Jura iz druge galaksije kaže...
playjob kaže...

Lijep pozdrav svima, da ne duljim, moj problem je u samom naslovu, imam 12GB DDR3 a piše mi 11.2 usable, to sam tek sad primijetio a do prije par dana sam imao 12GB i nije ništa pisalo koliko je usable, može li mi netko pomoći kako da vratim na tih 12GB, ako je to ikako moguće? Molim vas za pomoć

Meni na Win 10 sa 16GB RAMa piše da je 14,9GB iskoristivo. Pogledaj u resource monitor da ti preostali RAM uzima BIOS, driveri za uređaje i servisi. Isti slučaj je i za Win 8.1 link -> RAM useable

Resource monitor  evo ovako to izgleda :/ 800 MB mi ode na to

dreadmoore kaže...

Pa kad imas na toj ploci integriranu graficku nemas se sta cuditi ona ti uzima tih 800mb

 Može li se to vratit nekako? I kako to da prije nije uzimala nego tek, izgleda, od prije par dana

16 godina
neaktivan
offline
12GB RAM-a, 11.2 iskoristivo

Ako imaš drugu grafičku u računalu u BIOS-u onemogući internu na mbo pa provjeri RAM.

Zora puca, biće dana ...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
12GB RAM-a, 11.2 iskoristivo

Evo te tvoje maticne ploce iz aviona se vidi da ima vga i hdmi izlaz i zato ti nema tih 800MB jer ih tagraficka uzima sebi

Moj PC  
0 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: 12GB RAM-a, 11.2 iskoristivo
dreadmoore kaže...

Evo te tvoje maticne ploce iz aviona se vidi da ima vga i hdmi izlaz i zato ti nema tih 800MB jer ih tagraficka uzima sebi

 Dobro brate šta si živčan... ne razumiju se svi ko ti

8 godina
neaktivan
offline
Re: 12GB RAM-a, 11.2 iskoristivo

Napravi ovo:

 

Start->Run->type MSCONFIG->Boot->Advanced Options-> Check that maximum memory isnt checked.

9 godina
offline
Re: 12GB RAM-a, 11.2 iskoristivo
irush kaže...

Napravi ovo:

 

Start->Run->type MSCONFIG->Boot->Advanced Options-> Check that maximum memory isnt checked.

 Hvala ti do neba i nazad! Sretna ti nova godina :D

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice