Trenutno najbolji AM2+ procesor

poruka: 25
|
čitano: 8.951
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Trenutno najbolji AM2+ procesor

Pozdrav!

Trenutno imam matičnu ploču Asus M2N68-VM na starom kompu, koja podržava AM2+. 

 

Meni bi trebao neki procesor, za sada imam AMD Phenoma 9500 X4, ali vidim u igrama, npr. kada se pojavi mnogo likova, naglo padne fps.

Grafička je GTX 470 amp! edition tako da mislim kako to nije do nje.

 

Koja je trenutno najbolja solucija za AM2+ socket procesor, i hoće li Raptoxx od 500W moći držati novi procesor i grafu?

ZOTAC: It's Time to Play.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Trenutno najbolji AM2+ procesor

Hmm, 500W, Phenom X4, X6 je već upitan....piledriver nije los ali nikako ne bi isao na ovo napajanje, i sumnjam da ploca ima bios koji podrzava te procesore.

RAKIA connecting people!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Trenutno najbolji AM2+ procesor

A uz novo napajanje?

ZOTAC: It's Time to Play.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Trenutno najbolji AM2+ procesor
gymboy kaže...

piledriver nije los ali nikako ne bi isao na ovo napajanje, i sumnjam da ploca ima bios koji podrzava te procesore.

Piledriver ne ide nikako na ovu ploću.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Trenutno najbolji AM2+ procesor
gymboy kaže...

Hmm, 500W, Phenom X4, X6 je već upitan....piledriver nije los ali nikako ne bi isao na ovo napajanje, i sumnjam da ploca ima bios koji podrzava te procesore.

pa ovaj njegov vuce 95W ako se ne varam.. a x4 vucu 125 W ( moj 965 )... ja sam sa napajanjem iz 2004 tako nesto 420W palio amd athlona x2 6000 koji je vuko 90W ali grafa nije bila nesto jaka 50W tako nesto..ali ugl ja mislim da bi to napajanje moglo drzat , sad neka neko strucniji kaze ti tocno dal bi moglo ili ne {#}

Nadam se da sam pomogao, ako jesam prst gore
14 godina
neaktivan
offline
Trenutno najbolji AM2+ procesor

Do sada mi se u igrama znalo događati da mi se komp ugasi. Je li moguće da je to zbog preslabo napajanja za Phenoma 9500 + GTX470?

 

Ja trenutno ne bih radio upgrade matične ploče, a pošto mi svi govore da je GTX 470 dobra grafička za igre, trebao bih samo novi procesor. Time sam ograničen samo na AM2+ socket, pošto ga matična jedino podržava, uz AM2, do 140W kako piše na službenoj stranici.

 

E sad, ako upgrade procesora traži i novo napajanje, onda ću morati uzet i napajanje.

 

Samo neka netko napiše model procesora koji ide na moju matičnu, i koje bi napajanje trebao uzeti...

ZOTAC: It's Time to Play.
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.12.2012 13:29 (DmL).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Trenutno najbolji AM2+ procesor

Matična ti ne podržava nešto tipa ×6...Mislim da več imaš nešto među najjačima(tvoj proc).

Za nešto jače trebat če mijenati matičnu,npr;tipa am3,am3+...

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Trenutno najbolji AM2+ procesor
DmL kaže...

Do sada mi se u igrama znalo događati da mi se komp ugasi. Je li moguće da je to zbog preslabo napajanja za Phenoma 9500 + GTX470?

 

Ja trenutno ne bih radio upgrade matične ploče, a pošto mi svi govore da je GTX 470 dobra grafička za igre, trebao bih samo novi procesor. Time sam ograničen samo na AM2+ socket, pošto ga matična jedino podržava, uz AM2, do 140W kako piše na službenoj stranici.

 

E sad, ako upgrade procesora traži i novo napajanje, onda ću morati uzet i napajanje.

 

Samo neka netko napiše model procesora koji ide na moju matičnu, i koje bi napajanje trebao uzeti...

Napajanje mjenjaj prvo.. Gasi ti se 100% zbog njega..kada promjeniš napajanje prati malo situaciju oko frejmova pa vidi... Reci koji ti je budzet za napajanje a koji za procesor

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila
15 godina
offline
Re: Trenutno najbolji AM2+ procesor
lukabo kaže...

Matična ti ne podržava nešto tipa ×6...Mislim da več imaš nešto među najjačima(tvoj proc).

Za nešto jače trebat če mijenati matičnu,npr;tipa am3,am3+...

o cem ti pricas ?? skrolaj dolje

 

http://www.asus.com/Motherboards/AMD_AM2Plus/M2N68VM/#CPUS

 

moze stavit x6 bez ikakvih problema..

 

iako ja bih osobno uzeo phenoma II 955be, ja sam npr sa 965be vukao nedavno hd 7970.. a prije kada sam imao hd 955 vukao sam hd 5970 tako da... ide to bez problema netreba ti x6 a i regulacija na ploci bi se grijala puno vise nego sa phenomom II 955 x4

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila
15 godina
neaktivan
offline
Trenutno najbolji AM2+ procesor

http://www.asus.com/Motherboards/AMD_AM2Plus/M2N68VM/#CPUS

 

Podržava X6, osobno bih isao na taj proc i vidio, ako se komp prilikom load-a rusi, zamijeni se napajanje, osobno mislim da je procesor odlican, solidno se dize, i dugo  vremena ce biti dovoljan za bilo kakve aplikacije..

RAKIA connecting people!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Trenutno najbolji AM2+ procesor
gymboy kaže...

http://www.asus.com/Motherboards/AMD_AM2Plus/M2N68VM/#CPUS

 

Podržava X6, osobno bih isao na taj proc i vidio, ako se komp prilikom load-a rusi, zamijeni se napajanje, osobno mislim da je procesor odlican, solidno se dize, i dugo  vremena ce biti dovoljan za bilo kakve aplikacije..

ne ici na taj proc zbog regulacije.. sve 5 podrzavat ce ga ali je to sve upitno kolko ce dugo ploca drzat nedaj boze ako ce htjet OC, znam iz iskustva.. 955x4 za igre je jednak kao i x6 bilo koji od tih.. nema razlike..

 

i ja nebih prvo stavio proc pa uzeo napajanje.. OBAVEZNO prvo mjenjaj napajanje a tek zatim procesor.. Napajanje je dio na kojem se ne smije štedit i tu bi trebao biti kraj price.

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila
14 godina
neaktivan
offline
Trenutno najbolji AM2+ procesor

Hmm. Ne znam, možda oko 500-600 kuna za napajanje? Ma ne treba mi nešto sad posebno, bitno mi je samo da normalno pogoni taj novi proc i grafu.

 

 

ZOTAC: It's Time to Play.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Trenutno najbolji AM2+ procesor
Za tvoje potrebe netreba ništa više od napajanja LC Power 460/560GP3,koštaju kakvih 350kn.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Trenutno najbolji AM2+ procesor
toxic kaže...
lukabo kaže...

Matična ti ne podržava nešto tipa ×6...Mislim da več imaš nešto među najjačima(tvoj proc).

Za nešto jače trebat če mijenati matičnu,npr;tipa am3,am3+...

o cem ti pricas ?? skrolaj dolje

 

http://www.asus.com/Motherboards/AMD_AM2Plus/M2N68VM/#CPUS

 

moze stavit x6 bez ikakvih problema..

 

iako ja bih osobno uzeo phenoma II 955be, ja sam npr sa 965be vukao nedavno hd 7970.. a prije kada sam imao hd 955 vukao sam hd 5970 tako da... ide to bez problema netreba ti x6 a i regulacija na ploci bi se grijala puno vise nego sa phenomom II 955 x4

-o čemu ti pričaš? podržava ga(krivo sam se gore izrazio) ali bit če problema,  ja samo velim da več ima za am2+ skoro najjači proc,istina može staviti ×6,ali tu  postoje problemi,a phenomi ×6 Core imaju am3 socket,samo če si zeznuti comp.Čovječe pa ima am2+ socket,ako i stavi phenoma ×6,trebat če sigurno mijenjati i napajanje i hlađenje...Što su onda radili toliko vrsta socketa,od am3,3+,fm,fm1...ako svi ti noviji proci rade(bi radili)sa ovim "zastarjelim"

-a i sam si rekao ne ići na taj proc phenom ×6 

 

http://support.asus.com/cpusupport/list.aspx?SLanguage=en&m=M2N68-VM&p=1

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.12.2012 18:40 (lukabo).
13 godina
offline
Trenutno najbolji AM2+ procesor

Trenutno na raspolaganju ti je jedino phenom 2 965be(košta oko 700kn), druge nove ne možeš nabavit. Taj proc ide na AM2+ socket naravno sa ddr2 ram-om te ga također na AM3 (AM3+) socket-u možeš kombinirat sa DDR3 ramom.

A što se napajanja tiće ovo će gurat sve što staviš na njega.

Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.12.2012 20:22 (strit).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Trenutno najbolji AM2+ procesor

evo ja imam najjaceg am2+ procesora a to je amd phenom II x4 940 BE Spec

13 godina
offline
Re: Trenutno najbolji AM2+ procesor
DmL kaže...

Hmm. Ne znam, možda oko 500-600 kuna za napajanje? Ma ne treba mi nešto sad posebno, bitno mi je samo da normalno pogoni taj novi proc i grafu.

 

 

Cisto da imas prostora za nadogradnju i da ti se ne ponovi situacija kao sada , preporucam XFX 550W , polumodularni OCZ Silencer MK III 500W ... !

Music As A Weapon !!
13 godina
offline
Re: Trenutno najbolji AM2+ procesor

Ja smatram da njega ne zanima koji je bio najjači AM2+ proc nego koji može danas kupit a da paše na njegovu ploču.

Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.12.2012 20:38 (strit).
12 godina
offline
Re: Trenutno najbolji AM2+ procesor
strit kaže...

Ja smatram da njega ne zanima koji je bio najjači AM2+ proc nego koji može danas kupit a da paše na njegovu ploču.

 pogledaj bolje naslov teme jasno ko dan

12 godina
protjeran
offline
Re: Trenutno najbolji AM2+ procesor
DmL kaže...

Pozdrav!

Trenutno imam matičnu ploču Asus M2N68-VM na starom kompu, koja podržava AM2+. 

 

Meni bi trebao neki procesor, za sada imam AMD Phenoma 9500 X4, ali vidim u igrama, npr. kada se pojavi mnogo likova, naglo padne fps.

Grafička je GTX 470 amp! edition tako da mislim kako to nije do nje.

 

Koja je trenutno najbolja solucija za AM2+ socket procesor, i hoće li Raptoxx od 500W moći držati novi procesor i grafu?

 

antimon95 kaže...

 pogledaj bolje naslov teme jasno ko dan

@antimon

 

Citati s razumijevanjem!

 

Kao što potpuno ne poznajemo čovjeka ako imamo samo predodžbu o njegovoj vanjštini, tako ne poznajemo ni svijet koji nas okružuje ako o njemu znamo samo ono što nam objavljuju fizička osjet
14 godina
neaktivan
offline
Trenutno najbolji AM2+ procesor

Samo da rasčistimo neke nedoumice: dakle, ja sada planiram uzeti novi procesor, a time i napajanje kako staro ne bi bilo preslabo.

Dakle, netko je preporučio XFX 550W, i procesor AMD Phenom II X4 965 Black Edition.

 

Slažete li se i ostali sa ovime ili biste da ste na mom mjestu stavili nešto drugo?

I da napišem konfiguracija koju sada imam:

  • AMD Phenom 9500 X4, 2,2 GHz
  • nVIDIA GTX 470 AMP! Edition
  • 2x2 GB RAM DDR II
  • RaptoXX 500W
  • ASUS M2N68-VM
ZOTAC: It's Time to Play.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Trenutno najbolji AM2+ procesor

Phenoma 965 nema na listi podrzanih procesora , imas 955 !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Trenutno najbolji AM2+ procesor
Haf932 kaže...

Phenoma 965 nema na listi podrzanih procesora , imas 955 !

Kao sto kaze kolega nemas 965 naveden kao podrzan za tu plocu imas 955 ali uz to imas i 1055T i 1090T sad po meni ne bi bilo lose ubosti 1055T i to XFX 550W napajanje, onda bi sa tom konfom igrao sve nove naslove na high ( nista preko ) na toj konfi :)

14 godina
neaktivan
offline
Trenutno najbolji AM2+ procesor

Onda dakle AMD Phenom II X4 955 BE + XFX 550W ?

 

Znači sa tim procesorom i GTX 470 ću moći novije naslove vrtiti na high, ne i very high postavkama?

 

ZOTAC: It's Time to Play.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Trenutno najbolji AM2+ procesor

Da !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice