Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak

poruka: 134
|
čitano: 65.591
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak

 

Vrag mi nije dao mira i prodao Katanu 4 i za sitne novce pazario LC Power LC CC120 + Scythe Grand Flex 120 mm ventilator.

 

Prime95 ~ 30 Min

FX6300@4.0GHz ~ 1.220V

 

Scythe Katana 4 vs LC Power LC CC120 (Scythe Grand Flex 120 mm)

 

Rezultat smanjila se temperatura za cca: ~9c što je super isto tako ventilator nikada ne prekoračuje više od 50% brzine i pritom je nešo tiši od Katane 4.

Još jedna prednost LC hladnjaka je boljii položaj hladnjaka koji puše na stražnji klasični izlaz,kod Katane 4 je moglo samo prema gore ili dole ispuhivati vrući zrak ( zrak puše izravno na napajanje što nikako nije dobro ).

Sve u svemu vrlo zadovoljan.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.8.2015 13:50 (3n3m1).
Moj PC  
5 0 hvala 2
9 godina
neaktivan
offline
Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak

Poštovanje. Zna li netko jel dotični hladnjak stane u Zalmanovo Z3 kućište?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak
phobos007 kaže...

Poštovanje. Zna li netko jel dotični hladnjak stane u Zalmanovo Z3 kućište?

Hladnjak stane bez problema u Zalman Z3.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
9 godina
neaktivan
offline
Re: Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak

Hvala na brzom odgovoru!

16 godina
offline
Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak

Koji da kupim od ova dva?

I još bitnije pitanje, isplati li mi se uopće kupovati s obzirom da imam Spire Kepler rev. 2?

 

 

1 Alpenföhn Ben Nevis, 120mm
13 LC POWER LC-CC-120
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak

Neisplati, ali ako te bas svrbi lova onda LC 120.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak

Nije baš da me svrbi, ali danas idem po HDD i kućište, a kako mi je i Athlon II X4 651K u dolasku čini mi se da bi LC-cc-120 bio bolji izbor.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak

Bili ovaj kuler mogao u "thermatake commander GS III"

3 Bi
0 Ne bi
Problema ima puno, ali rješenja duplo više.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak
CROGamerJosip kaže...

Bili ovaj kuler mogao u "thermatake commander GS III"

 U to kućište staju hladnjaci do 155mm visine a taj LC-cc-120 je visok 152mm i stoga ne vidim što će ti glasanje.

Evo ti specifikacije kućišta: http://www.thermaltake.com/products-model_Specification.aspx?id=C_00001901

 

Evo i specke hladnjaka: http://www.lc-power.com/index.php?id=499&L=1

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.6.2016 20:21 (nicky.sl).
13 godina
offline
Re: Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak
nicky.sl kaže...

 U to kućište staju hladnjaci do 155mm visine a taj LC-cc-120 je visok 152mm i stoga ne vidim što će ti glasanje.

Ja sam mu kliknuo u anketu.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
8 godina
neaktivan
offline
Re: Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak
Valentin17 kaže...
nicky.sl kaže...

 U to kućište staju hladnjaci do 155mm visine a taj LC-cc-120 je visok 152mm i stoga ne vidim što će ti glasanje.

Ja sam mu kliknuo u anketu.

KINGma pitam jer svi normalni ljudi imaju tower kućište, a ja midi tower(jer su mom tati u hgspotu rekli da je to kuciste bolje od nekog tower,pa on kupio to)

 

Problema ima puno, ali rješenja duplo više.
10 godina
offline
Re: Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak

Stara priča, kad kupac dođe i ne zna izričito šta hoće oni mu uvale ono što baš i ne ide najbolje (čišćenje skladišta), ali budi bez brige nije to loše kućište.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak

Ok...ma kvalitetno je ono...nego malo je malo...i nije bas za cable menagment...ali nema veze dok se ne raspadne perfektno xD

Problema ima puno, ali rješenja duplo više.
15 godina
offline
Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak

jel dobar i lc-cc-100 posto u sarajevu nigdje ne mogu da nadjem lc-cc-120

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak

Htio bi ventilator od 140mm, sad ne znam dal bi to uspio stavit na ovaj hladnjak. Ima li 140mm vent na lc cc 120?

 

 

Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
13 godina
offline
Re: Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak
x18x05x kaže...

Htio bi ventilator od 140mm, sad ne znam dal bi to uspio stavit na ovaj hladnjak. Ima li 140mm vent na lc cc 120?

Pa koliko ja znam, nemaš načina da zakvačiš 140 mm ventilator sa kopčama za 120 mm model.

Ja bih osobno da sam na tvome mjestu uložio u kvalitetan 120 mm ventilator kao npr. Noctua NF F12 PWM

ili čak Corsair ML120 Pro.

Sam vidi koliko ti je tako nešto isplativo, imaš i ovako nešto, KLIK.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
14 godina
offline
Re: Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak

Zato i pitam. Ovo što si naveo je skupa igra.

Htio sam veći vent zbog tišine u kućištu.

Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
13 godina
offline
Re: Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak
x18x05x kaže...

Htio sam veći vent zbog tišine u kućištu.

To možeš postići tišim ventilatorom i podešavanjem okretaja preko programa koji dolazi uz ploču.

Ako ti je tišina bitna, najjeftinije ti je uzeti Noctuu NF F12 PWM, bolje hladi od toga ventilatora

koji dolazi uz LC CC 120, tiša je dosta, a utišati je možeš tako da joj smanjiš okretaje preko ploče.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.3.2017 18:57 (Valentin17).
14 godina
offline
Re: Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak
Valentin17 kaže...
x18x05x kaže...

Htio sam veći vent zbog tišine u kućištu.

To možeš postići tišim ventilatorom i podešavanjem okretaja preko programa koji dolazi uz ploču.

Ako ti je tišina bitna, najjeftinije ti je uzeti Noctuu NF F12 PWM, bolje hladi od toga ventilatora

koji dolazi uz LC CC 120, tiša je dosta, a utišati je možeš tako da joj smanjiš okretaje preko ploče.

Preko ploče nije moguće ništa, ne znam zašto?! Imam program AI Suite 3, kao da se neda smanjit brzina.

Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
13 godina
offline
Re: Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak
x18x05x kaže...

Preko ploče nije moguće ništa, ne znam zašto?! Imam program AI Suite 3, kao da se neda smanjit brzina.

Čime ti podešavaš brzinu okretaja toga ventilatora?

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
12 godina
protjeran
offline
Re: Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak
x18x05x kaže...

Htio bi ventilator od 140mm, sad ne znam dal bi to uspio stavit na ovaj hladnjak. Ima li 140mm vent na lc cc 120?

 

 

 gle imas 140mm hladnjake s 120mm rupama...pa vidi! neznam kak kopca izgleda na tom lccc120

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
11 godina
online
Re: Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak
Preko fan xperta u tom ai suit pokreni fan tunning i kad dovrsi postupak program ce znati karakteristike svakog venta i onda za svaki vent zasebno namjesti krivulje ili izaberi vec odredjene profile poput silent, performance ili kako se vec zovu
Moj PC  
3 0 hvala 3
11 godina
online
Re: Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak
Naravno, ventovi (3 ili 4 pinski) ti moraju biti ustekani u pripadajuce headere na maticnoj
Moj PC  
3 0 hvala 3
14 godina
offline
Re: Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak
Valentin17 kaže...
x18x05x kaže...

Preko ploče nije moguće ništa, ne znam zašto?! Imam program AI Suite 3, kao da se neda smanjit brzina.

Čime ti podešavaš brzinu okretaja toga ventilatora?

Fan Xpert, pročitao sam negdje da ako je tri pina vent da je nemoguće povećavat i smanjivat brzinu.

Stjepanj

Gdje ima za kupiti?

picajzla0707

Odradim ja to, al opet neće. Imam dva pina u vrhu ploče, jedan za vent iza i drugi za kuler.

Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
13 godina
offline
Re: Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak
x18x05x kaže...

negdje da ako je tri pina vent da je nemoguće povećavat i smanjivat brzinu.

LC CC 120 ima 4 pin konektor za napajanje ventilatora, znam jer upravo gledam u njega.

Tvoja ploča ima na sebi kao i sve ostale ploče 4 pin konektor za spajanje ventilatora hladnjaka procesora.

Moraš moći to kontrolirati, probaj u BIOSu postaviti na silent ili manual, pa ručno podesi okretaje.

Ili instaliraj Teamviewer i u privatnoj poruci mi pošalji ID i PASS koji ti pokaže, pa ti ja to pogledam.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.3.2017 19:37 (Valentin17).
16 godina
offline
Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak

Gledaj da ti pise CPU. Tamo ustekaj.

Takodjer u Boisu moras nastelati da se regulacija brzine ventova radi pomocu voltaze.

Obicno imas PWM i Voltage control. 

Ja koristim Speedfan program za regulaciju i trenutno mi je to broj 1. Vecina ljudi ga ne zna postelat jer ne radi "out of the box", ali dok se nastela fakat je mrcinski mali programcic.

 

P.S. Kada je 4 pinski regulacija ce biti moguca samo u PWM modu, a ako stavis Voltage onda mozes i 3 pince regulirati ako maticna na odredjenim 3-pin headerima podrzava.

 

PWM: 4-pin

VOLTAGE: 4, 3 i 2 pin.

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.3.2017 19:42 (ukay1000).
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
online
Re: Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak
Kod mene je takodjer ai suit i sve radi kako treba, kako za cpu fan koji je 4-pinski, tako i za ventove na kucistu koji su 3-pinski

i fino se da namjestit krivulja za svaki vent zasebno da dize i spusta rpm, ovisno o temperaturi maticne ili proca -po zelji, a 3-pinske mi kontrolira isto kao i ovaj od cpu hladnjaka, razliku ne vidim
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak

Zato jer ti je u biosu namjestena kontrola putem voltaze. 3 pinski se ne mogu kontrolirati PWM putem jer dva pina su struja a treci samo za ocitavanje okretaja.

4 pinski se kontroliraju posebnom elektronikom na ventu.

Ja sam si recimo slozil Y kabel na 4 pinski od CPU, spojil na njega CPU i 4 sistem fanova. Sve putem voltaze. I kako rastu okretaji CPU ventu tako rastu svima ostalima 3 pincima. Dobil sam hladno kuciste koje je u 98% slucajeva necujno jer svi rade oko 30% :)

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
online
Re: Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak
Ali on ima fan xpert kojim moze svaki vent zasebno namjestat krivulje, takodjer prema temperaturi maticne ili proca za svaki vent zasebno po izboru

Jednom namjestis i zaboravis, a programcic radi bez prckanja po biosu s 3 ili 4 pinskim, sasvim mu svejedno
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak

Apsolutno se slazem, ali pod uvjetom da ima znanja namjestit krivulje. Meni je recimo ovo elegantnije resenje jer sve sto sam napravil je usel u bios, namjestil voltage control za CPU header, ustekal kablove i ventove i GG. Sve je tiho.

U speedfanu sam si napravil jos tisu krivulju jer ovaj LCC 120 oce nekad biti glasniji kada pokrenem neke igre, ali i po defaultu je super sve.

Ja sam takodjer jedan od onih kaj mu maticna ploca ima musice pa je potrebno izmozgat zasto mi LCC 120 radi na maksimumu, a drugi nisu imali probleme. Isto tak i ostatak 3 pinaca, nista nije radilo. Sve se vrtilo ma maxu i bilo glasno ko da turbinu imam. Sad napokon sve dela po spagi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice