Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 14.391
|
čitano: 2.346.645
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
ivicask kaže...
sfc_PsychQ kaže...

 ne sekiraj se sa intelom, ja imam 13700kf od samog pocetka kako je izasao, sve radi kako treba, ukljucujuci i ue igre. jel trebas sta da ti istestiram i puknem ss-ove ovdje?

 Pa 13700 nemaju problema, 13900 i 14900 imaju...

 https://www.theregister.com/2024/07/13/game_raptor_intel/

 

"Stability issues on Raptor Lake processors first caught widespread attention in February, and have been linked to some of the first 13th Gen Raptor Lake CPUs that were launched in late 2022. The Core i9-13900K and Core i9-14900K, Intel's top-end models, seem to be the most affected, and there are some reports that the cut-down Core i7-13700K and Core i7-14700K also have problems."

2 mjeseca
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
ivicask kaže...

 Pa 13700 nemaju problema, 13900 i 14900 imaju...

 Imaju imaju Warframe devs report 80% of game crashes happen on Intel's overclockable Core i9 chips — Core i7 K-series CPUs also have high crash rates

 

15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
itomic009 kaže...

Znali i9 13th i 14th gen nisu plug and play nego plug and pray? Bome su zaronoli u svoja sranja žešće. Pa mislim ono, jasno je tu odmah već neko vrijeme da to nema veze s mozgom kad ti obični consumer level CPU može rokat 300 - 400W ili više!!  Pa tu je jasno moralo biti da to ne valja, brate dragi. i7 i i5 im rade normalno ili je i to sranje??

 Treba ti napredni tečaj kako ga ukrotiti kroz bios postavke...nije roba za bilo koga 😂

15 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Intel postao nekadašnji amd. Amd nije više za profi ocere delidere sad se štelanje brusi na intelu. Nema više plagenpleja.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 mjeseca
protjeran
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Ma od svega je najgore sta tih problema ima puno i masa je degradiranih procesora pa sada intel izbjegava rijesavati reklamacije.

Nije problem ustabiliti procesor ako ga sam poštelaš u BIOS-u ali je problem ako sam platio nesto i sta ima jasno istaknute default frekvencije za all core onda to i želim kod kuce, plus i vise od toga jer placam premiju na K oznaku koja bi sa overklokom trebala jos dodatne performanse ostavriti. I onda ako ja moram spustati frekvenciju ispod one koja je reklamirana i granatirana je problem 


 
4 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Dobro za nas gamere je još OK jer ga platimo 400 eura i koristimo do šest velikih jezgri, ovo ostalo zjapi prazno pa sve skupa degradira sporije. Molojezgreni I dio ostane valjda zdrav 😆
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Sjeca li se ekipa "majoneze" ispod ihs-a, e to su bila vesela vremena na bugu :D

maximum effort
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Majonez i delidator
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Cekaj cekaj, gdje je  S A P U N A T O R!?!?!?!?!?

maximum effort
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.7.2024 14:46 (metallic).
2 mjeseca
protjeran
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Kako ne, zlatne godine foruma 2015-2017, tada je bila na snazi i ona tema sa asic kvalitetom na garfama gdje se mjerilo ciji je duzi redovno 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Uf, na asic san zaboravio, sad ga nebi ni znao naci.

 

Bas fali ANSHA, s onim i3 extreme! :D

maximum effort
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Kec na desetku kaže...

 Ti dev jadnici se nisu zapitali dali nesto ne štima s njima ili njihovom igrom ili opcenito da nesto kod njih ne štima, nevidim ikoga drugog da se želi! Realno oni su i isforsirali cijelu tu pricu na youtubeu!

15 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Boris grozni je posljednji koji vjeruje usprkos sranjima i to je izgleda krenilo masovno.Ima teorija da je poklopac za cpu loš ali izgleda da nije do toga.

 

https://www.youtube.com/shorts/GxTh2To2_nw?feature=share

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Usisna grana im je navodno slabija pa nemre povuć dosta zraka.
 
0 0 hvala 0
2 mjeseca
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Boris grozni kaže...

 Ti dev jadnici se nisu zapitali dali nesto ne štima s njima ili njihovom igrom ili opcenito da nesto kod njih ne štima, nevidim ikoga drugog da se želi! Realno oni su i isforsirali cijelu tu pricu na youtubeu!

 Ma da, sta bi, sada je i komplet UE engine kriv i desetine igara gdje su se demonstrirali problemi, u Koreji se cak i vlada umješala u to intelovo rijesavanje reklamacija, tamo su bili žestoki problemi u Tekkenu koji je izricito popularan na tom podneblju  

Intel investigating CPU instability issues after South Korean Tekken 8 players kick up a fuss: 'Intel is aware of problems that occur when executing certain tasks'

Intel priznao problem, izbacio nove bios-e, otvorio cak i temu na službenoj stranici za pokusaj fix-a  ali Boris je ustrajan i kaze intel FTW, game developeri su krivi 

PS.

Hajd da se i smao o igrama prica LOL, sada su i laptope načeli čak

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.7.2024 14:57 (Kec na desetku).
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Boris samo štiti svoju investiciju, cijeni svoj prastari i 9 250 eura...mora se truditi 😂
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Ebe se borisa ima stari pouzdani 9900, ne mjenjaj ga za ove nove drloge ako boga znaš.  

 

Nakon ovoga porast će njegovom cijena ko platini.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.7.2024 15:03 (dery).
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
To je zadnji sapunator, nije malojezgreni.
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
itomic009 kaže...

Znači i9 13th i 14th gen nisu "plug and play" nego "plug and pray"? Bome su zaronoli u svoja sranja žešće. Pa mislim ono, jasno je tu odmah već neko vrijeme da to nema veze s mozgom kad ti obični consumer level CPU može rokat 300 - 400W ili više!!  Pa tu je jasno moralo biti da to ne valja, brate dragi. i7 i i5 im rade normalno ili je i to sranje??

Da se ne ponavljam, ali moram ponovit da sam ja več puno puta na forumu ranije napisal da su Intel 13/14 Gen procovi nabijeni do plafona.Sve dođe na naplatu kad tad, pa eto sad če i9 na policama skupljat prašinu u ionako mrtvom 1700 Intel socketu.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/intel-club-opca-tema-o-procesorima/202738.aspx?page=459&jumpto=6767241&sort=asc&view=flat

 

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
12 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Svi "socketi" su kad-tad mrtvi, takva im je sudbina.

maximum effort
2 godine
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
metallic kaže...

Svi "socketi" su kad-tad mrtvi, takva im je sudbina.

 Ovaj se mrtav još prodaje, ko pokojni toza, mrtav vozi bicikl

15 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)
DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Evo dizu tjMax sa 100c na 105c za novu seriju, dakle 5% toplije.

 

Nadaju se da je to dobar znak, sto vi kazete?!

maximum effort
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 mjeseca
protjeran
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Ma stara vijest, vec sam obrazložio Arrow Lake

 


 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Nisam skuzio, al meni se ova nada tech sajta cini naivnim.

maximum effort
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Dolazi strela, u AMD-u drhte padaju zubi od nevjerice kako je moguće da nas ovako speglaše.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
mislioc kaže...

Dolazi strela, u AMD-u drhte padaju zubi od nevjerice kako je moguće da nas ovako speglaše.

 Opet padaš sa marsa i ne pratiš šta će i kakva će bit strela radi ovoga sranja šta intel brljavi.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
12 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Bit će odlična jer ovo trenutno šta ZEN 5 nudi je za nadmašit kamilica samo takva. Vezano za 13900/14900 dramu velika većina i dalje radi potpuno stabilno bez ikakvih problema. Tresla se brda rodilo se niš. Kroz tjedan dva pada to u zaborav i tech touberi traže nove stvari za nabijat klikove. Pa Ryzeni 1000 i 2000 su bili stabilni kao konj na staklenim nogama pa su popeglali nakon dvije godine od izlaska pa sad rade kako rade.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.7.2024 22:14 (mislioc).
 
2 0 hvala 0
2 mjeseca
protjeran
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Za gaming budu svakako bolji od zen 5 vanille, od toga bude i Raptor Lake bolji, ali u MT budu katastrofalni i slabiji od oboje navedenog.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Baš kontra u multiju će ih devastirat. Pregrubo zvuči devastirat ali bit će bolji sigurno u svemu od serije 9000. Čak sam siguran di niti X3D neće tu moć parirat.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.7.2024 22:21 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice