CPU hladnjaci i ventilatori P&O izdvojena tema

poruka: 4.397
|
čitano: 984.353
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Hladnjak za OC i7-ice, Hladnjak za OC i5-ice, Koji CPU cooler kupiti?
8 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Sto nije proizvodjac nudio free kit za am4 za lcc120?

Mislim za one prve modele, neznam gdke si uspio kupiti novi a da nisi dobio u kutiji za sve sockete....
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
warezboy kaže...

Ako je za hladit AMD 7nm procove+hočeš RGB, realno ne treba ti ništa više od dobrog RGB hladnjaka do 250kn.Dakle tu se misli na defoltne CPU postavke, ipak realno na Ryzen 3000/5000 procovima od dodatnog klokanja i nema previše koristi.

 

https://www.protis.hr/products/details/hladnjak-za-cpu-lc-power-lccc120rgb-cosmo-cool-socket-775115011511155115613662011201132066fm1fm2am2am2am3am3am4/133683

 

https://www.protis.hr/products/details/hladnjak-za-cpu-xilence-m704-rgb-za-intel-i-amd-procesore-120mm-pwm-ventilator/137540

 

https://www.protis.hr/products/details/hladnjak-za-cpu-thermaltake-ux200/144691

 

Kad smo več tu, "eto podmukli Kineski CPU hladnjak(220kn) zgazio je malo skuplje vodeno hlađenje".

 

 

https://www.amazon.com/gp/product/B08F21X2VP?ie=UTF8&psc=1&linkCode=sl1&tag=jayz05-20&linkId=e424d7801f77e0328192cb8339e07565&language=en_US&ref_=as_li_ss_tl

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.2.2021 21:27 (rambox).
8 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Damir22 kaže...
Sto nije proizvodjac nudio free kit za am4 za lcc120?

Mislim za one prve modele, neznam gdke si uspio kupiti novi a da nisi dobio u kutiji za sve sockete....

 Ma na njuskalu sam kupio za 120 kn, lik rekao da pase na sve sockete ali tek za mjesec i pol sam ga htio montirati pa mi se ne da maltretirati lika...cini mi se da je kupljen u linksu ali kada ne znam

8 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
I moj je nabavljen u linksu, i ima adaptere za sve sockete....

A nista, posalji upit proizvidjacu, reci da nisi dobio u kutiji pa ces vidjeti
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
forki kaže...
Damir22 kaže...
Sto nije proizvodjac nudio free kit za am4 za lcc120?

Mislim za one prve modele, neznam gdke si uspio kupiti novi a da nisi dobio u kutiji za sve sockete....

 Ma na njuskalu sam kupio za 120 kn, lik rekao da pase na sve sockete ali tek za mjesec i pol sam ga htio montirati pa mi se ne da maltretirati lika...cini mi se da je kupljen u linksu ali kada ne znam

Jesi se mozda nalazio kod Končara s tim likom? Ako si kupovao od mene ja sam napisao na oglasima da nemam AM4 i ako se dobro sjecam uzivo rekao da nemam AM4. Doduse prodao sam na FBmarketu, mislim da se covjek nije zvao Zoran, ali svejedno.

 

Kako got bilo, mislim da ces ga brzo prodati dalje za istu cijenu pa kupis novi ili polovni s AM4 socketom. Znaci stariji LC CC 120 nemaju AM4 socket, dok novi imaju. Ako ti je okej bulk pakiranje imas i Freezer 34 za AMD u ADM-u za 175kn. Ovdje mozes vidjeti moju slikovnu prezentaciju tih coolera: https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/koji-cpu-cooler-kupiti/122115.aspx?page=259&jumpto=6310561&sort=asc&view=flat Vrlo slicni i jednako tihi. Freezer malo deblji s manjom, ali dovoljnom, povrsinom koja sjeda na procesor.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2021 11:00 (The_Fichek).
8 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
The_Fichek kaže...
forki kaže...
Damir22 kaže...
Sto nije proizvodjac nudio free kit za am4 za lcc120?

Mislim za one prve modele, neznam gdke si uspio kupiti novi a da nisi dobio u kutiji za sve sockete....

 Ma na njuskalu sam kupio za 120 kn, lik rekao da pase na sve sockete ali tek za mjesec i pol sam ga htio montirati pa mi se ne da maltretirati lika...cini mi se da je kupljen u linksu ali kada ne znam

Jesi se mozda nalazio kod Končara s tim likom? Ako si kupovao od mene ja sam napisao na oglasima da nemam AM4 i ako se dobro sjecam uzivo rekao da nemam AM4. Doduse prodao sam na FBmarketu, mislim da se covjek nije zvao Zoran, ali svejedno.

 

Kako got bilo, mislim da ces ga brzo prodati dalje za istu cijenu pa kupis novi ili polovni s AM4 socketom. Znaci stariji LC CC 120 nemaju AM4 socket, dok novi imaju. Ako ti je okej bulk pakiranje imas i Freezer 34 za AMD u ADM-u za 175kn. Ovdje mozes vidjeti moju slikovnu prezentaciju tih coolera: https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/koji-cpu-cooler-kupiti/122115.aspx?page=259&jumpto=6310561&sort=asc&view=flat Vrlo slicni i jednako tihi. Freezer malo deblji s manjom, ali dovoljnom, povrsinom koja sjeda na procesor.

 Ma ne, nisam od tebe kupio, uzeo prije jedno mjesec dana od nekog lika iz Osijeka...

Isprintao am4 template na papir pa gledam kako da ga modificiram burgijicom pa da moze na am4:-)

Imam jos i Thermalrightov silver arrow, zvijer od zracnog kulera, ali i njega moram modificirat ako ga mislim staviti na am4:-)

10 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Kad smo kod Thermalrighta, slao sam im mejl za AM4 bracket. Kod mene je HR-22 model, isto gromada od coolera, mozda imamo isti nacin montiranja. Uglavnom odgovorili su da kosta 20 eura i da se radi o True Bolt Through Kit. Poprilicno sam siguran da mi ne treba cijeli kit, nego samo dio oznacen na slici. To vec imam, ali nemam AM4 rupe na istome. Ako nekim slucajem uspijes modificirati kod sebe slobodno posalji na PM. Ja bih ti uplatio kolko vec treba da mi posaljes kopiju :)

 

Btw. jednostavno moram linkati Linusov video na Silver arrow iz 2010. jer je presmjesan u odnosu na danasnje. Good old days kad nije reklamirao neko sranje svakih 5 min.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2021 11:46 (The_Fichek).
12 godina
protjeran
online
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
The_Fichek kaže...

Kad smo kod Thermalrighta, slao sam im mejl za AM4 bracket. Kod mene je HR-22 model, isto gromada od coolera, mozda imamo isti nacin montiranja. Uglavnom odgovorili su da kosta 20 eura i da se radi o True Bolt Through Kit. Poprilicno sam siguran da mi ne treba cijeli kit, nego samo dio oznacen na slici. To vec imam, ali nemam AM4 rupe na istome. Ako nekim slucajem uspijes modificirati kod sebe slobodno posalji na PM. Ja bih ti uplatio kolko vec treba da mi posaljes kopiju :)

 

Btw. jednostavno moram linkati Linusov video na Silver arrow iz 2010. jer je presmjesan u odnosu na danasnje. Good old days kad nije reklamirao neko sranje svakih 5 min.

Ja sam preko njih u De naurucivao samo taj zaokruzeni dio za svoj TT stari i ispalo me oko 8-9 eura kako sam ti vec bio pisao...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
8 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
The_Fichek kaže...

Kad smo kod Thermalrighta, slao sam im mejl za AM4 bracket. Kod mene je HR-22 model, isto gromada od coolera, mozda imamo isti nacin montiranja. Uglavnom odgovorili su da kosta 20 eura i da se radi o True Bolt Through Kit. Poprilicno sam siguran da mi ne treba cijeli kit, nego samo dio oznacen na slici. To vec imam, ali nemam AM4 rupe na istome. Ako nekim slucajem uspijes modificirati kod sebe slobodno posalji na PM. Ja bih ti uplatio kolko vec treba da mi posaljes kopiju :)

 

Btw. jednostavno moram linkati Linusov video na Silver arrow iz 2010. jer je presmjesan u odnosu na danasnje. Good old days kad nije reklamirao neko sranje svakih 5 min.

 Evo prije sat vremena montirao taj stari silver arrow bez dodataka i ikakvih problema na am4 soket!!!

Malo je pipavo ali uspio sam ga namontirati...

Dakle, on ima jedan dio (cini mi se od podrske za am2 soket) koji izgleda kao male skarice koje se naslone na metalni bracket od am4 koji ti je valjda dosao sa plocom a potom ih ucvrstis sa 4 duga vijka koji imaju na sebi opruge, ali zavrnes samo par navoja dok sva 4 neuhvate a potom ih stegnes do kraja. Malo je zeznuto jer moras hladnjak rotirati lijevo-desno i sa dugackim krizastim sarafcigrom stezati...

Meni je uspjelo!;-)

7 godina
neaktivan
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Stigo meni moj snowman t6 za 167 kn , bome hrga je to kad ga primiš u ruku. To bu bil dobar hladnjak. Kad ga upogonim detalje objavim. 

Moj PC  
5 0 hvala 2
8 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Da vidis tek hrgu od mog, scythe mugen 5 rev.b
Cooler se doslovno odvijacem steze za postolje kroz sredinu pasivnog..... :D
Ali isplati se svake kune, gura i5 7600k clockan na 4800Mhz vec dvije godine minimalno i temp pod full opterecenjem ne prelazi 65 stupnjeva... :D
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
deepshitcro kaže...
Da vidis tek hrgu od mog, scythe mugen 5 rev.b
Cooler se doslovno odvijacem steze za postolje kroz sredinu pasivnog..... :D
Ali isplati se svake kune, gura i5 7600k clockan na 4800Mhz vec dvije godine minimalno i temp pod full opterecenjem ne prelazi 65 stupnjeva... :D

 Mašala😁

11 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Misljenja o noctua ndh15s cromax s jednim ventom..kuciste mi prima do 170mm cooler noctua je 160mm s pokrovima bijelim 165mm...ram clearance je do 65mm moji su 51mm...jel ce to ok hladit 5600x ili da gledam nesto jeftinije 😀👍

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
mariolla79 kaže...

Misljenja o noctua ndh15s cromax s jednim ventom..kuciste mi prima do 170mm cooler noctua je 160mm s pokrovima bijelim 165mm...ram clearance je do 65mm moji su 51mm...jel ce to ok hladit 5600x ili da gledam nesto jeftinije 😀👍

 To je vrh od hladnjaka, kod mene je držao i5 8600k na 5.3 Ghz bez problema.

12 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Ja baš nedavno uzeo NH-D15S. Super jednostavan za montiranje, ventilator u idle radi na oko 500rpm i gotovo je nečujan a to mi je bilo najbitnije. Pri tome mi je temperatura 35-40°C u idle na Ryzen 5 3600. Radio sam Cinebench test i nakon 10 minuta full opterećenja svih jezgri bude 71°C s tim da se ventilator vrti na nekih 950rpm a max može 1200 ako se ne varam, meni je podešeno u biosu na silent pa valjda zato. Uglavnom, ja zadovoljan.
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Aigor kaže...
mariolla79 kaže...

Misljenja o noctua ndh15s cromax s jednim ventom..kuciste mi prima do 170mm cooler noctua je 160mm s pokrovima bijelim 165mm...ram clearance je do 65mm moji su 51mm...jel ce to ok hladit 5600x ili da gledam nesto jeftinije 😀👍

 To je vrh od hladnjaka, kod mene je držao i5 8600k na 5.3 Ghz bez problema.

 ? ti to ozbiljno

6 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Ne razumijem šta je smiješno ?
11 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O
BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Pozdrav ljudovi.. Jel se može negdje nabavit onaj mali šarafić sa federom koji se nalazi na samom hladnjaku, u pitanju je Noctua nh d14? Htio bih taj hladnjak iskoristit, a sad mi stoji u kutiji, a bez tog šarafića mi je beskoristan.

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.4.2021 15:43 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
zvonac kaže...

Pozdrav ljudovi.. Jel se može negdje nabavit onaj mali šarafić sa federom koji se nalazi na samom hladnjaku, u pitanju je Noctua nh d14? Htio bih taj hladnjak iskoristit, a sad mi stoji u kutiji, a bez tog šarafića mi je beskoristan.

 Ja bi na tvom mjestu poslao upit direktno Noctui preko supporta ili imaš kod nas Oprić informatika, zastupnik su za Hrvatsku, ja sa od njih sve do sada uzimao i stvarno su ljudi prva liga. Znam da Noctua šalje besplatno mounting kit za AM4 ako nemaš, ne znam točno po kojim uvjetima, ali ja bih probao. Nemaš šta izgubiti.

11 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Jel moze sto bit noctui ndh 15s onoj s jednim ventom ak nema garancije..mogu dobit za 500kn 15s cromax ali je bez gare..lik dobio direktno od noctue za test

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Ne znam kakav odgovor očekuješ. Cijena je u skladu s tim što nema garanciju. Može biti oštećenja na hladnjaku koja su estetske prirode a mogu i utjecati na performanse (recimo ako je dio koji sjeda na cpu izgreban), a može ti i ventilator otići a novi je 170-200+ kn, ovisi gje ga uzimaš i da li plaćaš dostavu. Plus ti je što Noctua stvarno dobro radi te stvari osim ako ga prijašnji vlasnik nije na neki način oštetio, vrlo vjerojatno će te dobro služiti i dulje nego što inače traje garancija. Ja bi uzeo da se meni nudi i da nisam nedavno baš uzeo novi (ne cromax doduše). To je moje mišljenje.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Zna li tko koja je fora sa redux verzijom noctuinih ventova. Znam da dolazi u losijem pakiranju i da su to starije verzije ventilatora. To je sve ili ima još nešto ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Ljudi jedno noob pitanje

 

Da li je Noctua NH D14 znacajno bolji hladnjak od LC-CC-120 hladnjaka?

Govorim opcenito... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
MasterOdisasteR kaže...

Zna li tko koja je fora sa redux verzijom noctuinih ventova. Znam da dolazi u losijem pakiranju i da su to starije verzije ventilatora. To je sve ili ima još nešto ?

To je to, starija revzija normalne boje, bez dodatne opreme.

Sretno!

Survivor - eye of the tiger
12 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Ne mozes klokat taj i7 , sumnjam da ces vidjet vecu razliku od 5C iako i ta razlika moze puno znacit kakve su ti sada temperature ?

16 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
MGloc kaže...

Ne mozes klokat taj i7 , sumnjam da ces vidjet vecu razliku od 5C iako i ta razlika moze puno znacit kakve su ti sada temperature ?

 Temp.su jako dobre, cpuz (onaj bench stress) oko 70-72c, s tim da sam u uefiju stavio na 125w.

Noctua mi stoji, pa sam ju mislio iskoristit.

12 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Montiraj onda Noctu-u , steta da stoji.Ja evo upravo cekam kupca da dode po BeQuiet pure rock slim stajao u ormaru sokro godinu dana skupljao prasinu.

16 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Ljudi, trebao bih preoruku venta 120mm za LC120? Neka Noctua 120mm sa pwm opcijom?

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.5.2021 9:10 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
zvonac kaže...

Ljudi, trebao bih preoruku venta 120mm za LC120? Neka Noctua 120mm sa pmw opcijom?

 NF F12 PWM.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Hladnjak za OC i7-ice, Hladnjak za OC i5-ice, Koji CPU cooler kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice