Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.071.911
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 mjeseci
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, u nedoumici sam sto se tice koji laptop uzet. Trenutno imam lenovo ThinkBook 15 IML, unutra je i5-ica 10. generacije, 16gb rama i 512gb hdd-a. Razmisljam vec dugo vremena o macbooku m2 15inch base modelu (navodno je skroz dosta 8gb rama i 256gb ssd s obzirom da cu koristit externi ssd za dodatne stvari a necu raditi nikakve duge rendere niti video edititranje, vecinom cu koristit vs code, browser, posao, bildanje web stranica). Glavni razlog kupovine novog laptopa je i zasto sam mislio ic sa m2 15inch jer mi treba da baterija traje da mogu otic van radit s njim a opet da nije pre mal ekran kao na 13inchom. Jedini palac dolje mi je to sto kosta oko 15000kn odnosno oko 2000 eura, gledam da ima windows laptopa brutalnih za skoro duplo manje a imaju i neku graficku solidnu. Eto mene cisto zanima ako netko zna i moze poslat laptope koji su od prilike isti u perfomansama, velicini ekrana, bateriji kao m2 15 inch macbook air. Hvala!

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav društvo!
Kupujem laptop čija će namjena biti projektiranje, 5d modeliranje, renderiranje, analize, simulacije, uglavnom malo "teže" stvari.
Dvoumim se između 2 modela
- dell precision 5680 (Intel procesor Core i9-13900H 4.1GHz, 14 Cores, 24MB Smart Cache, Turbo 5.4GHz
16" Touch OLED 3840x2040 WLED 400nits display s integriranom IR kamerom
32GB (2x16) 6000MHz LPDDR5 memorije
1TB M.2 PCIe NVMe Solid State Drive
NVIDIA RTX 3500 Ada grafika s 12GB GDDR6 memorije)
- HP zbook fury 16 g10 (Intel Core i9 13950HX / 2.2 GHz – Win 11 Pro – RTX 3500 Ada – 32 GB RAM – 1 TB SSD NVMe, TLC – 40.6 cm (16″) IPS 3840 x 2400 (WQUXGA) @ 120 Hz – NFC)

Specifikacijama su tu negdje, cijena nije presudna, a ono što mi je posebno bitno su dvije stvari:
- korisnička podrška, znači ako se nešto dogodi da brzo i lako obavim servis. Sad npr pišem s HP-ovog laptopa starog točno 20 godina koji nije nikad niti jednom riknuo, osim redovitog održavanja svako nekoliko godina (ispuhavanje prašine, nova pasta) nije trebalo ništa s njim dodatno. Ne znam jesu li HP-ovi laptopi još uvijek tako pouzdani kao onda i kako Dell stoji po tom pitanju sada i u slučaju nekog kvara koji ću lakše i brže popraviti.
- terenski rad, dakle mora biti relativno lagan, odlična vidljivost i na jakom suncu, zadovoljavajuća baterija, mogućnost povezivanja s raznim vanjskim ekranima.

Imam ovog mog HP zmajića već 20 godina, radila sam na Dellovom od firme, ne znam kako odabrati pravi jer osim ta 2 imam iskustva jedino sa stolnim računalima. Svaki input je dobrodošao za lakšu odluku

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ja osobno da bi bio za nekakav početni gaming nebi uzimao ništa što nema barem rtx3050.

Tipa ovo:

https://www.instar-informatika.hr/notebook-gigabyte-gaming-g5-ge-156-fhd-ips-144hz-intel-core-i5-125/153880/product/

Nemoj me krivo shvatiti, na svakom ideapadu ili bilo kojem lapu sa ryzenom 5 5500 ili jacim na igpu-u mozes igrati igre jer ga i sam imam, ali to nije njegova primarna namjena, više je za igre iz nužnosti nego da je namjenjen za igre. Tesko je na nekim novijim igrama dobiti fps preko 20-30 a kamoli zaželjenih 60 min recimo. 

Neces ih dobiti ni na rtx3050 ali bit ce fps-ovi stabilniji blize 60 a i dediciranih 4gb rama samo za grafu puno znaci. 

 

 

13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ima neka preporuka za laptop za povremeni edit u Lightroomu do nekih 400 eura da ima ok ekran i da vrti koliko toliko?

Gledam ovaj tu Lenovo Notebook Lenovo IdeaPad Ultraslim 3, 82RN0079SC, 15.6" FHD IPS, AMD Ry (instar-informatika.hr) ima IPS 300nit ekran i Ryzen 5 5625U. Ima neko iskustva s tim procesorom, ekranom itd?

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, moze li savjet koji odabrati izmedu ova 2?

Izbor sam suzio na njih jer mi se cine taman za moje potrebe (povremeno bacit neke starije igre) ili ako postoji nesto bolje u istom cjenovnom rangu?

 

VICTUS 15-fa0046nm 801Z9EA (15.6 FHD IPS i5 12450H do 4.4GHz 16GB 512GB SSD RTX3050 4GB DOS)

ili

Lenovo Ideapad Gaming 3 15IHU6 82K101JUSC (15.6 FHD IPS i5-11300H do 4.4GHz 16GB 512GB SSD RTX3050 4GB KB Wh Backlite No OS)

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
josip12 kaže...
toc kaže...

Za office korištenje, da li ima potrebe za 16 GB RAM?

Čini mi se da bi i 8 GB RAM i 256 disk bilo čak dovoljno pa da li da gledamo nešto u to smjeru pa ako može neka preporuka?

 

 

Ako je svaka kuna bitna, za 319,00 €/2.403,51 kn ...

https://pevex.hr/laptop-lenovo-v15-g2-15-6-fhd-ryzen-3-5300u-8gb-ram-256gb-ssd-w11h

I to samo ako je ekran IPS (nema oznake modela na pevex web-u pa se ne može provjeriti) i ako je svaka kuna bitna. Inače, ono što sam iznad naveo.

 

EDIT:

Ili možda ovaj HP, negdje između (379€, 2.863kn) ako stvarno ima IPS ekran...

https://www.links.hr/hr/laptop-hp-15s-eq2144nm-660h0ea-ryzen-5-5500u-12gb-512gb-ssd-radeon-graphics-15-6-ips-fhd-dos-crni-010101481

BUG recenzija...

https://www.bug.hr/laptopi/hp-15s-eq2144nm-33139

 

 HP 15s-eq2144nm 660H0EA
kaže spec samo ovo vezano za ekran:
39.6 cm (15.6") diagonal, FHD (1920 x 1080), micro-edge, anti-glare, 250 nits, 45% NTSC
Kako znati jel IPS?

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.8.2023 9:50 (marxone).
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Jako dobra prilika, Lenovo laptop odličnih specifikacija po top cijeni 3585kn (478eura) s popustom na Diners karticu u ekupi aplikaciji, izmedu ostalog ima vrhunski ekran za te novce IPS 165HZ s prikazom 100% sRGB. 

 

 

Lenovo IdeaPad Gaming 3 15IHU6, 82K101KVSC,

15,6 FHD,

Intel Core i5 11300H,

16GB RAM, 512GB SSD,

nVidia GeForce GTX 1650

 

Lenovo IdeaPad Gaming 3 15IHU6, 82K101KVSC, 15,6 FHD, Intel Core i5 11300H, 16GB RAM, 512GB SSD, nVidia GeForce GTX 1650, Free Dos, laptop | Gaming laptopi | Laptopi | Laptopi i oprema | Računala | eKupi.hr - Vaša Internet trgovina

Moj PC  
5 0 hvala 2
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hitno!

Molim preporuku best buya laptopa do 600 eura!

Hvala!

TrustNo1
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

a namjena laptopa za 600 ojra je ?!?

Ju je je? Je ju je!
2 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 

Pozdrav, molio bih preporuku za laptop manji od 15". Rad na njemu bi trebao biti više manje uredski tako da performanse ne trebaju biti nešto ultra. U biti mi je važna prenosivost i funkcionalnost taoko da se može presaviti i koristiti kao tablet (touchscreen) i da ne bude više od 1000 €.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Djevojka upisuje srednju školu pa mama moli nešto što će joj trajati nekoliko godina...

TrustNo1
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

hmmm

 

https://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=22255

 

ili

 

https://www.hgspot.hr/laptop-asus-vivobook-go-15-e1504fa-bq521w-ryzen-5-7520u-16gb-512gb-ssd-amd-radeon-15-6-fhd-win-11-90nb0zr3-m00t40

 

oba su s 16 GB RAMA, ali nenadogradivi, zalemljen na matičnu, ali mislim da bi trebalo držati za srednju školu (Windowsi su s njima, a klinci imaju Office 365 preko škole)

 

ima i par s Intel 1235U procom (gledam da svi imaju 16 GB RAMA i bar 512 GB SSD uz Windowse) ali...

 

svi ako i imaju IPS ekran (pazi, Lenova V serije imaju TN!!!) on je manje više 250 nita svjetline i 45%  NTSC pokrivenosti boje... dakle, lošiji od ova dva

Ju je je? Je ju je!
10 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav. Ima li netko preporuku laptopa za oko 300-350 eura? Po mogućnosti neka akcija i best buy za otprilike taj iznos?

 

Ne pitam za sebe. Da može normalno surfat i radit na njemu. Poželjno bi bilo da ima CD/DVD ulaz i naginje da je HP marka. Ako je ikako moguće odigrat pokoju igru na njemu, zato i pitam za DVD ulaz jer ima par igara baš na DVD-u.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ako radis u Adobe paketu lr i ps onda definitivo s nekom boljom grafom od integralne, razlika je nebo i zemlja!

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
quickr kaže...
BoTiA kaže...
quickr kaže...
BoTiA kaže...
quickr kaže...
BoTiA kaže...
inače kupit ću i taj cooling pad

 

  

 

Daj sliku donjeg dijela laptopa, pliz

 što te točno zanima?

 Kroz šta točno taj cooling pad tjera hladni zrak?

pa  imaš na webu kako laptop izgleda s donje strane.. rešetka i 2 unutarnja ventilatora... valjda znaš googlati :)

 

cooling pad trenutno nemam na tom laptopu ali ga svakako planiram kupiti

 Pričamo o ovom modelu:

 

Ventilatori centralno postavljeni bacaju topli zrak kroz rešetku ispod (a ne sastrane). Ti planiraš staviti cooling pad ispod da taj isti topli zrak vrati natrag? Big brain move moram priznat.

Savjetujem da ne bacaš pare na nikakve cooling padove (čudi me da ekipa to i dalje kupuje) nego podigneš stražnji kraj laptopa lagano i spustiš temepraturu sobe u kojoj radiš.

 Isuse, ovaj filmic mi je triggero OCD... Cek, ova dva venta moraju puhat topli zrak gore, ovo...ovo je ludost.. Ovo je Acer iz 2000 godine level dizajna di svaka komponenta grije drugu u krug sve vise i vise...

12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Boris grozni kaže...

Ako radis u Adobe paketu lr i ps onda definitivo s nekom boljom grafom od integralne, razlika je nebo i zemlja!

 

Ma ovo je više za on the go pa sam mislio da je Iris možda i dovoljan s obzirom da su neki tu spominjali obradu na ovom Lenovu sa slabijom grafom i procom pa reko možda je ovaj HP i ok za tako nešto...

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 Kupi ovaj gore šta sam ti linko Lenovo dok je jos na stanju. Za te novce nemaš ni blizu ništa. Za edit ti je važno da je 100% rgb a ovi to nemaju šta si linko 

8 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Može neka preporuka laptopa, ali da je ekran 17,3. 

Kućna upotreba, surfanje, djeci za školu (osnovna/srednja).

Veći disk po mogućnosti. 512 minimum, više je bolje.

Da je što više future proof. Gledam tu oko 500 eura, ali za dobru priliku se mogu protegnuti. 

 

Također može i preporuka istog takvog, ali sa nekom odvojenom grafičkom karticom da može pokrenuti pokoju igricu. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.8.2023 18:14 (hardcoree).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
hardcoree kaže...

Može neka preporuka laptopa, ali da je ekran 17,3. 

Kućna upotreba, surfanje, djeci za školu (osnovna/srednja).

Veći disk po mogućnosti. 512 minimum, više je bolje.

Da je što više time proof. Gledam tu oko 500 eura, ali za dobru priliku se mogu protegnuti. 

 

Također može i preporuka istog takvog, ali sa nekom odvojenom grafičkom karticom da može pokrenuti pokoju igricu. 

 Evo ga, na popustu uz Visu 495 eura. 

 

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/HP-17-cp2001nm%2C-7S4T7EA%2C-17%2C3-FHD-IPS%2C-AMD-Ryzen-5-7520U%2C-16GB-RAM%2C-512GB-PCIe-NVMe-SSD%2C-AMD-Radeon-610M%2C-Free-DOS%2C-laptop/p/EK000530172

8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
marxone kaže...
hardcoree kaže...

Može neka preporuka laptopa, ali da je ekran 17,3. 

Kućna upotreba, surfanje, djeci za školu (osnovna/srednja).

Veći disk po mogućnosti. 512 minimum, više je bolje.

Da je što više time proof. Gledam tu oko 500 eura, ali za dobru priliku se mogu protegnuti. 

 

Također može i preporuka istog takvog, ali sa nekom odvojenom grafičkom karticom da može pokrenuti pokoju igricu. 

 Evo ga, na popustu uz Visu 495 eura. 

 

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/HP-17-cp2001nm%2C-7S4T7EA%2C-17%2C3-FHD-IPS%2C-AMD-Ryzen-5-7520U%2C-16GB-RAM%2C-512GB-PCIe-NVMe-SSD%2C-AMD-Radeon-610M%2C-Free-DOS%2C-laptop/p/EK000530172

 Ode akcija. Nešto drugo ili je ovo i dalje ok bez akcije? (može i do 700 eura). Vidim da nema baš neke 17,3 ponude. Pogotovo ako gledam 1tb diska. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.8.2023 7:20 (hardcoree).
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
hardcoree kaže...
marxone kaže...
hardcoree kaže...

Može neka preporuka laptopa, ali da je ekran 17,3. 

Kućna upotreba, surfanje, djeci za školu (osnovna/srednja).

Veći disk po mogućnosti. 512 minimum, više je bolje.

Da je što više time proof. Gledam tu oko 500 eura, ali za dobru priliku se mogu protegnuti. 

 

Također može i preporuka istog takvog, ali sa nekom odvojenom grafičkom karticom da može pokrenuti pokoju igricu. 

 Evo ga, na popustu uz Visu 495 eura. 

 

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/HP-17-cp2001nm%2C-7S4T7EA%2C-17%2C3-FHD-IPS%2C-AMD-Ryzen-5-7520U%2C-16GB-RAM%2C-512GB-PCIe-NVMe-SSD%2C-AMD-Radeon-610M%2C-Free-DOS%2C-laptop/p/EK000530172

 Ode akcija. Nešto drugo ili je ovo i dalje ok bez akcije? (može i do 700 eura). Vidim da nema baš neke 17,3 ponude. Pogotovo ako gledam 1tb diska. 

 Evo imas i ovaj, jos bolja opcija Laptop HP Laptop 17-cp1757ng / AMD Ryzen™ 5 / RAM 16 GB / SSD Pogon / 17,3″ FHD (eurotoner.hr) . Dobijes i win 11 gore i 1tb diska.

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.8.2023 8:52 (marxone).
8 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Trazim si neki polovnjak, pa me zanima sto bi danas bio minimum minimuma koji se isplati kupiti?

 

Svrha je ono opcenito, web surf, download, eventualno neka sitnija obrada u photoshopu, znaci nista zahtjevno.

 

Bitno je da kosta sto je moguce manje, vidim da se u zeljenoj cjenovnoj kategoriji krecu modeli s i3 i slicnim cpu starije generacije, s 4gb ddr3 memorije, disk mi je nebitan, imam diskova...

 

Molim prijedloge.

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.8.2023 11:23 (Damir22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Damir22 kaže...

Trazim si neki polovnjak, pa me zanima sto bi danas bio minimum minimuma koji se isplati kupiti?

 

Svrha je ono opcenito, web surf, download, eventualno neka sitnija obrada u photoshopu, znaci nista zahtjevno.

 

Bitno je da kosta sto je moguce manje, vidim da se u zeljenoj cjenovnoj kategoriji krecu modeli s i3 i slicnim cpu starije generacije, s 4gb ddr3 memorije, disk mi je nebitan, imam diskova...

 

Molim prijedloge.

 Zavisi koliko kesha si voljan izvojiti jer ima polovnjaka od 100 eura pa i do 2000 

 

4GB RAM-a ti mislim nitko danas nece preporuciti, 8 je minimum i ispod i ne gledaj. 

Ako ganjas polovnjak ja bih ti preporucio ne starije od Intel 8-me generacije procesora i to i5 ili i7, zaboravi za i3 u toj generaciji. 

SSD je obavezan, bez njega ne vrijedi ni uzimati. 

 

Od ovoga nabrojanog imas i na Njusci i ovdje na forumu oglasa pa proberes sta ti odgovara cjenovno. 

8 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

A cuj, cilj je iskreno proci sto jeftinije, treba mi, a para se nema.

 

Mogu jos jedino krv donirati, a to bas i nije na cijeni....

 

No eto, mozda se i pronadje nesto po normalnoj, povoljnoj i humanitarnoj cijeni.

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Damir22 kaže...

A cuj, cilj je iskreno proci sto jeftinije, treba mi, a para se nema.

 

Mogu jos jedino krv donirati, a to bas i nije na cijeni....

 

No eto, mozda se i pronadje nesto po normalnoj, povoljnoj i humanitarnoj cijeni.

 https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/lenovo-ideapad-3-15iau7-cijena-82rk008csc-156-1920x1080-512gb-ssd-237255551

 

mislim da ti je od novog ovo OK izbor za nekakvu jeftiniju konfiguraciju

 

 

naletio i na ovo u ronisa, korišteni;

https://www.ronis.hr/lenovo-thinkpad-t460-i5-6300u-8gb-256gb-ssd-14-fhd-win10pro-used-used/541357/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

ili ovako nesto iz uvoza:

https://www.njuskalo.hr/dell-prijenosnici/dell-latitude-5490-i5-8350u-intel-uhd-graphic-8gb-ram-256gb-ssd-jamstv-oglas-41124228

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.8.2023 16:06 (BoTiA).
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

nemoj ništa ispod 8. gen Intela uzimati ili Ryzeba 4xxx serije, to je sad na oko 200 € ako ne i manje

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Tražim laptop osnovno korištenje, surfanje webom, mail, Youtube, ponekad izrada dokumenata u Wordu. Nema igrica, skidanja, gledanja filmova...

 

Nekako mi se kao ok izbor čini https://www.links.hr/hr/laptop-lenovo-ideapad-3-82rk008dsc-core-i5-1235u-8gb-512gb-ssd-intel-graphics-15-6-fhd-ips-bez-os-sivi-010101534 no otvoren sam za prijedloge. Može i nešto viša cijena ako je ponuda bolja. IPS ekran obavezno, ostalo nije toliko bitno, može i AMD no njih slabo pratim pa ne znam koja je aktualna generacija.

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice