Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.039.379
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

do 5000 maks 5500.Volio bih da ima mogucnost upgrade Rama.Daj neke prijedloge.Inace nisam neki napredni programer da zivim od toga,vec se ucim unazad par mjeseci i planiram krenuti malo ozbiljnije.hvala

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.1.2021 14:22 (boks1950).
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Iskreno ne znam sto preporucit, cijene su urnebesne. Nicega bas nema u trgovinama, na nabavi se nista posteno ne moze nac, sve preskupo. Je li kupnja laptopa hitna?

14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kolega traži neki laptop za sve, od 2D/3D CAD, photoshop, chrome/office i sl., no nema ni potrebe ni sredstava za nekim radnim stanicama s quadro grafikom i sl.

Malo smo tražili i vidjeli da je links u ponudi dobio neke nove modele, pa me zanima kak vam se OVAJ čini za te potrebe..

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Mislim da za 300kn vise ima puno jacu zvijer, sa boljim procesorom i boljom grafickom, jedino ako mu se ne svidja sto je dizajn ovako gaming. Mislim da moze ic i na neku jeftiniju varijantu ako nije previse zahtjevan korisnik sa photoshopom i 2D/3D CAD.

 

link

 

jeftinija varijanta 

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.1.2021 18:06 (rocko9).
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Moze onda preporuka neke bolje alternative do 1000€, po mogucnosti lenovo/hp, ali da ne izgleda ko svemirski brod obzirom da znam da ovaj laptop trenutno nosi i na prezentacije i sastanke pa nije bas zgodno dai zgleda ko svemirski brod..
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ma evo ovaj ce bit sasvim dovoljan link. Nadam se da je izgled prihvatljiv. Dosta je losa ponuda laptopa trenutno.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.1.2021 18:24 (rocko9).
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
rocko9 kaže...

Ma evo ovaj ce bit sasvim dovoljan link. Nadam se da je izgled prihvatljiv. Dosta je losa ponuda laptopa trenutno.

 

 

 Hvala na preporuci, uzeli smo ga u uži izbor.

Jel bi i OVO bilo ok za navedene potrebe?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Postoji li laptop do 6000 kn s Ryzen 5 4500U kojemu se može upgrade-ati RAM?
Koliko sam primijetio, CPU 4500u ide uvijek uz 8gb rama, koliko vjerojatno neće biti dovoljno kroz par godina za ozbiljniji rad u Adobe suite ili multitaskanje.
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.1.2021 15:35 (johnny jungle).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Po meni nikako jer ovaj ima integriranu grafiku, za autocad 2d 3d je puno  bolja odvojena graficka. Ujedno i na preporucenim specifikacijama pise minimalno 1GB GPU, dok je 4GB GPU preporuceno, a posto vidim da ima budzet za gtx 1650ti onda je najbolje ici na tu opciju.  Posto je u prvom modelu koji si naveo MX450 koja ima 2GB VRAM, onda je ovaj Ryzen 4700U sa integriranom grafikom dosta slabiji, a ja sam ti zato preporucio laptop sa grafickom gtx 1650ti koja ima 4GB VRAM za tu cijenu od 7300kn za gotovinu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.1.2021 15:43 (rocko9).
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bilo je ali kako je ova nestasica nema nicega ocito, ja sam doduse sa lenovo.de kupio jedan sa 4500u i 16gb 3200mhz. 

 

OVDJE pogledaj sve sa 4500u i 16gb ram, jedino treba pogledat koje su brzine RAM-a, idealno bi bilo da je 3200mhz.

 

Ovaj prvi HP 15s-eq1158ng  ima 2x8 2666mhz

 

Mislim da ovi Lenovo imaju svi po 3200mhz, evo nesto vise o tome na linku

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.1.2021 15:43 (rocko9).
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ima li itko iskustva s MacBook M1?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok, tražim laptop do 4000 kn, ali da ima grafičku i procesor da pokreće neke slabije igre, simse i fortnite specifično. Zahvalna za bilo kakvu pomoć!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

fortnite nije slaba igrica ... ovo je nekakav minimum (malo bolji od integrirane grafike) koji ce vrtiti igricu na 30-50 FPSa sa nekim slabijim postavkama, izvan je budgeta, 4360 kn za gotovinu,

 

https://egarner.hr/shop/cijena/acer-aspire-3-intel-core-i5-10210u-256gb-nvidia-geforce-mx230-linux?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

ovdje možeš vidjeti kako to izgleda:

 

... ako može pričekaj još koji mjesec da se proširi ponuda

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.1.2021 19:47 (BoTiA).
7 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Molio bih za preporuku za laptop do 5000 kn s plaćanjem kreditnom karticom na rate. Ekran mora biti 17", a koristio bi se isključivo za posao (Powerpoint, Word, Excel, SPSS). Hvala! 

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2021 16:59 (IgyZG).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
IgyZG kaže...

Molio bih za preporuku za laptop do 5000 kn s plaćanjem kreditnom karticom na rate. Ekran mora biti 17", a koristio bi se isključivo za posao (Powerpoint, Word, Excel, SPSS). Hvala! 

jedino ovo vidim trenutno, a i to je malo iznad budgeta, dodaj jos jednu pločicu RAMa za ugodan rad ako zatreba:

https://team-media.hr/proizvod/hp-17-ca1124ng-173-fhd-ips-ryzen-5-3500u-8gb-ram-512gb-ssd-dvd-freedos/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpc&utm_campaign=direct_link

 

 

3 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

HP 15s

 

Sutra ili preksutra kupujem novi laptop, zanima me što mislite o ovome na akcijskoj cijeni. Potrošio bih do 6500 kn na novi laptop, ali da ima instalirane Win 10 Home.

 

U četvrtak u Zadru otvara HGspot trgovina, pa ću pričekati da vidim što će tamo biti na akciji.

 

Laptop bi mi služio za gledanje filmova i slušanje glazbe, youtube, i samo bih još volio da je sposoban igrati nba 2k21 barem na low grafici. Ako imate kakve druge preporuke, slobodno pišite, bio bih zahvalan.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.1.2021 4:52 (Hrgecijo).
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
BoTiA kaže...
IgyZG kaže...

Molio bih za preporuku za laptop do 5000 kn s plaćanjem kreditnom karticom na rate. Ekran mora biti 17", a koristio bi se isključivo za posao (Powerpoint, Word, Excel, SPSS). Hvala! 

jedino ovo vidim trenutno, a i to je malo iznad budgeta, dodaj jos jednu pločicu RAMa za ugodan rad ako zatreba:

https://team-media.hr/proizvod/hp-17-ca1124ng-173-fhd-ips-ryzen-5-3500u-8gb-ram-512gb-ssd-dvd-freedos/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpc&utm_campaign=direct_link

 

 

 

 

Zaboravio sam nadodati da bi dućan trebao biti u Zagrebu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.1.2021 8:45 (IgyZG).
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
IgyZG kaže...

 

Zaboravio sam nadodati da bi dućan trebao biti u Zagrebu.

možda ovako nešto, lošiji je procesor nego onaj koji sam prije preporucio ... ali bi trebao biti dovoljan za office:

 

https://www.instar-informatika.hr/notebook-lenovo-ideapad-ultraslim-3-81wf001msc-173-fhd-ips-intel-core-i3-1005g1-up-to-34ghz-8gb-ddr4-512gb-nvme-ssd-intel-uhd-graphics-dos-2-god-maxi-ponuda/LEN%2D5856/product/

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.1.2021 11:20 (BoTiA).
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Tincha kaže...

Kolega traži neki laptop za sve, od light 2D/3D CAD, photoshop, chrome/office i sl., no nema ni potrebe ni sredstava za nekim radnim stanicama s quadro grafikom i sl.

Malo smo tražili i vidjeli da je links u ponudi dobio neke nove modele, pa me zanima kak vam se OVAJ čini za te potrebe..

 

 LINK ??

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Tincha kaže...
Tincha kaže...

Kolega traži neki laptop za sve, od light 2D/3D CAD, photoshop, chrome/office i sl., no nema ni potrebe ni sredstava za nekim radnim stanicama s quadro grafikom i sl.

Malo smo tražili i vidjeli da je links u ponudi dobio neke nove modele, pa me zanima kak vam se OVAJ čini za te potrebe..

 

 LINK ??

 
Posjedovao sam kratko ovaj zadnje linkani laptop te ga vratio u roku 14 dana iz nekih nedostataka koji mozda tebi nisu nedostatci, ali eto samo da znas. Sto se tice specifikacija konfiguracije i kvalitete izrade, laptop je vrhunski, ali zaslon mu je stvarno los (nije IPS) i samo 220nita, tipkovnica nema pozadinsko osvjetljenje, a slova su nekakva blago tamnosiva na ovim sivim tipkama sto se ocajno vidi za tipkanje i tipkovnica ima onaj mali enter, a ne normalni veliki. Mozda nekome nisu ovo sad neke ogromne mane, ali eto ipak da znas. I baterija mi se nije ucinila nesto dobra, ali to ne mogu tvrditi jer sam ga koristio jedan dan pa se mozda jos nije bila "dobila" pa okej.

S druge strane, ovo thinkpadi jesu malo skuplji, ali kvaliteta izrade je top (sestra ima 14", ali s 10. gen Intela) i prezadovoljna je.

Ovaj tvoj 15-inchni mi se cini jos bolji nego njen, iako imaju isti ekran (i meni je stvarno dobar), baterija je dobra, a tipkovnica normalna hrvatska s osvjetljenjem i bijelim slovima na tamnosivoj podlozi. Ovi thinkbook s 11. gen Intelom imaju dva 3.2 usb, 2 usb type c (od toga jedan thunderbolt 4), a starija serija thinkbooka ima thunderbolt 3 (umjesto 4), ali uz sve nabrojeno ima i jos jedan 2.0 usb.

Eto, ne znam jesam li pomogao, ali dao sam sve od sebe 😁

6 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima znam da nije tema za to ali dosta mi je hitno, trebam 2 komada, Laptopa Dell Vostro 3590 ili 3591, mora biti i5 10generacija. Ako tko zna gdje ga naći, svaka pomoć dobro došla ?

Max
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Lijep pozdrav svima, 

 

traži se laptop do 7500 tisuća kuna, glavna namjena bi mu CAD/CAM programi, uglavnom 2D, nešto sitno i 3D, GIS programi, Microsoft Office i poneko pregledavanje Netflixa. Poželjno 14+ inča i da je čim dugotrajniji.

 

 

Zahvaljujem se na odgovorima. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Netko kupovao ovdje, koju sad uopće cijenu gledam i kako je tak jeftino u odnosu na ostale trgovine ak gledam neto
https://www.senetic.hr/product/MGN73ZE/A

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Molim vas preporuku za laptop do 800eur. Nekakav best buy, da je baterija ok, da su trackpad i tipkovnica odlični (i da tipke imaju pozadinsko osvjetljenje), da je ekran dobar, 13''. Ne mora biti ultralagan, ali ni pretežak. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.1.2021 21:29 (Rainalcar).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pogledaj si zenbook 13,Hp envy x360,dell XPS 13, Acer swift 3...

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
MGloc kaže...

Pogledaj si zenbook 13,Hp envy x360,dell XPS 13, Acer swift 3...

 Hvala. Pogledao sam dosad HP, ali na idealo.de, tamo sam uspijevao naći za 700eur, ali u hr ne uspijevam nigdje ni blizu toga. Kakav link možda?

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
10 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Može li se na ovo koristit za neke lagane grafičke programe, mala ima 13 godina. Uzea bi joj grafički tablet pa me zanima da li će moć išta crtat.

 

Thinkpad X1 Carbon (2nd Gen)

4th Gen Intel® Core™ i5-4300U (2.90GHz 1600MHz 3MB)

Intel® HD Graphics 4400

8GB DDR3L SDRAM 1600 MHz

 

Ako ne, šta mi preporučujete ??

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Grancigula kaže...

Može li se na ovo koristit za neke lagane grafičke programe, mala ima 13 godina. Uzea bi joj grafički tablet pa me zanima da li će moć išta crtat.

 

Thinkpad X1 Carbon (2nd Gen)

4th Gen Intel® Core™ i5-4300U (2.90GHz 1600MHz 3MB)

Intel® HD Graphics 4400

8GB DDR3L SDRAM 1600 MHz

 

Ako ne, šta mi preporučujete ??

 iPad i olovku.

 

Zanemari ovo gore, nisam skužio post, mislio sam da kupuješ i laptop i tablet.

Moći će crtati, to se obično radi u nekakvom vektorskom programu i obično nije pretjerano zahtjevno.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.1.2021 23:32 (mzopg).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice