Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.061.304
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

ovako trebao bih nekakav laptop za curu, laptop joj treba za multimediju i obradu fotografija i video zapisa(amaterski). Znači bitno da rade Gimp i tako nekakvi programi i nekakav video editing. Pošto u zadnje vrijeme nisa baš pratio previše laptope i da li su i5 procesori i dalje dvo jezgreni ili imaju 4 itd želio bih par prijedloga od bolje upućenih..

ja sam onako nabrzinu našao ovog acera samo nezz kakvi su ovi ryzeni za laptope.

https://www.sancta-domenica.hr/racunala-i-periferija/prijenosna-racunala/notebook-acer-nitro-an515-43-r8gr-nh-q5xex-01e.html

 

zanimaju me neke vaše preporuke i mišljenje o gore navedenom, isto tako bi volio preporuke koje je moguće kupiti u trenutačnim uvjetima (otići po njega ili ga naručiti).

 

Što se cijene tiče nije presudni faktor(ne bi davali preko 10k, a što manje to bolje za mene:D), ovaj koji sam ja našao je cca 5k ali može i više i niže ako će biti neka drastična razlika..

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Sve mobilne i5 osme,devete i desete genercije su cetverojezgreni procesori sa hyper-threadingom znaci po snazi slicni starim i7 2600,3770 ,4790...Kako si to opisao ne treba nista presnazno vjerujem da bi bio dovoljan laptop sa ryzen 5 3500u za nekih 4000kn a mozes uzet i gaming laptop sa i5 9300h gtx 1050 iznad 5000kn.A ima i laptopa sa i5 10gen ali sa intel hd grafom isto oko 4000kn.

Moj PC  
0 0 hvala 2
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
acmilan2 kaže...
Marcek555 kaže...

Moze preporuka za laptop 4-5 k kn, vecinom ce se korisit za fax i školu, povremeno za gaming.

 Evo ovako, imas 10% popust ako placas VISA-om pa ispadne 4.859,19‬ kn. I to je za sve koji traze u rangu do 5k kuna mozda jedno od najboljih rjesenja dok traju ti popusti.

 

tomislavivic kaže...

ovako trebao bih nekakav laptop za curu, laptop joj treba za multimediju i obradu fotografija i video zapisa(amaterski). Znači bitno da rade Gimp i tako nekakvi programi i nekakav video editing. Pošto u zadnje vrijeme nisa baš pratio previše laptope i da li su i5 procesori i dalje dvo jezgreni ili imaju 4 itd želio bih par prijedloga od bolje upućenih..

ja sam onako nabrzinu našao ovog acera samo nezz kakvi su ovi ryzeni za laptope.

https://www.sancta-domenica.hr/racunala-i-periferija/prijenosna-racunala/notebook-acer-nitro-an515-43-r8gr-nh-q5xex-01e.html

 

zanimaju me neke vaše preporuke i mišljenje o gore navedenom, isto tako bi volio preporuke koje je moguće kupiti u trenutačnim uvjetima (otići po njega ili ga naručiti).

 

Što se cijene tiče nije presudni faktor(ne bi davali preko 10k, a što manje to bolje za mene:D), ovaj koji sam ja našao je cca 5k ali može i više i niže ako će biti neka drastična razlika..

 Pogledaj post iznad sto sam predlozio kolegi, bit ce sasvim dovoljno.

Kovačić
5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nema vise ovog po gore sto si @acmilan naveo, ispod 5000kn. Jel imate neki slican prijedlog do 5k. Neki best buy u tom cijenovnom rangu. Namjena bi bila ucenje, gledanje filmova/serija. Sta mislite isplati li se strpiti za neke popuste s obzirom na stanje trzista?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Eventualno ovako nesto sad dok je jos na popustu. Ispadne malo manje od 4900kn ako placas VISA-om.

U instaru ovaj HP također taman ispod 5000kn. Jedini sa 16GB RAM-a i GTX 1050 3GB.

 

To je za do 5k kuna, no za ucenje i gledanje filmova ne treba odvajati ni toliko... Bolje bi onda bilo uzet neki laptop sa 17" i dobrom rezolucijom, vecim SSD-om, osim ako nije odvojena graficka kartica neophodna, recimo za programo kao AutoCAD, Catia, SOLIDWorks i sl.

Kovačić
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.4.2020 15:30 (acmilan2).
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Taj HP je realno najbolji izbor u cijenovnom rangu oko 5000kn.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

A neki best buy do 4000 kn. Ipak mi se ovo cini previse za serije, filmove i ucenje.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Donald D kaže...

A neki best buy do 4000 kn. Ipak mi se ovo cini previse za serije, filmove i ucenje.

 Ajde ovako - serije i filmovi su izgleda prioritet, a ucenje ce biti iz powerpointa, worda i sl. ili ce se koristiti i neki programi kao sto ssam vec spomenuo koji bi i trebali zasebnu graficku karticu?

 

Ukoliko ne trebas zasebnu, bolje ti je ici na 17.3" ekran da je neki FHD (1920x1080 rezolucija) i da imas veci i ljepsi ekran nego da zuris u manji, ostale specifikacije mogu biti tada slabije posto nisu prijeko potrebne.

Kovačić
5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

U biti da, tako bi i islo, ucenje iz Worda, PPT i PDF, YouTube... Ali bi se vise gledalo hahah

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pogledam ti kad dođem doma sto se nudi.

Kovačić
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Evo, ovo bi moglo biti sasvim dovoljno.

Kovačić
5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Super, hvala na pomoći i savjetima. 

 
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, trebao bi neki laptop do 5 tisuca HRK za programiranje(kompajliranje, itd) fakultetske potrebe pa ako bi netko mogao preporuciti dobar omjer cijene i kvalitete.

Unaprijed hvala na odgovoru, LP

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav! Molio bih mišljenje o laptopu. Pisao sam o kupnji gaming laptopa u drugoj grupi, zakasnio sam na Lenovo Legion akciju, sada mi se nekako ovaj Acer njaviše uklapa u izbor (Ima I7, GTX1660Ti GPU i 16GB rama što sam si nekako zadao kao 2 od 3 stvari koje bi mi laptop trebao imati, a ovaj ima sve 3...). Pa Vas molim za mišljenja pošto je teško pronaći recenzije za baš ovu konfiguraciju (samo neke slabije verzije mi pronalazi)... I imam pitanje, da li "fullHD IPS" automatski znači da je 144Hz, odnosno da li taj laptop ima 144 Hz?

Hvala i slobodno preporučite alternativu ako ima neka bolja... 

BattleTag - Yovitssa-2302; PSN - Yovitssa; Steam - jovica0106
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ja bi pricekao bolje nove ryzen laptope.

13 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 Pozz ekipa. jel ima tko ovdje Lenovo IdeaPad S340 pa da malo prenese iskustva iz prve ruke? 

9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.4.2020 18:22 (polymer1234).
3 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ljudi, 

Kakav vam se cini ovaj laptop i imate li neke bolje prijedloge u tom cjenovnom rangu

https://www.hgshop.hr/product.aspx?aid=268319

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav! Trebao bih preporuku za laptop do nekih 11.000kn, koristit ce se za Photoshop,Premier i AfterEffects, pa da ide glatko koliko je to moguce. Do sada sam koristio Omena 15 sa i7 8750, 8gb, gtx1050 koji dosta steka a i nasao sam kupca...pa bi sad nesto po mogucnosti sa jednim slotom 16gb da mogu ubacit jos 16, i boljom grafikom. Pa ako ima neka preporuka..hvala ;)

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
kolti1806 kaže...

Pozdrav! Trebao bih preporuku za laptop do nekih 11.000kn, koristit ce se za Photoshop,Premier i AfterEffects, pa da ide glatko koliko je to moguce. Do sada sam koristio Omena 15 sa i7 8750, 8gb, gtx1050 koji dosta steka a i nasao sam kupca...pa bi sad nesto po mogucnosti sa jednim slotom 16gb da mogu ubacit jos 16, i boljom grafikom. Pa ako ima neka preporuka..hvala ;)

Malo sam pristran, pa... 

 

Lenovo Legion Y540, 81SX00U4SC, 15.6" FHD IPS, Intel Core i7 9750H up to 4.50GHz, 16GB DDR4, 1TB NVMe SSD, NVIDIA GeForce GTX1660Ti 6GB, no ODD, DOS 10.420,00 Kn

 

ili ako se možeš malo protegnuti:

 

ASUS ZenBook UX534FTC-WB701R, i7-10510U/16GB/512GB SSD/GTX1650 4GB/15.6"FHD/Win 10 Pro 11,895,00 kn

 

Dell Vostro 7590, 15.6" 1920x1080, Intel Core i7 9750H, 16GB RAM, nVidia GeForce GTX 1650, Windows 10 11.891,00 kn

 

Ima i AMD alternativa za nešto manje novaca, ne znam samo kako bi se nosila sa navedenim workloadom. 

 

ASUS FX705DU-AU028 TUF Black 17.3", Ryzen 7-3750H/16GB/512GB SSD/GTX1660 Ti 6GB/17.3"FHD/FreeDOS 8219,90 kn

 

 

 

 

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
kolti1806 kaže...

Pozdrav! Trebao bih preporuku za laptop do nekih 11.000kn, koristit ce se za Photoshop,Premier i AfterEffects, pa da ide glatko koliko je to moguce. Do sada sam koristio Omena 15 sa i7 8750, 8gb, gtx1050 koji dosta steka a i nasao sam kupca...pa bi sad nesto po mogucnosti sa jednim slotom 16gb da mogu ubacit jos 16, i boljom grafikom. Pa ako ima neka preporuka..hvala ;)

 Ni sa jednim od ovih neces pogrijesiti. i7 8750H i i7 9750H su oba tu negdje, mozda je ovaj noviji 10% brzi/bolji u nekim segmentima dok se ovaj i5 9300H drzi uz njih. Svaki ima 16GB RAM-a, neki imaju 17.3", neki 15.6" pa sad sto ti je draze. I da, svi ovi modeli imaju RTX 2060 s kojom bi mogao osjetiti pomak, Iako su ovo programi koji zahtjevaju jači procesor, graficka GTX 1050 vs RTX 2060 je ogromna razlika.

Kovačić
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pozdrav svima,

Trebao bih kupiti laptop u cjenovnom rangu do 3500kn. S tim da moram napomenuti kako sam se dosta opekao sa acerom i lenovom u zadnjih par godina, cim je isteklo jamstvo imao sam takvu "srecu" da riknu nakon isteka garancije i popravak bi kostao previse za stari laptop, stogasam bacio oko na dell, pa ako ih netko ima, recite mi koju rijec o kvaliteti, brzini itd...
Laptop mi sluzi za surfanje, word, excell i filmove/serije, znaci ne xa gaming, obradu videa ili fotografija...znaci trazim da laptop radi i da me nece izdat komponente jer sam dosta u inozemstvu bez mogucnosti odlaska u servis.

Ovaj mi je zapeo za oko:
https://www.sancta-domenica.hr/racunala-i-periferija/prijenosna-racunala/notebook-dell-inspiron-3584-i3i312-273206591-2.html
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Trebao bi posluzit svrsi , ali imaj na umu da je u njemu cpu stariji od 3 goodine.Js bi bolje uzeo hp sa 3500u.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Ne razumijem se bas toliko u kompove pa nisam ni zamijetio to. Hvala na upozorenju.
Malo cu jos procackat sto nude hp i dell, vidim da i dosta hp-a u tom cjenovnom rangu imaju garanciju od tri godine sto mi jos vise odgovara.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Probaj nac HP laptop sa R5 3500U, 8Gb ram i 256gb ssd za tu cijenu. Ovako nesto, al ak ima modernije i ljepse od ovog slobodno uzmi.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.5.2020 12:17 (DiRT).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Hvala na preporuci. Iskreno, dizajn mi ne igra ulogu tako da to niti ne trebam uzimati u obzir. Kakva su opcenito iskustva sa hp? Imao sam jednog prije 10ak god i bio je solidan, ne znam je li se sta promijenilo u meduvremenu kod ovih jeftinijih?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Inače ovaj laptop Lenovo je najbolji kaj se može kupit. Bio je nedavno na akciji 3600kn i naravno rasprodan u jako kratkom roku.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.5.2020 14:15 (DiRT).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Može preporuka laptopa za oko 3000kn, koristila bi ga cura srednja škola za osnovne potrebe film, škola ništa gaming i sl..Nez koliko winsi utiču na cijenu poželjno da ima ako znatno poskupljuje ništa DOS..... hvala

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

molim preporuku laptopa do maksimalnih 7000-8000 kn. Namjena mu je office, posao, gledanje filmova, surfanje itd.. Dakle nije igranje toliko važno

 

 

http://dogadaji.hr
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.5.2020 8:58 (joze).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
top buy za gaming reda vekicine 8milja kn?
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.5.2020 16:39 (fromilid).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice