Recenzija Netbook Samsung NF210

poruka: 16
|
čitano: 10.256
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Recenzija Netbook Samsung NF210

Netbook. Evolucijski uredjaj mozemo svrstati u vrijeme minimalizma prijelaznog razdoblja od klasicnog laptopa prema sveprisutnijim uredjajima ,ne buducnosti ,vec i sadasnjice,a to su sve vrste i podvrste uredjaja slicnih iPad-u.

 

Netbook nije dozivio revolucionarni bum na trzistu, te nije pomrsio racune vecim prijenosnicima, jednostavno zbog svojih hardwerskih (ne)mogucnosti.

 

Sto treba imati na umu, prije kupnje ovakvog uredjaja?

-  namijenjen je mobilnosti. zbilja vrhunska igracka od 1kg koju nosite svugdje bez ikakvih problema

-  on ne zamjenjuje vas veci laptop ili desktop i nije mu namjena da stoji prikovan za stolom u vasem boravku

-  ono cemu ce najvise sluziti i u tome je odlican, surfanje i pokretanje masu nezahtjevnih aplikacija. ali prvenstveno surfanje.

-  idealan za video pozive pomocu servisa skype i slicnih

-  povezivost Bluetooth & WiFi

-  nema igranja igrica

-  ako mislite dosta koristiti office pripazite koji netbook kupujete,jer su vece razlike u kvaliteti tipkovnica

 

Na sceni imate u ponudi netbook-e od 1800kn do cca 3200kn. Nazalost nema velikih odstupanja u konceptu hardwarea,ali se lukavo naplacuju svi estetski dodaci i kvaliteta izrade kucista,tipkovnice, dualcore procesora, ekrana i sl.

PREPORUKA:

Sasvim je dovoljan model od 2100-2200kn.  Ako vam novac nije od tolike vaznosti, onda se posluzite nekim "naprednijim" modelima. Ja sam se pocastio i ovom prilikom predstavljam Samsung NF210.  Cijena 2700kn. Ipak se na kraju vidi da je razlika od cca 500kn iznimno vidljiva na kvaliteti izrade.

 

Uredjaj:

- 10,1 incni LED ekran rezolucije 1024 x 600. postoji mogucnost podizanja na 1152 x 864 (presitno)

- Intel Atom N550 ,DualCore procesor 1,5Ghz x 2 sa HT tehnologijom

- 1GB DDR3 memorije na 1066Mhz

- Hitachi HDD 250 GB

- Webcam 0,3 mpix

- Bluetooth 3.0

- 3 x USB

- citac kartica

- WiFi b,g,n

- Windows7 Starter 32bit

 

--

 

 

Prikaz DualCore sa HT-om

 

Veliki plus i pohvale idu na tipkovnicu. Usporedivsi je sa nekim sveprisutnim modelima na trzistu,acer,asus... samsung je na ovom modelu napravio pravi posao sto se tice tipkovnice. Kratak i precizan hod. Odlican raspored i funkcionalanost. Bio sam skeptican,ali sam se iznenadio ugodnom "kucanju", ni u jednom trenutku nisam ostao zbunjen u potrazi za nekom tipkom.

 

 

 

Touchpad multi-touch.  E to je tek prica za sebe. Da mogu, odmah bi ga prebacio na moj stari HP laptop. Osim sto se nalazi na ploci brusenog aluminija, te nema prijelaza sa kucistem, te je spojen i neprimjetan sa cijelim tijelom, naprosto odise preciznoscu. Jako,jako precizan touchpad i mislim da mu nema premca u klasi...do sada sam isprobao 4 netbooka drugih proizvodjaca. Ovaj touchpad je klasa za sebe. Osim toga vrhunski mu radi multi-touch. Dakle kao na ekranima smartphona, sa dva prsta suzivate i sirite, zoomirate i sl.

 

 

 

Led indikatori su ugodne plave boje. Nisu napadni i ne odvlace paznju u nocnim uvjetima rada. U blizini je nazocan i mikrofon.

 

 

Premda 0,3mpix , kamera je bistra , ostra i prirodnih boja. Skype je bio prva aplikacija koju sam instalirao,kako bih isprobao kameru. Zvuk je dosta kvalitetan. Za razliku od jeftinijih netbooka,kod ovog nije mono, vec dva stereo zvucnika.

 

LED ekran srecom nema na sebi onaj "prokleti glozi prijelaz". Na jacem dnevnom svjetlo bez problema sve je vidljivo i nema refleksije. U nocnim uvjetima dok radi preko napajanja,odlican omjer kontrasta i ostrine. Vidljiva razlika u kvalitetnijem LED osvjetljenju. 

 

Samsung je ocito sa ovim modelom isao na "gadjanje" potencijalnog kupca sa dizajnom. Novitet je ovo vijugavo kuciste. Svi detalji kucista su pomno i pazljivo odradjeni.

 

Mali pogled po bocnim stranama.

 

--

 

Srebrna boja vijugavog kucista mu nelose pristaje...premda ja nisam uspio pronaci crnoga za svoj ukus. Na testovima, ovo je jedan medju rijetkim netboocima sa zbilja izdrzljivom 6 celijskom baterijom. Samsung je deklarira na 9 sati autonomije. Ja sam je surfajuci uz dosta youtub-a uspio iscijediti  tek za 6 sati. Tu treba uzeti u obzir dualcore cpu.  Veliki plus kada se radi o uredjaju kojemu i jest namjena, koristenje preko baterije.

 

Ubacivanje nove memorije od 2gb je jednostavno,da nemoze biti jednostavnije. Odvidate jedan saraf i dignete poklopac. Klik-klik izvadite staru i ubacite novu. Samo je jedan utor za ram.

 

 

Uz windows7 starter dobijate pregrst Samsung softvera. Odmah sam se namrstio i ocekivao masu nepotrebnih aplikacija. Grdno sam se prevario.

Jeli dovoljno reci, da cu za backup koristit samsung softver?  :)

Sve samsung aplikacije su korisne i vrlo dobro sluze svrsi...posebno ova za backup cijelog sistema ili pojedinacnih fajli.

 

---

Prica oko OS-a. Starter edicija je klasicna osakacena sedmica. Dosta toga je uklonjeno sa svrhom sto manje "tezine" za ove sicusne uredjaje.

Vode se polemike, dobri stari xp na netbooku ili 7starter.  Zbilja neznam. Ipak  sedmica nije OS star desetljece. Prezivi se sto je funkcionalno dosta uskracena. Obavezno ugradite 2gb rama i sistem ce prodisati.

 

Zakljucak:

Netbook ne kupujte ako vam nije potreban. On je definitivno hir i igracka. On jest cool,ali i kosta. Posebno ovaj model. 2700kn nije mali novac. Mozete kupiti 15 incni laptop. Ako vagate kolicinu ulozenog novca, imate Acer emachins 1900kn.

Nitko ne moze platiti guste koje ce vam ponuditi dok ste mobilni. Stane u bilo kju torbu, ruksak i sl. A i ako niste mobilni, pred spavanje u krevetu...malo prosurfate,kao ja sinoc :))

Savjet. Nemojte ga zatrpat nepotrebnim softverom. Birajte softver koji ne trosi puno rama i nije zahtjevan. Po mogucnosti iskopajte sto vise softvera u portable verzijama, tako da ne trpate sve u OS.

 

Plus:

- Atom DualCore

- tipkovnica

- touchpad

- dizajn

- dugotrajna baterija

 

Minus:

- 1gb rama

- velika cijena

 

 

http://av-gurus.blogspot.com/
 
20 0 hvala 32
13 godina
offline
Re: Recenzija Netbook Samsung NF210

Odlicna recenzija,nadam se da ce ti se svidjet kao i meni.{#}

- {CRO}IvanoiLe http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/%7BCRO%7D%20IvanoiLe/
16 godina
online
Re: Recenzija Netbook Samsung NF210
Bacio se u recenzije hardwera...odlicno kao i sve sto napise ;-)
http://av-gurus.blogspot.com/
16 godina
neaktivan
offline
Re: Recenzija Netbook Samsung NF210
djigibao kaže...
Bacio se u recenzije hardwera...odlicno kao i sve sto napise ;-)

sto se tice nase tematike av :)

 

sve ti ja to u prvih sat vremena postelujem po os-u i mislim se...uh ruzan mi je onaj immunet..al najmanje trosi...a panda oblak...hm idem nju...ma necu,idem na avast kojem gasim module ,mail, onaj njihov wot i p2p... sad trosi ko immunet :)

eto preporuka svima, postelovani avast.  ne stavljajte bilo koji av jer moze pojest do 200mb rama.

http://av-gurus.blogspot.com/
16 godina
online
Re: Recenzija Netbook Samsung NF210

Ja sam na svog malog Acer Aspire One (ne bi ga kupio ali je bila ponuda koja se ne odbija, 500kn!) stavio samo GeSWall, posto sluzi samo za suranje, drugo mi ne treba {#}

http://av-gurus.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.7.2011 15:46 (djigibao).
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Recenzija Netbook Samsung NF210

Svaka cast. Razumljivo i dosta dobre fotografije.

 

Relation to the original topic decreases with every single post
 
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Recenzija Netbook Samsung NF210

evo danas tek nabavio 2GB DDR3 204 pinski.  drastican pomak u perfomansama.  ne preporuka, nego obvezna radnja svim vlasnicima netbooka. 2GB rama.  sasvim drugi pc.

**cijena urnebesno smijesna, 102kn.  kingston. (na slici je vracen samsung 1gb u kutiju od kingstona,jbg,samo je jedan utor)

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.8.2011 22:06 (torrente).
 
1 0 hvala 1
14 godina
moderator
offline
Re: Recenzija Netbook Samsung NF210

eh da je bar takva cijena i za ddr2

mojem Aceru bi isto trebalo 2gb

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija................tko stisne TD ima malu k*tu :) ......////...... R.I.P. EnlightenedPhoenix
13 godina
neaktivan
offline
Re: Recenzija Netbook Samsung NF210
torrente kaže...

-  idealan za video pozive pomocu servisa skype i slicnih

-  povezivost Bluetooth & WiFi

-  nema igranja igrica

-  ako mislite dosta koristiti office pripazite koji netbook kupujete,jer su vece razlike u kvaliteti tipkovnica

Kako se već tri godine družim sa netbookovima, našao sam solidnu kolekciju starijih igara koje se mogu fluidno izvoditi i na singlecore Atomu, a kao favorite bi izdvojio Mafiu i ViceCity.

Sad se još mislim zamijeniti HDD nekim 128Gb SSD-om i strojčić (Lenovo S10-3T) će biti ko zmaj;-)


BTW, jedan must-have za svaki netbook: malecki USB DVB-T.

16 godina
neaktivan
offline
Recenzija Netbook Samsung NF210

kao sto @Luciano kaze...kada nisi doma, kao ja sada, dvb tuner dodje kao narucen. u ovom slucaju avermedia volarx a815.

sve tece glatko i neprimjetno. 50mb rama i 10-15% zauzece proca.  odlicno za usb tv na atomu.

nakon ugradnje 2gb rama, nikako da predjem 60% zauzeca,a vidi se koliko je aplikacija pokrenuto.  :)

 

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na bol-u.
 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Recenzija Netbook Samsung NF210

Jel bi ti bio veliki problem testirati fps Leauge of legendsa na njemu {#}

griješiti je ljudski al je osjećaj božanski
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Recenzija Netbook Samsung NF210
KKristijan kaže...

Jel bi ti bio veliki problem testirati fps Leauge of legendsa na njemu {#}

moze nesto drugo {#}.  ovo je pc koji je poslozen na principu minimalizma.  od svih aplikacija,samo sam 3 morao instalirati, sve ostalo su portable aplikacije koje ne diraju registry sedmice. sveo sam na minimum bilo kakav instal.

imaj razumjevanja {#}

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na bol-u.
13 godina
offline
Re: Recenzija Netbook Samsung NF210
torrente kaže...
KKristijan kaže...

Jel bi ti bio veliki problem testirati fps Leauge of legendsa na njemu {#}

moze nesto drugo {#}.  ovo je pc koji je poslozen na principu minimalizma.  od svih aplikacija,samo sam 3 morao instalirati, sve ostalo su portable aplikacije koje ne diraju registry sedmice. sveo sam na minimum bilo kakav instal.

imaj razumjevanja {#}

3dmark06, jel to portabilno :S

griješiti je ljudski al je osjećaj božanski
15 godina
neaktivan
offline
Re: Recenzija Netbook Samsung NF210
KKristijan kaže...
torrente kaže...
KKristijan kaže...

Jel bi ti bio veliki problem testirati fps Leauge of legendsa na njemu {#}

moze nesto drugo {#}.  ovo je pc koji je poslozen na principu minimalizma.  od svih aplikacija,samo sam 3 morao instalirati, sve ostalo su portable aplikacije koje ne diraju registry sedmice. sveo sam na minimum bilo kakav instal.

imaj razumjevanja {#}

3dmark06, jel to portabilno :S

gle, ima grafiku intel gma3150, ti si igrao LoL pa bi trebao znati jel to dostatno za njega :))

Eto pyesnya o samom prekrasnom gorodye v mnrye, Moskva!!!!
16 godina
neaktivan
offline
Recenzija Netbook Samsung NF210

za 319kn mozete imati uber tanasnu i brzu dvd przilicu.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na bol-u.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Recenzija Netbook Samsung NF210

Ubuntu sa Unityjem je pravi os za ovakve strojčeke. Ja imam Acer One XP u dual bootu sa Ubuntuom. 99% trošim linux. Sve radi i više nego li dobro (sam Intel je radio na driverima za ovu platformu tako da je sve optimizirano i kako treba)

Radi punooo bolje nego sa Windozama. Linux radi sa 1GB kao i sa 2GB baš kako treba.

 

LP

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.12.2011 9:13 (rmiculini).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice