Kako bežično spojiti komp na net

poruka: 5
|
čitano: 2.479
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Kako bežično spojiti komp na net

Pozz,

kupujem novi komp za svoju sobu i sad je problem internet. Ruter za net je na katu a moja soba u prizemlju i ne postoji mogućnost spajanja preko kabela.

Koja mi je najbolja opcija za spajanje kompa na internet, a da bude stabilna mreža i dobar wifi signal?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
18 mjeseci
protjeran
offline
Re: Kako bežično spojiti komp na net
Stane256 kaže...

Pozz,

kupujem novi komp za svoju sobu i sad je problem internet. Ruter za net je na katu a moja soba u prizemlju i ne postoji mogućnost spajanja preko kabela.

Koja mi je najbolja opcija za spajanje kompa na internet, a da bude stabilna mreža i dobar wifi signal?

 

 

 Powerline adapter, ali utičnice moraju biti na istom strujom krugu, a same instalacije dobre kvalitete.

13 godina
offline
Re: Kako bežično spojiti komp na net
Stane256 kaže...

Pozz,

kupujem novi komp za svoju sobu i sad je problem internet. Ruter za net je na katu a moja soba u prizemlju i ne postoji mogućnost spajanja preko kabela.

Koja mi je najbolja opcija za spajanje kompa na internet, a da bude stabilna mreža i dobar wifi signal?

 

 

Ovisno kolika je kuća i raspored soba:

 

Ili nekakav range extender, access point.

Ili powerline adapter (mislim da mora biti na istoj vertikali, neka me netko ispravi ako griješim)

Ili posjet bauhausu. Štemalica, bužir, kanalice i povuci kabel kao trajno rješenje.

 

Možda postoji opcija splitati dolaz, pa imaš ruter i na katu i u prizemlju. Vidi sa operaterom kod kojeg imaš net.

15 godina
offline
Re: Kako bežično spojiti komp na net
Stane256 kaže...

Pozz,

kupujem novi komp za svoju sobu i sad je problem internet. Ruter za net je na katu a moja soba u prizemlju i ne postoji mogućnost spajanja preko kabela.

Koja mi je najbolja opcija za spajanje kompa na internet, a da bude stabilna mreža i dobar wifi signal?

 

 

 Ukoliko matična koja će biti u PC-u nema na sebi WiFi karticu onda ćeš morati kupiti jednu. U pravilu ako u sobi hvataš signal mobitelom neće ni sa PC-jem biti problema međutim pitanje je koliko će to zadovoljiti tvoje potrebe. Ako planiraš držati sve isključivo na WiFi, onda preporučam da pogledaš nekakav mesh sustav. Jedan koji se često preporuča je Deco M4.

10 godina
offline
Re: Kako bežično spojiti komp na net

Wifi signal teško da može poslužiti jer se signal guši prolaskom kroz prepreke pogotovo betonske. Veće gušenje je na 5GHz nego na 2,4GHz.

Ja svoj kućni wifi signal čujem i preko 300m dalje , ali rad bez prekida konekcije nije moguć ni na 50m zbog smetnji wifi korisnika iz okolnih zgrada. Isto tako ako netko kat uviše gdje je ruter radi preko wifi tebi bi dolje prekidalo konekciju jer ruter od njegovog signala ne čuje dobro tvoj slabiji signal.

Zato je bolja opcija powerline adapteri ako je el. instalacija među katovima povezana preko istog el. brojila i to na istoj fazi ako je trofazni priključak.

Naj bolja opcija je provući LAN kabal a rješenja ima i osim štemanja zidova npr. plastičnim rebrastim cjevima ako postoje među katovima npr. od tel. ili ant. instalacije pa i vertikalama od ventilacije ili dimnjaka koji se ne koriste. Gore se kabal spoji na ruter a dolje staviš wifi AP ili wifi-ruter.

 

ps: ista stvar je MESH kao Deco M4 ili neki drugi drugi dual-band wifi AP ili Range extender ...iste frekvencije ista snaga i isto gušenje kroz prepreke :(

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice