Zvučne kartice - Generalni Topic izdvojena tema

poruka: 1.875
|
čitano: 514.700
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
odjavljen
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Pozdrav, želio bih za svoj PC nekakvu zvučnu karticu u rangu Realtekovog ALC 1220, za što manje para. Koje su mi opcije? Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
odjavljen
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
VladimirLem kaže...

Pozdrav, želio bih za svoj PC nekakvu zvučnu karticu u rangu Realtekovog ALC 1220, za što manje para. Koje su mi opcije? Hvala.

Da malo preformuliram pitanje, kupio bih jednu od ove dvije kartice, dobivam li bolji zbuk nego s integrirane ALC1220 kartice? Hvala!

Asus Xonar SE 5.1

Creative Labs Audigy FX

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.11.2019 7:31 (VladimirLem).
11 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
VladimirLem kaže...
VladimirLem kaže...

Pozdrav, želio bih za svoj PC nekakvu zvučnu karticu u rangu Realtekovog ALC 1220, za što manje para. Koje su mi opcije? Hvala.

Da malo preformuliram pitanje, kupio bih jednu od ove dvije kartice, dobivam li bolji zbuk nego s integrirane ALC1220 kartice? Hvala!

Asus Xonar SE 5.1

Creative Labs Audigy FX

pozdrav.

 

Daj popuni rubriku "moj PC" ili nam bar reci s čim slušas glazbu//zvuk sa kompa?

 

Sluše, ako da koje? Zvučnici, kakvi, itd...

 

Taj realtek audio chip je stvarno dobar za onboard audio, ne virujem da bi primjetio razliku s linkanim zvučnim karticama.

 

Osobno bi išao na nešto ovako za upgrade sa alc1220..... ASUS-xonar-u5-

coffe,coffe,coffe.....
4 godine
odjavljen
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
Pozdrav! Trenutno sam na ALC892. 99% vremena sam na headseatu Cloud II. Znam da je ALC1220 osjetno bolji od ALC892 a kad već kupujem htio bih i bolje od ALCa 1220, za budućnost, mogu tu zvučnu furati godinama. Misliš da je bolje tako eksternu uzeti nego PCI Express verziju?
15 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
metallic kaže...

 

Osobno bi išao na nešto ovako za upgrade sa alc1220..... ASUS-xonar-u5-

 Kolko je to bolje od stare Asux Xonar DG\DGX ?

 

Mislim ja pricam o igrama.. imam dosta okey slusalice Game One... i sada mi je mjerilo novi COD....

npr ALC 1220 mi je bio cudan nikako nisam uspio poriktati zvuk na razinu koju to zelim. Ploca mi ima i Cinema 5 pro sbx studio bla bla... sve je to racku.

Ustekam prekjucer ovu staru zvucnu i zvuk je bolji, precizniji out of the box... e sada to je meni jos kilavo i nikakvo...

 

Jel bi ovo moglo donjeti odredeni boost ?

 

https://www.mall.hr/zvucne-kartice/asus-zvucna-kartica-strix-soar-71-pcie

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.11.2019 8:28 (toxic).
16 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic

Pazi ovo, da ne idem daleko u prošlost, i sam sam imao ALC892 pa Xonar DG i sada ALC1220 i Xonar U5. Da je umjesto DG bila DGX (dakle PCI Express umjesto PCI) i dan danas bih ju koristio.

S 892 na DG - ogroman upgrade za Cloud. S DG na 1220 je sidegrade, čak i malo lošije na 1220 ako si navikao na DG. Isto tako i s 1220 na Xonar U5, samo dodatne opcije - zvuk je tu negdje.

S tim da moj 1220 ima nekakvo pojačalo što je Gigabyte dodao, skuži da Cloud ima veću impedanciju pa se sam prilagodi.

 

Xonar U5 je malo zeznut za podešavanje zvuka. Win10 ga ne vole. Ako samo staviš driver i ostaviš na default je loše. Ako nešto mijenjaš, treba paziti da dobro spremi i učita postavke.

 

Eksterna je u teoriji bolja. U praksi baš i ne. Ovo ne vrijedi za eksterne AMP/DAC uređaje, mislim baš na kategoriju povoljnijih USB zvučnih kartica.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.11.2019 8:38 (191x7).
15 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
191x7 kaže...

Pazi ovo, da ne idem daleko u prošlost, i sam sam imao ALC892 pa Xonar DG i sada ALC1220 i Xonar U5. Da je umjesto DG bila DGX (dakle PCI Express umjesto PCI) i dan danas bih ju koristio.

S 892 na DG - ogroman upgrade za Cloud. S DG na 1220 je sidegrade, čak i malo lošije na 1220 ako si navikao na DG. Isto tako i s 1220 na Xonar U5, samo dodatne opcije - zvuk je tu negdje.

S tim da moj 1220 ima nekakvo pojačalo što je Gigabyte dodao, skuži da Cloud ima veću impedanciju pa se sam prilagodi.

 

Xonar U5 je malo zeznut za podešavanje zvuka. Win10 ga ne vole. Ako samo staviš driver i ostaviš na default je loše. Ako nešto mijenjaš, treba paziti da dobro spremi i učita postavke.

 

Eksterna je u teoriji bolja. U praksi baš i ne.

 Mah stari moje su DGX baš imaju 7.1 opciju za zvuk i spajam ih na PCI ne PCIe

Sad gledam i ne vjerujem dakle meni pun kufer stara zvucna daje bolje nego 1220 pazi s dediciranim chipom za Cienma 5, bar tako kazu.. a taj sw je racku zesci...

 

jucer sam cuo zvuk helikoptera kakvu do sada nisam (ukljucio sam dolby headset opciju) a stereo je sam po sebi dovoljan...

no ono sto mene muci je da je to meni nekako preslabo u smislu decibela.. Dakle na slusalicama na max (one imaju svoje pojacalo) windowsi max tj zvucna i to je onda okey no kada smanjim to onda ne cujem kak treba.. fali negdje snage ne znam gdje i zasto...

 

ovo nije verzija 150ohma slusalica nego 50ohma tako daj je to okey...

 

 

 

Bnet: mNik987#2148
16 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
toxic kaže...

 Mah stari moje su DGX baš imaju 7.1 opciju za zvuk i spajam ih na PCI ne PCIe

Sad gledam i ne vjerujem dakle meni pun kufer stara zvucna daje bolje nego 1220 pazi s dediciranim chipom za Cienma 5, bar tako kazu.. a taj sw je racku zesci...

... 

 Ako spajaš na PCI onda je DG jer jedina razlika naspram DGX je u tome što se DGX spaja na PCI-E. Ili možda misliš na DX, to je totalno drugačija kartica.

 

Xonar DG i DGX imaju opciju promjene pojačanja.

 

Jesi stavio drivere s Asus stranice ili UniXonar?

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
11 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Nakon isčitavanja tone testova, i nekih problema sa front panel šumom na starom kučištu, moji zaključci su sljedeći.

 

Pored raznih onboard audio, pa ALC 1220, xonar DG, CREATIVE xtreme music, završio sam na cloud 2(ima svoji zvučnu, meni dosta).

 

Iako uvaženi poznavatelj tajo1960 , kaže interno, to je valjda jedini slučaj gdje se ne bih složio i poslušao ga. Ostali, kako vas pamet uči.

 

toxic kužim te stari, no moja nedovršena potraga je stala na: creative-labs-sound-blasterx-ae-5/

 

VladimirLem 

Kako je audio komponenta koja najsporije zastarjeva, nikad se treba bojati uložiti u to, ako se može.

Radi budućih nepredvidljivih situacija s konfiguracijama, mislim da su eksterne puno zgodnije riješenje!

 

191x7 , slažem se stari, podrška i uredan rad drivera s win 10 je glavni preduvjet za sreću!!!

 

coffe,coffe,coffe.....
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.11.2019 9:07 (metallic).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Imao sam Asus DG, uzeo novu platformu, sad mi je na MSI tomahawk ALC892 koji je katastrofa.. DG ne ide gore jer matična nema pci utor.

 

Slušalice su Sennheiser HD569

 

Help please

0 Asus U5
1 Asus DGX
0 Nešto treće?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
tajo1960 kaže...
VladimirLem kaže...
Pozdrav! Trenutno sam na ALC892. 99% vremena sam na headseatu Cloud II. Znam da je ALC1220 osjetno bolji od ALC892 a kad već kupujem htio bih i bolje od ALCa 1220, za budućnost, mogu tu zvučnu furati godinama. Misliš da je bolje tako eksternu uzeti nego PCI Express verziju?

Samo da krako napišem; moje je mišljenje da je uvijek bolja interna kartica, jer na eksternu moraš dovesti signal nekim od kabela, a tu onda UVIJEK ima pad signala i neki gubitak informacije. Prekid signala nosi svoje, 2 kontakta više isto...

Ja glasam za internu verziju  

 

Zasto interna ako svi uvijek naglasavaju da je bolje da je zvucna van PC jer on ima razne interne smetnje koje se onda prenose na na zvuk?

 

UPDATE:

Sound BlasterX AE-5 je cini se prema ovome jako dobra zvucna kartica za PC.

I nesto povoljnija Asus Xonar U7 MKII ali ima neki musicavi softver - recenzija/test

 

Također mozete si pogledat i neki "povoljni" DAC/AMP kao npr. FiiO E10K

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.11.2019 9:23 (djigibao).
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
leobugi kaže...

Imao sam Asus DG, uzeo novu platformu, sad mi je na MSI tomahawk ALC892 koji je katastrofa.. DG ne ide gore jer matična nema pci utor.

 

Slušalice su Sennheiser HD569

 

Help please

 Ako si navikao na DG, uzmi DGX. Samo nemoj Xonar SE koja sliči na njih, na njoj je Realtel ALC1120 gore.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
10 godina
online
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
tajo1960 kaže...

 

Ako dobro vidim, ti iz kompa, iz 3,5mm zelegog stereo Audio Out (izlaza) vodiš signal Cinch kabelom i na kraju, ISPERED receivera 2 Cinch konektora (lijevi i desni kanal) SPAJAŠ u mali kolektor?

Dakle, 2 Cinch kabela si spojio na Audio kolektor / konektor tipa 2 Cinch IN / 3,5mm stereo Out i TAJ konektor si ubo u receiverov UZLAZ za CENTAR zvučnik??? Ajme majko... koji je, k tome, Cinch ulaz.

 

Taj centar ulaz NIJE 3,5 mm formata stereo ima samo CINCH ulaz, a ne 3,5mm stereo koji si ti uvalio unutra.

 

Vadi to van i spoji izlaz kabel, dakle onaj stereo kabel sa srvenim i bijelim Cinch konektorima i spoji ba bilo koji LINIJSKI ulaz na Yamahi, dakle, na Line 1, Line 2, možeš i na Tuner, svejedno (samo NEMOJ na Phono In)... spajaj BEZ onog konektora/kolektora 2Cinch in / 3,5mm Out... BVEZ njega, dakle, crveni Cinckh u crveni ULAZ na Yamahi, bijeli u bijeli ULAZ (recimo Line 1) na Yamahi.

 

Pogasi komponente kad spajaš i raspajaš, NE raditi pod naponom i strujom.

 

 

To je izlaz za sub i ako ima na subu 2XRCA ulaz vjerojatno koristi ga ka Y kabel i to je o.k, PC koliko vidim je uboden u "CD" ulaz.

2.1 zvuk bi triba namistit na AVR-u ne na PC-u, osim ako ga ne bode u 7.1 analogne koji su i predviđeni za PC ili starije DVD playere.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
191x7 kaže...
leobugi kaže...

Imao sam Asus DG, uzeo novu platformu, sad mi je na MSI tomahawk ALC892 koji je katastrofa.. DG ne ide gore jer matična nema pci utor.

 

Slušalice su Sennheiser HD569

 

Help please

 Ako si navikao na DG, uzmi DGX. Samo nemoj Xonar SE koja sliči na njih, na njoj je Realtel ALC1120 gore.

 DG(X) ima relativno visoku impedanciju na izlazu (10 ohm) i za slušalice od 23 ohma ja to ne bi preporučio.

15 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
191x7 kaže...
toxic kaže...

 Mah stari moje su DGX baš imaju 7.1 opciju za zvuk i spajam ih na PCI ne PCIe

Sad gledam i ne vjerujem dakle meni pun kufer stara zvucna daje bolje nego 1220 pazi s dediciranim chipom za Cienma 5, bar tako kazu.. a taj sw je racku zesci...

... 

 Ako spajaš na PCI onda je DG jer jedina razlika naspram DGX je u tome što se DGX spaja na PCI-E. Ili možda misliš na DX, to je totalno drugačija kartica.

 

Xonar DG i DGX imaju opciju promjene pojačanja.

 

Jesi stavio drivere s Asus stranice ili UniXonar?

 imam te promjene i trenutno sam stavio na mislim 32-64 ohma kakti pro gamer mod,  onda je DG valjda... moram pogledati doma tocno no kako god.. trazim nesko konkretnije i bolje... no opet nisam siguran dal ce ta promjena vrijediti tih 600-1000 kn... ja mislim prvenstveno na gaming za ostalo me nije briga.. 

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.11.2019 10:27 (toxic).
4 godine
odjavljen
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
191x7 kaže...
leobugi kaže...

Imao sam Asus DG, uzeo novu platformu, sad mi je na MSI tomahawk ALC892 koji je katastrofa.. DG ne ide gore jer matična nema pci utor.

 

Slušalice su Sennheiser HD569

 

Help please

 Ako si navikao na DG, uzmi DGX. Samo nemoj Xonar SE koja sliči na njih, na njoj je Realtel ALC1120 gore.

Hvala na infou, to nisam znao, nju preskačem. 

Što kažeš/kažete na?

Creative Labs Audigy FX

15 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
VladimirLem kaže...
191x7 kaže...
leobugi kaže...

Imao sam Asus DG, uzeo novu platformu, sad mi je na MSI tomahawk ALC892 koji je katastrofa.. DG ne ide gore jer matična nema pci utor.

 

Slušalice su Sennheiser HD569

 

Help please

 Ako si navikao na DG, uzmi DGX. Samo nemoj Xonar SE koja sliči na njih, na njoj je Realtel ALC1120 gore.

Hvala na infou, to nisam znao, nju preskačem. 

Što kažeš/kažete na?

Creative Labs Audigy FX

 ovaj sw imam na ploci sto dolazi s tom zvucnom i meni je uzasan... previse opcija sve su totalno drugacije...

 

 SBX Pro Studio

e sad to je meni u kombinaciji s alc 1220 pretpostavljam da je ova zvucna pun kufer bolja od alc1220 i samim time softwer ima smisla.

Bnet: mNik987#2148
4 godine
odjavljen
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
Mislim da ću kupiti tu Creative pa javim dojmove.
15 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
VladimirLem kaže...
Mislim da ću kupiti tu Creative pa javim dojmove.

 Ja sam sebi upravo narucio : Creative Labs Sound BlasterX AE-5

 

pa koga fucka, da kosta me gotovo 1100 kn ali cu je imati jaaako dugo...

Bnet: mNik987#2148
16 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Nema baš puno smisla davati za zvučnu cjenovne kategorije u kojoj se već može kupiti pristojan AMP/DAC bez softverskog bloatwarea i sličnog.

500-600 Kn je neki plafon za vanjsku zvučnu.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
tajo1960 kaže...
toxic kaže...
VladimirLem kaže...
Mislim da ću kupiti tu Creative pa javim dojmove.

 Ja sam sebi upravo narucio : Creative Labs Sound BlasterX AE-5

 

pa koga fucka, da kosta me gotovo 1100 kn ali cu je imati jaaako dugo...

Prilično šaroliko mišljenje i, što je bitno, zadovoljnost korisnika na NewEgg:

 

https://www.newegg.com/creative-sound-blasterx-ae-5/p/N82E16829102101

 

Vrlo visok postotak ocjene "1".. preko 20%... 

 ma ti koji se zale zale se na sw, nije mi to neki problem..

zvuk mi je bitan.. a sw kao sw svaki moze biti bugovit i pun musica, svako racunalo je drugacije itd... puno je tu kombinacija... vidjeti cu kada dode..

Bnet: mNik987#2148
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
toxic kaže...

 ma ti koji se zale zale se na sw, nije mi to neki problem..

zvuk mi je bitan.. a sw kao sw svaki moze biti bugovit i pun musica, svako racunalo je drugacije itd... puno je tu kombinacija... vidjeti cu kada dode..

Davnih dana, kad je Audigy 2 bio u modi, korisnici su se žalili na bloatware... karticu sam dobio na poklon, i to onu najskuplju verziju, sa vanjskim modulom.

Zamisli iznenađenja - ne moraš instalirati nikakav softver. Dovoljan je samo driver da bi sve radilo.

Čudesno.

Kad bi barem danas postojala nekakva takva custom instalacija.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
10 godina
online
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
Father_Dougal kaže...
toxic kaže...

 ma ti koji se zale zale se na sw, nije mi to neki problem..

zvuk mi je bitan.. a sw kao sw svaki moze biti bugovit i pun musica, svako racunalo je drugacije itd... puno je tu kombinacija... vidjeti cu kada dode..

Davnih dana, kad je Audigy 2 bio u modi, korisnici su se žalili na bloatware... karticu sam dobio na poklon, i to onu najskuplju verziju, sa vanjskim modulom.

Zamisli iznenađenja - ne moraš instalirati nikakav softver. Dovoljan je samo driver da bi sve radilo.

Čudesno.

Kad bi barem danas postojala nekakva takva custom instalacija.

 Pa iz device managera povučeš samo driver.

10 godina
online
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
VinceNeil kaže...
tajo1960 kaže...

Možeš li malo objasniti što misliš pod dilemom "da li je ovaj DAC dovoljno snažan za pojačalo"?

DAC je DAC, nema tu snage... DAC je Digital To Analog Converter... pretvarač digitalnog u analogni signal.

 Jeli te mogu još malo tlačit (na PP ne mogu ubacit sliku pa moram ovde)

Napravia sam test za 2.1 surround zvuk i izgleda da mi ne radi. Kad je na testu lijevi zvučnik meni oba sviraju a kad je desni onda mi ne radi ni jedan, sub radi uredno. Ista stvar mi je i sa slušalicama, kad ih ukopčam u pojačalo nema surround zvuka, a kad ih uključim na prednju ploču na PC onda mi radi normalno. Ne znam da li je do toga kako je PC spojen na pojačalo ili do zvučne kartice.

Ovako mi je spojen PC na pojačalo:

 

 Ugl, malo bolje sam pogleda sliku i krivo si spojia zvučnike, tj spojia si na livi kanal oba (A/B), pribaci desni zvučnik s donjih na te dvi buksne desno.

16 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
om-prat kaže...

Kad bi barem danas postojala nekakva takva custom instalacija.

 Pa iz device managera povučeš samo driver.

 

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
4 godine
odjavljen
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
VladimirLem kaže...
Mislim da ću kupiti tu Creative pa javim dojmove.

 Odustao od Creative Labs Audigy FX, ispada da i ona koristi Realtekove čipove i to stariji od ALC1220, tako da tražim dalje, možda bude koja akcija na crni petak.

4 godine
odjavljen
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
Nisam, nešto si našao?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
VladimirLem kaže...

 Odustao od Creative Labs Audigy FX, ispada da i ona koristi Realtekove čipove i to stariji od ALC1220, tako da tražim dalje, možda bude koja akcija na crni petak.

Oprosti, ali za što ti treba zvučna kartica, odnosno, što nedostaje trenutnoj koju imaš, a pretpostavljam da imaš neku onboard...?

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
4 godine
odjavljen
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
Da, imam integriranu ALC 892 koja je u najmanju ruku teški prosjek danas. Želio bih, po prvi put, imati kvalitetnu zvučnu koju ću koristiti godinama. DAC mi se čini ipak malo preskup
9 godina
neaktivan
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
om-prat kaže...
VinceNeil kaže...
tajo1960 kaže...

Možeš li malo objasniti što misliš pod dilemom "da li je ovaj DAC dovoljno snažan za pojačalo"?

DAC je DAC, nema tu snage... DAC je Digital To Analog Converter... pretvarač digitalnog u analogni signal.

 Jeli te mogu još malo tlačit (na PP ne mogu ubacit sliku pa moram ovde)

Napravia sam test za 2.1 surround zvuk i izgleda da mi ne radi. Kad je na testu lijevi zvučnik meni oba sviraju a kad je desni onda mi ne radi ni jedan, sub radi uredno. Ista stvar mi je i sa slušalicama, kad ih ukopčam u pojačalo nema surround zvuka, a kad ih uključim na prednju ploču na PC onda mi radi normalno. Ne znam da li je do toga kako je PC spojen na pojačalo ili do zvučne kartice.

Ovako mi je spojen PC na pojačalo:

 

 Ugl, malo bolje sam pogleda sliku i krivo si spojia zvučnike, tj spojia si na livi kanal oba (A/B), pribaci desni zvučnik s donjih na te dvi buksne desno.

 Krivo sam napisa tu. Zvučnici su spojeni iz 3,5 mm zelenog stereo Audio Out na PC-u na linijski ulaz na Yamahi na CD. Kupia sam eksternu zvučnu Creative Sound blaster x-fi surround 5.1 pro i spojia na pojačalo i opet mi nema surrounda. Očito to treba na pojačalu naštimat. Prova sam i uć u Entertainment Mode na Sound blasteru ali mi izbacuje poruku "There are no supported audio device available.". Software sam skinia preko njihove stranice i ne radi mi. Još ću ga provat instalirat direktno sa CD-a, možda to riješi problem, ali prvo moram kupit eksterni DVD-rom jer ga nemam na kompu.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice