Što je ovo?

poruka: 8
|
čitano: 2.639
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
protjeran
offline
Što je ovo?

Čistim kuću pa sam našao ovo, zanima me što je ovo, jel se može iskoristiti ili možda prodati (koliko vrijedi). Ovo stoji i kupi prašinu sigurno 6-7 godina i nije se koristilo.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Što je ovo?

Na prve dvije slike je UPS (uninterruptible power supply), znači baterija za stolno računalo i druge uređaje (poput monitora), koja ujedno štiti od izboja, samo što nema šuko utičnicu, nego IEC ili kako se već zovu, što znači da bi ti za korištenje toga trebali i odgovarajući kabeli.

 

Ovo drugo je, ako sam dobro shvatio, pojačalo za razglasni sustav. Ima 6 ulaza s fantomskim napajanjem za XLR mikrofone i instrumente i pet izlaza za zvučnike, te još neke pomoćne ulaze/izlaze. Ovdje imaš upute u PDF-u.

3 godine
protjeran
offline
Re: Što je ovo?
Taj UPS, koliko to može biti funkcionalno s obzirom na starost i nekorištenje? Kako ispitati ispravnost?
16 godina
moderator
offline
Re: Što je ovo?
user2206 kaže...
Taj UPS, koliko to može biti funkcionalno s obzirom na starost i nekorištenje?

Ne znam, ne znam mnogo o baterijama s olovno-kiselinskom baterijom. Našao sam na jednoj stranici da piše da ako se isprazni ispod određenog napona, da je to ozbiljno ošteti. Pretpostavio bih da je barem djelomično nastradala, ako ne i trajno. Ali to je samo moje nagađanje.

 

user2206 kaže...
Kako ispitati ispravnost?

Spojiš na struju neka se napuni, spojiš neki uređaj na njega (recimo računalo) i gledaš koliko dugo uređaj može raditi. Ovisno o snazi trošila i kapacitetu baterije, to može biti od nekoliko minuta do nekoliko desetaka minuta. Ovdje imaš specifikacije tog UPS-a.

3 godine
protjeran
offline
Što je ovo?

mbaksa novo pitanje, znaš li što je ovo, čistio ladice pa naletio

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Što je ovo?
To bi mogao biti dio koji dođe uz TV, a služi da se spoji u slučaju da serviser treba raditi stvari koje korisnik ne treba znati, a bez otvaranja TV-a. ;)

... ili za umetanje dekoderske kartice koju u nekim slučajevima dobiješ od TV operatera umjesto receivera.
morrisoN
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2020 17:30 (morrisoN).
 
0 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Re: Što je ovo?
To je adaptor za CI modul. Izgleda kao za Samsung, ali moguće da je za neki drugi model.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
3 godine
protjeran
offline
Re: Što je ovo?
MrBlc kaže...
To je adaptor za CI modul. Izgleda kao za Samsung, ali moguće da je za neki drugi model.

 To je to, od starog Samsung TVa je sigurno. Nek stoji, TV još dela.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice