Xiaomi MI 10T pro ili Huawei P30 Pro

poruka: 65
|
čitano: 17.189
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Xiaomi MI 10T pro ili Huawei P30 Pro
thebatman kaže...

 Ok.

Sa 10t pro, za kojeg ces dvije godine placati pretplatu, ces dobiti jedino nešto bolju bateriju (možda) i eventualno malo bolji chipset koji neces osjetit nigdi skoro. 

Sa p30 pro imaš lakši o kompaktniji mobitel, sposobniju kameru, oled zaslon, ip67, bolji otisak prsta. 

 

I sad dolazimo do problema zvanog šaomizacija, a to je da nisu sposobni izbacit update softvera da ne zaseru nešto i tako vec više od godinu dana. Bio sam ogroman fan šaomija, sad mi se gade. 

U svakom slucaju 10t serija je serija polurješenja i kompromisa. Radije bi završio ovu godinu sa bilo kojim realmijem ili huaweiem nego xioamijem. 

Oled 60hz vs vrhunski lcd sa 144hz, hmmmm....

Otisak prsta isto nije bolji, ovdje je definitivno precizniji i točniji, jedino što nije integriran u display.

Za softver se slažem, MIUI je meni isto manje drag od EMUI-a i ima nekih čudnih bugova, ali IMHO, na A11 ništa od kurcijalne važnosti.

 

I da, koristio sam Mate 20 PRO dosta dugo.

10 godina
offline
Re: Xiaomi MI 10T pro ili Huawei P30 Pro
MasterOfDisaster kaže...

Tvoj opis uređaja se isključivo bazira na fotoaparatu uređaja, a to je meni totalno nebitna stavka za ono što meni treba većina današnjih mid range mobitela već obavlja posao kako treba - naglašavam za mene, nekome kao tebi to ne prolazi i ok svatko ima svoje potrebe i želje kod nekog uređaja, samo što se moje drastično razlikuju od tvojih 

 

 

Pa nebi se bas slozio.

Bitan mi je i ekran, brzina, UI, pouzdanost i naravno cijena.

 

Meni se Huawei svidja, ali ne P serija iz gore navedenih razloga jer mi je kamera svakako u TOP 3 stavke.

Od P serije jedino P40 PRO Plus jer ima i 80mm kameru inace bi samo Matu gledao jer on uvijek ima fokale kako treba.

Meni je isto GMS problem i zato vise ne razmatram ozbiljnije Huawei, a i cijenom su otišli nebu pod oblake.

 

Gledao sam godinu dana Mi10 PRO i cekao dok se nije pojavio neki po OK cijeni i taj mob je za ono sto ja trazim najblizi nekom idealu.

Imam MIUI 11 i nemam nikakvih problema bilo sa kasnjenjem notifikacija kao ni nekih drugih SW problema.

Meni MIUI vizualno savrseno odgovara, ali da imam probleme nebi sigurno razmisljao o ostanku na ovom mobu.

Inace mijenjam mobitele jako cesto i vrlo vjerojatno necu ni sa ovim ostati predugo iako znam da necu sigurno naci bolji mob za manje od 4000 Kn...jednostavno ga nema.

Ovaj mob ima TOP procesor, najbolje zvucnike koje sam ikada cuo na nekom mobu, 50W iznimno brzo punjenje, SOT 6-7 sati, najsvestraniji set kamera koji sam do sada koristio ako zanemarim Mi Note 10.

Jako se dvoumim dali uopce eksperimentirati sa nekim polurjesenjima jer ovdje imam i GMS i TOP procesor i kameru kakvu zelim...i jamstvo jos 22 mjeseca.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.3.2021 14:19 (ocean77).
10 godina
offline
Re: Xiaomi MI 10T pro ili Huawei P30 Pro
zabranjeniples kaže...
thebatman kaže...

 Ok.

Sa 10t pro, za kojeg ces dvije godine placati pretplatu, ces dobiti jedino nešto bolju bateriju (možda) i eventualno malo bolji chipset koji neces osjetit nigdi skoro. 

Sa p30 pro imaš lakši o kompaktniji mobitel, sposobniju kameru, oled zaslon, ip67, bolji otisak prsta. 

 

I sad dolazimo do problema zvanog šaomizacija, a to je da nisu sposobni izbacit update softvera da ne zaseru nešto i tako vec više od godinu dana. Bio sam ogroman fan šaomija, sad mi se gade. 

U svakom slucaju 10t serija je serija polurješenja i kompromisa. Radije bi završio ovu godinu sa bilo kojim realmijem ili huaweiem nego xioamijem. 

Oled 60hz vs vrhunski lcd sa 144hz, hmmmm....

Otisak prsta isto nije bolji, ovdje je definitivno precizniji i točniji, jedino što nije integriran u display.

Za softver se slažem, MIUI je meni isto manje drag od EMUI-a i ima nekih čudnih bugova, ali IMHO, na A11 ništa od kurcijalne važnosti.

 

I da, koristio sam Mate 20 PRO dosta dugo.

 Ne mogu ja vise ips, sto radi "prave crne" što radi always on. 

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
10 godina
offline
Re: Xiaomi MI 10T pro ili Huawei P30 Pro
MasterOfDisaster kaže...
ocean77 kaže...
MasterOfDisaster kaže...
ocean77 kaže...

Ne sviđa mi se Mi10T PRO zbog seta kamera i nisam ga imao pa nemam ni neko misljenje o njemu, ali sam imao P30 PRO na koji se recimo nisam nikada pozelio vratiti.

Mob je na mene ostavio vrlo mlak dojam za razliku od npr. Mate 20 PRO...ja uglavnom nebi niti jedan od ta dva, a pogotovo ne P30 PRO.

Pa ja sam jako zadovoljan sa Huawei P30 Pro, pogotovo sada sa zadnjim update-om, mob još još nekako brži i responzivniji. Baterija i ekran su brutalni, kamera odlična za moje potrebe jer je to ipak flagship mob iz 2019. godine, a sada je 2021. pa se teško može uspoređivati sa dvije godine mlađim flagship uređajima. Kako mi ističe pretplata uzeo sam Mi10T PRO po povoljnoj cijeni i kada prodam Huawei P30 Pro to će biti sitna nadoplata za Xiaomi koji ima odlične specke posmiješnoj cijeni. Za Samsung, Apple ili Huawei premium uređaj bi minimalno morao dati 6.000 kn što mi ne pada na pamet niti ću više davati takve novce za mobitel.

 

 

Ja uopce ne sumnjam da je masi to top mob, ali meni on ima neke jednostavno neprihvatljive stvari.

Ekran koji neki spominju je tek prosjecan, a kada predjes sa Mate 20 PRO i onog lijepog QHD ekrana onda posebno vidis prosjecnost onog na P30 PRO.

Nije samo do rezolucije vec je i sam panel prosjecne kvalitete i to mi je bio jedan od losijih ekrana u zadnjih 5 godina.

 

Sto se kamere tice, napisao sam vec masu puta da mi je ona bila glavni razlog da se rijesim tog moba i da se nikada vise ne vratim na njega...na neke sam se vracao i nekoliko puta...ovaj nije takav.

Ima uzasno glupo poslozene fokale, kao i P40 PRO i meni je to totalno nesvestrana kamera.

Imas 27 mm pa 125mm...između ništa...tko imalo kuži optiku, fiziku ili fotografiju znat će da je to totalno bezveze.

Znaci ako trebas nekakav portret moras sa glavnom kamerom digitalno zoomirat do cca 50mm sto nikako nije isto kao i decidiranih 50 mm koje npr. imas na Mi10 PRO koja je i zamisljena kao portretna kamera...ili trebas 80 mm, 100 mm...sve to moras sa glavnom kamerom digitalno...a 125 mm je uglavnom previse.

Dodatan problem je sto i kada zelis tih 125 mm ako su losiji svjetlosni uvjeti on radi CROP glavne kamere!!!

Koji je to uzas kada imas 125mm napravljeno sa kamerom od 27mm.

Meni je to cak radio i u sjenama, znaci po danu...stavljao sam primjere na drugoj temi...

Uz sve to nabrojano, taj senzor kod nocnih snimaka daje uzasno žute fotke.

Video je isto tek prosjecan.

 

Meni je P30 PRO sto se kamere tice teški krš od moba, a to sto mnogi ljudi ne kuze ovo gore ne umanjuje njegovu prosjecnu kameru.

Kamera je uvjetno OK ako fotkas danju i uspijes postici da te SW "sluša" i ako imas potrebe fotkati neke udaljenije stvari.

Mogu se u odredjenim situacijama dobiti odlicne fotke, ali previse je tu ogranicenja.

 

 

Sto se M10T PRO tice, taj mob takodjer ima poprilicno bzvz fokale kamere.

Imas UW i glavnu i ostale kamere koje nisu vrijedne spomena...valjda macro i neki senzor dubine ili sto vec.

Nekome tko voli fotografiju oba moba imaju previse limita.

 

Ljudi su masovno uzimali P30 PRO iako bi ja svakome uvijek prije preporucio Mate 20 PRO od tih generaciju-dvije starijih mobitela.

 

Mate 20 PRO je televizor u boji za P30 PRO...u puno toga.

Tvoj opis uređaja se isključivo bazira na fotoaparatu uređaja, a to je meni totalno nebitna stavka za ono što meni treba većina današnjih mid range mobitela već obavlja posao kako treba - naglašavam za mene, nekome kao tebi to ne prolazi i ok svatko ima svoje potrebe i želje kod nekog uređaja, samo što se moje drastično razlikuju od tvojih 

thebatman kaže...
MasterOfDisaster kaže...
thebatman kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Evo nakon dvije godine Huawei P30 Pro odlazim na Xiaomi Mi 10T Pro (danas naručio). Dobio ga na pretplati za 3.300 kn + bežične Xiaomi sluje, ja čist zadovoljan. Ima više rama (6GB VS 8GB), više interne memorije (128GB VS 256GB), bolje osvježavanje ekrana (60 Hz VS 144 Hz), jači proc (Kirin 980 VS Snapdragon 865), veća baterija (4.200 mAh VS 5.000 mAh), veći ekran (6,47" VS 6,67"). Jedino tip ekrana (OLED) je na strani Huawei P30 Pro i noćne slike, ovo drugo nije.  

 Kao netko ko je koristio oba telefona mogu ti rec da si se zajebao.

Pa volio bi obrazloženje mog zajeba. Mob koristim za surfanje, društveni dio (Viber i WhatsUp), igre i razgovore. Fotoaparat je relativno nebitna stavka. U čemu je moj zajeb.

 Ok.

Sa 10t pro, za kojeg ces dvije godine placati pretplatu, ces dobiti jedino nešto bolju bateriju (možda) i eventualno malo bolji chipset koji neces osjetit nigdi skoro. 

Sa p30 pro imaš lakši o kompaktniji mobitel, sposobniju kameru, oled zaslon, ip67, bolji otisak prsta. 

 

I sad dolazimo do problema zvanog šaomizacija, a to je da nisu sposobni izbacit update softvera da ne zaseru nešto i tako vec više od godinu dana. Bio sam ogroman fan šaomija, sad mi se gade. 

U svakom slucaju 10t serija je serija polurješenja i kompromisa. Radije bi završio ovu godinu sa bilo kojim realmijem ili huaweiem nego xioamijem. 

Pa, ajmo redom. Znači uređaj ću plaćati 120 kn mjesečno što mi ne predstavlja nikakav problem pogotovo za taj hardware koji bi mi trebao svakako durati dvije godine. Nadalje, sviđa mi se veći ekran, a veći je zanemarivo, drugo jako dobro izgleda ekran sa 144 Hz, jedino što nije OLED, ali su u svim recenzijama rekli da je na njemu najbolji do sada viđeni IPS LCD ekran, pa valjda nisu baš svi lagali. Drugo, na  mobu najviše trošim SOT-a na igranje igara (eto ne bi čovijek vjerovao, ali tako je kako je), a Snapdragon 865 je skoro 50% bolji Kirina 980 u sirovoj snazi - za mene veliki plus.  Kamera mi nije toliko bitna niti slikam po noći, IP67 mi još do sada nikada nije trebao nadam se da mi i sada neće trebati, ali nije na odmet ga imati.

Inače rado bi nastavio sa Huawei uređajima, ali mi se jednostavno ne da zahebavati sa Google servisima i to je najveći razlog odustanka od Huawei uređaja, a i Mate uređaji (koji mi je bio u planu za idući uređaj) su cijenom otišli nebu pod oblake, a za mobitele ne planiram više davati takve sulude iznose, pa moj 65" Samsung TV manje košta i to za par tisuća kuna od novog Mate uređaja, a tako koštaju i ostali flagship uređaji od Samsunga, Apple-a, OnePlus, itd.

 porazmisli onda o oneplus 8, sad mu je cijena povoljna. 

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
14 godina
offline
Re: Xiaomi MI 10T pro ili Huawei P30 Pro

touch nekad uopce ne reagira, onda gledam jesam lud ili sta, vidim da ti fingerprint nekad ne zeli ocitati, uglavno pasje govno kako bi Izet rekao

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice