Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

poruka: 5.989
|
čitano: 2.446.289
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Ok, evo da pokrenem jednu posebnu temu vezanu za Samsung Galaxy S, tako da se ne rasipaju rasprave po ostalim temama i odlazi u offtopic.

Pa da i odgovorim na pitanja iz ove teme:http://www.bug.hr/forum/topic/mobiteli/htc-desire-vs-samsung-galaxy/56689.aspx

 

 

skank666 kaže...

napokon netko :)

molim pomogni

 

1) kakav ti je onaj hard case sto si narucio?

2)  P.S. Što se tiće rootanja, na galaxy-u ti je to 2min posla (a siguran sam da je isti slučaj i na drugim mobitelima; na EXPERIA X8 je isti postupak); spojiš mob na komp preko USB-a, pokreneš aplikaciju na kompu, odabereš u opcijama ili root ili unroot i pričekaš da aplikacija obavi svoje, te resetira mobitel. Poslje trebaš samo u recovery meniu odabrati update

 

kako onda uc u taj recovery meni? update cega? roma ili...?

 

3) hrvatsko tržište ima zaključan ulazak u recovery mod preko tipki na mobitelu... jel ovo znaci da moramo prvo napravit onaj 3button combo fix ili postoji neki drugi nacin da se flasha rom bez tih 3 tipki?

 

eto nadam se da sam bi jasan

 

hvala

 

1. taj hard case mi još nije stigao {#} bio sam škrt, pa sam uzeo najjeftiniju opciju dostave za koju vele da treba od 20-30 dana... tak da još čekam :D Prvo jedno tjedan dana nisu imali kučišta na zalihi, a onda im je trebalo još tjedan dana za procesirati pošiljku (poslali su mi mail isprike radi toga, jer navodno su imali veliku potražnju za tim kučištima, a nije ih bilo na zalihi; a kad su ih konačno nabavili, trebalo im jedno vrijeme da procesuiraju sve naruđbe). Uglavnom, nadam se da će do božića stići :D 

 

2. upute i download za rootanje se mogu naći ovdje: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=728754

Uglavnom, skine se taj zip i iz njega pokrene bat file u kojem su opcije za root ili unroot.

1. Prvo što treba napraviti je u postavkama mobitela uključiti development mod: settings -> applications -> development

2. Zatim spojiti mobitel preko USB-a na komp i pričekati da se instaliraju USB driveri za mobitel 

3. Dalje vas aplikacija sama vodi što i kako.

- aplikacija će prvo kopirati na mobitel update.zip file, a onda resetirati mobitel u recovery mod.

A nakon restarta uređaja, pojavit će se ovaj ekran: http://1.bp.blogspot.com/_UoaoDEjWQS0/TISsLQQxkNI/AAAAAAAAAGA/lhmkEQduGlQ/s1600/android-system-recovery.jpg

4. na tom ekranu odaberete apply sdcard: update.zip

i to je to; pričekajte da se mobitel restarta i nakon toga je mobitel rootan.

Ista procedura je i za unroot, samo u aplikaciji na računalu odaberete unroot opciju.

 

3. Ja osobno nisam imao sreće s 3button commbo fix-om; tj. nije radio na mom mobitelu (ni na koleginom; oba su kupljena isti dan). Ali osim rootanja i lag fix-a, nisam radio ništa za što bi mi trebao 3button recovery mod, tak da se nisam ni zamarao previše sa tim. Inaće, može se pristupiti tom recovery modu preko aplikacije slične ovoj za rootanje (ima gore na ovom linku na XDA developers stranici). Ali osobno, nebi to koristio za neko stavljanje custom ROM-a i sl; jer da bi to radilo, treba prvo uključiti development mod, a ako se nekaj sj. prilikom stavljanja novog ROM-a ili firmware-a, onda si u banani, jer nemožeš do opcija mobitela da bi omogučio development mod, a pošto kombinacija tipki ne radi, onda nemožeš ni napraviti reset mobitela. U tom slučaju pomaže jedino igranje sa ODIN-nom, al ja osobno nisam u to ulazio.

 

 

skank666 kaže...

da ali, navodno, se ne moze uc u taj meni kombinacijom tipki jer su iz nekok razloga zakljucane.... nisam isprobavao da se na kraju ne pokaze kao istinito pa da zaglavim u recovery meniju... 

jel se flash roma radi preko recovery menija ili download menija?

 

Nemaš straha; nemožeš zaglaviti; samo odabereš opciju "reboot system now" (koristiš tipke za volume up i down za navigaciju, a home button za potvrdu odabira). Ali svakako provjeri dal ti to radi, a ulazi se u recovery mode na ovaj način: http://forum.xda-developers.com/wiki/index.php?title=Samsung_Galaxy_S_Series#Recovery_Mode

Uglavnom, preporuka je da prije bilokakvog žešćeg modanja mobitela, treba imati funkcionalan taj 3button combo za ulazak u recovery mod.

P.S. NIKAKO NE RIJEŠAVATI TO FLASHANJEM DRUGOG FIRMWARE-a  tak si je kolega sj. mob {#}

http://3dhr.net/berko/
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.12.2010 16:51 (Berko).
Moj PC  
6 0 hvala 7
16 godina
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Što se tiće lag fix-a na SGS-u, ja imam Voodoo LagFix; 

Najjednostavnije ga je implementirati ako skinete sa marketa aplikaciju: GST (Galaxy S Tweeker)

U sklopu te aplikacije ima dosta stvari vezano za poboljšanje performansi uređaja, a ujedno i taj lag fix. Ja sam si stavio samo taj lag fix i super sam zadovoljan sa njime; iako sam sa njime dobio nešto niži rezultat na Quadrant benchmarku nego sa OneClickLag fix-om, ali Voodoo mi djeluje stabilniji i nema povremenih "štucanja" i gušenja sistema kao kod OneClickLag fix-a. 

 

P.S. vezano za prošli post i ovaj; ne odgovaram za eventualne nastale probleme korištenjem bilo koje od ovih metoda; sve što radite, radite na vlastitu odgovornost.

http://3dhr.net/berko/
Moj PC  
1 0 hvala 3
15 godina
odjavljen
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

hvala ti puno! napokon da i temu imamo.. samo sam spamao po svim temama vezanim za android... :)

 

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Evo i mene tu da :) ne saljem gluposti na onoj temi galaxy vs. desire kad me zanima trenutno desire.vec sam bio u onoj temi rekao ako se ne varam da se dvoumim izmedju iphonea 4 i galaxy s.ali trenutno me zanima galaxy s jer mi je vec taj iphone postao dosadan i svi ga imaju.danas sam bio u t-mobileu i taman su bili dobili danas testni primjerak (tako su ga nazvali) galaxy s.to mi je bilo prvi put da ga drzim u ruci i mobitel je stvarno predobar ali muci me to sto je OGROMAN! neznam dali mi moze uopce u djep stat  :).jel se i vama tako cini ili samo meni?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
Hose Marinho 46 kaže...

Evo i mene tu da :) ne saljem gluposti na onoj temi galaxy vs. desire kad me zanima trenutno desire.vec sam bio u onoj temi rekao ako se ne varam da se dvoumim izmedju iphonea 4 i galaxy s.ali trenutno me zanima galaxy s jer mi je vec taj iphone postao dosadan i svi ga imaju.danas sam bio u t-mobileu i taman su bili dobili danas testni primjerak (tako su ga nazvali) galaxy s.to mi je bilo prvi put da ga drzim u ruci i mobitel je stvarno predobar ali muci me to sto je OGROMAN! neznam dali mi moze uopce u djep stat  :).jel se i vama tako cini ili samo meni?

Posto i sam razmatram kupnju Galaxy S-a mislim da je 4" odlicna dimenzija. Trenutno imam iPhone 3GS i mislim da je iPhone 4 trebao ici na veci ekran (do 4").

Tako sam kupnjom 40" LCD TV-a za spavacu sobu mislio da sam uzeo prevelik ekran, ali sad nakon nekoliko vremena ne znam kako bih gledao manje. Na bolje se covjek brzo navikne {#}

 

lab.simurai.com/html5/ads/
13 godina
neaktivan
offline
RE: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
parizer kaže...
Hose Marinho 46 kaže...

Evo i mene tu da :) ne saljem gluposti na onoj temi galaxy vs. desire kad me zanima trenutno desire.vec sam bio u onoj temi rekao ako se ne varam da se dvoumim izmedju iphonea 4 i galaxy s.ali trenutno me zanima galaxy s jer mi je vec taj iphone postao dosadan i svi ga imaju.danas sam bio u t-mobileu i taman su bili dobili danas testni primjerak (tako su ga nazvali) galaxy s.to mi je bilo prvi put da ga drzim u ruci i mobitel je stvarno predobar ali muci me to sto je OGROMAN! neznam dali mi moze uopce u djep stat  :).jel se i vama tako cini ili samo meni?

Posto i sam razmatram kupnju Galaxy S-a mislim da je 4" odlicna dimenzija. Trenutno imam iPhone 3GS i mislim da je iPhone 4 trebao ici na veci ekran (do 4").

Tako sam kupnjom 40" LCD TV-a za spavacu sobu mislio da sam uzeo prevelik ekran, ali sad nakon nekoliko vremena ne znam kako bih gledao manje. Na bolje se covjek brzo navikne {#}

 

 A to je istina...na sve se naviknes :) ali svejedno neznam ni sam dali mi treba bas toliki mobitel?! da bar ima ekran recimo 3.7" i da su dimenzije oko 117x60x9.9 (to je primjer).onako malo veci od iphonea ali opet veći {#}...... čudno...cuo sam da oni koji imaju iphone ne odustaju od njega {#}

13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Evo da i ovdje pitam posto je tema samo za galaxy s....dali se moze promijenit ona crna boja u pozadini u izborniku i pogotovo u porukama?meni je iskreno to ruzno pogotovo kad vidim u porukama crnu pozadinu i onda one oblacice gdje su poruke,plave boje i narancaste boje.jel moze to biti kao na desireu ili iphoneu onako svijetlijih boja (bijela recimo pozadina)?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
Hose Marinho 46 kaže...

Evo i mene tu da :) ne saljem gluposti na onoj temi galaxy vs. desire kad me zanima trenutno desire.vec sam bio u onoj temi rekao ako se ne varam da se dvoumim izmedju iphonea 4 i galaxy s.ali trenutno me zanima galaxy s jer mi je vec taj iphone postao dosadan i svi ga imaju.danas sam bio u t-mobileu i taman su bili dobili danas testni primjerak (tako su ga nazvali) galaxy s.to mi je bilo prvi put da ga drzim u ruci i mobitel je stvarno predobar ali muci me to sto je OGROMAN! neznam dali mi moze uopce u djep stat  :).jel se i vama tako cini ili samo meni?

Pa, po meni, 4'' je idalno. Zašto? 

- prvo, 4'' je dosta velik ekran, da se jako ugodno na njemu može surfati, igrati ili gledati filmove (iznenadit ćete se koliko je ugodno gledati filmove na SGS-u). Istina, na većim ekranima je sve to još bolje.... ali...

- po meni, sve veće od 4'' jer već problem što se tiće veličine; Galaxy je velik, ali je i lagan i tanak, tako da se niti ne osjeti u džepu (par dana sam čak mislio da sam ga ostavio negdje jer ga nisam osjetio, kolko je lagan) i bez problema stane u svaki džep; jedino mi je bio problem naći futrolu za njega, jer su sve koje su imali tu kod nas u dučanima, bile premale. {#}

- drugi problem što se tiće veličine je upravljanje sa mobitelom; i na Galaxy-u će neki sa manjom rukom imati malo problema sa upravljanjem sa jednom rukom (sa dvije nije problem ni na jednom mobu), tako da radi toga mislim da je 4'' gornji plafon veličine ekrana. Sve veće od toga samo dodatno pojačava problem upravljanja jednom rukom; a na kraju, velika večina ljudi kad koristi mobitel kao mobitel (a ne kao ručni TV, e-book reader ili uređaj za surfanje netom), koristi se jednom rukom. Tak da je po meni upravljivost uređajem jednom rukom jako bitna.

 

Što se tiće pozadina, budem malo prekopao po netu, možda se kaj nađe vezano za te pozadine.

http://3dhr.net/berko/
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.12.2010 8:33 (Berko).
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Imam mali problem kod rutanja. Znaci sve dobro napravim te kad stavim apply   sd card: upadate.zip pocinje mi ga rootati ali se ugasi kad prode priblizno 20% posto. Te onda se normalno upali ali ga nije rootao.

ukoliko sam ti pomogao...pritisni hvala...Zahvaljujem
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
Luka-san kaže...

Imam mali problem kod rutanja. Znaci sve dobro napravim te kad stavim apply   sd card: upadate.zip pocinje mi ga rootati ali se ugasi kad prode priblizno 20% posto. Te onda se normalno upali ali ga nije rootao.

Da li nakon toga imaš pod aplikacijama, aplikaciju koja se zove "Superuser"? Ikona ti je tamo siva sa svjetlo sivim androidom koji izgleda ko ona lubanja na gusarskim zastavama.

http://3dhr.net/berko/
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

evo samo sam ponovil i sad je sve u redu. Imam onu ikonicu supercruser

ukoliko sam ti pomogao...pritisni hvala...Zahvaljujem
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Hvala Berko,i aj probaj naci to za pozadinu pa javi {#}

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

sinoc sam ga rootao i odmah puknuo gore na njega launcher pro.. divna stvar. lijepo sam si sakrio sve one aplikacije koje ne mislim koristit a i taj meni s aplikacijama mi je bolje ovako rjesen.. sad nema scrolanja izmedju ekrana nego se scrola izravno po ikonicama.

jedino sto me smeta sto neki wallpaperi jednostavno zahtjevaju uporabu 2 ili vise homescreena... inace neke slike, tj wallpaperi budu razlomljene. npr. posto sam si namjestio samo jedan screen i ako stavim neki wallpaper on mi ga ne prikazuje cijelog nego samo dio... ne znam kako to namjestit da bude tipa "fit to screen".

geekovi skinite si aplikaciju tricorder... simulira tricorder iz zvjezdanih staza i ocitava razinu svjetla, buke, nekih metala itd.. odlicna stvar

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
skank666 kaže...

sinoc sam ga rootao i odmah puknuo gore na njega launcher pro.. divna stvar. lijepo sam si sakrio sve one aplikacije koje ne mislim koristit a i taj meni s aplikacijama mi je bolje ovako rjesen.. sad nema scrolanja izmedju ekrana nego se scrola izravno po ikonicama.

jedino sto me smeta sto neki wallpaperi jednostavno zahtjevaju uporabu 2 ili vise homescreena... inace neke slike, tj wallpaperi budu razlomljene. npr. posto sam si namjestio samo jedan screen i ako stavim neki wallpaper on mi ga ne prikazuje cijelog nego samo dio... ne znam kako to namjestit da bude tipa "fit to screen".

geekovi skinite si aplikaciju tricorder... simulira tricorder iz zvjezdanih staza i ocitava razinu svjetla, buke, nekih metala itd.. odlicna stvar

Možeš u postavkama ProLaunchera isključiti scroolanje pozadine, pa ti ona ostaje fiksna preko svih ekrana.

 

A tricoder je zabavna stvar :D već se neko vrijeme igram sa njime :D :D

 

P.S. Isprobaj 3D drawer u ProLauncher-u ;)

http://3dhr.net/berko/
15 godina
odjavljen
offline
RE: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

jesam ali mi i dalje lomi neke wallpapere... :/

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
16 godina
offline
RE: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
skank666 kaže...

jesam ali mi i dalje lomi neke wallpapere... :/

Napravi ovako; otvori sliku koju želiš u galeriji i otvori opcije, te ju odaberi kao wallpaper; onda će ti ponuditi da odabereš koji dio slike želiš da bude kao wallpaper. Možda to pomogne.

http://3dhr.net/berko/
15 godina
odjavljen
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

ne pomaze ni to...  neke jednostavno lomi... 

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
skank666 kaže...

ne pomaze ni to...  neke jednostavno lomi... 

ajd si instaliraj ovu aplikaciju: http://www.androlib.com/android.application.com-bw-picme-local-zmxE.aspx

Pa napravi screen shoot, pa postaj, da vidim kaj se točno događa

http://3dhr.net/berko/
16 godina
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

moram priznati da sam ostao neugodno iznenađen lagovima na tipkovnici, tako da ću definitivno primijeniti neke od ovdje danih savjeta. btw. - što je sa službenim updejtom na Froyo i neslužbenim na Gingerbread - jel ima kakvih novosti u vezi toga?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
funat kaže...

moram priznati da sam ostao neugodno iznenađen lagovima na tipkovnici, tako da ću definitivno primijeniti neke od ovdje danih savjeta. btw. - što je sa službenim updejtom na Froyo i neslužbenim na Gingerbread - jel ima kakvih novosti u vezi toga?

Meni je lag fix riješio te probleme sa štekanjima (i na tipkovnici i generalno).

A što se tiće update-a, neki dan sam kontaktirao regionalni ured Samsunga i vele da bi do kraja mjeseca trebao biti gotov update na Froyo; al uglavnom, kolko sam vidio, još jedino naša regija nema službeni update (negdje je dostupan od početka 10.mj)

http://3dhr.net/berko/
15 godina
odjavljen
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

je8em ti kies i onog ko ga napravi... ne mogu se spojit s pc jer ovaj ne prepoznaje mobitel... djubre jedno. napravio sam slike ali im ne mogu pristupit... pokusavam i dalje pa kad uspijem postam...

aaaa, kako glup program.. jednostavno me ne je8e... kakav god nacin da stavim ne jednostavno ne je8e 2 %... 

a do tada, ako imate zakljucan SGS mozete ga na najlaksi moguci nacin otkljucati, potpuno bezbolno..

1) stavite karticu koju imate u mob...

2) skinite s marketa aplikaciju SGS unlock s marketa (mislim da mora biti rootan mob)

3) pokrenite aplikaciju, malo procitajte sto vam kaze..

4) ona vam ocita unlock i unfreezing kod (vama treba unlock)

5) restart mobitela i kad vas upita za unlock kod samo ga ukucajte i voila! :)

 

jednostavnije ne moze biti a ja cu razbit nesto zbog onog usranog kiesa

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
skank666 kaže...

je8em ti kies i onog ko ga napravi... ne mogu se spojit s pc jer ovaj ne prepoznaje mobitel... djubre jedno. napravio sam slike ali im ne mogu pristupit... pokusavam i dalje pa kad uspijem postam...

aaaa, kako glup program.. jednostavno me ne je8e... kakav god nacin da stavim ne jednostavno ne je8e 2 %... 

a do tada, ako imate zakljucan SGS mozete ga na najlaksi moguci nacin otkljucati, potpuno bezbolno..

1) stavite karticu koju imate u mob...

2) skinite s marketa aplikaciju SGS unlock s marketa (mislim da mora biti rootan mob)

3) pokrenite aplikaciju, malo procitajte sto vam kaze..

4) ona vam ocita unlock i unfreezing kod (vama treba unlock)

5) restart mobitela i kad vas upita za unlock kod samo ga ukucajte i voila! :)

 

jednostavnije ne moze biti a ja cu razbit nesto zbog onog usranog kiesa

e, ako si stavio drugi launcher, onda ti kies neće raditi sa njime; prebaci natrag na defoultni louncher pa će se spojiti; skini si sa marketa aplikacju "home switcher" za prebacivanje. Postavke ProLaunchera će ti ostati kako jesu, tak da nemaš straha kaj se toga tiće. A zašto Kies ne radi sa drugim launcherima, pojma nemam.

 

Inaće, ja za sinhronizaciju sa kompom i prebacivanje file-ova koristim WiFi manager aplikaciju: http://global.mobileaction.com/product/product_AM.jsp

Instaliraš program na komp i aplikaciju na mob, i preko wirelesa spajaš mob sa kompom (pod uvijetom da imaš doma wireless).

A filove preko USB-a možeš uvijek prebaciti ak spojiš mob samo kao Mass Storage device; pa se ponaša kao USB stick

http://3dhr.net/berko/
15 godina
odjavljen
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

jos jednom hvala... vec sam lud bio. evo slikica..

kuzim da je stvar do rezolucije ali zar nebi trebalo ako sam si stavio 1 screen da sliku lijepo razvuce po pozadini.. 

 

 

i da pitam, jednom kad uradis root i one click lag fix jel mozes kasnije izbrisati te app. a da promjene ostanu kakve jesu?

ovako bi trebalo biti.. ovako bi trebalo biti..
a ovako je meni a ovako je meni
Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.12.2010 22:56 (skank666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Alo jesi stavio FROYO jer ces morat sve ponovo ako ga ne stavis

 

16 godina
offline
RE: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
skank666 kaže...

jos jednom hvala... vec sam lud bio. evo slikica..

kuzim da je stvar do rezolucije ali zar nebi trebalo ako sam si stavio 1 screen da sliku lijepo razvuce po pozadini.. 

 

 

i da pitam, jednom kad uradis root i one click lag fix jel mozes kasnije izbrisati te app. a da promjene ostanu kakve jesu?

E, fora ti je u tome da ti on prilagodi sliku kao za više ekrana, tak da bi trebalo izmjeniti sliku da bi ti planet bio samo na jednom ekranu; daj mi pošalji orginalnu veličinu slike, pa ti ju prilagodim tako da bude samo na jednom ekranu. Poslao sam ti na PM moj mail.

http://3dhr.net/berko/
16 godina
offline
RE: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
pasko kaže...

Alo jesi stavio FROYO jer ces morat sve ponovo ako ga ne stavis

 

Ja još nisam stavljao Froyo; čekam službeni update za našu regiju.

http://3dhr.net/berko/
13 godina
neaktivan
offline
RE: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
ja sam si stavio froyo xxjpu 2.2.1 najbolji rom od samsunga do sad ne treba ni lagfix, jedini problem je gallery bug zbog kojeg se senzori galerije ne iskljuce kad izadete iz nje, zbog toga se baterija trosi i ako je radite nista, preko noci zna i za 50% past, ja sam to rijesio tako sto sam izbriso galeriju preko titaniuma i instaliro drugu sa htc desirea. e i jeli vama dosao hrvatski android market. danas kad sam upalio bile su mi paid aplikacije i cijena je bila u kn
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

ej ljudi.....ne kuzim se bas u sve te stvari ali jel mi moze netko reci zasto svi (bar na forumu) rootaju mobitel.sta se dobije s time, i zasto svi koriste taj lagfix....sta toliko mob ima problema primjetnih?

 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
Hose Marinho 46 kaže...

ej ljudi.....ne kuzim se bas u sve te stvari ali jel mi moze netko reci zasto svi (bar na forumu) rootaju mobitel.sta se dobije s time, i zasto svi koriste taj lagfix....sta toliko mob ima problema primjetnih?

dobiju se ovlasti nad telefonom... tako nekako. a taj lag fix ja sam ga instalirao ali moram reci da bas i nisam primjetio neko laganje... reko bolje sprijeciti nego lijeciti

 

 

imam problema s nariktavanjem 3g postavki za t com... poslao sam one poruke i dobio nazad postavke ali i dalje se ne spaja... jel moam jos nesto uraditi ili? moze netko malo objasniti? konkretno berko on se najbolje kuzi

 

rjesio, rucno, nasao negdje pa ako nekome treba evo copy paste tog posta

 

T-Mobile postavke

Internet
Name: TM Hr Internet
APN: web.htgprs
MMS protocol: WAP2.0
MCC: 219
MNC: 01
Authentication type: PAP
APN type: default
sve ostalo: <not set>(prazno ostavite)

MMS
Name: tm hr mms
APN: mms.htgprs
MMSC: http://mms.t-mobile.hr/servlets/mms
MMS proxy: 010.012.000.004
MMS port: 8080
MMS protocol: WAP 2.0
MCC: 219
MNC: 01
Authentication type: PAP
APN type: mms
sve ostalo: <not set> (prazno ostavit)


Vip postavke

Internet
Name: VIP.gprs
APN: gprs0.vipnet.hr ili data.vip.hr (ovisno o podatkovnoj tarifi)
Proxy: 212.91.99.91
Port: 8080
MMS protocol: WAP 2.0
MCC: 219
MNC: 10
Authentication type: None
APN type: default 
Sve ostalo: <not set> (prazno ostavit)

MMS
Name: MMS
APN: mms.vipnet.hr
Username: 38591
Password: 38591
MMSC: http://mms.vipnet.hr/servlets/mms
MMS proxy: 212.91.99.91
MMS port: 8080
MMS protocol: WAP 2.0
MCC: 219
MNC: 10
Authentication type: None
APN type: mms
Sve ostalo: <not set> (prazno ostavit)


Tele2 postavke

Internet
Name: Tele2 Internet
APN: internet.tele2.hr-pretplata; wap.tele2.hr-bonovi
Proxy: 130.244.196.090
Port: 8080
MMS protocol: WAP 2.0
MCC: 219
MNC: 02
APN type: default
Sve ostalo: <not set> (prazno ostavit)

MMS
Name: unesite Tele2 MMS
APN: mms.tele2.hr-pretplata; wap.tele2.hr-bonovi
MMSC: http://mmsc.tele2.hr
MMS proxy: 193.012.040.066
MMS port: 8080
MMS protocol: WAP 2.0
MCC: 219
MNC: 02
APN type: mms
Sve ostalo: <not set> (prazno ostavit)

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.12.2010 14:52 (skank666).
16 godina
offline
RE: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
Hose Marinho 46 kaže...

ej ljudi.....ne kuzim se bas u sve te stvari ali jel mi moze netko reci zasto svi (bar na forumu) rootaju mobitel.sta se dobije s time, i zasto svi koriste taj lagfix....sta toliko mob ima problema primjetnih?

Pa root ti je naziv za "administratora" na linux-u (a android je baziran na linux-u), tako da time dobivaš administratorska prava na mobitelu i možeš napraviti puno više stvari nego sa klasičnim korisničkim profilom. A podosta nekih naprednijih aplikacija čak i zahtjeva da je mobitel rootan.

Što se tiće lag-a, on je izražen nakon malo duljeg korištenja, jer je povezan sa pristupom memoriji i korištenjem memorije. Lag fix eliminira taj problem. Ja isto jedno prvih mj. dana nisam primjetio neki lag, al kako se mobitel više koristi i ima više stvari na njemu, tako to dolazi do izražaja, pa sam onda stavio lag fix da to otklonim.

 

http://3dhr.net/berko/
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice