Preporuka microUSB charge kabela

poruka: 26
|
čitano: 7.596
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Preporuka microUSB charge kabela

Možete li mi preporučiti nekakav microUSB charge kabel, po mogućnosti 2m, a da ne košta 10€ po kabelu?

 

Do sad sam kupovao jeftine kineze po dolar na raznim ebayevima, gearbestima i slično, i oni su ok, rade mjesec-dva i onda se ili iskrivi konektor, ili oni mali pinovi izgube elasticitet pa više ne drži... uglavnom, bačene pare. Trebao bi mi neki dobri kabel koji će izdržat bar godinu-dvije... Kabel koji sam origigi dobio sa HTC-om je zakon, imam ga 5 godina, radi ko urica, samo mi je malo kratak...

Rvat katolik!
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Preporuka microUSB charge kabela
tak dugi mozda aukey kabel.. Nemam ga osobno ali svi hvale aukey punjace i ostalo, valjda imaju i dobre kablove onda... Ak moze i onaj normalne duljine, onda bi preporucil xiaomijev orginal kabel, onak je vise guma nego plastika, ne klize ko neki kablovi.. I male mice su mi grizle konektor, vide se zubici al nisu nis ostetile, samo udubina na konektoru.. Tak da iz mog iskustva je super :)
15 godina
offline
Preporuka microUSB charge kabela

Brat ima BlitzWolf od 1m reversible i za sad je zadovoljan. Dobra im je kvaliteta.
1. BlitzWolf® BW-MC2 2.4A 1.8m 

2. BlitzWolf® BW-MC3 2.4A 2.5m

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Preporuka microUSB charge kabela

Zapravo mi nije bitna kvaliteta kabela koliko mi je bitna kvaliteta samog konektora. S vremenom se ona plastika u koju je stavljen sam konektor olabavi pa konektor počme plesati i ne drži kontakt.

Rvat katolik!
7 godina
offline
Re: Preporuka microUSB charge kabela
Bitna ti je i kvaliteta kabla.. Imam najobicniji od 2m s aliexpressa, pune punih 0.8A, dok orginal puni do 2A, cesto oko1.5-1.6 ovisi jel se mob pocne grijat, al ovaj obicni nikad nije preso 1A.. I blitzwolf su dobri, kak kolega iznad kaze
15 godina
offline
Re: Preporuka microUSB charge kabela
tnakir kaže...

Zapravo mi nije bitna kvaliteta kabela koliko mi je bitna kvaliteta samog konektora. S vremenom se ona plastika u koju je stavljen sam konektor olabavi pa konektor počme plesati i ne drži kontakt.

 Nema ga toliko dugo pa ne mogu biti siguran koliko će izdržati. Sama firma daje 18 mjeseci garancije, pa valjda pretpostavljaju da ce bar toliko izdržati  (iako je to još uvijek amnje od 2 godine :D)...

15 godina
offline
Re: Preporuka microUSB charge kabela
SHELBY_09 kaže...
tnakir kaže...

Zapravo mi nije bitna kvaliteta kabela koliko mi je bitna kvaliteta samog konektora. S vremenom se ona plastika u koju je stavljen sam konektor olabavi pa konektor počme plesati i ne drži kontakt.

 Nema ga toliko dugo pa ne mogu biti siguran koliko će izdržati. Sama firma daje 18 mjeseci garancije, pa valjda pretpostavljaju da ce bar toliko izdržati  (iako je to još uvijek amnje od 2 godine :D)...

Ma bar godinu dana, da ne kupujem svako mjesec dana novi kabel... Probat ću ga pa ćemo vidit. Hvala momci.

Rvat katolik!
15 godina
offline
Re: Preporuka microUSB charge kabela
tnakir kaže...

Ma bar godinu dana, da ne kupujem svako mjesec dana novi kabel... Probat ću ga pa ćemo vidit. Hvala momci.

 Trebali bi biti ok. Sretno!

9 godina
offline
Preporuka microUSB charge kabela

Ja sam nedavno uzeo ovaj.. zasad sve 5... daleko kvalitetnije od ovih jeftilena kaj dobiješ uz punjač i mobitel

 

ANKER MicroUSB kabel

 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Preporuka microUSB charge kabela
Vention preporučam, cijena im je oko 3$
7 godina
offline
Preporuka microUSB charge kabela

Što utiče da konektori na tim kabelima tako brzo odu ,

kvaliteta istih ili struja mislin nestalan napon što li nije mi jasno o čemu se radi.

U pola godine nekoliko tih micro Usb kabela mi je neispravno jednostavno više ne prolazi struja kroz njih ne mogu puniti jer su labavi  na malom konektoru kao da ih struja sprži.

Čudno.

 
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Preporuka microUSB charge kabela

Loši materijali i izrada.

A možda ti je i konektor na mobitelu već malo potrošen pa se dobro drži samo dok su kabeli skroz novi, a čim malo opruge oslabe odmah se klima.

Lako moguće da je do mobitela.

 

 

Kruha i igala...
9 godina
neaktivan
offline
Preporuka microUSB charge kabela

Može preporuka nekog punjača (kabel +plug in)za mob poželjno da je univerzalni ili xiaomi..

Kupio sam neki dual kinez očaj ko i cijena mu 

Može preporuka sa ebaya 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Preporuka microUSB charge kabela
Aukey ti ima dobar izbor. Ja imam da 4 izlaza i to jedan qc i set kablova. Odlični su....
9 godina
neaktivan
offline
Preporuka microUSB charge kabela

Odakle naručiti ima li sta oko 10dolara sa ailija ili ebaya

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Preporuka microUSB charge kabela

Za te pare nećeš naći dobar punjač.....

20 USD minimalno....

8 godina
offline
Re: Preporuka microUSB charge kabela
dasan kaže...

Odakle naručiti ima li sta oko 10dolara sa ailija ili ebaya

 Da kupis magnetski ???

 

Nečes nista iskriviti a i prašina ne ide unutra. Izvana ponekad samo treba malo utrljati hlače da očistis ono sto se natalozilo a to je nabrzinu i puno bolje od klasičnog kabla.

 

Ja sam prije imao wsken jer je kvalitetniji ali je i skuplji a sad sam naručio TOPK najnoviju genraciju sa 3 pina, i okrugli je.

 

Nije mi jos stigao ali koliko čujem ljudi su zadovoljni.

 

 

A u vezi duljine, izbjegavaju duže, neka bude najviše 1 metar, evo zasto. naručio sam ja davno prije više vrsta kablova i mjerio sa aplikacijom ampere i vidio da se u najduzem kablu više gubi struje u odnosu na krači i zbog toga nesto sporije puni.  Išao sam tako daleko da sam čak isprobao i onaj od 3 metra, to je živa katastrofa, mobitel brže troši nego što kabel uspije puniti.

 

Napišem kasnije dojmove za TOPK kad stigne.

 

 

8 godina
offline
Re: Preporuka microUSB charge kabela
dasan kaže...

Može preporuka nekog punjača (kabel +plug in)za mob poželjno da je univerzalni ili xiaomi..

Kupio sam neki dual kinez očaj ko i cijena mu 

Može preporuka sa ebaya 

 na punjaču nemoj štedjeti, bolje kupi kvalitetniji punjač. Ja sad ne mogu izravno reći da li je to istina, ali imao sam jedan jeftiini kineski sa dualportom u dok sam ga imao pokvario mi se jedan model i nesto kasnije noviji model mobitela krepao usb port .  Nakon toga sam procjenio da bi mogao uzrok biti taj jefitni punjač pa da ne rizikujem opet pa kupio Blitwolf a i nesto kasnije i Aukey i sa njima je to puno bolje.

 

Slutim da jeftini punjači nisu dovoljno testirani i možda šalju nepravilnu struju tj mogu oštetiti smartphone.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka microUSB charge kabela
T700 kaže...
dasan kaže...

Odakle naručiti ima li sta oko 10dolara sa ailija ili ebaya

 Da kupis magnetski ???

 

Nečes nista iskriviti a i prašina ne ide unutra. Izvana ponekad samo treba malo utrljati hlače da očistis ono sto se natalozilo a to je nabrzinu i puno bolje od klasičnog kabla.

 

Ja sam prije imao wsken jer je kvalitetniji ali je i skuplji a sad sam naručio TOPK najnoviju genraciju sa 3 pina, i okrugli je.

 

Nije mi jos stigao ali koliko čujem ljudi su zadovoljni.

 

 

A u vezi duljine, izbjegavaju duže, neka bude najviše 1 metar, evo zasto. naručio sam ja davno prije više vrsta kablova i mjerio sa aplikacijom ampere i vidio da se u najduzem kablu više gubi struje u odnosu na krači i zbog toga nesto sporije puni.  Išao sam tako daleko da sam čak isprobao i onaj od 3 metra, to je živa katastrofa, mobitel brže troši nego što kabel uspije puniti.

 

Napišem kasnije dojmove za TOPK kad stigne.

 

 

 Zanimljivo

Kako se puni mob na to.....ja imam na mobu onaj standardni micro usb utor ne razumijem iz slika na koji način :S

5 godina
offline
Re: Preporuka microUSB charge kabela
Kao i obicnim kabelom. Nikako 😃
I dalje ti treba punjač 🤣
8 godina
offline
Re: Preporuka microUSB charge kabela
dasan kaže...
T700 kaže...
dasan kaže...

Odakle naručiti ima li sta oko 10dolara sa ailija ili ebaya

 Da kupis magnetski ???

 

Nečes nista iskriviti a i prašina ne ide unutra. Izvana ponekad samo treba malo utrljati hlače da očistis ono sto se natalozilo a to je nabrzinu i puno bolje od klasičnog kabla.

 

Ja sam prije imao wsken jer je kvalitetniji ali je i skuplji a sad sam naručio TOPK najnoviju genraciju sa 3 pina, i okrugli je.

 

Nije mi jos stigao ali koliko čujem ljudi su zadovoljni.

 

 

A u vezi duljine, izbjegavaju duže, neka bude najviše 1 metar, evo zasto. naručio sam ja davno prije više vrsta kablova i mjerio sa aplikacijom ampere i vidio da se u najduzem kablu više gubi struje u odnosu na krači i zbog toga nesto sporije puni.  Išao sam tako daleko da sam čak isprobao i onaj od 3 metra, to je živa katastrofa, mobitel brže troši nego što kabel uspije puniti.

 

Napišem kasnije dojmove za TOPK kad stigne.

 

 

 Zanimljivo

Kako se puni mob na to.....ja imam na mobu onaj standardni micro usb utor ne razumijem iz slika na koji način :S

Sitan dio ide u utor od moba i  on ostaje stalno tamo. Napravljen je da bude malo širi da se bolje drži u mobu tj spriječi ispadanje.

Kad kablom zelis ukopčati onda samo priblizis i on se kao zaljepi jer ima magnet na oba kraja.

 

Bolje je iz razloga jer se konektor ne puni prašinom i ne ostečuje se, no ako je već ostečen onda rađe kupi novi mob ili popravi taj koji imas. Pogledaj ovaj video

 

Imas razne varijante magnetskih kablova, na topk ne moras brinuti u kojem položaju je tj okrugli je.

 

 

I dalje ti treba punjač ako ga nemaš.

9 godina
neaktivan
offline
Preporuka microUSB charge kabela

Nemam ni punjač...znači uzmem prvo neki topk punjač pa onda ovaj magnetski priključak..

Samo me buni ovo tip C plug in,jel to znaci da moram paziti da mi punjac podrzava tip c a ne mini usb jer ide tip c magnetic na punjač ?

Ako nisam naporan može i link od punjača D:

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Preporuka microUSB charge kabela
Svi punjači imaju izlaz type A a od kabela zavisi sta je na drugom kraju....
8 godina
offline
Re: Preporuka microUSB charge kabela
Nije baš točno. Pixel ima type C izlaz na punjaču, a i neki kineski se proizvode s istim. Recimo Blitzwolf
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Preporuka microUSB charge kabela
NorthBlue kaže...
Nije baš točno. Pixel ima type C izlaz na punjaču, a i neki kineski se proizvode s istim. Recimo Blitzwolf

 Hvala na ispravci. U pravu si. Ja sam se referisano na rijec podrzava i poenta je bila da svaki podrzava punjenje moba preko type c ulaza na telefonu uz type c kabel....

11 godina
offline
Preporuka microUSB charge kabela

Mogu preporuciti sa aliexpressa sve stvari od Ugreen tvrtke. Ja kupio punjace, kablove, autopunjace, holdere - sve je njihov original proizvod, a njihovi punjaci se nalaze u qualcommovoj tablici podrzanih punjaca za quick charge.

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice