Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova zaključana tema

poruka: 266
|
čitano: 60.531
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova
SupremeCommander kaže...
sasa kaže...
kolega je zadnji projekt radio za 150 kn/satu jer sma ga zamolio da mi uskoci (nisam imao vremena) i da radi za tu cijenu (frendu jedna aplikacija).

 A koji ste vi likovi... Naplacujete programiranje ko oni bandicevi WC-i u Dubecu. A sve neki frendovi, kumovi... Nevinašce

 

gle, prijateljstvo je jedno, ALI posao je drugo!

ako mi njemu radimo na aplikaciji 10 ili 12 mjeseci, razvijamo nešto što nitko drugi nema (ili barem ne toliko dobro) i ako to njemu mjesečno donosi novce, prehranjuje 10 zaposlenika koji rade kod njega, njemu omogućava da vozi skupe aute i sl. onda smatram da mu plaćanje razvoja takve aplikacije ne i smjelo biti problem.

iako, većina današnjih vlasnika firmi radije kupi skupi auto umjesto da plati neki komad hardwarea ili softwarea...

e sada, ako imas prave frendove onda ce oni tebi sve lijepo platiti, a na osnovu prijateljstva očekuju max kvalitetu usluge! tu se onda vidi prijateljstvo,...

npr. jednom prijatelju sma preuzeo odrzavanje IT sustava unutar firme (server i nekoliko racunala) i on meni uredno sve placa kao i jednoj firmi koja je to prije radila, ALI oni su mu svasta muljali i lagali i covjek je jednostavno poludio na to! znaci , nije problem nesto platiti vec je bitna kvaliteta.. i meni uredno plati sve sto mu odradim, a kad aje posao gotov onda se odemo privatno druziti...

jednostvano, meni vjeruje i ja mu sve iskreno kazem i napravim, nema muljanja i maznjavanja para na glupostima...

a ako imas "frendove" onda si im jako fora dok im besplatno radis webove, slazes kompove, popravljas iste i sl.. jednom kad ane mozes odjednom ti se manje javljaju i manje zovu... vidis, to nisu frendovi...

meni ti je jdan pravi frend rekao.. meni neces doma nista raditi jer znam da mi neces uzeti novce, a ja ne zelim da ti trosis svoje slobodno vrijeme na zaj***** sa mojim kompom... vidis, to ti je frend...

16 godina
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova
Father_Dougal kaže...

Mislim da se ovdje najviše koplja lomi između onih koji i inače već godinama rade u IT branši pa malo sa strane fušare i naplaćuju svoj rad kako spada, te onih koji ne rade, nego ili su u školi ili na fakultetu, pa malo sa strane reinstaliraju windowse.

 Sa ovime se slazem, ali tu nema neke konkretne cifre. Linus Torvalds je navodno jos davno svoj sat takvog fusarenja naplacivao $500, pa ne mozes reci da je to postena satnica. To je jednostvano bila njegova satnica za njegovo iskustvo za koju su drugi bili voljni platiti. I da, on je valjda bio jedini koji je imao potrebna znanja, pa je zapravo mogao svoj sat naplacivati koliko je htio.

 

sasa kaže...
 

 

gle, prijateljstvo je jedno, ALI posao je drugo!

ako mi njemu radimo na aplikaciji 10 ili 12 mjeseci, razvijamo nešto što nitko drugi nema (ili barem ne toliko dobro) i ako to njemu mjesečno donosi novce, prehranjuje 10 zaposlenika koji rade kod njega, njemu omogućava da vozi skupe aute i sl. onda smatram da mu plaćanje razvoja takve aplikacije ne i smjelo biti problem.

 Ma sve to stoji, ali ono sto vi ovdje pisete, nisu nekakve normalne (prosjecne) cifre koje se dobivaju u hrvatskoj za takve poslove, nego nekakvi ekstremi. Npr. Mark Zuckerberg je svojim radnicima za svoj proizvod mogao vjerojatno dati i $1000000 po satu i jos bi dobro zaradio i svi bi bili sretni. Ali to NIJE realna satnica za takav tip posla. Imas hrpetinu programerskih firmi u hrvatskoj, pa se raspitaj koliko je prosjecna placa (a samim time i realna placa programera), mislim da ces se jako zacuditi...

Think locally, act globally...
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.10.2010 10:03 (SupremeCommander).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova
Sesvetski Kraljevec kaže...
Pogledajte prvi post ponovo, pa pogledajte ostatak. Lik je trazio da mu kazete kolko da to naplati a ne da mu govorite jel bolje bit pametan il radit u rudniku xD

Tema je počela tako, i kad je dobio odgovore ti odgovori su se razilazili u mišljenjima, ako pročitaš i malo dalje od prvog posta vidjet ćeš da je što se tiče pokretača teme to ionako riješeno, ali ovdje dalje raspravljamo o dosta problematičnoj stvari a to je podcjenjivanje vlastitog znanja od strane samoga sebe. Naime drugi ima pravo da te podcijeni ili precijeni, tebe, i tvoje znanje i vrijednost toga itd...ali kad netko tko zna i dobro obavlja svoj posao počne sam sebe podcijenjivati tada je to jedan od bazičnih problema s kojim se netko može susresti jer direktno utječe na život i kvalitetu života pojedinca, i njegove okoline. Eto onako malo extremno rečeno, ali da u tome nema barem malo istine nebi se u velikom broju privatnih i uglednih akademskih institucija u svijetu to podučavalo kao predmet za sebe. Dakle kako i koliko cijeniti sebe i svoja znanja i sposobnosti.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova
SupremeCommander kaže...

 Ma sve to stoji, ali ono sto vi ovdje pisete, nisu nekakve normalne (prosjecne) cifre koje se dobivaju u hrvatskoj za takve poslove, nego nekakvi ekstremi. Npr. Mark Zuckerberg je svojim radnicima za svoj proizvod mogao vjerojatno dati i $1000000 po satu i jos bi dobro zaradio i svi bi bili sretni. Ali to NIJE realna satnica za takav tip posla. Imas hrpetinu programerskih firmi u hrvatskoj, pa se raspitaj koliko je prosjecna placa (a samim time i realna placa programera), mislim da ces se jako zacuditi...

Ma sve je to točno, ali opet ova tema nije o zaposlenicima koji rade u firmi zaposleni, svaki mjesec, cijeli mjesec, i dobivaju za to fixnu plaću + bonuse.

A čak i u takvim slučajevima, barem ljudi koje ja znam imaju klasičnu plaću (koja nije mala) + bonuse po odrađenom poslu, koju znaju biti jako jako visoki...

16 godina
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova
sasa kaže...

pa koliko vi klijentima naplacujete rad jednog arhitekta? software arhitekt ili sistem arhitekt? 

Upravo ovo sto si reko... Njihov sat vrijedi od 500 kn... I nitko se ne zali. Dodao bih koliko dodje sat jednog odvjetnika, geodeta, javnog biljeznika, vizazista, pa cak tetke koja daje repeticije?

 

Dodje koliko dodje. Jer se ne naplacuje mjesecno svaki mjesec vec je to jednokratna usluga. 

Biljezim se sa stovanjem...
16 godina
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova
sasa kaže...

meni ti je jdan pravi frend rekao.. meni neces doma nista raditi jer znam da mi neces uzeti novce, a ja ne zelim da ti trosis svoje slobodno vrijeme na zaj***** sa mojim kompom... vidis, to ti je frend...

Da je meni takvih frendova... :) Kod mene je najcesce situacija da im radim poslove koje bi inace naplatio 20k kn i na kraju dobijem kavu, 100 € ili slicno... Al dobro... Sada jednostavno odguzim "jer nemam vremena"

Biljezim se sa stovanjem...
15 godina
offline
Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova

Ček autor teme instalirava originale ili pirate ??

Umjesto Thumbup-a klikčite mi HVALA ! :)
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova
tnakir kaže...
sasa kaže...

meni ti je jdan pravi frend rekao.. meni neces doma nista raditi jer znam da mi neces uzeti novce, a ja ne zelim da ti trosis svoje slobodno vrijeme na zaj***** sa mojim kompom... vidis, to ti je frend...

Da je meni takvih frendova... :) Kod mene je najcesce situacija da im radim poslove koje bi inace naplatio 20k kn i na kraju dobijem kavu, 100 € ili slicno... Al dobro... Sada jednostavno odguzim "jer nemam vremena"

Dobijes 100 EUR-a z aposao od 20 kn i zalis se?????

Eh ta danasnja mladez ;)

:)
16 godina
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova
logic kaže...
tnakir kaže...
sasa kaže...

meni ti je jdan pravi frend rekao.. meni neces doma nista raditi jer znam da mi neces uzeti novce, a ja ne zelim da ti trosis svoje slobodno vrijeme na zaj***** sa mojim kompom... vidis, to ti je frend...

Da je meni takvih frendova... :) Kod mene je najcesce situacija da im radim poslove koje bi inace naplatio 20k kn i na kraju dobijem kavu, 100 € ili slicno... Al dobro... Sada jednostavno odguzim "jer nemam vremena"

Dobijes 100 EUR-a z aposao od 20 kn i zalis se?????

Eh ta danasnja mladez ;)

20k kn. Kilokuna

Biljezim se sa stovanjem...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova
Mitch kaže...

Ček autor teme instalirava originale ili pirate ??

Autor teme je planirao instalirati što god ovaj čija firma ima. Ali osim onoga što se da u naslovu teme vidjet tu je još bio zahtjev za Auto Cadom i nekoliko drugih većih programa.

Osim toga ta priča je kompletno završena, posao nije dogovoren jer je vlasnik firme rekao da bi to pokretač teme sam, u fušu trebao bez problema moći napraviti u jedno popodne te je tu svaka priča prekinuta. A tema dalje nastavlja svojim tokom.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova
tnakir kaže...
logic kaže...
tnakir kaže...
sasa kaže...

meni ti je jdan pravi frend rekao.. meni neces doma nista raditi jer znam da mi neces uzeti novce, a ja ne zelim da ti trosis svoje slobodno vrijeme na zaj***** sa mojim kompom... vidis, to ti je frend...

Da je meni takvih frendova... :) Kod mene je najcesce situacija da im radim poslove koje bi inace naplatio 20k kn i na kraju dobijem kavu, 100 € ili slicno... Al dobro... Sada jednostavno odguzim "jer nemam vremena"

Dobijes 100 EUR-a z aposao od 20 kn i zalis se?????

Eh ta danasnja mladez ;)

20k kn. Kilokuna

Aaaaaaaaaaaa

jbg ja racunam u KM ;)

:)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova
Mitch kaže...

Ček autor teme instalirava originale ili pirate ??

pretpostavka je da se radi sa original softwareom.

15 godina
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova
sasa kaže...
Mitch kaže...

Ček autor teme instalirava originale ili pirate ??

pretpostavka je da se radi sa original softwareom.

 ... vrlo hipotetska predpostavka. (podrazumjeva se kao i sve kod nas, možda ima originalni Nero-CD od kupljene pržilice i CD od MBO, printer.., tu občno stane nabrajanje originala).

 

usput, autor je u početnom pitanju, samim pitanjem bio paušalno svrstan u početnike, ipak ispada da nije baš tako nOObast, srećom..

.. što nam je usput  dalo jednu sasvim solidnu temu. Koja kao i sve ostalo završava na ''100 ljudi, 100 ćudi.. i još toliko različitih mišljenja'', uz to što su svi u pravu.

-tnx autoru. ;-)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova
ihush kaže...

.. što nam je usput  dalo jednu sasvim solidnu temu. Koja kao i sve ostalo završava na ''100 ljudi, 100 ćudi.. i još toliko različitih mišljenja'', uz to što su svi u pravu.

-tnx autoru. ;-)

 

Hehe, molim i drugi put :-)

I have seen the truth, and it makes no sense
15 godina
neaktivan
offline
Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova

jako zanimljiva rasprava, žao mi je kaj se nisam ranije uključio

 

dakle da prvo par stvari razjasnimo: radim ko sistemac, radio sam i ko bauštelac a povremeno radim ko fušer

 

kaj se tiče cijene:

cijena se može računat po satu(a samim time i po danu) ili po projektu (ili baštelskim rječnikom po kvadratu) i sad možemo vidjet par stvari:

-instalacija (znači win, drv + možda koji program) pc u nekom komp servisu dođe oko 150kn+pdv i za to se računa dva sata rada i dobije se cifra od oko 300kn+pdv

- računanje cijene za projekt tipa 16 pc išlo bi 16pcX2sata+20%(u situaciji da je server u igri dodalo bi se još barem 5 sati) i ako se tu vodimo cijenom od 200kn po satu (namjerno nisam stavio 150 jer je ipak riječ o mreži računala) dobijemo cifru od ugrubo 7500kn. Stvar je u tome što malo koja firma može isplatit soma eura na crno bez pravdanja pa onda tu cijenu moraš malo spustit u neke realne okvire i na kraju dobiš oko 5000kn za projekt (i to projekt koji u trenutku predaje radi 100% i tu možeš biti fin i napravit next day (simple) support

 

za vekija i ekipu koja se voli pozivat na buštelce svo samo jedan primjer od ovog ljeta (kraj 6 mjeseca):

frend je dizo potkrovlje i htio je stavit knauf i dolazi majstor, pogleda prostorije (80kvadrata budućeg stropa) i veli da je cijena oko 120kn po kvadratu i to samo za ruke. pošto sam i ja nekad davno radil knauf znam otprilike koliko je to posla i kakav je to posao i da se taj posao može za max 3 dana odradit i da bi lik za to uzeo skoro 10 000kn

(da ne velim da je majstor rekao da nemre počet s poslom prije 15.9. (znači realno počeo bi 1.10)jer je do tad "rasprodan")

 

 

kaj se tiča tipa posla(opet smo na mreži od 16 PC) nemojmo se zavaravat nije isto jedan pc kod susjeda iz ulaza i 16pc u jednoj firmi koji moraju radit kao jedan. isto tako kad štefu iz ulaza ne radi pc on bez njega može i par dana a kad jednoj firmi ne radi pc, njoj taj pc ne radi sada i samo joj generira gubitak

kad smo kod konkretnog primjera, riječ je o 16pc bez servera, pa me zanima što kad njih 15 želi doć do neke datoteke koja se nalazi na pc16

što kad na pc16 krepa disk.......neki su (očito iz vlastitog iskustva) napisali kakve se sve peripetije mogu događat u takvim instalacijama

 

e sad dolazimo do dijela naplate posla, bitno ti je reć koliko bi to nešto (jedan pc ili njih 100) koštalo, moj savijet ti je ako radiš nešto manje znači jedna komp, neko podešavanje i slično da veliš kolika ti je cijena po satu i koliko bi to realno sati moglo bit znači instalaciju win sa popratnim sw možeš računat tipa 150 ili 200kn po satu al ne možeš na to potrošit 10 sati što se tiče većih instalacija (a možda i nekih integracija) iako sumnjam da ćeš tako nešto moć u fušu odradit al tu odi na cijenu po projektu znači snimiš situaciju, vidiš koliko bi to moglo vremenski koštat (ali realno vremenski jer korisnika nije briga hoćeš li ti ić sa win cdom od kompa do kompa ili ćeš koristit neki ris) pomnožiš sa nekom normalnom cijenom po satu daš neki skonto i to je to al najbitnije je da dogovorite što sve treba napravit jer j3beš poso koji ti odradiš za sat vremena (i naplatiš ga sat vremena) a onda još dva sata zgubiš na to da korisnik nemre ovo ili nemre ono


 

dakle zaključak:

cijeni svoj rad i znanje, posao pošteno dogovori, odredi poštenu cijenu ali ga i pošteno odradi, ako neki projekt nisi siguran da možeš odradit ili traži savjet prije ili ga nemoj niti prihvatit (dosta ćeš živaca tako sačuvat)

 

kaj se tiče ekipe 20-50 kn nek vas sram bude jer ako sam ja sretan kad mi moj mehaničar naplati "samo" 500kn za "dva sata rada" svog šegerta na praksi onda taj isti mehaničr nek bude sretan ako mu ja naplatim 200kn sat svoga kliktanja mišem

 

kaj se tiče nas ostalih ajmo napravit cjenik IT usluga u fušu :)

 

kod mene normalno radi.....
Moj PC  
14 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova

Mogli bi i sindikat napraviti ;)

Osnovati firmu fush d.o.o. ;)

:)
16 godina
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova
logic kaže...

Mogli bi i sindikat napraviti ;)

Osnovati firmu fush d.o.o. ;)

Moto firme: Crnjak i nikako drukcije :)

Biljezim se sa stovanjem...
14 godina
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova

"Štelovate PC ručno po svim vremenskim uvjetima"

[img]http://i19.tinypic.com/5yb9xrm.png[/img]
15 godina
neaktivan
offline
Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova
Jednostavno naplatite koliko mozete

Jebate kad vidin ovu taxi mafiju kako i zašto štrajkaju dojde mi da uzimam 100€ sat bez griznje savjesti (nazalost toliko nemogu uzest).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova

Instaliraj besplatno i jos mu daj love! Smijeh

There is no spoon.
Moj PC  
9 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova
M_dipl. kaže...

Ma brate, instaliraj besplatno! Kvragu i novac!

Istina, ima nešto i u zlatuBogatašNevinašce

Ali ovo ti je dobra ideja, neki skupi neko društvo i nek te pare koje je namjenio za to plačanje utroši u cugu i piće, bit cete sretniji sviOsmijeh

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova
M_dipl. kaže...

Ajd da se uozbiljim. Po meni, pošto se radi o cjelodnevnom poslu trebaš nešto naplatiti. Sad, obzirom da to i nije neki veliki problem i zapravo se svodi na 20% kliktanja i 80% čekanja, mislim da je realna cijena (ne tržišna ili što li već) za posao koji trebaš obaviti i trud koji taj posao zahtijeva negdje oko 100 kuna po računalu. Naravno, ti to možeš "zbog svoje stručnosti" to naplatiti znatno više, pa kako ti drago...

 

Hm... Zanima me samo po kojim parametrima si došao do tog zaključka, da je upravo to realna cijena? Moja bi cijena, kao što sam već rekao nekoliko stranica ranije, bila znatno viša (jer znam što znači složiti 16 računala u LAN-u, u kratkom vremenu, i da na kraju sve 100% šljaka), ali zanima me način na koji si drugi ljudi u glavi slože priču (na primjer) "realna cijena je 100kn".

 

 

P.S.

Potrošeno vrijeme je potrošeno vrijeme, bez obzira radilo se o klikanju ili čekanju.

 

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat. // Sve se hoće kad se može. ;)
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova

Pozdrav. Da sam ja kao stručnjak, kad me pozovu da složim kompa prvo treba pogledat šta na kompu ima i kakvo im je stanje, upit za Cd, razne programe i dali je spremljena neki dokumente (backup), papire od pristupa neta, product keya razne programi , instaliranje antivirusa itd. tek kad utvrdi koliko dođe i stručnjak reče cijenu i ako ne pristane tu je kraj priče i neka nađe tko to može napravit.  Vrlo je moguće napravit sve za 4 sata, ali ovisi kakvu konfiguraciju ima.

Nenad, PC sam svoj majstor.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova

+ vrijeme i novac koji su potrošeni na učenje da bi znali "samo klikati i čekati".

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
16 godina
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova
Nello kaže...

Pozdrav. Da sam ja kao stručnjak, kad me pozovu da složim kompa prvo treba pogledat šta na kompu ima i kakvo im je stanje, upit za Cd, razne programe i dali je spremljena neki dokumente (backup), papire od pristupa neta, product keya razne programi , instaliranje antivirusa itd. tek kad utvrdi koliko dođe i stručnjak reče cijenu i ako ne pristane tu je kraj priče i neka nađe tko to može napravit.  Vrlo je moguće napravit sve za 4 sata, ali ovisi kakvu konfiguraciju ima.

A i ovo sto Nello kaze... zamisli da te doceka 16x komp sa Celeron na 1GHz sa 512 rama :))))) Pa ja bi se radije ubio nego to instalirao :)

Biljezim se sa stovanjem...
15 godina
odjavljen
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova
tnakir kaže...

A i ovo sto Nello kaze... zamisli da te doceka 16x komp sa Celeron na 1GHz sa 512 rama :))))) Pa ja bi se radije ubio nego to instalirao :)

S različitom chipsetovima, grafičkim karticama, mrežnim adaptorima i uredno pogubljenima driverima.

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova
tnakir kaže...
Nello kaže...

Pozdrav. Da sam ja kao stručnjak, kad me pozovu da složim kompa prvo treba pogledat šta na kompu ima i kakvo im je stanje, upit za Cd, razne programe i dali je spremljena neki dokumente (backup), papire od pristupa neta, product keya razne programi , instaliranje antivirusa itd. tek kad utvrdi koliko dođe i stručnjak reče cijenu i ako ne pristane tu je kraj priče i neka nađe tko to može napravit.  Vrlo je moguće napravit sve za 4 sata, ali ovisi kakvu konfiguraciju ima.

A i ovo sto Nello kaze... zamisli da te doceka 16x komp sa Celeron na 1GHz sa 512 rama :))))) Pa ja bi se radije ubio nego to instalirao :)

Ja bi radije fino naplatio svoje vrijeme koje ću potrošiti dok to instaliram nego da se ubijem...hehe

 

Ma dsu ne znam kakve kante i da nema ničega od drivera i ne znam čega sve ne...pa nema tako loše situacije za koju ja nebi mog odredit cijenu...e sad jel će to potencijalni klijent platit ili ne...to je druga stvar. Ako mu ne odgovara...pa idemo dalje

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.10.2010 17:38 (miki1981).
16 godina
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova
miki1981 kaže...
tnakir kaže...
Nello kaže...

Pozdrav. Da sam ja kao stručnjak, kad me pozovu da složim kompa prvo treba pogledat šta na kompu ima i kakvo im je stanje, upit za Cd, razne programe i dali je spremljena neki dokumente (backup), papire od pristupa neta, product keya razne programi , instaliranje antivirusa itd. tek kad utvrdi koliko dođe i stručnjak reče cijenu i ako ne pristane tu je kraj priče i neka nađe tko to može napravit.  Vrlo je moguće napravit sve za 4 sata, ali ovisi kakvu konfiguraciju ima.

A i ovo sto Nello kaze... zamisli da te doceka 16x komp sa Celeron na 1GHz sa 512 rama :))))) Pa ja bi se radije ubio nego to instalirao :)

Ja bi radije fino naplatio svoje vrijeme koje ću potrošiti dok to instaliram nego da se ubijem...hehe

 

Ma dsu ne znam kakve kante i da nema ničega od drivera i ne znam čega sve ne...pa nema tako loše situacije za koju ja nebi mog odredit cijenu...e sad jel će to potencijalni klijent platit ili ne...to je druga stvar. Ako mu ne odgovara...pa idemo dalje

Nemaju oni toliko novaca :) 

Biljezim se sa stovanjem...
15 godina
odjavljen
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova

Realno je gledati: trud + vrijeme + potrebno znanje + rizik od dodatnih komplikacija i/ili troškova.

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova
M_dipl. kaže...

Jedini parametar koji uzimam u obzir je težina posla, odnosno uloženi trud. Činjenica je da je to relativno jednostavno (relativno zato što ne znamo stanje računala o kojima je riječ), i zato smatram da ne bi trebalo koštati mnogo.

 

No dužan sam dodati, moji stavovi o ovim stvarima nisu nešto što bi čovjek očekivao. Meni je i dalje vrhunac apsurda zašto nekakav nogometaš zarađuje više novaca od nekog profesora, a težina rada im je obrnuto proporcionalna novcu koji zarađuju, tako da...

 

Pusti one spike "ja sam visokokvalificiran, završi faks bla bla", pogledaj realno koliko ti je to zahtijevno. I nije baš, jelda?

Nogomet je skroz druga logika...Vrhunski igrač je skupo plaćen jer donosi novce u klub. Dakle osim što je on vrhunski igrač na nekoj svojoj poziciji i tako pridonosi klubu on još nosi novce od prodaje dresova, suvenira i 1001 gluposti koju marketing prodaje samo zato jer je taj i taj igrač u nekom klubu, nadalje tu dolazi i prihod od nekog sponzora koji će zbog igrača možda pristupiti i klubu, itd itd...evo najbolji primjer ti je Beckham i lova koju je Real zaradio probitkom na kinesko tržište, turnejama p okini i suvenirima koji se tamo prodaju, a da nije bilo Beckhama to se nebi još dogodilo...bilo je i objavljeno na par mjesta isto tako i da je Cristiano Ronaldo Realu, kroz povećanje prodaja suvenira, broja ulaznica, te najmovima za prijateljske utakmice po turnejama, isplatio svoju cijenu u manje od godinu dana.  E naravno to sad dovodi i da se svima ostalima povećavaju plaće, i onima koij vrijede ali i onima koji niš ne vrijede pa su lagano polagano svi klubovi u dugovima, usprkos svojim basnoslovnim prihodima i svemu ostalome. najveći i po nekoliko stotina miljuna eura, ali to nije problem za banke n iza njih same baš jako, jer je vrijednost kluba nekoliko puta veća, pa banke nemaju problem sa time...dok se lagano sve ne počne urušavat, a onda će bit svega

Moj PC  
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice