Spajanje kuće mreže na Optimi

poruka: 8
|
čitano: 2.865
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Huawei

Pozdrav. Želio bih napravit malu kućnu mrežu. Tj povezat dva laptopa i stolno računalo na jedan ruter. Na optimi telekom sam i imam onaj njihov standardni mali Huawei smartax mt880. Sad me zanima kako sve to spojit. Moram kupovat novi ruter i kako? HvalaNamigiva

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Huawei
mt880 nije router vec modem ...tako da ce ti trebati kupiti router i to ces povezati ovako ...povezes sve racunare u taj router u routeru namesti IP adrese a router spojis u taj ADSL modem...
K'eni pa te vat' ;)
14 godina
neaktivan
offline
Huawei

Jel moguće imat samo jedan ruter i nista vise, tj bez tih dodatnih spajanja na modem?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Huawei

Da...teoretski...a prakticno 99% siguran...jedino se moze desiti da ISP nece da daa neki parametar koji treba da namestis router...ali to se jako retko desava....

Treba da kupis ADSL (2+) router...i to sa portovima ili wifi zavisi koliko ti cega treba....

K'eni pa te vat' ;)
14 godina
neaktivan
offline
Huawei

Ok, hvala vam. Ima kakvih preporuka u vezi kvaliteta/cijena i slićno?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Spajanje kuće mreže na Optimi

Ako može pomoć.

 

Dali moram kupovati novi modem/ruter? I to koji? Dali je moguce imat WiFi i lan u jednom ruteru (neznam kako se to naziva).

 

Ako neko zna, cijenio bih pomoc. Hvala.

Audaces fortuna iuvat
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Spajanje kuće mreže na Optimi
Da, možeš imati ruter sa wifijem.

Ipak, i dalje mislim da ti je jeftinija varijanta kupiti običan mrežni ruter koji bi se spajao na tvoj postojeći modem a računala bi išla u taj ruter.

Što se pak tiče novih rutera, provjeri u optimi šta oni nude, čak možda postoji mogućnost da ti zamijene taj modem za ruter.

Meni su isto napravili u t-comu.
Igrica, igrica, igrica, igrica, igrica... Get over it!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje kuće mreže na Optimi

Dajte ljudi sto pricate, koji router. Odi u neki ducan i kupi si neki 5 portni SWITCH..njega ustekaj u modem, i sva racunala u taj switch. Taj "modem" sto si dobio od optime je ujedno i router. Znaci, obican switch od 50-100 kn, njega ustekas u huawei  sa patch kablom, i sva racunala u taj switch. Onda u samom modemu,tj. routeru podesavas kako ce se dodjeljivat ip adrese, dhcpom ili ces ih na ruke podesavati. Ako bi uzeo jos jedan router bi se samo zakopao, posto je velika vjerovatnost da bi taj novi router po defaultu imao istu ip adresu kao i huawei, onda bi se trebao ustekevat  u novi router zasebno da bi mu promijenio ip adresu, da se neki klao sa huaweiem, i onda kasnije se jos zezat sa konfiguracijom tog novog routera. Keep it simple!

 

 

edit..sad sam vidio da je stara tema..sorry...

Danas sam neodlučan, ili nisam?
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.6.2009 16:55 (slepix).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice